Wygrana Arsenalu z West Bromwich Albion 3:1!

Wygrana Arsenalu z West Bromwich Albion 3:1! 03.03.2009, 21:00, Bartosz Polek 350 komentarzy

Arsenal przełamał wreszcie passę bezbramkowych remisów w Premier League i na The Hawtorns pokonał West Bromwich Albion 3:1! Bohaterem ‘The Gunners’ okazał się Nicklas Bendtner, strzelec dwóch bramek dla podopiecznych Wengera. Ponadto dla gości strzelał jeszcze Kolo Toure, zaś dla gospodarzy Chris Brunt.

Piłkarze obu drużyn już od pierwszych minut obdarzyli kibiców wielkimi emocjami.

Pierwszy strzał na bramkę Carsona przyniósł bramkę dla Arsenalu! W 4 minucie Denilson podał piłkę na skrzydło do Bendtnera, ten przełożył sobie futbolówkę na lewą nogę, uderzył płasko po ziemi w długi róg i wyprowadził Kanonierów na prowadzenie! 0:1!

Nie minęły trzy minuty a podopieczni Tony’ego Mowbraya doprowadzili do wyrównania! Rzut wolny z około 25 metrów wykonywał Brunt. Uderzył mocno i płasko, piłka przeleciała pomiędzy nogami stojącego w murze Eboue i ku zaskoczeniu Almunii wpadła tuż przy słupku! 1:1!

W 13 minucie Bendtner otrzymał w polu karnym dobre podanie od Eboue, lecz uderzył nad poprzeczką. Gospodarze odpowiedzieli strzałem Moore’a, który obrócił się z piłką i uderzył w krótki róg, lecz na posterunku był bramkarz ‘The Gunners’.

Po dośrodkowaniu Clichy’ego piłkę piąstkował Carson, ta trafiła pod nogi Eboue, który jednak fatalnie spudłował. W 24 minucie umiejętności Carsona przetestował grający dziś u boku Bendtnera, Andriej Arszawin. Rosjanin, który początkowo był dosyć zagubiony na boisku, zwiódł Robinsona i uderzył z narożnika pola karnego, ale bramkarz gospodarzy był na posterunku.

Niebawem przy linii bocznej musiał być opatrywany Samir Nasri, który został brutalnie potraktowany przez Zuiverloona bez piłki. Francuz mocno utykał, lecz na szczęście szybko powrócił na plac gry.

Pierwszą żółtą kartką w meczu został ukarany Koren, w wyniku ciągnięcia za koszulkę Nicklasa Bendtnera.

Oba zespoły przez następnych kilka minut nie były w stanie utrzymać się dłużej przy piłce. Defensywa Arsenalu wobec absencji Williama Gallasa wyglądała dosyć niepewnie. West Bromwich mogło to wykorzystać w 34 minucie. Po rzucie rożnym piłkę musnął Brunt, ta trafiła do Ryana Donka, lecz środkowy obrońca nieczysto trafił w piłkę. Tę sytuację powinien wykończyć zdecydowanie lepiej.

To nie gospodarze, a Kanonierzy wyszli jednak na prowadzenie w 38 minucie! Andriej Arszawin bardzo precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego, słabo pilnowany przez Donka Kolo Toure najwyżej wyskoczył do piłki i głową posłał ją do siatki! 1:2!

Dwie minuty przed przerwą sędzia znów był zmuszony sięgnąć do swej kieszonki. Tym razem żółtym kartonikiem został ukarany Brunt za niepotrzebny faul na Denilsonie.

Na tym jednak emocje w pierwszej połowie się nie zakończyły! W 44 minucie Bendtner wyprowadził Arsenal na dwubramkowe prowadzenie! Duńczyk najpierw minął Donka, a następnie nie miał już problemów z pokonaniem Carsona! 1:3!

W przerwie spotkania Arsene Wenger dokonał jednej zmiany. Na boisku pojawił się Abou Diaby, który zastąpił kapitana i strzelca drugiej bramki, Kolo Toure.

Wprowadzony Francuz próbkę swoich umiejętności pokazał w 51 minucie, świetnie dryblując i przy tym mijając Meite oraz Robinsona w polu karnym. Dopiero wyjście w porę Carsona powstrzymało Diaby’ego przed próbą uderzenia.

Niespełna kilka chwil później dobrą kombinacyjną akcję zaprezentowali Bendtner z Arszawinem. Obaj panowie wymienili wspólnie kilka podań, lecz Rosjanin w najważniejszym momencie uderzył bardzo słabo.

Arszawin ciągle był aktywny w polu karnym przeciwnika, widać było jak bardzo zależy mu na pierwszej bramce w nowym klubie, lecz brakowało wykończenia. Goście tymczasem nadal dominowali czego efektem uderzenie w słupek Bendtnera w 58 minucie! Duńczykowi zabrakło naprawdę niewiele szczęścia by skompletować hat-tricka.

Arsene Wenger pomimo dwubramkowego prowadzenia swojej drużyny był przy linii bocznej coraz bardziej sfrustrowany marnowanymi okazjami przez jego piłkarzy. W środku pola bez wytchnienia pracował James Morrison starając naprowadzić swój zespół na właściwe tory.

W 66 minucie została dokonana druga zmiana w zespole ‘The Gunners’. Boisko opuścił słabo dziś dysponowany Eboue, a jego miejsce zajął Aaron Ramsey. Kolejną żółtą kartką został tymczasem ukarany Meite.

Na zmiany zdecydował się również Tony Mowbray. Strzelca bramki, Brunta, zastąpił Filipe Teixeira, zaś miejsce Morrisona zajął Juan Carlos Mensequez.

Arsenal nadal nie ustawał w atakach. Na obu skrzydłach aktywny był Ramsey. Walijczyk najpierw ładnie kombinował z Clichym (akcję wyczyścił Zuiverloon), następnie zaś po akcji z Sagną poradził sobie z obrońcą i uderzył nad poprzeczką.

Żółtą kartką za faul na Diaby’m został ukarany Donk. Fani West Bromwich już na dziesięć minut przed końcem spotkania zaczęli opuszczać stadion. Z 18 metrów uderzał Teixeira, ale piłka powędrowała nad poprzeczką.

Na boisku zameldował się również młody Fran Merida, który zastąpił Nasriego.

Kanonierzy starali się w ostatnich minutach jak najdłużej utrzymywać przy piłce. Przy każdej sposobności pod pole karne rywala wędrowali dwaj boczni obrońcy: Clichy oraz Sagna. W 87 minucie Bendtner znów stanął przed szansą skompletowania hat-tricka, lecz niestety nieskutecznie.

Szczęścia szukał też Arszawin, lecz w ostatniej minucie meczu trafił wprost w Carsona.

Pan Tanner niebawem zakończył to spotkanie, które Arsenal powinien wygrać zdecydowanie wyżej. Cieszy jednak skuteczność, trzy zdobyte bramki oraz cenne trzy punkty, które miejmy nadzieję już po tej kolejce przybliżą nas choć trochę do miejsca w pierwszej czwórce premiowanego grą w Lidze Mistrzów.

[ SKRÓT SPOTKANIA ]

Składy:

West Bromwich Albion :

Carson, Zuiverloon, Donk, Meite, Robinson, Morrison (70’ Mensequez), Koren, Greening, Brunt (70’ Teixeira), Moore, Fortuné.

Ławka rezerwowych:

Kiely, Cech, Hoefkens, Kim, Valero.

Arsenal:

Almunia, Sagna, Toure (46’ Diaby), Djourou, Clichy, Song, Nasri (82’ Merida), Denilson, Eboue (66’ Ramsey), Bendtner, Arszawin.

JaroAFC komentarzy: 32804.03.2009, 21:47

zal... 2:0 dla City... nie to huj ich wszytskich trafi...

Maciekkk10 komentarzy: 258304.03.2009, 21:47

ManC 2-0 AV !!!!

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 804.03.2009, 21:47

*hehe no narka;]

* nie wiem czy wiesz ale w Evertonie do konca sezonu nie zagra Arteta a dla niech Hiszpan jest tak wazny jak dla nas Cesc:/od razu traca połowe wartosci a sam Cahill chyba rady nie da.Ale poczekajmy i zobaczymy:)poza tym Man City juz 2 do 0

JaroAFC komentarzy: 32804.03.2009, 21:45

kur*** tak to juz jest jak trzeba było, zeby villa grała jak cip* to grali tak samo everton ... ;((

omg pech to pech ide spac 3m sie ;]

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 804.03.2009, 21:44

uffff no narazie przez 72 min meczu najwieksza atrakcja byla zółta kartka dla Givet'a wiec mysle ze jakiegos porywajacego spotkania tam niema:/

JaroAFC komentarzy: 32804.03.2009, 21:43

Everton ... :((

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 804.03.2009, 21:42

a jak postawiłes na mecz Blackburn vs Everton??

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 804.03.2009, 21:20

JaroAFC-aha juz rozumiem zasady tej zabawy:) ale mimo wszystko licze na wygrana Man City wybacz;D

JaroAFC komentarzy: 32804.03.2009, 21:20

tylko mam złe przeczucia jak widze mecz w wykonaniu vilii czuje jak oddalam sie od wygranej ;((

JaroAFC komentarzy: 32804.03.2009, 21:19

gunners - to dobrze bo obstawiłęm na remis lub wygrana Vilii ;d

Ok manutd juz ma ;D jeszcze tylko everton z villa pykne i jutro ide na melanz :PP (melczko ;d

JaroAFC komentarzy: 32804.03.2009, 21:15

energiser - czegoś nie rozumiem ... Liverpool wygrał 2:0 u sibie z Sounderlandem ... :] dobrze znam sie na zasadach tej zabawy :0

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 804.03.2009, 21:14

Live wygrało wczoraj 2 do 0 bo bramkach N'gog'a i Benayoun'a

Energiser komentarzy: 1292 newsów: 13004.03.2009, 21:12

Jaro------->To już pewnie przegrałeś, bo nawet jeden źle obstawiony wynik i nic już nie wygrywasz...

Tak mówię, bo pewnie obstawiłeś, że Liverpool wygra, czego nie dokonali...
xd

JaroAFC komentarzy: 32804.03.2009, 21:11

kolek - stawiałem za 10 zł :] obsstaiwłem 6 meczy ;]

Arsenal,chelsea,manutd.villa,everton,livee...

do wygrania mam 170 zł...

GunnersFan9 - tu nie chodzi o wynik w formie ile do ilu :) tylko wazne ktowygra mecz :P

Energiser komentarzy: 1292 newsów: 13004.03.2009, 21:11

Gra Villi wygląda słabo, bezbarwnie, i do tego niecelnie podają, oby tak dalej...

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 804.03.2009, 21:08

JaroAFC>>>>> i wogóle jaki wyniki typowałes?

kolek komentarzy: 2330 newsów: 104.03.2009, 21:06

Jaro----> a ile możesz wygrać lub ile postawiłeś...?

JaroAFC komentarzy: 32804.03.2009, 21:05

Villa strzelcie ... Mu tak samo ;D i Everton również :PP (sork, e tak pisze ale postawiłem w sts ;]

Arsenal1994 komentarzy: 749704.03.2009, 20:55

Sopcast - 30931, ale nie jestem pewnie bo jest teraz przerwa, tylko bufor tez jest maly w granicach 30-35

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 804.03.2009, 20:52

aha dobra dzieki:)bede wiedział na przyszłosc

kolek komentarzy: 2330 newsów: 104.03.2009, 20:52

ma ktoś lepszą jakość niż na iraqgoals.com ???

kolek komentarzy: 2330 newsów: 104.03.2009, 20:51