Wykonać wyrok: Sheffield vs Arsenal

Wykonać wyrok: Sheffield vs Arsenal 04.03.2024, 09:52, Dominik Kwacz 636 komentarzy

W ubiegły weekend Kanonierzy z nawiązką zrewanżowali się ekipie Newcastle za jesienną porażkę, gromiąc ich na własnym stadionie aż 4:1. Już dziś, w meczu zamykającym 27 kolejkę spotkań, podopieczni Mikela Artety zmierza się z czerwoną latarnią ligi, Sheffield United.

Ostatnie miejsce w tabeli, plaga kontuzji, tragiczna atmosfera w szatni. Łajba Crisa Wildera tonie i tylko cud na miarę ratunku Leicester mógłby coś zmienić. Nic jednak takowego nie zapowiada i The Blades mogą już w zasadzie planować kolejną kampanię na zapleczu Premier League.

Arsenal jest bezlitosny dla kolejnych ligowych rywali i dziś wieczorem ma szanse na historyczny wyczyn. Żadna drużyna z czterech najwyższych poziomów rozgrywkowych w historii angielskiej piłki nie zwyciężyła w trzech kolejnych wyjazdowych spotkaniach różnicą pięciu bramek. Dwie ostatnie wizytujące Bramall Lane ekipy (Brighton i Aston Villa), zdołały wygrać swoje spotkania 5:0. Takim samym wynikiem zakończyło się również ostatnie bezpośrednie spotkanie na Emirates. Wtedy hattrickiem popisał się Eddie Nketiah, a po golu dorzucili również Fabio Vieira i Takehiro Tomiyasu. Szansa na zapisanie się w historii jest zatem spora. Niechlubny rekord mogą też pobić gospodarze, żadna drużyna w angielskiej historii nie przegrała bowiem trzech kolejnych domowych spotkań, tracąc pięć lub więcej bramek.

Sytuacja kadrowa wygląda następująco:

sklady

Dla piłkarzy Sheffield musiano już zapewne przeznaczyć jedno ze skrzydeł miejskiego szpitala. Z kolei w ekipie gości po dłuższej przerwie powraca Thomas Partey, który być może pojawi się dziś wieczorem na placu gry. Miejsca na lewym boku w obronie nie będzie chciał zapewne oddać świetnie prezentujący się ostatnio Jakub Kiwior. Nie jest zatem pewne, czy Zinchenko lub Tomiyasu pojawią się w wyjściowej jedenastce.

Jeśli Arsenal z pierwszej połowy sezonu zdołał zwyciężyć z Szabelkami 5:0, a Eddiego Nketiaha stać było na trzy trafienia, strach pomyśleć, do czego może dojść dziś wieczorem. Po dziewięciu dniach przerwy, znając wyniki bezpośrednich rywali w walce o mistrzostwo i Ligę Mistrzów, Kanonierzy jadą na północ dokonać egzekucji. I tego należy wymagać od starcia pretendentów do tytułu z najgorszą ekipą Premier League ostatnich lat. COYG!

marcingus1 komentarzy: 117804.03.2024, 22:35

@kubex: o czym innym piszę. Dlaczego nie powołać jakiegoś młodego obrońcę, by w takich meczach mógł się pokazać zamiast Cedrica, który jest po prostu pasożytem dla klubu i nikt z nim nie wiąże przyszłości?

Chrapek596 komentarzy: 62004.03.2024, 22:34

Z całym szacunkiem ale Cedric to nie jest gracz na poziomie Arsenalu.

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 304.03.2024, 22:34

Jesus już zaczyna ze spalonymi.

Garfield_pl komentarzy: 2821104.03.2024, 22:34

Kai Havertz has now scored more non-penalty goals (6) than Marcus Rashford and Cole Palmer in the Premier League this season (5). [@WhoScored]

3rdpitch komentarzy: 454804.03.2024, 22:34

Ku*wa jaka paraolimpiada na tej prawej stronie xd

mruw komentarzy: 413504.03.2024, 22:33

do Vieiry nikt nie podaje xD

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 304.03.2024, 22:33

@ostriket: ESR na skrzydło wtedy Vieira do środka.

Eduardo15 komentarzy: 1151 newsów: 504.03.2024, 22:33

Fajnie byłoby zobaczyć zmianę ESR za Havertza. Po pierwsze zasłużony odpoczynek dla Kaia po ostatnich udanych meczach a po drugie cenne minuty dla Emila.

Marcel90 komentarzy: 816904.03.2024, 22:33

Vieira beznadzieja

mlody323323 komentarzy: 212304.03.2024, 22:32

@Kiepomen napisał: "No viera na skrzydle to nie jest to, już któryś raz to Fabio udowadnia"

ladinho91 komentarzy: 16104.03.2024, 22:32

Partey kiedyś zszedł z kontuzją z boiska czy wszystko zawsze się działo poza meczami ? ;d

vitold komentarzy: 46104.03.2024, 22:30

Mam przeczucie, że Jesus dwie bramki wsadzi jeszcze dzisiaj. :-)

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 304.03.2024, 22:30

Martinelli wygląda w powtórkach na skręcenie.

sickstick komentarzy: 277904.03.2024, 22:30

Nie chcę być uszczypliwy, ale w 67. minucie przypomniałem sobie że Fabio jest na boisku

Freo98 komentarzy: 643204.03.2024, 22:30

Leo by jeszcze mógl dostać chwilke przed porto czy meczem w lidze przed porto

1886gunner1886 komentarzy: 144104.03.2024, 22:29

O dobrze że Vieira na spalonym bo bym chłopaka nie zobaczył

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 304.03.2024, 22:29

Mieszkałem obok Sheffield. Lubię ten stadion. Mają bogate tradycje piłkarskie.

vitold komentarzy: 46104.03.2024, 22:29

@ostriket: brak szacunku dla przeciwnika za 3..2..1.. :-D

3rdpitch komentarzy: 454804.03.2024, 22:29

Fabio Vieira nawet z Sheffield nic nie gra. On by tam do nich pasował a nie do Arsenalu. Jeszcze zawsze zabiera miejsce Smith Rowe

WSP komentarzy: 180604.03.2024, 22:28

@Freo98: myślę, że tak. Eddie naprawdę dostał wiele szans. Nic z tym nie zrobił. Kompletnie obok meczów przechodził

mruw komentarzy: 413504.03.2024, 22:28

Nie będzie Emilka? :(

Rynkos7 komentarzy: 682404.03.2024, 22:28

Przyszłość Emila już jest chyba znana jeżeli nawet wracający po kontuzji Vieira jest wyżej w hierarchii.

vitold komentarzy: 46104.03.2024, 22:28

1300 kurs na Sheffield? Nie za mały?

ostriket komentarzy: 663304.03.2024, 22:28

Troszkę boli że w takich meczach nie ma na ławce jakiegoś szczypiora z akademii do wejścia a takie placki jak Cedric to pewnie jeszcze jakiś bonus za występ dostaną znając cudowne kontrakty lat minionych

djmacius komentarzy: 380604.03.2024, 22:28

Już przy takim wyniku i rywalu to lepiej by wpuścić Nelsona na prawą obronę.

Moczyknur komentarzy: 183804.03.2024, 22:28

@WSP: to drugie. Gra slow

Freo98 komentarzy: 643204.03.2024, 22:27

Eddie nie dostaje szansy, Mikelek przejrzal na oczy?

pablofan komentarzy: 197104.03.2024, 22:27

Teraz ktoś za ode lub ryza… ale lepiej za Norwega

WSP komentarzy: 180604.03.2024, 22:27

@djmacius: dla beki, futbol to też rozrywka

Eduardo15 komentarzy: 1151 newsów: 504.03.2024, 22:27

Widać radość z powrotu na twarzy Parteya :)

kubex komentarzy: 575304.03.2024, 22:26

@marcingus1 napisał: "Po co Cedric? Nawet Ramsdale do pola za niego, bo bardziej na to zasłużył"

Właśnie po to żeby ktoś głupiej kontuzji nie doznał... tak jak Martineli

WSP komentarzy: 180604.03.2024, 22:26

Kudosy dla Jorginho

Elastico07 komentarzy: 1255604.03.2024, 22:26

Jak myślicie Thomas skonczy z kontuzja ?

vitold komentarzy: 46104.03.2024, 22:25

Moim zdaniem nie powinni się zatrzymywać.

Bilans bramek może mieć wpływ na pozycję w tabeli, no i oczywiście fajnie widzieć ciąg na bramkę.

sickstick komentarzy: 277904.03.2024, 22:25

Prowadzisz wysoko, zmieniasz 3 z 4 gwiazdorów. Czwarty gwiazdor kończy z kontuzją.