Wielkie nerwy na Craven Cottage: Fulham 0-1 Arsenal

Wielkie nerwy na Craven Cottage: Fulham 0-1 Arsenal 26.09.2009, 19:06, Rafal Mazur 150 komentarzy

Kolejny weekend i kolejne emocje związane z zespołem Kanonierów. Po wejściu zawodników na plac gry, przywitaniu się kapitanów, sędzia - Martin Atkinson - dokładnie o godzinie 18.30 rozpoczął dzisiejsze zawody.

Pierwsze minuty spotkania były nieco wyrównane, z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Piłkarze Fulham nie pozwalali na wiele Kanonierom ustawiając bardzo wysoki pressing.

W 8. minucie nastąpiła zmiana w drużynie Fulham. Na boisko wszedł Zoltan Gera, który zastąpił kontuzjowanego Damiena Duffa.

Z czasem do głosu dochodzili podopieczni Arsene Wengera. Kilka minut później świetną interwencją popisał się Vito Mannone, broniąc dwukrotnie groźne strzały przeciwnika. W 18. minucie Cesc Fabregas zagroził bramce rywala, oddając jednak daleki od celu strzał.

W 21. minucie Kanonierzy rozegrali świetną akcję zespołową, lecz problemy z wykończeniem sytuacji miał Andriej Arszawin. Jego strzał wylądował daleko w trybunach.

Z przebiegu gry można było wywnioskować, iż Abou Diaby miał dzisiaj wyraźne problemy z prowadzeniem i opanowaniem piłki.

W 35. minucie meczu po znakomitym podaniu Johnsona, Zoltan Gera uderzył na bramkę Mannone, jednak ten wyciągnął się jak struna i wybronił strzał.

W 45.minucie Martin Atkinson doliczył 3 minuty do podstawowego czasu gry. Do końca pierwszej połowy nic już się nie zmieniło. Arsenal 0-0 Fulham.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków 'The Cottagers', jednak Arsenal nie dawał za wygraną, starając się strzelić gola.

W 51. minucie Cesc Fabregas znakomicie dograł futbolówkę do Robina van Persie, który bezbłędnie przyjął piłkę i skierował ją czubkiem buta do bramki. 1-0!

W dalszych chwilach, ataki The Gunners nasilały się, mimo to, iż w 54. minucie świetną okazje do wyrównania miał Johnson, jednak po raz kolejny świetnie spisał się Vito Mannone.

W 66.minucie Clint Dempsey strzelał na bramkę Mannone - tym razem William Gallas odebrał mu w świetny sposób piłkę. Chwilę później Zamora nie zdobył bramki w sytuacji jeden na jeden.

Kilka chwil potem, Tomas Rosicky pojawił się na placu gry, zastępując zmęczonego Andrieja Arszawina.

W 73. minucie William Gallas poważnie ucierpiał w starciu z Andym Johnsonem. 4 minuty później nastąpiło zamieszanie w polu karnym gości, jednak znów obrona spisała się świetnie. Gra stawała się coraz ostrzejsza i coraz bardziej wyrównana.

W 83. minucie Emmanuel Eboue pojawił się na placu gry. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zastąpił Robina van Persie.

Ostatnie minuty były niezwykle nerwowe. Arsenal atakował, ale ataki te były świetnie odpierane. W 90. minucie sędzia główny doliczył aż 5 minut, co bardzo rozzłościło Arsene Wengera. Do końca spotkania nic już nie uległo zmianie i Kanonierzy mogli cieszyć się ze zdobycia 3 punktów.

Reasumując, Arsenal rozegrał dziś bardzo wyrównane i pełne emocji spotkanie. Nie zabrakło nerwowej końcówki. Cieszyć może świetna dyspozycja obrony, a za piłkarza meczu można smiało uznać Vito Mannone.

Arsenal: Mannone - Sagna, Gallas, Vermaelen, Clichy - Diaby, Fabregas (K), Song - Van Persie, Arszawin, Bendtner

Ławka rezerwowych: Szczęsny, Silvestre, Gibbs, Eboue, Rosicky, Ramsey, Vela

Fulham: Schwarzer - Pantsil, Hughes, Hangeland, Konchesky - Dempsey, Etuhu, Duff, Murphy (k) - Zamora, Johnson

Ławka rezerwowych: Zuberbuhler, Smalling, Riise, Baird, Greening, Gera, Kamara.

Fulham autor: Rafal Mazur źrodło: własne
poprzednia123 następna
aRamsey komentarzy: 948626.09.2009, 19:49

na co Wenger czeka?? Vele albo Aarona na boisko!!

aRamsey komentarzy: 948626.09.2009, 19:42

Weger wstawiaj Aarona lub Rosa za wszystko psującego DIabiego!

fabri04 komentarzy: 338526.09.2009, 19:40

Diaby kompletna porażka!

Strzeluch komentarzy: 153026.09.2009, 19:38

po kontuzji dopiero, dajmy mu troche czasu. Niech wejdzie za niego Rosa lub Vela, Nie ma co go przemeczac:)

gawliq komentarzy: 112126.09.2009, 19:27

omg po co diaby to jeszcze podawał do rvp??

fAbReGaS116 komentarzy: 18626.09.2009, 19:27

diaby zal ;/

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! V.PERSIE!!!!!!!!!!!!!!!

Strzeluch komentarzy: 153026.09.2009, 19:24

myp2p strona i masz.

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 526.09.2009, 19:24

Zmiany, zmiany, zmiany. Dobrze, że mamy jeszcze 45 minut, mam nadzieję, że po przerwie wpakujemy im kilka bramek, a przynajmniej tą jedną zwycięską.

Energiser komentarzy: 1292 newsów: 13026.09.2009, 19:24

Na Iraqu mi sietnie

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223726.09.2009, 19:23

iraqgoals.net/ch5.html

ArsenalTheBest komentarzy: 102626.09.2009, 19:23

Energiser komentarzy: 1292 newsów: 13026.09.2009, 19:21

Nadal nikt mi nie podał linka....wszystkie albo przerywają, albo się zacinają(lub może to jedno i to samo ^^), PROSZĘ O LINKA!

Lee komentarzy: 1471 newsów: 8326.09.2009, 19:16

Fulham wyszło z otwartą przyłbicą i stawiają naprawdę trudne warunki. Dużo siłowej gry, przeciwnicy nie odpuszczają, a my nie potrafimy za bardzo stworzyć sobie dogodnych sytuacji. Ofensywa dzisiaj nie za bardzo rozumie się z Arszawinem, dużo niedokładnych podań. Mannone fenomenalny w pierwszej połowie, kilka razy uratował na tyłki.

fabri04 komentarzy: 338526.09.2009, 19:16

Rosicky ma wejść za Diabiego!

aRamsey komentarzy: 948626.09.2009, 19:15

no cóż, liczę że Wenger do nich przemówi i zrobi szybko 2 zmiany... Vela-Benio i Ramsey/Rosa-Diaby

topol95 komentarzy: 152726.09.2009, 19:14

Mannone jak narazie radzi sobie bardzo dobrze. Szkoda ,że po tak ładnej akcji nie strzelił bramki Arszawin. To powinna być bramka. Fabregas przy swojej sytuacji też miał dobra pozycję ,ale niestety uderzył nad bramką ;/