Wykonać wyrok: Sheffield vs Arsenal

Wykonać wyrok: Sheffield vs Arsenal 04.03.2024, 09:52, Dominik Kwacz 636 komentarzy

W ubiegły weekend Kanonierzy z nawiązką zrewanżowali się ekipie Newcastle za jesienną porażkę, gromiąc ich na własnym stadionie aż 4:1. Już dziś, w meczu zamykającym 27 kolejkę spotkań, podopieczni Mikela Artety zmierza się z czerwoną latarnią ligi, Sheffield United.

Ostatnie miejsce w tabeli, plaga kontuzji, tragiczna atmosfera w szatni. Łajba Crisa Wildera tonie i tylko cud na miarę ratunku Leicester mógłby coś zmienić. Nic jednak takowego nie zapowiada i The Blades mogą już w zasadzie planować kolejną kampanię na zapleczu Premier League.

Arsenal jest bezlitosny dla kolejnych ligowych rywali i dziś wieczorem ma szanse na historyczny wyczyn. Żadna drużyna z czterech najwyższych poziomów rozgrywkowych w historii angielskiej piłki nie zwyciężyła w trzech kolejnych wyjazdowych spotkaniach różnicą pięciu bramek. Dwie ostatnie wizytujące Bramall Lane ekipy (Brighton i Aston Villa), zdołały wygrać swoje spotkania 5:0. Takim samym wynikiem zakończyło się również ostatnie bezpośrednie spotkanie na Emirates. Wtedy hattrickiem popisał się Eddie Nketiah, a po golu dorzucili również Fabio Vieira i Takehiro Tomiyasu. Szansa na zapisanie się w historii jest zatem spora. Niechlubny rekord mogą też pobić gospodarze, żadna drużyna w angielskiej historii nie przegrała bowiem trzech kolejnych domowych spotkań, tracąc pięć lub więcej bramek.

Sytuacja kadrowa wygląda następująco:

sklady

Dla piłkarzy Sheffield musiano już zapewne przeznaczyć jedno ze skrzydeł miejskiego szpitala. Z kolei w ekipie gości po dłuższej przerwie powraca Thomas Partey, który być może pojawi się dziś wieczorem na placu gry. Miejsca na lewym boku w obronie nie będzie chciał zapewne oddać świetnie prezentujący się ostatnio Jakub Kiwior. Nie jest zatem pewne, czy Zinchenko lub Tomiyasu pojawią się w wyjściowej jedenastce.

Jeśli Arsenal z pierwszej połowy sezonu zdołał zwyciężyć z Szabelkami 5:0, a Eddiego Nketiaha stać było na trzy trafienia, strach pomyśleć, do czego może dojść dziś wieczorem. Po dziewięciu dniach przerwy, znając wyniki bezpośrednich rywali w walce o mistrzostwo i Ligę Mistrzów, Kanonierzy jadą na północ dokonać egzekucji. I tego należy wymagać od starcia pretendentów do tytułu z najgorszą ekipą Premier League ostatnich lat. COYG!

mlody323323 komentarzy: 212704.03.2024, 22:58

@fabregas1987 napisał: "Widze k.com klasycznie. Zawodnicy wracają po długich kontuzjach, wchodzą na pare minut z ławki i juz krytyka xd"
u parteya to akurat widać Brak rytmu meczowego i tak dalej , okej mozna mu odpuscić ale co Broni Vieire ? chłop sie nie nadaje na Arsenal ktoś z roku na rok jak wspomniałem kiedyś wcześniej jest tylko zapchaj dziurą która nie wnosi nic . a wręcz tylko osłabia ławke Cedric Nketiah i Vieira to Must have do odejscia w Lato przedłużenie kontraktu z Jorgim o kolejny rok i zastąpienie tych 3 grajków przynajmniej 2 którzy coś wniosą do tego zespołu

Kiepomen komentarzy: 433304.03.2024, 22:58

@sickstick napisał: "Partey dzisiaj gra słabo bo nie chciał być oskarżony o kolejny gwałt"
No byku 100 plusów za ten kom

Xanthi komentarzy: 98404.03.2024, 22:57

Mieliśmy parteya a wrócił yaya toure na schyłku kariery :) to tak z przymrużeniem oka

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 304.03.2024, 22:57

Koniec. Doskonały wieczór. Spokojnie. Bez zagrożenia z drugiej strony.

WSP komentarzy: 180704.03.2024, 22:57

Brawo! Dziękujemy! Pięknie to wyglądało. Wspaniałą 1 połowa. Odegaard gra jak szef.

wojtek1256 komentarzy: 298604.03.2024, 22:57

Kurde, mam niedosyt xd

Arsenal2004 komentarzy: 375004.03.2024, 22:57

Po cichu liczyłem na 7 ale i tak pierwszy raz widze taki Arsenal w życiu. Coś pięknego

fabregas1987 komentarzy: 2582204.03.2024, 22:56

@sickstick: dalem ci 8 plusów

Piotrek95 komentarzy: 964504.03.2024, 22:56

ESR, Nketiah i Nelson ostatnio nie wrócili przy bramce, teraz żaden z nich nawet nie wszedł na minutę XD

Przypadek?

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 304.03.2024, 22:55

@fabregas1987: Jesus tak grał i przed kontuzją.

sickstick komentarzy: 278204.03.2024, 22:54

Partey dzisiaj gra słabo bo nie chciał być oskarżony o kolejny gwałt

WSP komentarzy: 180704.03.2024, 22:54

@Kiepomen: tak? To oficjalna informacja?

fabregas1987 komentarzy: 2582204.03.2024, 22:54

Freo98 komentarzy: 643204.03.2024, 22:54

Mam nadzieje że na Porto Jesus czasem nie wyjdzie w 1 składzie

Garfield_pl komentarzy: 2821604.03.2024, 22:54

@Marcel90 napisał: "Jesus i Partey niech lepiej spinaja dupe i cwicza na treningach bo zdecydowanie odstaja od reszty"
Pierwszy po kontuzji, drugi gra pierwszy mecz od kilku miesięcy xD

Jesus za dużo gra w CS zamiast w piłkę nożną

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 304.03.2024, 22:53

Jest okazja Jesus ma podanie na lewo. Nie mieszanie cementu to jego praca i będzie mieszać cement póki mu za to płacą.

Kiepomen komentarzy: 433304.03.2024, 22:53

Partey pewnie ma sprawę w sądzie zaraz to się stresuje

mruw komentarzy: 413504.03.2024, 22:52

Tak serio to Cedric prawdopodobnie wchodzi po to żeby zluzować White. Nie mamy innego obrońcy na ławce, a Ben dość niedawno miał kontuzję

zwierz komentarzy: 160504.03.2024, 22:52

Największy pozytyw dzisiejszego meczu jest taki, że nie straciliśmy gola nawet grając w 9.

Moczyknur komentarzy: 183804.03.2024, 22:52

Zamiast zagrać od razu do trossarda to podał bramkarzowi. Jesus co ty masz w glowie

Sebastiansuski komentarzy: 18904.03.2024, 22:51

Tu chyba bardziej chodzi o ograniczenie możliwości straty przydatnego zawodnika

TomekO komentarzy: 275004.03.2024, 22:51

Jezus się zachowuje jak by mu płacili za dryblingi a nie za bramki... strasznie jego gra drażni

1886gunner1886 komentarzy: 144104.03.2024, 22:51

Dlatego Jesus nigdy nie będzie dobrym napastnikiem. Zamiast robić to co do niego należy to kombinuje i nic z tego

Marcel90 komentarzy: 816904.03.2024, 22:51

Sebastiansuski komentarzy: 18904.03.2024, 22:50

Szkoda, że Emil nie dostał szansy była by dobra okazja na przełamanie, tak samo warto by było wystawić na drugą połowę Nkeitaha i Nelsona, mogli by w końcu coś postrzelać i zwiększyć swoją wartość

Cartman_KG komentarzy: 363904.03.2024, 22:50

Nie rozumiem Artety. Wpuszcza Cedrica zamiast ESR. Gość nie ma prawa podbić swojej wartości bo ewidentnie idzie na sprzedaż obserwując to co się dzieje. A szkoda. Mam nadzieję, że się mylę.

mruw komentarzy: 413504.03.2024, 22:50

Vieira podczas walki o piłkę wygląda jakby z góry zakładał że i tak mu się nie uda

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 304.03.2024, 22:49

Jesus. Jeju to jest tak irytujący grajek,że nawet na ławce go nie widzę.

miki9971 komentarzy: 6552 newsów: 204.03.2024, 22:49

Problemem Jesusa jest to, że za dużo cuduje... Dlatego z Nim gramy gorzej.

mlody323323 komentarzy: 212704.03.2024, 22:49