Wenger znowu przegrywa z Mourinho: Chelsea 2-0 Arsenal

Wenger znowu przegrywa z Mourinho: Chelsea 2-0 Arsenal 05.10.2014, 16:11, Sebastian Czarnecki 2286 komentarzy

Derby Londynu zawsze cechują się twardą grą i walką o każdy centymetr boiska. Podobnie było w dzisiejszym meczu na Stamford Bridge, w której każda ze stron chciała pokazać się z jak najlepszej strony. Podopieczni Arsene'a Wengera nie wyglądali na przestraszonych swojego rywala, jak to miało miejsce w zeszłym roku, ale mimo wszystko musieli uznać wyższość swojego rywala, który bezbłędnie wykorzystał fatalne zachowanie obrońców.

Arsene Wenger kolejny raz musi więc uznać wyższość Jose Mourinho, który znowu lepiej poukładał swój zespół od doświadczonego Francuza. Spotkania nie umiliło nam jednak fatalne sędziowanie, jednak na całe szczęście Atinson podejmował błędne decyzje w obie strony, co nie wpłynęło w ostatecznym rozrachunku na końcowy rezultat. Kanonierzy przegrali jednak swój pierwszy mecz w sezonie ligowym i spadli w tabeli na siódmą lokatę. Przed nimi jednak seria łatwiejszych spotkań, w których muszą nałapać jak najwięcej kluczowych punktów.

Chelsea: Courtois (23. Cech) - Ivanović, Terry, Cahill, Azpilicueta - Matić, Fabregas - Schurrle (69. Mikel), Oscar (87. Willian), Hazard - Costa

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini - Özil, Wilshere (83. Rosicky), Cazorla (69. Chamberlain), Sanchez (78. Podolski) - Welbeck

Co ciekawe, stroną dominującą w pierwszej części spotkania byli Kanonierzy. Alexis Sanchez oddał w trzeciej minucie ostrzegawczy strzał z dystansu, ale nie zmierzał on w kierunku bramki.

W 10. minucie sam na sam z Thibautem Courtois wyszedł Alexis Sanchez, jednak belgijski golkiper w porę wyszedł do futbolówki i zatrzymał akcję. Pędzący Chilijczyk nie zdążył wyhamować przed bramkarzem i przydzwonił w niego kolanem.

W kolejnych minutach gra uspokoiła się w środkowej części spotkania. Chelsea wyszła spod nacisku Arsenalu i sama zaczęła konstruować akcje zaczepne. Defensywa The Gunners wyglądała jednak na dobrze zorganizowaną i radziła sobie nawet przy stałych fragmentach gospodarzy.

W 23. minucie Jose Mourinho zmuszony został do przeprowadzania zmiany. Zderzenie z Alexisem okazało się jednak zbyt bolesne dla Thibauta Courtois, który musiał opuścić boisko. W jego miejsce pojawił się Petr Cech.

Kilka chwil później gospodarze wykorzystali stratę Alexisa Sancheza w środku pola i wyprowadzili pierwszą groźną akcję. Ze świetnej strony pokazał się Eden Hazard, który minął dwóch zawodników drużyny przeciwnej i na pełnym biegu wpadł w pole karne, gdzie zatrzymał go dopiero nieprzepisowy atak Koscielnego. Rzut karny dla The Blues.

Do wykonania jedenastki podszedł sam poszkodowany, który ze stoickim spokojem wpakował piłkę w lewy dolny róg bramki Szczęsnego. Po 27 minutach mamy 1-0 dla Chelsea.

Trzy minuty później z groźnym kontratakiem ruszyli podopieczni Arsene'a Wengera, którzy znaleźli wolną przestrzeń na lewej flance. Santiago Cazorla ruszył skrzydłem i posłał piłkę do środka, gdzie nabiegał Jack Wilshere, jednak Anglik za mocno przyjął sobie piłkę, dzięki czemu Cech nie miał problemów z interwencją.

Kolejne minuty były bardzo wyrównane, jednak żadna ze stron nie wypracowała sobie sytuacji strzeleckich. Dominowały zwłaszcza twarda, nieustępliwa walka w środku pola i faule z obu stron.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal przegrywa z Chelsea na Stamford Bridge po rzucie karnym wykorzystanym przez Edena Hazarda.

Druga część meczu zaczęła się od ataków ze strony Arsenalu. W 50. minucie Alexis Sanchez posłał dobre podanie z lewej flanki, które trafiło pod nogi Santiago Cazorli, ale mocny strzał Hiszpana po ziemi minął się ze słupkiem.

W 57. minucie świetną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Eden Hazard, który całkowicie zwiódł Caluma Chambersa, po czym dograł do środka, gdzie interweniował Flamini i o mało nie wpakował piłki do własnej bramki. Na całe szczęście na posterunku stał Szczęsny, który sparował uderzenie na korner.

W 63. minucie akcja Arsenalu zakończona mocnym strzałem Wilshere'a. Piłka po drodze odbija się od ręki Cesca Fabregasa i wychodzi na rzut rożny, jednak mimo protestów piłkarzy drużyny gości sędzia nie podyktował jedenastki.

Na 21 minut przed końcem meczu Alex Oxlade-Chamberlain wszedł na boisko za Santiago Cazorlę. W tym samym czasie Mourinho wprowadził Johna Obi Mikela za Andre Schurrlego.

W 75. minucie świetną akcję dla Chelsea wyprowadził Diego Costa, po którym nikt nie spodziewał się wielkich rzeczy, kiedy znajdował się osamotniony w polu karnym Arsenalu. Hiszpan jednak tak ściągnął na sobie uwagę obrońców, że znalazł miejsce dla wybiegającego Hazarda, a ten mocnym strzałem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Trzy minuty później było już 2-0 dla Chelsea. Cesc Fabregas obsłużył genialnym podaniem wybiegającego Diego Costę, który najpierw ośmieszył defensywę Arsenalu, a potem Wojciecha Szczęsnego sprytnym lobem.

Na pierwszy celny strzał na bramkę Kanonierzy pokusili się dopiero w końcówce spotkania, kiedy to Lukas Podolski wślizgiem spróbował umieścić piłkę w bramce Cecha. Rezerwowy golkiper Chelsea spisał się bez zarzutu.

Chwilę później stuprocentową sytuację zmarnował Diego Costa, który otrzymał świetne podanie z prawego skrzydła na wolne pole i strzelił ponad bramką z najbliższej odległości. Usprawiedliwić może się jedynie tym, że był na pozycji spalonej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Arsenal przegrał z Chelsea na Stamford Bridge 0-2.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

thide
A czy ja cos wspomnialem o prostytucji? ja o tych krysztalach chcialem sie cos dowiedziec.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.10.2014, 14:20

thide
Spokojnie juz mi cisnienie zeszlo wiec juz nie wspomne o tym. Puls w normie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.10.2014, 14:20

@K204 wiem co to prostytucja. czy to oznacza, że z niej korzystałem?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.10.2014, 14:19

Chambers jest zawieszony za kartki

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.10.2014, 14:19

royal87
Z tego co slyszalem to sporo osob to kupuje. I podobno to tanie nie jest. Mnie akurat to nie interesuje. Ty widze wiesz co to czyli brales? :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.10.2014, 14:18

pitolisz człowieku, że aż się odechciewa wchodzić na tę stronę.

royal87 komentarzy: 142407.10.2014, 14:16

Kanonier ten kryształ to Mefedron jakby co :P

Gryzek komentarzy: 379707.10.2014, 14:16

Ale dyskusję wywołałem na temat sezonowców :D

Właściwie to można być sezonowce Arsenalu, bo przecież niektóre osoby nie kibicują klubowi tylko piłkarzom.

Weźmy np. pana Michała Pola, którego osobiście nie trawię.
Wielki kibic BVB a gdy tylko Lewy odszedł do Bayernu to dawaj za nim.
Pierwszy dzień po transferze i już Pol w barwach Bayernu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.10.2014, 14:14

Gryzek
Mentolowe to jak juz wspomnialem Forwardy i ostatnio kupilem wlasnie Westy tylko klikane i bylo okej. A jak czlowiek pieniazkow nie mial to wiadomo Meta. Tylko jak juz sie chcialo zapalic mentola to oczywiscie wszyscy mieli Ruskie Vicki czerwone. Ten wegiel to ja wspominam do dzis. Byly jeszcze Lify a te akurat bylo niezle. Nie lubie mocnych papierosow jak juz to niebieskie lub mentolowe. Ostatnio jest jakas fama na krysztaly. Nie wiem co to i wole nie wiedziec.

Robson93 komentarzy: 20007.10.2014, 14:11

diaby widze też kontuzja biodra

Robson93 komentarzy: 20007.10.2014, 14:09

ooo widze Chambers kontuzja , wie ktos coś więcej?

Gryzek komentarzy: 379707.10.2014, 14:08

Kanonier204
Chyba przy mentolowych zostanę.
West Ice też są niezłe, coś jak guma do żucia.
A co do panny Marysi to dla mnie mogą nawet zalegalizować, przynajmniej z akcyzy pieniądze by były.
Jak ktoś lubi to i tak będzie palił a gdyby była legalna to i jakość pewna i pieniądze by wpływały na konto państwa, które można by było przeznaczy na szkolnictwo, służbę zdrowia itp.

Powaznie? I zrobiles oczy jak Ozil nie?
Bardziej chodzilo mi o to czy ktos jeszcze jedzie na mecz.
loool
Moze troche przegialem z tym sezonowcem. Wole dmuchac na zimne najwazniejsze aby siedzial tu i pisal.

loool komentarzy: 95007.10.2014, 14:01

@kanonier204

Powiedz mi jeśli łaskaw, jak kogo kogokolwiek na tej stronie można brać za sezonowca?
Rozumiem brać kogoś za trola itp. , no ale sezonowiec to przesada, z definicji to ktoś kto zaczyna kibicować klubowi gdy ten wygrywa, a co Arsenal takiego wygrał ostatnimi czasy? No chyba, że zakładasz, że puchar Anglii gwarantuje napływ sezonowców.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.10.2014, 14:00

K204, otworze lodowke a tam ty i wiadomosc o tym ze jedziesz na mecz

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.10.2014, 13:58

mrsomebody
Wazne ze nie jest. Tu juz byli rozni ludzie stad taka moja opinia. Teraz widze ze kulture posiada wiec wole dmuchac na zimne.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.10.2014, 13:55

Gryzek
W takim razie milego pobytu na tej stronie. Bledy ortograficzne to standard tutaj. Raz czy dwa sie pomylisz pozniej juz bedzie lepiej. Jak to mowia kazdemu sie zdarza pomylic. Co do mentolowych fajek to zalezy jakie palisz. Ostatnio palilem forwardy L&M'y te klikane i nie byly zle. Sam ograniczam palenie wiec nalog jak to nalog ciezko wyjsc z tego. Osobiscie sam zapale 2 czy 3 dziennie bo tak to piwo jakies okazyjnie czy wodke. O narkotykach nie mowie bo tego nie biore aczkolwiek z 4 razy moze w calym swoim zyciu zapalilem "Maryske". I milej dyskusji tutaj. Nikt cie tu nie bedzie kamieniowal ; p

mrsomebody komentarzy: 602107.10.2014, 13:54

Nawet jeśli byłby sezonowcem, to co w tym złego? Pozytywnym jest jak Arsenal i k.com zdobywa nowych kibiców. Oczywiście drugą sprawą jest aby prezentowali oni odpowiedni poziom kultury i chcieli poznawać Arsenal.

Gryzek komentarzy: 379707.10.2014, 13:53

A tak swoją drogą to wiecie może co to są za punkty ?

Kanonier204
Nie pisałem zbyt często komentarzy, później założyłem konto na innej polskiej stronie o Arsenalu i tam zostałem i dopiero od kilku lat piszę w miarę często komentarze (jak zauważyłeś mniej lub bardziej poprawne ortograficznie) na tego typu stronach.

Nic się nie stało, że wziąłeś mnie za sezonowca ;)
No chodź, przytul się na zgodę #nohomo :D

W ogóle dziś pierwszy raz od kilku lat kupiłem sobie mentolowe fajki i zacząłem popełniać błędy ortograficzne... dziwne.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.10.2014, 13:39

Gryzek
Skoro miales tu konto to co sie z nim stalo? Bana dostales? no skoro nie jestes sezonowcem to dobrze bo tylko widze 29 dni stad taka moja opinia.

Gryzek komentarzy: 379707.10.2014, 13:31

@Kanonier204
Nie, nie jestem sezonowcem ;)
Sympatyzuję z Arsenalem od 2004 roku jeśli Cię to interesuje.
Kiedyś miałem tu konto, później miałem je na innej stronie o Arsenalu i wróciłem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.10.2014, 13:31

Cebulowe to twoja wina!

Gryzek komentarzy: 379707.10.2014, 13:29

*nie kamieniujcie mnie

Nic już dziś nie piszę bo robię z siebie debila.
Do zobaczenia za miesiąc jak zapomnicie o moich wpadkach ortograficznych.

Gryzek komentarzy: 379707.10.2014, 13:28

Dobra pomyłka w druku, ale proszę Was kamieniujcie mnie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.10.2014, 13:27

Zarejestrowany: 08.09.2014 [29 dni]

Szalenstwo Gryzek. Nowy sezonowiec?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.10.2014, 13:26

Stad moj komentarz na dole
"Probuj dalej moze sie uda" A teraz to juz za pozno.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.10.2014, 13:25

lays
Po co to pisales. Moze sam by na to wpadl?

lays komentarzy: 3987107.10.2014, 13:24

Chyba miną * xD

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.10.2014, 13:23

Gryzek

dobrze widziales, on jeszcze kopnal ze zlosci o ziemie gdy byl przy lawce , bo patrzylem do konca na niego.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.10.2014, 13:23

Probuj dalej moze sie uda.

Gryzek komentarzy: 379707.10.2014, 13:22

*z kwaśną minom oczywiście a nie minął .

lays komentarzy: 3987107.10.2014, 13:21

S. Petrow wygrał walke z rakiem :)

Gryzek komentarzy: 379707.10.2014, 13:21

Cazorla ostatnio jakiś niezadowolony, widać to było w meczu z Chelsea jak schodził z boiska z kwaśną minął i coś pod nosem mruczał :D
Wiadomo nikt nie chce siedzieć na ławce ale Cazorla poza jednym dobrym sezonem też niczego nie pokazał :/
A przyrównywali go do Maty (czy Hazarda już nie pamiętam).

Ogólnie mamy trochę niezadowolonych piłkarzy w zespole...
Na pewno Podolski jest zły na pozycję w klubie ale on i tak pewnie Nas opuści,
Rosicky też najszczęśliwszy nie jest co chyba kiedyś mówił w jakimś wywiadzie,
Cazorla też na przesadnie zadowolonego nie wygląda,
Campbell żałuje, ze został w Londynie.

Tak to jest w dużych klubach, ławka musi być długa jak sezon :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.10.2014, 13:18

Putin konczy dzis 62 lata , a diego costa 26 lat. Przypadek? Nie

Jeden i drugi to chlodny killer, hehe.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.10.2014, 13:13

Meczu z Hull nie bedzie na Canal + wiec zostana streamy. Co do spotkania z Anderlechtem to sie nie moge doczekac. Oj bedzie fioletowo na stadionie. Dzis o 18:30 na TVP Sport powtorka meczu Chelsea v Arsenal i o 20:30 Arsenal TV rowniez na TVP Sport.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.10.2014, 13:11

lays

tez to juz pisalem, ze w tym sezonie AFC w BPL ma problem ze strzelaniem i kreowaniem goli. Za duzo tych meczów z 1 lub 2 groznymi strzalami.

Na 7 kolejek 11 goli z czego 3 padly z AV. Czyli na 6 kolejek AFC strzelil tylko 8 goli.

lays komentarzy: 3987107.10.2014, 13:10

No nic. Teraz 3 mecze: Hull,Sunderland,Burnley.

Trzeba odniesc 3 zwyciestwa i będzie bilans 5-4-1(19 pkt).

Pozniej dwa arcy ważne i arcy ciężkie spotkania(wyjazd z Swansea i u sb z United).

Z 4 pkt bede bardzo zadowolony po tych 2 meczach... bo cięzko jest mi uwierzyc, ze odniesiemy 2 pewne zwyciestwa. Z United u sb jak wygramy to bedzie chyba przełom jakiś...

lays komentarzy: 3987107.10.2014, 13:04

R700

No zgodze się, żę będzie rywalizacja na linii Jack v Ozil. Jack bd grał tylko wtedy gdy bd serio w kosmicznej formie.

Pamietasz jak chyba Adams cisnał Wilshere? Mówił, że Wenger nie musiałby kupowac Ozila gdyby Wilshere byl w formie. Pocisnal po Jacku, że musi dorosnąć. Myślę, że będzie tak i tym razem(Ozil kosztem Wilshera).

schnor25 komentarzy: 1854607.10.2014, 13:03

Szkoda, że FA przykładowo nie odesłała Wengera na 2 mecze na trybunach, może z wyższego miejsca zobaczyłby jak co poniektórzy zawodnicy się prezentują i przejrzał na oczy.

lays komentarzy: 3987107.10.2014, 13:02

Ta porazka z CFC na wyjezdzie to była wiadoma... to się wliczało już w bilans, ale żeby u siebie zremisowac z Kogutami? Czy na wyjezdzie z leicester?... Strata 4 pkt.

Z City 2-1 i powinnismy to dowiezc, dlaej nie moge zrozumiec jak padł ten gol z rożnego. Naszych 11 w polu karnym a ich 4... na dodatek Demichelis strzelal z końca pola karnego i trafił. Wstyd i błazenada.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.10.2014, 13:01

lays

Cazorla to juz czesto grzeje lawe.

Gdy Theo bedzie w formie to gra idzie o Wilshere vs Ozil o miejsce w skladzie.

lays komentarzy: 3987107.10.2014, 12:59

@R700

Ale jak już dochodziło do zmian to Ozil nigdy nie grzał. To jest pewniak Wengera. Gdyby Wenger chcial to wyrzucilby go dawno, ale tego nie robi dlatego rzuca Ozila na skrzydlach byle by ten grał.

Jeśli będą dostepni: Wilshere,Ramsey,Ozil,Theo,Alexis,Cazorla. TO jestem pewny, że jeśli Wenger mialby kogos wyrzucac to beda to: Jack, Cazorla.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.10.2014, 12:56

lays

zoobaczymy. Wenger strasznie lubuje sie w srodku Ramsey i Wilshere, a o Ozilu na skrzydle to szkoda pisac.

lays komentarzy: 3987107.10.2014, 12:56

To moze śmiesznie zabrzmieć, ale tworzymy również mniej sytuacji bramkowych bo nie ma Giroud. Napastnik z niego dobry, tylko dobry. Nigdy nie bd bardzo dobrym ani top class napadziorem.

Ale zobaczcie ile Giroud kreowal akcji naszym... akurat te podania z pierwszej czy na klepe, bardzo czesto strzelalismy bramy.

lays komentarzy: 3987107.10.2014, 12:53