Wygrana z Oxford Utd 3-0 i awans do 1/16 FA Cup

Wygrana z Oxford Utd 3-0 i awans do 1/16 FA Cup 10.01.2023, 19:12, Patryk Bielski 1412 komentarzy

Kanonierzy bez większych problemów rozprawili się wczoraj na wyjeździe z trzecioligowym Oxford United i awansowali do dalszej fazy Pucharu Anglii.

Mikel Arteta zdecydował się dać odpocząć w tym meczu trójce podstawowych środkowych pomocników, co oznaczało, że wyjściowej jedenastce Arsenalu na Kassam Stadium mogliśmy oglądać Elneny'ego, Lokongę oraz Fabio Vierę. W pierwszej połowie meczu wiało nudą, co potwierdzają statystyki - zero oddanych celnych strzałów przez obie ekipy.

W drugiej części Kanonierzy podkręcili tempo. W 62. minucie na boisku pojawili się Zinczenko i Xhaka, a chwilę później było już 1-0. Dobre dośrodkowanie Vieiry z rzutu wolnego wykorzystał Elneny, który głową kierował piłkę do siatki. Po zaledwie siedmiu minutach londyńczycy podwyższyli wynik. Doskonałe prostopadłe podanie ze środka pola Vieiry wykorzystał Eddie Nketiah, który po drodze minął jeszcze bramkarza. 23-latek zamknął wynik meczu kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego, zdobywając tym samym swojego drugiego gola. Tym razem asystę przy sprytnym strzale Anglika zaliczył Marinelli. Napastnik Arsenalu miał przy tej okazji trochę szczęścia, bo sędzia nie zauważył jego pozycji spalonej.

Co najważniejsze, Kanonierzy awansowali do kolejnej rundy i udało się uniknąć kontuzji, co z pewnością cieszy wszystkich fanów i pozwala z optymizmem patrzeć na najbliższe spotkania - derbowy mecz z Tottenhamem oraz starcie z Manchesterem United.

Składy obu drużyn wraz z ocenami dziennikarzy Sky Sports:

Oxford: McGinty (5), Anderson (6), Moore (6), Long (6), Brown (6), Bate (6), Brannagan (6), Murphy (6), McGuane (6), Bodin (7), Taylor (6).

Rezerwowi: Wildschut (6), O’Donkor (6), Goodrham (7), Fleming (-), Johnson (-).

Arsenal: Turner (7), Tomiyasu (7), Holding (7), Gabriel (7), Tierney (7), Lokonga (6), Elneny (7), Vieira (8), Saka (7), Martinelli (7), Nketiah (9).

Rezerwowi: Zinczenko (6), Xhaka (6), Smith Rowe (6), White (-), Marquinhos (-).

Garfield_pl komentarzy: 2822312.01.2023, 21:36

@miki9971 napisał: "Ależ by ten Felix chodził u Nas… a przy tych klockach to się namęczy jak w Atletico"
Ograją go, wróci po wypożyczeniu, które będzie średnie,a my zgarnieny go w promce;)

xndrhmng komentarzy: 6712.01.2023, 21:36

Świetny gol Williana przeciwko cielsi

arsenallord komentarzy: 29742 newsów: 11712.01.2023, 21:35

Pepe jak Pepe, niewypał ale co powiedzieć o Cucurelli?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698212.01.2023, 21:35

Leno top

Furgunn komentarzy: 925412.01.2023, 21:34

@timiiiii napisał: "Eksperci kanonierzy.com. oczywiście już po jednym meczu będą wiedzieć czy transfer to był błąd czy nie..."

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, więc waruj tam.

miki9971 komentarzy: 6561 newsów: 212.01.2023, 21:33

PtoOk komentarzy: 220012.01.2023, 21:33

Felix ładnie się pokazuję

Joker_224 komentarzy: 521512.01.2023, 21:31

"Obejmował go jak na trzeciej randce" XD

Piotrek95 komentarzy: 965712.01.2023, 21:29

Ale to Chelsea jest slabe, myślałem że obejrzę dzisiaj fajne akcje Felixa na dość otwarte Fulham a oni tu nie moga trzech podań wymienić

Dziadyga komentarzy: 832912.01.2023, 21:29

Tylko Pottera szkoda,porządny chlopina.

3rdpitch komentarzy: 455112.01.2023, 21:28

Czemu na strumyku Viaplay mecz bez komentarza?

sonic komentarzy: 62812.01.2023, 21:28

Sterling przed sezonem opowiadał że nie wybrał by Arsenalu bo chce trofea zdobywać xd.

ArsenalChampion komentarzy: 809212.01.2023, 21:27

@sWinny napisał: "Ciekawe czemu ten William gra z 3 razy lepiej w Fulham niż u nas. Może Krzysiu Ibisz coś podrzucil."
Co zabawne to Wilian najlepsze mecz w Arsenalu zagrał przeciwko Fulham. Z tego co pamietam miał wtedy 2 asysty

Dzulian komentarzy: 258012.01.2023, 21:26

Willian gdyby u nas tak grał, to może z rok dłużej by posiedział.
Mega aktywny dzisiaj Brazol, Chelsea ma kłopoty na jego stronie.

Garfield_pl komentarzy: 2822312.01.2023, 21:25

Fulham ich ładnie rozklepało, i tylko Pottera szkoda, niepotrzebnie brał tą fuchę.

PatrickVieira komentarzy: 6012.01.2023, 21:20

Willian całkiem nieźle wyglada w tym meczu i ogólnie w sezonie, fajna piłkę gra Fulham

Joker_224 komentarzy: 521512.01.2023, 21:16

Aktywny ten Felix

bigMick komentarzy: 108512.01.2023, 21:16

Po meczu o tarcze wspólnoty wieszczono Nunezowi wielki sezon, a nie Haalandowi tutaj. Czas pokaże jak sie wpasuje w PL

Garfield_pl komentarzy: 2822312.01.2023, 21:15

Vyacheslav Hroznyi (Ukrainian coach) on Mudryk: “I think the issue will be resolved at the end of January & for the amount Arsenal wants. The price will be quite decent, but far from what Shakhtar wants. If Mudryk is not sold now, you can’t get such an amount anymore.” #afc

Vyacheslav Hroznyi (Ukrainian coach) on Mudryk: “No one will ever give €100m! There’s no need to draw a parallel with Antony here. He played so much for Ajax & showed himself there. Mudryk is not yet a famous player - a dark horse for Europe.” [UA Football in Ukraine] #afc

Alffik komentarzy: 104212.01.2023, 21:08

@mel75 napisał: "A może nietypowy bo wielu się przez Arsenal przewinęło a tylko ten był jaki był ;)"
To tamci byli nietypowi ;)

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698212.01.2023, 21:07

U nas Felix to byłby kocur

Freo98 komentarzy: 643612.01.2023, 21:07

Willian wyglada jakby przypomniał sobie ze jest dynamiczny, u nas ani razu chyba się tak z piłka nie zabrał xd

DeptaGUNNER komentarzy: 210012.01.2023, 21:07

Willian xd niezła Brazylia

SMTX komentarzy: 204812.01.2023, 21:04

Felix nieźle wszedł w mecz. W 2 minucie już powinien mieć asystę, ale Havertz to kaban.

timiiiii komentarzy: 196312.01.2023, 21:02

@Furgunn napisał: "Skoro Felix dziś w podstawie, to szybko będziemy mogli stwierdzić czy odpuszczenie go to był błąd. Ciekawe jak się odnajdzie tak szybko wrzucony na boiska PL."

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698212.01.2023, 20:43

@kwiatinho: no i co z tego że się przyznali do tych błędów?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698212.01.2023, 20:42

Felix już będzie pykac a my nadal czekamy z Mudrykiem...

kwiatinho komentarzy: 1313112.01.2023, 20:42

@3rdpitch napisał: "Angielski PZPN nienawidzi Arsenalu. W NLD, z Man United i City pewnie VAR będzie sprawdzał tylko w jedna stronę :((("

Już bez przesady. Snuć dziwne teorie spiskowe. Burza rozpętała się po atakach na sędziów to teraz będą bać się krzywo gwizdać a tym bardziej nieuczciwie.

Jak nikomu z naszych prądu nie odetnie i jeśli zagramy na najwyższym poziomie to sędzia nie przeszkodzi.

Z Newcastle to był wypadek który przytrafił się już pewnie każdemu klubowi.

Co więcej. W czasie przerwy na Mundial szef sędziów i jego ludzie oceniali pracę VARu wśród wszystkich sytuacji w których była taka konieczność i przyznali się do 7 błędów w tym nieuznanego gola Gabiego z United gdzie prawie każdy kibic tak samo jak sędzia główny by tego nie uznał bo był faul Ode na Eriksenie

Czeczenia komentarzy: 1249512.01.2023, 20:42

Vieira, legenda AFC, legenda futbolu w swoim kraju, a z Wengerem też darł koty. Przecież on chyba ze trzy razy składał transfer request.

mel75 komentarzy: 70612.01.2023, 20:31

@Alffik napisał: "Geundo to taki typowy Francuz"

3rdpitch komentarzy: 455112.01.2023, 20:31

Arsenal have been charged for breaching FA Rule E20.1 for failing to ensure its players conducted themselves in an orderly fashion against Oxford in the 34th minute.

Adamarsenal1 komentarzy: 319912.01.2023, 20:23

Jutro 13 piątek, czuję transfer WKONCU jakiś.