Więcej urazów niż zdobytych punktów: Norwich 1-1 Arsenal

Więcej urazów niż zdobytych punktów: Norwich 1-1 Arsenal 29.11.2015, 18:16, 2069 komentarzy

The Gunners nie sprostali oczekiwaniom swoich kibiców i w 14. kolejce Premier League wywalczyli w pojedynku z Norwich City na Carrow Road zaledwie jeden punkt. Arsenal rozczarował, a do tego kolejnych dwóch kluczowych zawodników doznało urazu. Jeszcze w pierwszej połowie boisko musiał opuścić Laurent Koscielny, w drugiej natomiast Alexis Sanchez.

Londyńczycy po raz kolejny nie byli w stanie wykorzystać potknięć rywali z czołówki i "dzięki" dzisiejszemu remisowi pozostaną na czwartej pozycji w lidze. To już dla nich trzeci z rzędu mecz w tych rozgrywkach bez zwycięstwa. Za tydzień zmierzą się u siebie z Sunderlandem i być może wtedy wreszcie zgarną pełen worek punktów.

Poniżej składy obu drużyn:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny (11' Gabriel), Monreal - Flamini, Cazorla - Ramsey (72' Oxlade-Chamberlain), Özil, Alexis (61' Campbell) - Giroud

Norwich: Ruddy - Wisdom, Bennett, Bassong, Olsson - Howson (71' Redmond), Dorrans, O'Neil, Brady - Hoolahan - Grabban

Kanonierzy nie marnują czasu. Już na samym początku starcia strzał z dystansu oddaje Alexis, jednak piłka przelatuje obok słupka.

Niestety. Nie minęło nawet dziesięć minut, a Laurent Koscielny opuszcza boisko z grymasem bólu na twarzy. Francuza zastępuje Gabriel, a lista kontuzjowanych w ekipie Arsenalu jest już dłuższa od pewnego legendarnego niekończącego się papieru toaletowego z reklamy telewizyjnej.

Świetna okazja dla gości. Londyńczycy odbierają rywalom piłkę, przeprowadzają szybką akcję, którą strzałem kończy Mesut. Korner po interwencji obrońcy.

Podopieczni Wengera znów atakują. Nacho Monreal otrzymuje piękne podanie na lewe skrzydło, dośrodkowuje do Girouda. Reprezentant Trójkolorowych uderza wślizgiem, ale nie trafia w światło bramki.

Wspaniały indywidualny rajd Cazorli. Hiszpan wystawia futbolówkę Sanchezowi, lecz Chilijczyka zatrzymuje John Ruddy. Po chwili Santi sam spróbował szczęścia, ale pomylił się i to bardzo.

Niemiecki geniusz daje o sobie znać w 30. minucie. Choć Boże Narodzenie dopiero za kilka tygodni, John Ruddy fatalnym wybiciem pod nogi będącego pod presją O'Neila przyczynia się do utraty futbolówki na rzecz Alexisa. Ten podaje ją do Mesuta Özila, który technicznym strzałem daje prowadzenie Arsenalowi. 1-0 na Carrow Road!.

Petr Cech po raz pierwszy zmuszony do interwencji. Sprzed pola karnego uderzył Brady, lecz 34-letni golkiper w niezłym stylu go powstrzymał.

Moment później mamy wyrównanie. Brady popisał się fantastyczną akcją indywidualną i dograł po ziemi do Grabbana. Fatalna postawa Gabriela w defensywie pozwoliła zawodnikowi Norwich City przejąć piłkę i pokonać Cecha. 1-1!

Jeszcze w doliczonym czasie gospodarze mogli objąć prowadzenie. Do dośrodkowania na piątym metrze doszedł Wesley Hoolahan, lecz z tak bliskiej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Przerwa.

Arsenal w ofensywie. Giroud nie doskakuje jednak do dośrodkowania, a Mesut - z bliskiej odległości - jest zablokowany. Niedługo potem żółty kartonik za faul otrzymał Santi Cazorla.

Następny uraz w szeregach londyńczyków... Alexis schodzi z boiska, utykając. Jego miejsce zajmuje Joel Campbell..

Genialnie prezentuje się dziś Özil i aż szkoda, że reszta kolegów nie potrafi dostosować się do poziomu Niemca. Po podaniu Mesuta właśnie niecelny strzał oddał Bellerin.

Dwie okazje gospodarzy. Najpierw dośrodkowanie jednego z piłkarzy Norwich odbija się od Gabriela, który prawie pokonał własnego bramkarza, lecz Cech wykazując się refleksem, obronił. Następnie - po rzucie rożnym - za wysoko uderza Howson, który chwilę później zostaje zmieniony przez Redmonda.

Roszadę przeprowadza także Arsene Wenger. Oxlade-Chamberlain pojawia się za Ramseya. Słabe próby Dorransa i Girouda, dobre wybicie Gabriela w kluczowym momencie.

Odjidja Ofoe zmienia Hoolahana. Rezultat nie uległ już zmianie i niestety The Gunners wywieźli z Carrow Road tylko punkt.

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29753 newsów: 11701.12.2015, 23:24

Ponoć kilka miesięcy bez Santiego ma być.
Zapowiada się niesamowita walko o TOP4, nie o mistrzostwo, o TOP4.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.12.2015, 23:24

Skoro tyłu piłkarzy mogliśmy mieć to teraz nie będzie nikogo ^^

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52401.12.2015, 23:24

Byłaby to najdłuższa przerwa w karierze małego Hiszpana. Do tej pory najwięcej pauzował 53 dni grając jeszcze w ojczyźnie.

Mihex komentarzy: 2360401.12.2015, 23:23

shark
Nie ma to jak dobre wieści na wieczór :/ Mogło być gorzej? Do tego to wiszące widmo bana transferowego :P Choć jak to niektórzy piszą: "Dać bana transferowego Arsenalowi to jak zakazać głuchemu słuchać muzyki"

shark31 komentarzy: 601301.12.2015, 23:17

Jak by cos to:
Sam @samuelJayC 25 min.
Cazorla has damaged knee ligaments, @guardian_sport confirm. Arsenal don't yet know how long he'll be out. #afc

Przynajmniej 4 miesiace out.

kamilo_oo komentarzy: 2356701.12.2015, 23:08

W Angers gra nasz były zawodnik - Gilles Sunu

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 801.12.2015, 23:03

Te Angers to tez w pewnym stopniu fenomen jak AS Monaco z poprzedniego sezonu. Mniej strzelonych i straconych bramek niż rozegranych meczów.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52401.12.2015, 22:59