Wykonać wyrok: Sheffield vs Arsenal

Wykonać wyrok: Sheffield vs Arsenal 04.03.2024, 09:52, Dominik Kwacz 636 komentarzy

W ubiegły weekend Kanonierzy z nawiązką zrewanżowali się ekipie Newcastle za jesienną porażkę, gromiąc ich na własnym stadionie aż 4:1. Już dziś, w meczu zamykającym 27 kolejkę spotkań, podopieczni Mikela Artety zmierza się z czerwoną latarnią ligi, Sheffield United.

Ostatnie miejsce w tabeli, plaga kontuzji, tragiczna atmosfera w szatni. Łajba Crisa Wildera tonie i tylko cud na miarę ratunku Leicester mógłby coś zmienić. Nic jednak takowego nie zapowiada i The Blades mogą już w zasadzie planować kolejną kampanię na zapleczu Premier League.

Arsenal jest bezlitosny dla kolejnych ligowych rywali i dziś wieczorem ma szanse na historyczny wyczyn. Żadna drużyna z czterech najwyższych poziomów rozgrywkowych w historii angielskiej piłki nie zwyciężyła w trzech kolejnych wyjazdowych spotkaniach różnicą pięciu bramek. Dwie ostatnie wizytujące Bramall Lane ekipy (Brighton i Aston Villa), zdołały wygrać swoje spotkania 5:0. Takim samym wynikiem zakończyło się również ostatnie bezpośrednie spotkanie na Emirates. Wtedy hattrickiem popisał się Eddie Nketiah, a po golu dorzucili również Fabio Vieira i Takehiro Tomiyasu. Szansa na zapisanie się w historii jest zatem spora. Niechlubny rekord mogą też pobić gospodarze, żadna drużyna w angielskiej historii nie przegrała bowiem trzech kolejnych domowych spotkań, tracąc pięć lub więcej bramek.

Sytuacja kadrowa wygląda następująco:

sklady

Dla piłkarzy Sheffield musiano już zapewne przeznaczyć jedno ze skrzydeł miejskiego szpitala. Z kolei w ekipie gości po dłuższej przerwie powraca Thomas Partey, który być może pojawi się dziś wieczorem na placu gry. Miejsca na lewym boku w obronie nie będzie chciał zapewne oddać świetnie prezentujący się ostatnio Jakub Kiwior. Nie jest zatem pewne, czy Zinchenko lub Tomiyasu pojawią się w wyjściowej jedenastce.

Jeśli Arsenal z pierwszej połowy sezonu zdołał zwyciężyć z Szabelkami 5:0, a Eddiego Nketiaha stać było na trzy trafienia, strach pomyśleć, do czego może dojść dziś wieczorem. Po dziewięciu dniach przerwy, znając wyniki bezpośrednich rywali w walce o mistrzostwo i Ligę Mistrzów, Kanonierzy jadą na północ dokonać egzekucji. I tego należy wymagać od starcia pretendentów do tytułu z najgorszą ekipą Premier League ostatnich lat. COYG!

sickstick komentarzy: 277904.03.2024, 22:15

Gdyby na prawej obronie Sheffield zamiast Hodzić grał Biegać to Gabi nie miałby tak łątwo

zwierz komentarzy: 160504.03.2024, 22:13

Kiwior co w szachy 5D gra. Celowo stracił, żeby zaskoczyć po przechwycie. Geniusz.

pablofan komentarzy: 197104.03.2024, 22:12

@Arsenal2004: na triplu to tylko ode;p

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 304.03.2024, 22:12

Ode poszedł na prawo jak Vieira gra w środku?

pablofan komentarzy: 197104.03.2024, 22:11

@Freo98: na takie zagrania to u niego jest 5% szans. Pozostała część to kończy pod linią końcową z czego 50% może skończyć się dośrodkowaniem xD

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 304.03.2024, 22:11

Martinelli ma średnie te ostatnie decyzję

Freo98 komentarzy: 643204.03.2024, 22:10

Już myslalem za Gabriel zrobi Bale z Bartrą

sickstick komentarzy: 277904.03.2024, 22:10

Fabio w 3 minuty zaliczył więcej nieudanych zagrań niż Saka w ostatnie 3 mecze :P

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 304.03.2024, 22:08

Kartki za uderzenie w twarz się nie daje.

Garfield_pl komentarzy: 2821104.03.2024, 22:05

@WSP napisał: "ManU ma po prostu kiepski skład. Z tego nie da się zrobić drużyny na poziomie. To samo z Chelsea. Ci wtopili jeszcze bardziej pod względem transferów"
Z drugiej strony Gerard zostawił niby słaby skład Emery'emu i jaka różnica była;)

zwierz komentarzy: 160504.03.2024, 22:01

Trzeba wycisnąć z tego meczu ile tylko się da i maksymalnie nabić sobie bilans bramkowy. Na nieszczęście Sheffield, mamy dzisiaj chyba najsilniejszą ławkę od wielu miesięcy, a na niej głodnego Jesusa i Trossarda.

Garfield_pl komentarzy: 2821104.03.2024, 22:01

Declan Rice has now directly contributed to 10+ goals in a single Premier League season for the first time in his career.

5 goals
5 assists
#afc

FlameDood komentarzy: 144204.03.2024, 22:00

Arteta wpuszcza Nketiaha na drugą połowę i ma gwarancje 3 bramek.

Moczyknur komentarzy: 183804.03.2024, 22:00

Olczyck komentarzy: 106104.03.2024, 21:59

Tak w sumie patrząc dzisiaj Havertz to był dobry transfer na pewno lepszy niż jakiś Doku czy caicedo o Mouncie nawet nie wspomnę

XandeR komentarzy: 969604.03.2024, 21:58

Dawac Jesusa i Parteya, jeden wiecznie glodny i bedzie cisnal zespol zeby dalej strzelac, a drugi zapomnialem jak wyglada, a podobno ladny chlopak

gbn komentarzy: 380004.03.2024, 21:57

Najlepsza ofensywa, najlepsza defensywa, musi tu jakiś puchar wpaść.

daniken komentarzy: 351404.03.2024, 21:56

Tak 0:10 fajnie by wyglądało..

Arsenal2004 komentarzy: 375004.03.2024, 21:56

Ale mamy farta xdddd

Piotrek95 komentarzy: 964504.03.2024, 21:55

brakuje jeszcze trofeum, jeśli wygramy w takim stylu to będzie można powiedzieć że mamy najlepszy Arsenal w historii

Lamoreaux komentarzy: 345704.03.2024, 21:55