Wykonać wyrok: Sheffield vs Arsenal

Wykonać wyrok: Sheffield vs Arsenal 04.03.2024, 09:52, Dominik Kwacz 636 komentarzy

W ubiegły weekend Kanonierzy z nawiązką zrewanżowali się ekipie Newcastle za jesienną porażkę, gromiąc ich na własnym stadionie aż 4:1. Już dziś, w meczu zamykającym 27 kolejkę spotkań, podopieczni Mikela Artety zmierza się z czerwoną latarnią ligi, Sheffield United.

Ostatnie miejsce w tabeli, plaga kontuzji, tragiczna atmosfera w szatni. Łajba Crisa Wildera tonie i tylko cud na miarę ratunku Leicester mógłby coś zmienić. Nic jednak takowego nie zapowiada i The Blades mogą już w zasadzie planować kolejną kampanię na zapleczu Premier League.

Arsenal jest bezlitosny dla kolejnych ligowych rywali i dziś wieczorem ma szanse na historyczny wyczyn. Żadna drużyna z czterech najwyższych poziomów rozgrywkowych w historii angielskiej piłki nie zwyciężyła w trzech kolejnych wyjazdowych spotkaniach różnicą pięciu bramek. Dwie ostatnie wizytujące Bramall Lane ekipy (Brighton i Aston Villa), zdołały wygrać swoje spotkania 5:0. Takim samym wynikiem zakończyło się również ostatnie bezpośrednie spotkanie na Emirates. Wtedy hattrickiem popisał się Eddie Nketiah, a po golu dorzucili również Fabio Vieira i Takehiro Tomiyasu. Szansa na zapisanie się w historii jest zatem spora. Niechlubny rekord mogą też pobić gospodarze, żadna drużyna w angielskiej historii nie przegrała bowiem trzech kolejnych domowych spotkań, tracąc pięć lub więcej bramek.

Sytuacja kadrowa wygląda następująco:

sklady

Dla piłkarzy Sheffield musiano już zapewne przeznaczyć jedno ze skrzydeł miejskiego szpitala. Z kolei w ekipie gości po dłuższej przerwie powraca Thomas Partey, który być może pojawi się dziś wieczorem na placu gry. Miejsca na lewym boku w obronie nie będzie chciał zapewne oddać świetnie prezentujący się ostatnio Jakub Kiwior. Nie jest zatem pewne, czy Zinchenko lub Tomiyasu pojawią się w wyjściowej jedenastce.

Jeśli Arsenal z pierwszej połowy sezonu zdołał zwyciężyć z Szabelkami 5:0, a Eddiego Nketiaha stać było na trzy trafienia, strach pomyśleć, do czego może dojść dziś wieczorem. Po dziewięciu dniach przerwy, znając wyniki bezpośrednich rywali w walce o mistrzostwo i Ligę Mistrzów, Kanonierzy jadą na północ dokonać egzekucji. I tego należy wymagać od starcia pretendentów do tytułu z najgorszą ekipą Premier League ostatnich lat. COYG!

praptak komentarzy: 884204.03.2024, 21:55

Patrząc na punkty w top3 różnica bramek może mieć na koniec duże znaczenie, my całkiem nieźle ogarniamy ten temat ^ czuję że rezerwowi będą mieli dziś okazję wejść szybciej

FlameDood komentarzy: 147804.03.2024, 21:55

5 goli przy xG 1,67

A jeszcze niedawno patrząc na nasze mecze i skuteczność te liczby mogły by być na odwrót.

Adamarsenal1 komentarzy: 322104.03.2024, 21:53

Na jakim oni luzie grają, jakby jeszcze podkręcili tempo to z 07 już by było xD

Patriko komentarzy: 531204.03.2024, 21:53

Kurde Arsenal znowu na farcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ranczomen komentarzy: 1236904.03.2024, 21:52

Kurde nie wbijemy 10 chyba :/

WSP komentarzy: 182404.03.2024, 21:51

Piłka nożna nie szachy, nie można poddać partii.

WSP komentarzy: 182404.03.2024, 21:50

@Garfield_pl: ManU ma po prostu kiepski skład. Z tego nie da się zrobić drużyny na poziomie. To samo z Chelsea. Ci wtopili jeszcze bardziej pod względem transferów

MadMax14 komentarzy: 267904.03.2024, 21:49

Nie no Arteta out, nie ma gola od kilku minut :P

timiiiii komentarzy: 198304.03.2024, 21:48

Wilder szuka w uchu przycisku "abandon match", ale nie znalazł więc westchnął ciężko.

Garfield_pl komentarzy: 2835604.03.2024, 21:48

Arsenal have now scored as many away Premier League away goals in 2024 (18 in 4 games) as Manchester United have all season (18 in 14 games).

#SHUARS

Kowal96 komentarzy: 1759304.03.2024, 21:47

Doczekaliśmy się pięknych czasów :D

WSP komentarzy: 182404.03.2024, 21:46

Na początku sezonu człowiek się cieszył z uciułanego 1:0 z Evertonem, a teraz to co się dzieje to jest niebywałe.

kamo99111 komentarzy: 693404.03.2024, 21:45

Powtórki tego meczu jutro na pornhubie ponoć będą:-D

havoc komentarzy: 1920 newsów: 404.03.2024, 21:45

Ma ktos linka do tego obrazka memea gdzie my strzelamy gole a kibice przeciwnej druzyny wychodza ze stadionu?

praptak komentarzy: 884204.03.2024, 21:44

Ale miazga na wyjeździe, to sie nazywa zrobić komuś "wjazd na chatę" ^

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 104.03.2024, 21:44

Ale ich cisną. Straszne.

WSP komentarzy: 182404.03.2024, 21:44

W zasadzie to Tomas wróci do innej drużyny.

Olczyck komentarzy: 107004.03.2024, 21:44

W Liverpoolu oczywiście teksty że my i tak się wywalimy a oni za tydzień wygrają z city niezłe gagatki xD

djmacius komentarzy: 382604.03.2024, 21:43

Ale szkoda, że na przykład za tydzień nie gramy z City. Kiedy jak nie teraz

MarkOvermars komentarzy: 915204.03.2024, 21:43

Nie bierzemy jeńców, dojechać ich!

Ps

Przy takiej małej różnicy pkt z czołówka te strzelone bramki mogą mieć jeszcze znaczenie

WSP komentarzy: 182404.03.2024, 21:42

Szkoda Ben mógłby mieć gola

Womanizer komentarzy: 994004.03.2024, 21:42

Oglądamy do końca bo jest szansa na historyczny wynik i przebite 9:0.
Tutaj serio każda akcja pachnie golem

Gunerxxx komentarzy: 236404.03.2024, 21:42

Ej, miało nie być już wycierania ręcznikami piłek...

timiiiii komentarzy: 198304.03.2024, 21:42

Saka minął rywala,podniósł głowę, popatrzył, przezul gumę i dośrodkował tak że starczyło przyłożyć nogę. Klasa.

Jogurt komentarzy: 168704.03.2024, 21:41

Az mi szkoda Sheffield. Powinni skończyć po pierwszej połowie xD

miki9971 komentarzy: 6638 newsów: 204.03.2024, 21:41

Piłkarze Sheffield wyszli ze stadionu przed kibicami.

swistak86 komentarzy: 121804.03.2024, 21:40

Powtórzę: maszyna ruszyła i się nie zatrzyma

Garfield_pl komentarzy: 2835604.03.2024, 21:40

Pomyślcie jak ławka zmotywowana musi być, bo trzeba ostro zasuwać żeby wskoczyć do 1 składu teraz ;)

Mój Arsenal - taki piękny

@DyktatorArsene napisał: "Jorginho jakie passy posyła :O"
Życzę mu dziś gola też :D

1886gunner1886 komentarzy: 147704.03.2024, 21:40

Kiwior co ma zaciesz, miło widzieć jak się klimatyzuje

miki9971 komentarzy: 6638 newsów: 204.03.2024, 21:39

Arteta - chłopie wygraj z Nimi wszystko, żebyś miał pomnik kiedyś.

Coś Ty stworzył za potwora.

Marcel90 komentarzy: 819204.03.2024, 21:39

Zaraz wyłącza nam mecz bo jeszcze 22 nie ma a tu takie sceny

WSP komentarzy: 182404.03.2024, 21:39

Hahaha. Dzisiaj to każdy ze składu chyba strzeli.

sonic komentarzy: 67204.03.2024, 21:39

Gabriel i salina zaraz na 11 metrze u nich będą grań

FlameDood komentarzy: 147804.03.2024, 21:39

Dobra robimy ten rekord, jeszcze jedna do przerwy a po przerwie poprawiamy do 10 goli.

Moegi14 komentarzy: 177504.03.2024, 21:39