Więcej szczęścia niż rozumu, derby dla Arsenalu!

Więcej szczęścia niż rozumu, derby dla Arsenalu! 16.03.2014, 17:50, Sebastian Czarnecki 1736 komentarzy

Błędy, chaos i kopanina, tak można krótko skomentować to, co wyprawiało się dzisiaj na White Hart Lane. Mimo że oglądaliśmy całkiem dobry mecz, w którym nie brakowało efektownych akcji, widowiskowych parad bramkarskich i kontrowersji, to każda ze stron popełniła mnóstwo błędów nie tylko w defensywie, ale i w ataku. Tottenham za żadne skarby nie potrafił wykorzystać nieporadności swoich przeciwników w obronie, z kolei Kanonierzy nie mieli żadnego pomysłu na grę. A jeżeli już jakimś cudem przedostawali się pod pole karne Llorisa, to nie potrafili go pokonać. Całe szczęście, że bramka przyszła szybko, bo już w 72. sekundzie meczu, kiedy jeszcze żadna ze stron nie wiedziała, co na nich czeka. Z pomocą przyszedł nieoceniony, niedoceniany i jedyny w swoim rodzaju Tomas Rosicky, bohater ostatnich tygodni w londyńskim Arsenalu.

Tottenham: Lloris - Naughton, Vertonghen, Kaboul, Rose - Bentaleb, Sandro (68. Paulinho) - Chadli (69. Sigurdsson), Eriksen (82. Soldado), Townsend - Adebayor

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Chamberlain (85. Vermaelen) - Rosicky (69. Flamini), Cazorla, Podolski (77. Monreal) - Giroud

Cóż za początek spotkania! Już w 72. sekundzie meczu Rosicky przeprowadził dwójkową akcję z Aleksem Chamberlainem i po podaniu Anglika oddał potężny strzał, przy którym Hugo Lloris nie miał absolutnie nic do powiedzenia! Przepiękne trafienie Czecha i 1-0 dla Arsenalu!

Kolejne minuty emanowały spokojem. Kanonierzy uspokoili tempo gry i nie pozwolili, by drużyna gospodarzy zagroziła ich bramce. Mecz się wyrównał, a na murawie nie działo się nic godnego uwagi.

W 15. minucie Arsenal stanął przed fantastyczną okazją na podwyższenie prowadzenia. Alex Oxlade-Chamberlain dostał fantastyczne podanie na wolne pole od Rosicky'ego i wyszedł w sytuacji sam na sam z Hugo Llorisem. Anglik miał tyle miejsca, że mógł zrobić z futbolówką dosłownie wszystko, jednak zachował się najgorzej jak tylko mógł i w fatalnym stylu próbował przelobować francuskiego golkipera.

Dwie minuty później podopieczni Arsene'a Wengera mieli szansę na kolejną akcję sam na sam z Llorisem. Tym razem podanie otrzymał jednak niezbyt dynamiczny Olivier Giroud, a francuski golkiper odważnie wyszedł z bramki, wyprzedził swojego rodaka i efektownym szczupakiem oddalił zagrożenie.

W 22. minucie goście mogli grać w dziesięciu i mieli dużo szczęścia, że Mike Dean nie sięgnął po czerwony kartonik, kiedy Bacary Sagna agresywnie powalił na ziemię Danny'ego Rose'a. Arbiter tym razem był łaskawy dla Kanonierów i nie wyrzucił Francuza z boiska, lecz gdyby to zrobił, nikt nie mógłby mieć do tego pretensji.

Kolejne minuty to zdecydowana przewaga gospodarzy. Zdeterminowany Tottenham ze wszystkich sił dążył do wyrównania, a Wojciech Szczęsny miał ogromne szczęście, że nie musiał wyciągać piłki z siatki. W 25. minucie Emmanuel Adebayor oddał ekwilibrystyczny strzał, jednak nie znalazł on drogi do bramki. Sędzia boczny niesłusznie również podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego.

W 27. minucie to Kanonierzy ruszyli z kolejnym kontratakiem, który mógł podwyższyć prowadzenie. Lukas Podolski nieumiejętnie jednak dograł piłkę w pole karne, gdzie wybiegał dobrze ustawiony Tomas Rosicky, a futbolówkę przejął Chamberlain, który miał za mało czasu i za mało miejsca, by zrobić użytek z tego podania. Nic więc dziwnego, że jego uderzenie nie znalazło drogi do bramki.

Cios za cios, akcja za akcją. Już minutę później fantastyczną okazję do wyrównania miał Emmanuel Adebayor, który ponownie zmarnował dogodne podanie. Tym razem Togijczyka ubiegł Per Mertesacker, który w ostatniej chwili interweniował i uchronił swój zespół przed stratą gola.

W 29. minucie Mike Dean podyktował rzut wolny za brzydki faul na jednym z piłkarzy Tottenhamu. To była dobra okazja do uderzenia dla Christiana Eriksena, który już wielokrotnie zdobywał gole w takich sytuacjach, ale tym razem przeniósł on piłkę ponad bramką.

Siedem minut później przed akcją stanął Lukas Podolski, który znalazł się niepilnowany na lewym skrzydle. Reprezentant Niemiec miał mało miejsca na oddanie strzału, na dodatek kąt był ostry. Mimo że lewoskrzydłowy z podobnej sytuacji pokonał we wtorek Manuela Neuera, tym razem trafił w boczną siatkę.

Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy na strzał z dystansu zdecydował się Nacer Chadli, ale był on za mało precyzyjny, by znaleźć drogę do bramki.

Do końca pierwszej części meczu nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, jeśli nie liczyć dwóch dive'ów Danny'ego Rose'a, po których Mike Dean na szczęście nie podyktował rzutów karnych. Jeżeli jednak Anglik chciał być konsekwentny, powinien ukarać lewego obrońcę Tottenhamu żółtym kartonikiem. Do przerwy Arsenal prowadzi z Tottenhamem na Whita Hart Lane 1-0.

Już trzy minuty po wznowieniu gry Wojciech Szczęsny, zadeklarowany kibic Arsenalu, zrobił wszystko, bo podarować swojej znienawidzonej drużynie gola. Najpierw wpuścił piłkę z rąk i oddał ją rywalom, a kilkanaście sekund później ponownie podał ją pod nogi gospodarzy. Nacer Chadli stanął właściwie przed pustą bramką, ale mimo to nie potrafił umieścić futbolówki w bramce. Kopnął za to prosto w Laurenta Koscielnego.

Kolejne minuty nie przyniosły wielu efektywnych akcji, aczkolwiek Tottenham z minuty na minutę przyśpieszał i starał się zagrozić bramce pilnowanej przez Szczęsnego. Całą defensywa Arsenalu grała koszmarnie, a jedyną osobą, która starała się jakoś ratować skórę Kanonierów, był Laurent Koscielny. Od czasu do czas do czasu przebłyski miewał też Per Mertesacker.

W 63. minucie Wojciech Szczęsny w końcu stanął na wysokości zadania i ZŁAPAŁ futbolówkę po uderzeniu Nacera Chadliego. Belgijski skrzydłowy w dalszym ciągu nie mógł jednak znaleźć drogi do bramki.

W kolejnych minutach dalej oglądaliśmy przewagę Tottenhamu. Kogutom brakowało jednak czystych sytuacji podbramkowych, a wszystko to z sprawą Pera Mertesackera, Laurenta Koscielnego i Wojciecha Szczęsnego, którzy w trzech kolejnych akcjach byli szybsi od Adebayora i Eriksena.

W 78. minucie to Kanonierzy mogli niespodziewanie podwyższyć prowadzenie. Kapitalną interwencją popisał się jednak Hugo Lloris, który w fantastyczny sposób zatrzymał efektowne uderzenie nożycami Mertesackera.

Arsene Wenger widząc nieporadność swoich zawodników w defensywie, postanowił jeszcze bardziej wzmocnić tę linię. Na boisko posłał więc nie tylko Flaminiego, ale i Monreala, a także Vermaelena, którzy zastąpili graczy z formacji ofensywnej. Tottenham przez ten czas starał się wzmocnić swój atak, ale rozpaczliwe ataki w dalszym ciągu były niedokładne.

Tottenham w dalszym ciągi atakował, ale defensywa Arsenalu w końcówce meczu w końcu zaczęła prezentować się tak, jak powinna. Ogarnęli się nawet fatalni do tej pory Gibbs i Sagna, a Laurent Koscielny we wspaniałym stylu dyrygował swoimi partnerami. Wiernie wtórował mu przy tym Per Mertesacker, który w ostatnich minutach również dał popis świetnej, efektywnej gry w obronie. Nawet Wojciech Szczęsny zaczął łapać piłki i starał się nie wypuszczać ich z rąk.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal robił co mógł, by podarować Tottenhamowi wyrównującego gola, ale ci chyba nie zwykli do przyjmowania takich prezentów. Zwłaszcza Tim Sherwood, kibic The Gunners nie mógł zrobić czegoś takiego swojemu ukochanemu zespołowi. Podopieczni Arsene'a Wengera odnieśli więc niezwykle istotne zwycięstwo na stadionie swojego wroga i nawet jeżeli nie do końca im się ono należało, to na pewno da im kopa na resztę sezonu.

North London DerbyRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Bolek komentarzy: 423217.03.2014, 20:06

@Qarol
Kościelnemu się przytrafiają głupie kartki? Boże, co ja czytam.

Wiesz ile w tym sezonie kartek dostał? JEDNĄ!

Frankly komentarzy: 76417.03.2014, 20:05

Bolek

Sakho w tym sezonie jak tylko był zdrowy to grał na najwyższym poziomie, czy to w klubie czy reprezentacji,

@Niuchacz3
Dobrze, że przypomniałeś Silvę, chociaż w tym sezonie jest on mimo wszystko nieco słabszy.

Bolek komentarzy: 423217.03.2014, 20:03

Karny z Bayernem w 100% niesłuszny. Więcej tam było aktorstwa i wacianych nóg Robbena. Ewidentnie chciał wymusić i mu się udało. Jak sędziowie będą takie coś gwizdać częściej, to piłkarze jeszcze bardziej dopracują aktorstwo i będzie po 5 karnych w meczu.

@Niuchacz3
Ale mówiliśmy chyba o obrońcy TEGO sezonu, a nie trzech ostatnich lat?

Kowalczyk11 komentarzy: 325317.03.2014, 20:03

Arsenal have all but conceded defeat ever since Bayern entered the mix for Draxler
(Jan aage fjortoft)
He is gone guys, lets hope we can get Griezmann instead Good luck Draxler

Co to za gość ten Jan aage fjortoft ?

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511617.03.2014, 20:02

@Bolek
Oczywiście Kosa to ścisły TOP, ale jednak na przykład do Silvy sporo mu brakuje.

Qarol komentarzy: 1450217.03.2014, 20:01

Najpewniejszym naszym obrońcą jest Per, zdecydowany lider formacji jak i całej drużyny. Moim zdaniem lepszy niż Koscielny, któremu jednak zdarzają się tzw. rysy na szkle (głupie kartki, robienie karnych).

Bolek komentarzy: 423217.03.2014, 20:00

Oglądam piłkę nożną (głównie Premier League) od wielu, wielu lat i mało widziałem lepszych obrońców od Francuza w formie z (większości) zeszłego i obecnego sezonu. Może dawny Terry, może Kompany sprzed dwóch sezonów - dalej musiałbym już bardzo wysilić pamięć i szukać na siłę.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511617.03.2014, 20:00

No tak i każdy z zawodników dostał czerwoną i zrobił po karnym.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511617.03.2014, 19:59

@carlos
Policz, ile karnych w plecy miał Arsenal na przestrzeni ostatnich 3 lat i jaki procent z tego sprokurował Kosa. Polecam zacząć oglądać mecze, zamiast bezmyślnie się wymądrzać.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.03.2014, 19:59

Z aston villa caly zespol dal dupy pane ekspert

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.03.2014, 19:58

Allord
A niby sluszny? No to chyba ogladamy ciotofootball:)

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511617.03.2014, 19:58

Z tymi czerwonymi, to rzeczywiście spaliłem, ale z AV np. to przegrał nam mecz. Jest bardzo solidny, ale nie róbmy z niego super hero. Najlepszym obrońcą na świecie, to on nie jest.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.03.2014, 19:57

Bolek
Ale nie przetlumaczys. Mnostwo karnych, smiechlem

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11717.03.2014, 19:57

Bolek---> Karny z Bayernem niesłuszny? Poważnie?

Bolek komentarzy: 423217.03.2014, 19:55

Nie jest na wyrost. Kościelny w takiej formie byłby pierwszym wyborem w każdym klubie w Europie.

Jakie czerwone kartki? Złapał w tym sezonie jedynie jedną!!!

A co do karnych... Większość z nich jest naciągana. Karny z Aston Villą niesłusznie podyktowany, karny z Bayernem również.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.03.2014, 19:55

Ile tych karnych, 3? Faktycznir, w cholere..to przycmiewa wszystkie jego zaslugi przeciez.

Belzebub666 komentarzy: 280117.03.2014, 19:54

@Frankly, ja go jeszcze pamiętam z gry w Schalke, kręcił niemiłosiernie obroną, walka i mega szybkośc, teraz mu mniej zależy

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511617.03.2014, 19:51

Mówienie, że Kosa jest najlepszym obrońcą sezonu jest mocno na wyrost. Jest bardzo solidny, ale warto pamiętać, że wciąż łapie sporo czerwonych kartek i prokuruje MNÓSTWO karnych.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 117.03.2014, 19:47

Bolek
Panie ty się nie przejmuj Weszlo.com
Tam cała redakcja z Krzysiem S. na czele modli się do plakatu Messiego. Jak ktoś napisał że Kościelny w końcu od wielu meczy zagrał dobre spotkanie to jego znajomość meczu kończy się na przejrzeniu statystyk z livesports.pl

Tomassini komentarzy: 272017.03.2014, 19:39

[fpl]
Kto na kapitana Suarez, Sturridge, Nolan czy Yaya Toure?

Bolek komentarzy: 423217.03.2014, 19:34

@arsenallord
Jeszcze śmieszniejsze jest podejście polskich mediów do Kościelnego (np. Weszlo.com).

Jeśli Laurenta nie będzie w jedenastce sezonu to będzie jakiś żart.

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11717.03.2014, 19:30

A najlepsze jest to, że na prawie każdej stronie kibice innych drużyn nie widzą Koscielnego nawet w TOP10 środkowych obrońców ligi.

Bolek komentarzy: 423217.03.2014, 19:27

Odbuduje się, odbuduje. Już z Evertonem zagrał super mecz.

Frankly komentarzy: 76417.03.2014, 19:24

Ozil jest świetnym przykładem gościa któremu sława i wynikająca z tego presja nie służą. Świetnie pamiętam jego postawe w meczach w pucharze uefa (półfinał albo finał) za czasów gry w Werderze. Nie było drugiej takiej zadziory i takiego walczaka na boisku. Wielka wola walki + niemałe już wtedy umiejętności tworzyły z niego niesamowitego piłkarza. Potem w Realu i w reprezentacji pod ręką świetnych szkoleniowców stał sie zawodnikiem z Naj-najwyższej półki, absolutny światowy top. Od pewnego jednak czasu (ze 2 sezony w tył) nie widze już w Ozilu tej woli walki, stracił to czego nie tracą Suarez czy Messi. Ta potrzeba grania zawsze na 120%, jak na podwórku.
Wiem że to pierwszy sezon w BPL, nowa drużyna ale chodzi też o niego samego. Wiadomo, może nie miec formy ale brakuje mu ostatnio charakteru bo wiadomo że umiejętności nie stracił. Może sie odbuduje ale moim zdaniem więcej może zyskac na rozmowach z psychologiem niż szukając formy na treningach.

Bolek komentarzy: 423217.03.2014, 19:24

Kościelny jest najlepszym obrońcą tego sezonu.

Tutaj porównanie z Kompanym:

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 117.03.2014, 19:15

Laurent Koscielny: Has made more last man tackles (5) than any other player in the PL this season #AFC

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 417.03.2014, 19:14

ma ktoś video tego pudła Oxa?

bobocian komentarzy: 154017.03.2014, 19:13

grzegorz
Jeden napastnik to minimum.

grzegorz1211 komentarzy: 1031117.03.2014, 19:11

Jeden napastnik to za mało, jeszcze muszą być skrzydłowi co potrafią wyjść na wolne pole do piłki posłanej za obrońców jak Theo czy Ox to wtedy będzie pożytek z Ozila

bobocian komentarzy: 154017.03.2014, 19:07

TakKrzysiu
Oczywiste jest, że potrzebuje napastnika. Ozil irytuje mnie od dłuższego czasu i klnę siarczyście od kilkunastu meczów, ale bez napastnika Ozil znaczy malo.

Rivaldo
Ozil jeszcze pokarze na co go stać, a i tak gra dobrze jak na pierwszy sezon. A co do statystyk jego meczów z Barcelona to pokaż mi zawodnika który w ostatnich latach ma te statystyki dobre??

Bolek komentarzy: 423217.03.2014, 19:05

Ozil nawet jak gra przeciętnie (większość jego ostatnich spotkań) to kreuje sporo wyśmienitych sytuacji, których nasi gracze (głównie Giroud) nie wykorzystują. Jak jakiś konkretny striker przyjdzie w lato (i Mesut wzmocni się fizycznie w okresie przygotowawczym) to Ozil się spłaci, a narzekanie na niego się skończy.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 117.03.2014, 19:02