Wenger znowu przegrywa z Mourinho: Chelsea 2-0 Arsenal

Wenger znowu przegrywa z Mourinho: Chelsea 2-0 Arsenal 05.10.2014, 16:11, Sebastian Czarnecki 2286 komentarzy

Derby Londynu zawsze cechują się twardą grą i walką o każdy centymetr boiska. Podobnie było w dzisiejszym meczu na Stamford Bridge, w której każda ze stron chciała pokazać się z jak najlepszej strony. Podopieczni Arsene'a Wengera nie wyglądali na przestraszonych swojego rywala, jak to miało miejsce w zeszłym roku, ale mimo wszystko musieli uznać wyższość swojego rywala, który bezbłędnie wykorzystał fatalne zachowanie obrońców.

Arsene Wenger kolejny raz musi więc uznać wyższość Jose Mourinho, który znowu lepiej poukładał swój zespół od doświadczonego Francuza. Spotkania nie umiliło nam jednak fatalne sędziowanie, jednak na całe szczęście Atinson podejmował błędne decyzje w obie strony, co nie wpłynęło w ostatecznym rozrachunku na końcowy rezultat. Kanonierzy przegrali jednak swój pierwszy mecz w sezonie ligowym i spadli w tabeli na siódmą lokatę. Przed nimi jednak seria łatwiejszych spotkań, w których muszą nałapać jak najwięcej kluczowych punktów.

Chelsea: Courtois (23. Cech) - Ivanović, Terry, Cahill, Azpilicueta - Matić, Fabregas - Schurrle (69. Mikel), Oscar (87. Willian), Hazard - Costa

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini - Özil, Wilshere (83. Rosicky), Cazorla (69. Chamberlain), Sanchez (78. Podolski) - Welbeck

Co ciekawe, stroną dominującą w pierwszej części spotkania byli Kanonierzy. Alexis Sanchez oddał w trzeciej minucie ostrzegawczy strzał z dystansu, ale nie zmierzał on w kierunku bramki.

W 10. minucie sam na sam z Thibautem Courtois wyszedł Alexis Sanchez, jednak belgijski golkiper w porę wyszedł do futbolówki i zatrzymał akcję. Pędzący Chilijczyk nie zdążył wyhamować przed bramkarzem i przydzwonił w niego kolanem.

W kolejnych minutach gra uspokoiła się w środkowej części spotkania. Chelsea wyszła spod nacisku Arsenalu i sama zaczęła konstruować akcje zaczepne. Defensywa The Gunners wyglądała jednak na dobrze zorganizowaną i radziła sobie nawet przy stałych fragmentach gospodarzy.

W 23. minucie Jose Mourinho zmuszony został do przeprowadzania zmiany. Zderzenie z Alexisem okazało się jednak zbyt bolesne dla Thibauta Courtois, który musiał opuścić boisko. W jego miejsce pojawił się Petr Cech.

Kilka chwil później gospodarze wykorzystali stratę Alexisa Sancheza w środku pola i wyprowadzili pierwszą groźną akcję. Ze świetnej strony pokazał się Eden Hazard, który minął dwóch zawodników drużyny przeciwnej i na pełnym biegu wpadł w pole karne, gdzie zatrzymał go dopiero nieprzepisowy atak Koscielnego. Rzut karny dla The Blues.

Do wykonania jedenastki podszedł sam poszkodowany, który ze stoickim spokojem wpakował piłkę w lewy dolny róg bramki Szczęsnego. Po 27 minutach mamy 1-0 dla Chelsea.

Trzy minuty później z groźnym kontratakiem ruszyli podopieczni Arsene'a Wengera, którzy znaleźli wolną przestrzeń na lewej flance. Santiago Cazorla ruszył skrzydłem i posłał piłkę do środka, gdzie nabiegał Jack Wilshere, jednak Anglik za mocno przyjął sobie piłkę, dzięki czemu Cech nie miał problemów z interwencją.

Kolejne minuty były bardzo wyrównane, jednak żadna ze stron nie wypracowała sobie sytuacji strzeleckich. Dominowały zwłaszcza twarda, nieustępliwa walka w środku pola i faule z obu stron.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal przegrywa z Chelsea na Stamford Bridge po rzucie karnym wykorzystanym przez Edena Hazarda.

Druga część meczu zaczęła się od ataków ze strony Arsenalu. W 50. minucie Alexis Sanchez posłał dobre podanie z lewej flanki, które trafiło pod nogi Santiago Cazorli, ale mocny strzał Hiszpana po ziemi minął się ze słupkiem.

W 57. minucie świetną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Eden Hazard, który całkowicie zwiódł Caluma Chambersa, po czym dograł do środka, gdzie interweniował Flamini i o mało nie wpakował piłki do własnej bramki. Na całe szczęście na posterunku stał Szczęsny, który sparował uderzenie na korner.

W 63. minucie akcja Arsenalu zakończona mocnym strzałem Wilshere'a. Piłka po drodze odbija się od ręki Cesca Fabregasa i wychodzi na rzut rożny, jednak mimo protestów piłkarzy drużyny gości sędzia nie podyktował jedenastki.

Na 21 minut przed końcem meczu Alex Oxlade-Chamberlain wszedł na boisko za Santiago Cazorlę. W tym samym czasie Mourinho wprowadził Johna Obi Mikela za Andre Schurrlego.

W 75. minucie świetną akcję dla Chelsea wyprowadził Diego Costa, po którym nikt nie spodziewał się wielkich rzeczy, kiedy znajdował się osamotniony w polu karnym Arsenalu. Hiszpan jednak tak ściągnął na sobie uwagę obrońców, że znalazł miejsce dla wybiegającego Hazarda, a ten mocnym strzałem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Trzy minuty później było już 2-0 dla Chelsea. Cesc Fabregas obsłużył genialnym podaniem wybiegającego Diego Costę, który najpierw ośmieszył defensywę Arsenalu, a potem Wojciecha Szczęsnego sprytnym lobem.

Na pierwszy celny strzał na bramkę Kanonierzy pokusili się dopiero w końcówce spotkania, kiedy to Lukas Podolski wślizgiem spróbował umieścić piłkę w bramce Cecha. Rezerwowy golkiper Chelsea spisał się bez zarzutu.

Chwilę później stuprocentową sytuację zmarnował Diego Costa, który otrzymał świetne podanie z prawego skrzydła na wolne pole i strzelił ponad bramką z najbliższej odległości. Usprawiedliwić może się jedynie tym, że był na pozycji spalonej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Arsenal przegrał z Chelsea na Stamford Bridge 0-2.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
DeadlineDayAccount komentarzy: 2107.10.2014, 21:35

Wszystko ładnie pięknie, szkoda, że mało kto zwraca uwagę na pewną kwestię:
-Ozil gra na skrzydle
Ozil powinien grać na 10 z 2 nominalnymi skrzydłowymi i Welbzem na szpicy, przecież szybkie skrzydła i SZYBKI napastnik to jest jak zbawienie dla takiego gracza jak Ozil, no ale po co. Siwy żyje w swoim świecie i dopóki nie będzie ustawiał Ozila na 10 i bez nominalnych skrzydłowych, to nasza gra dalej będzie przypominała kał.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.10.2014, 21:34

Swoją drogą drogą, masa moich kolegów posiada te karty kibicowskie i wiernie się tłuką za klub.
Akurat moi koledzy są w sojuszu z Legią, Sosnowcem, Lublinem i kimś tam.
Ciekawa jest też ochrona tych grafitów klubowych na murach/blokach, bo części inne kluby nie mają prawa zamazać.
Interesuje mnie to czy istniało coś takiego 30/40 lat temu.
Zna się ktoś na tym głębiej ? Uczestniczy w tym ?

kaziu874 komentarzy: 673807.10.2014, 21:29

Najlepsze jest to, ze gdyby nie ta glupia asysta judasza, ktora i tak niczego w sprawie zwyciezcy nie zmienila, tego tematu by nie bylo, no ale asystowal wiec jest judasz > Ozil. Za kilka dni wam przejdzie jak Ozil zagra na swojej pozycji i da kilka asyst.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.10.2014, 21:25

Wlasnie wbijam na k.com i widze Fabregas. To ja podziekuje. Dobranoc.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.10.2014, 21:23

@Dancer
Chociaż z wizją można się trochę kłócić, bo obydwaj w formie są na bardzo wysokim poziomie, który cieżko powiedzmy ocenić. To dziala na takiej zasadzie, jakby oceniać Ronaldo z Messim jeśli chodzi o wykończenie. Dlatego dałem =

Simpllemann komentarzy: 52847 newsów: 52407.10.2014, 21:20

A Giroud pewnie przykro, że się o nim już tutaj tyle nie dywaguje.

kaziu874 komentarzy: 673807.10.2014, 21:20

Dancer--> a czy ja cos mowie zlego na Ozila? Owszem, jest bez formy, ale jak ma byc w formie jak gra na pozycji ktorej nie lubi i nie moze dobrze wykonywac swojej roboty?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.10.2014, 21:20

wg goal com na Hull City Ozil zagra na bramce , a Szczesny na skrzydle.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.10.2014, 21:19

jakowy nie wiem :P

Ludzie, nie wiem co z wami się dzieje. Nie zapłakuje Fabsa, danielosik również. Wczoraj była krótka wymiana zdań z danielosikiem o tym, że on sądzi iż Ozil jest lepszy. Ja poprostu zamierzałem uargumentować swoją opinię i poprowadzić bardziej rozwiniętą dyskusję aniżeli "Fabrega$ jest lepszy. I tyle", a robicie z tego cyrk jakoby

Dancer. Miałem dylemat właśnie nad tymi trzema

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370007.10.2014, 21:18

Jak ten Wenger mógł nie sciągnąć Fabregasa... Może zadajcie sobie pytanie, jak Fabregas mógł odejść z drużyny której był filarem, mało... dopłacił do swojego transferu.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40007.10.2014, 21:17

kaziu

Zrozum, że Ozil jest bez formy i nie zaleznie od tego gdzie gra, jego przyjęcie, drybling czy wola walki beda takie same

kaziu874 komentarzy: 673807.10.2014, 21:16

Nigdy nie wybaczę Wengerowi, że ten nie ściągnął z Barcy Cesca..

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 107.10.2014, 21:14

To teraz stałym elementem jest strony będzie dywagacja pt. Fabregas czy Ozil? Jeszcze brakuje płaczków, którzy nigdy nie wybaczą Wengerowi, że ten nie ściągnął z Barcy Cesca.

kaziu874 komentarzy: 673807.10.2014, 21:07

Zrozumcie, ze za forme i ustawienie Ozila jest odpowiedzialny Wenger, to on ustawia go na skrzydle, gdzie nie moze pokazac wszystkich swoich mozliwosci.. to jest tak, jakby ktos byl najlepszym biegaczem na 100 metrow, a ktos cie wystawia do biegu na 400 m i to jeszcze przez plotki.

Cysiowo komentarzy: 193107.10.2014, 21:06

Ja pier****.. długo będziecie jeszcze płakać za tym śmiesznym fabsem ? Nie ma go i nie będzie, pogódźcie się z tym.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698207.10.2014, 21:03

JanikK
dla ciebie fabrega$ dla mnie Ozil...

dobra lece narka wszystkim i dobranoc :)

Hans_Zimmer komentarzy: 594607.10.2014, 21:02

ten wasz bół dupy o Fabregasa jest irytujący.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.10.2014, 21:00

sorki, z edytuje(poprawie Fabregas) to za poł godzinki

RelicT komentarzy: 407 newsów: 107.10.2014, 20:59

Wie ktoś może jak na konsoli zmienić język komentatorów w fifie 15 ? Szału idzie dostać

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.10.2014, 20:59

o jest i danielosik

Chcialem Ci przestawić dlaczego moim jak zawsze skromnym zdaniem Fabs jest lepszy od Mesuta

Atak:
Strzały------ Fàbregas > Ozil (każdy się zgodzi)

Osobowość------- Fàbregas < Ozil

O czymś zapomniałem? Jak nie zgadzacie się z czymś to podam argumenty (za 20-30 minut)

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698207.10.2014, 20:57

wie ktoś dlaczego jak oglądam pare minut jakiś progam na tym xbmc to potem sie scina, wie ktos dlaczego ?

TW_Szczepan komentarzy: 188407.10.2014, 20:47

Piszę to raczej na podstawie obserwacji jego meczy jeszcze w Newcastle, na MŚ też miał duże problemy ze skrzydłowymi

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698207.10.2014, 20:46

Fabrega$ powiedział w wywiadzie, że Hazard=Messi, prawie z krzesła spadłem hahahha

kaziu874 komentarzy: 673807.10.2014, 20:44

Srodkowy obronca, defensywny pomocnik, brak kontuzji i nowy trener, tyle tylko mi brakuje w Arsenalu. Wtedy bedziemy mieli 2 super jedenastki, taktyke dobrana do rywala i zawodnikow na swoich pozycjach, a nie ustawionych tam gdzie nie potrafia grac.