Wysoka wygrana Arsenalu, drugie miejsce w grupie

Wysoka wygrana Arsenalu, drugie miejsce w grupie 09.12.2014, 21:37, Sebastian Czarnecki 1502 komentarzy

Faza grupowa Ligi Mistrzów oficjalnie dobiegła końca, a Arsenal może świętować kolejny z rzędu awans do fazy pucharowej. Jak się okazało, grupa, w której znaleźli się londyńczycy, wcale nie była taka straszna, jak wydawało się przy losowaniu. Czy można było zająć w niej pierwsze miejsce? Jak najbardziej, jednak nie udało się zrobić przez własne błędy. Przy takim obrocie spraw wyjątkowo bolesna jest bardzo głupia strata punktów z Anderlechtem na Emirates Stadium, gdzie w pół godziny udało się stracić trzybramkowe prowadzenie i zostać jedynie z jednym oczkiem.

Nie ma co się jednak oglądać za siebie i należy przystąpić do kolejnych meczów z podniesioną głową. Reakcja na upokorzenie na Britannia Stadium była prawidłowa i Kanonierzy w okrojonym składzie bezproblemowo uporali się z najsłabszą defensywą grupy D, która utraciła aż 19 bramek. Teraz należy już skupić się wyłącznie na lidze i choć losowanie w kolejnej fazie europejskich pucharów będzie nieco trudniejsze, to nie należy zapominać, że w tych rozgrywkach nie ma już słabych drużyn.

Galatasaray: Bolat - Çamdal (46. Altintop), Kaya, Balta, Telles - Bruma (77. Adin), Melo, Çolak, Sneijder - Bulut, Yılmaz (46. Oztekin)

Arsenal: Szczęsny - Debuchy (77' O'Connor), Mertesacker, Chambers, Bellerin – Oxlade-Chamberlain, Flamini (46. Zelalem), Ramsey (46. Maitland-Niles) - Campbell, Sanogo, Podolski

Jeszcze nie zdążyliśmy na dobrze rozsiąść się przed odbiornikami i poszukać działającego streama, a Arsenal już wyszedł na prowadzenie. Ramsey uruchomił na lewym skrzydle Lukasa Podolskiego, a ten huknął jak z armaty z ostrego kąta i wsadził piłkę tuż pod poprzeczką bramki strzeżonej przez zamurowanego Bolata. 1-0 dla londyńczyków!

W siódmej minucie groźną odpowiedź przygotowali gospodarze, którzy mogli w sprytny sposób zaskoczyć powracającego do bramki Wojciecha Szczęsnego. Piłka po zablokowanym strzale trafiła do znajdującego się na wolnej pozycji Hakana Balty, a ten... spudłował z najbliższej odległości. Nikt nie wie, co turecki stoper robił w tym miejscu, ale kiedy dostajesz takie podanie, musisz je zamienić na gola.

W dziesiątej minucie Arsenal prowadził już 2-0. Oxlade-Chamberlain wypuścił piłkę do Arona Ramseya, a ten bezproblemowo przedarł się przez pasywną linię obronną i mało żwawego bramkarza i sprytnym, technicznym uderzeniem pokonał Bolata. Jeden z najłatwiejszych goli Walijczyka w jego karierze.

Gospodarze, którzy już przed kolejką pożegnali się z turniejem, wyglądali na bardzo znudzonych i mało zaangażowanych. Rzadko oglądaliśmy ich pod grą, dlatego też próżno było oczekiwać ofensywnych akcji i ewentualnych bramek. W tym meczu istniała tylko jedna drużyna i to na pewno nie był Galatasaray.

W 20. minucie Podolski mógł dopisać na swoje konto strzeleckie kolejne trafienie, po tym jak huknął w poprzeczkę z okolicy pola karnego. Niemcowi zabrakło jedynie odrobiny szczęścia, Sinan Bolat nie miałby tutaj nic do powiedzenia.

Dwie minuty później przed swoją okazją na strzelenie gola stanął Yaya Sanogo, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

W 29. minucie byliśmy świadkami prawdopodobnie najpiękniejszej bramki tej kolejki, a może nawet i całej fazy grupowej! Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło pod nogi ustawionego w okolicach 25. metra Ramseya, który potężnym wolejem z pierwszej piłki całkowicie zaskoczył Sinana Bolata i umieścił futbolówkę w samym okienku jego bramki. Nieprawdopodobne uderzenie Walijczyka i 3-0 dla Arsenalu!

W 38. minucie gospodarze zdołali sobie stworzyć okazję strzelecką, ale nie potrafili jej zamienić na zdobycz bramkową. Dośrodkowanie Sneijdera spadło na głowę Umuta Buluta, ale Turek nie był zbyt precyzyjny i posłał piłkę ponad poprzeczkę.

Na pięć minut przed końcem pierwszej części spotkania londyńczycy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Tym razem przed świetną okazją stanął Joel Campbell, ale niespodziewanie jego strzał wybronił Sinan Bolat, który chyba w końcu otrząsnął się z amoku.

Do końca pierwszej połowy nie zdarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal zszedł na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

Na drugą część meczu obie drużyny weszły w zmienionych składach. Arsene Wenger zdecydował się zdjąć z boiska Ramseya i Flaminiego, a w ich miejsce desygnować młodych Maitlanda-Nilesa i Zelalema. W zespole gospodarzy Altintop i Oztekin zastąpili Camdala i Yilmaza.

W 53. minucie ostrzegawczy strzał z dystansu oddał Wesley Sneijder, ale Holendrowi zabrakło tutaj precyzji - piłka przeleciała wysoko ponad poprzeczką.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Galatasaray nie miał większych pomysłów na grę, z kolei skoncentrowany Arsenal myślami był już chyba na o wiele ważniejszym meczu z Newcastle. Londyńczycy postanowili więc grać mądrze, spokojnie i rozważnie, nie narażając się na głupie błędy.

Sytuacja ożywiła się dopiero w 66. minucie, kiedy to gospodarze stanęli przed świetną okazją na zdobycie honorowej bramki. Zamieszanie w polu karnym chciał wykorzystać Umut Bulut, ale jego uderzenie ofiarnie zablokował Per Mertesacker. Świetna interwencja.

W 77. minucie O'Connor wszedł na boisko za Mathieu Debuchy'ego. Równocześnie zmianę przeprowadzili również Turcy - Adin zastąpił Brumę.

Kolejny zwrot akcji oglądaliśmy dopiero na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Wesley Sneijder perfekcyjnie posłał piłkę z rzutu wolnego w samo okienko bramki Szczęsnego. 1-3.

W doliczonym czasie gry londyńczycy zdołali jeszcze podwyższyć prowadzenie. Akcja zespołowa zakończyła się wślizgiem Podolskiego w piłkę, która znalazła miejsce przy słupku bramki Bolata.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal kolejny raz pokonał Galatasaray 4-1, wygrywając cały dwumecz 8-2.

Galatasaray StambułLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Qarol komentarzy: 1450210.12.2014, 23:47

Na podstawie stylu gry. Atletico nas zje swoim pressingiem, wystarczy przeanalizować jak radzimy sobie z wychodzeniem spod nacisku rywala. Wygląda to kiepsko.

Natomiast Barcelona to inny styl. Styl, z którym można iść na wymianę i zobaczyć co się będzie działo dalej. Ich gra defensywna nie powala, to mogłyby być ciekawe spotkania.

Nie mówię, że byśmy ich przeszli. Grałoby się jednak łatwiej niż z Atletico.

sebastix11 komentarzy: 599810.12.2014, 23:45

polandblood

Lenovo A820 polecam :) za 300 pare zł kupisz

youngboy komentarzy: 198710.12.2014, 23:42

Qarol

Doceniam Atletico, ale jest to nieco słabsza drużyna niż przed rokiem. Nie rozumiem natomiast na jakiej podstawie twierdzisz, że z Barceloną będzie łatwiej.

Szogun komentarzy: 28891 newsów: 310.12.2014, 23:41

polandblood ja miałem p780 i był świetny ale też nie mały ale możesz mieć mniejszą i tanśzą wersję z kapitalną baterią p780

Qarol komentarzy: 1450210.12.2014, 23:40

Z Atletico 50/50? Z Barceloną będzie nam łatwiej niż z nimi.

Nie doceniacie strasznie zespołu Simeone, to jest poważny gracz w Europie.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 110.12.2014, 23:36

Siemka, pytanie do ogarniających temat mam? Dalej są tutaj fani Lenovo? Najlepszy telefon do 500-600 złotych? A850? To jest duże strasznie z tego co patrzę na wymiary. Ja jestem dinozaurem i mi się wydaje strasznie duży. Może dlatego, że obecnie mam Milestone'a.

youngboy komentarzy: 198710.12.2014, 23:36

Niby na jakiej podstawie sporo osób stąd chce trafić na Barcę? IMO mamy z nimi takie same szanse jak z Bayernem i Realem tzn. mizerne. Z Atletico możemy powalczyć, szanse 50/50. Z Monaco i Porto powinniśmy się uporać.

PS. Te dywagacje są pozbawione sensu, dalej gramy z Bayernem, to pewne.

kamilo_oo komentarzy: 2356710.12.2014, 23:36

Aboubakar ładna brameczka dzisiaj

Mihex komentarzy: 2360410.12.2014, 23:35

simpllemann
Wiem, ale tutaj to można mówić wręcz o pechu. Strzał z kilku metrów z główki wpada idealnie pod nogi obrońcy, piłka po odbiciu od słupka toczy się po linii i wybija ją obrońca :P

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52410.12.2014, 23:27

Mihex
Lewandowski to ostatnio pudłuje na potęgę.

Mihex komentarzy: 2360410.12.2014, 23:23

Patrzę tak na akcje Bayernu... To, że Lewy nie ustrzelił co najmniej 2 bramek to jakiś cud chyba CSKA :P

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.12.2014, 23:22

Napiszcie gdzies newsa czy jakas informacje kiedy losowanie o ktorej i na jakim kanale bo to juz sie robi troche irytujace.

Mihex komentarzy: 2360410.12.2014, 23:22

Błąd w liczeniu to akurat wina UEFY, bo info z ich twittera. Mi chodziło o ilość drużyn z najlepszych lig :p

lays komentarzy: 3987110.12.2014, 23:22

Byle nie Bayern i Real.

Atletico,Barca - chetnie ;D

Porto, Monaco - marzenia

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40010.12.2014, 23:21

Mihex

Sie Uefa pomylila. Zapomniala o tym, ze PSG tez awansowalo. Ew. Nie policzyli Monaco

pumeks komentarzy: 2080810.12.2014, 23:21

Witowo95

Mnie w AIMP3 przekonał ten pasek po mimimalizacji.

youngboy komentarzy: 198710.12.2014, 23:19

Mihex

Dwie francuskie drużne przeszły PSG i Monaco

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 110.12.2014, 23:17

@duzy469: Sześć

duzy469 komentarzy: 76610.12.2014, 23:16

ile mozna dokonac zmian w siatkowce na seta?

Mihex komentarzy: 2360410.12.2014, 23:16

Champions League ‏@ChampionsLeague 2 min.2 minuty temu
Last-16 sides... Germany: 4, England: 3, Spain: 3, France: 1, Portugal: 1, Italy: 1, Switzerland: 1, Ukraine: 1 #UCL

Angole nawet nie tak źle w porównaniu do Hiszpanii. Athletic zabawił się w Liverpool (lub odwrotnie)

Qarol komentarzy: 1450210.12.2014, 23:14

Pochwalę się, a co tam!

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 110.12.2014, 23:12

@pumeks
Jakoś nie jestem chętny na zmianę. Większość moich znajomych używa tego AIMP3, a ja jestem pod tym względem konserwatystą i trzymam się Winampa.

FanekAFC komentarzy: 511210.12.2014, 23:10

No właśnie coś mi nie pasowało, dzieki :D

kamilo_oo komentarzy: 2356710.12.2014, 23:10

Fanek

W poniedziałek o1 2 !!!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.12.2014, 23:09

Chyba znowu najwieksze szanse na Bayern, bo City wyszlo z 2. miejsca bedac w grupie z Bayernem.

pumeks komentarzy: 2080810.12.2014, 23:06

euk-sp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=53%3Akampania-biaa-wstka&catid=3%3Anewsflash

Qarol komentarzy: 1450210.12.2014, 23:06

@Witowo95

Nie ma sensu grać takich taśm. Kiedyś też grałem za dwójkę 228130 meczów, ale to tylko strata kasy.

Szogun komentarzy: 28891 newsów: 310.12.2014, 23:06

Novazy O dzięki wielki matematyku.Policzyłem ze wszystkich ośmiu na szybko ale jak chcesz mam kawałek listy płac do zrobienia i też chętnie Ci podeślę :P

polishbrigadesx komentarzy: 1022910.12.2014, 23:01

Legia musi jutro wygrać mam ją na kuponie.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 110.12.2014, 23:01

@DzejCoop:
euk-sp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=53:kampania-biaa-wstka&catid=3:newsflash

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52410.12.2014, 23:00

"Podczas losowania par 1/16 finału zwycięzcy grup Ligi Europy oraz cztery najlepsze drużyny zajmujące miejsca trzecie w grupach Ligi Mistrzów traktowani są jako drużyny rozstawione i zestawiani są z drużynami z drugich miejsc w grupach Ligi Europy oraz z czterema najsłabszymi drużynami zajmującymi miejsca trzecie w grupach Ligi Mistrzów, które traktowane są jako drużyny nierozstawione. Drużyny pochodzące z tej samej grupy oraz z tej samej federacji nie mogą być ze sobą zestawione. Pierwszy mecz rozgrywany jest na terenie klubu nierozstawionego. "

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.12.2014, 22:59

Barney
Jutro poszukam cos w 480/720 lub 1080p. I jak cos wysle na pw.

kamilo_oo komentarzy: 2356710.12.2014, 22:59

pumeks

Jak zajmie 2 miejsce w grupie to możliwe że tak

Tomassini komentarzy: 272010.12.2014, 22:59

1. Bedzie top to przed meczem bedzie gadane ze jestesmy nieobliczalni, mozemy awansowac itp. Zagramy dobre pierwsze 20min po czym szczesny wyleci z czerwem a my odpadniemy roznica 2-3 goli

2. Bedzie słabszy przeciwnik w jednym meczu zagramy srednio w drugim super i awansujemy po czym wrócimy do punktu nr. 1...

DzejCoop komentarzy: 326410.12.2014, 22:58