Wysoka wygrana Arsenalu, drugie miejsce w grupie

Wysoka wygrana Arsenalu, drugie miejsce w grupie 09.12.2014, 21:37, Sebastian Czarnecki 1502 komentarzy

Faza grupowa Ligi Mistrzów oficjalnie dobiegła końca, a Arsenal może świętować kolejny z rzędu awans do fazy pucharowej. Jak się okazało, grupa, w której znaleźli się londyńczycy, wcale nie była taka straszna, jak wydawało się przy losowaniu. Czy można było zająć w niej pierwsze miejsce? Jak najbardziej, jednak nie udało się zrobić przez własne błędy. Przy takim obrocie spraw wyjątkowo bolesna jest bardzo głupia strata punktów z Anderlechtem na Emirates Stadium, gdzie w pół godziny udało się stracić trzybramkowe prowadzenie i zostać jedynie z jednym oczkiem.

Nie ma co się jednak oglądać za siebie i należy przystąpić do kolejnych meczów z podniesioną głową. Reakcja na upokorzenie na Britannia Stadium była prawidłowa i Kanonierzy w okrojonym składzie bezproblemowo uporali się z najsłabszą defensywą grupy D, która utraciła aż 19 bramek. Teraz należy już skupić się wyłącznie na lidze i choć losowanie w kolejnej fazie europejskich pucharów będzie nieco trudniejsze, to nie należy zapominać, że w tych rozgrywkach nie ma już słabych drużyn.

Galatasaray: Bolat - Çamdal (46. Altintop), Kaya, Balta, Telles - Bruma (77. Adin), Melo, Çolak, Sneijder - Bulut, Yılmaz (46. Oztekin)

Arsenal: Szczęsny - Debuchy (77' O'Connor), Mertesacker, Chambers, Bellerin – Oxlade-Chamberlain, Flamini (46. Zelalem), Ramsey (46. Maitland-Niles) - Campbell, Sanogo, Podolski

Jeszcze nie zdążyliśmy na dobrze rozsiąść się przed odbiornikami i poszukać działającego streama, a Arsenal już wyszedł na prowadzenie. Ramsey uruchomił na lewym skrzydle Lukasa Podolskiego, a ten huknął jak z armaty z ostrego kąta i wsadził piłkę tuż pod poprzeczką bramki strzeżonej przez zamurowanego Bolata. 1-0 dla londyńczyków!

W siódmej minucie groźną odpowiedź przygotowali gospodarze, którzy mogli w sprytny sposób zaskoczyć powracającego do bramki Wojciecha Szczęsnego. Piłka po zablokowanym strzale trafiła do znajdującego się na wolnej pozycji Hakana Balty, a ten... spudłował z najbliższej odległości. Nikt nie wie, co turecki stoper robił w tym miejscu, ale kiedy dostajesz takie podanie, musisz je zamienić na gola.

W dziesiątej minucie Arsenal prowadził już 2-0. Oxlade-Chamberlain wypuścił piłkę do Arona Ramseya, a ten bezproblemowo przedarł się przez pasywną linię obronną i mało żwawego bramkarza i sprytnym, technicznym uderzeniem pokonał Bolata. Jeden z najłatwiejszych goli Walijczyka w jego karierze.

Gospodarze, którzy już przed kolejką pożegnali się z turniejem, wyglądali na bardzo znudzonych i mało zaangażowanych. Rzadko oglądaliśmy ich pod grą, dlatego też próżno było oczekiwać ofensywnych akcji i ewentualnych bramek. W tym meczu istniała tylko jedna drużyna i to na pewno nie był Galatasaray.

W 20. minucie Podolski mógł dopisać na swoje konto strzeleckie kolejne trafienie, po tym jak huknął w poprzeczkę z okolicy pola karnego. Niemcowi zabrakło jedynie odrobiny szczęścia, Sinan Bolat nie miałby tutaj nic do powiedzenia.

Dwie minuty później przed swoją okazją na strzelenie gola stanął Yaya Sanogo, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

W 29. minucie byliśmy świadkami prawdopodobnie najpiękniejszej bramki tej kolejki, a może nawet i całej fazy grupowej! Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło pod nogi ustawionego w okolicach 25. metra Ramseya, który potężnym wolejem z pierwszej piłki całkowicie zaskoczył Sinana Bolata i umieścił futbolówkę w samym okienku jego bramki. Nieprawdopodobne uderzenie Walijczyka i 3-0 dla Arsenalu!

W 38. minucie gospodarze zdołali sobie stworzyć okazję strzelecką, ale nie potrafili jej zamienić na zdobycz bramkową. Dośrodkowanie Sneijdera spadło na głowę Umuta Buluta, ale Turek nie był zbyt precyzyjny i posłał piłkę ponad poprzeczkę.

Na pięć minut przed końcem pierwszej części spotkania londyńczycy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Tym razem przed świetną okazją stanął Joel Campbell, ale niespodziewanie jego strzał wybronił Sinan Bolat, który chyba w końcu otrząsnął się z amoku.

Do końca pierwszej połowy nie zdarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal zszedł na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

Na drugą część meczu obie drużyny weszły w zmienionych składach. Arsene Wenger zdecydował się zdjąć z boiska Ramseya i Flaminiego, a w ich miejsce desygnować młodych Maitlanda-Nilesa i Zelalema. W zespole gospodarzy Altintop i Oztekin zastąpili Camdala i Yilmaza.

W 53. minucie ostrzegawczy strzał z dystansu oddał Wesley Sneijder, ale Holendrowi zabrakło tutaj precyzji - piłka przeleciała wysoko ponad poprzeczką.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Galatasaray nie miał większych pomysłów na grę, z kolei skoncentrowany Arsenal myślami był już chyba na o wiele ważniejszym meczu z Newcastle. Londyńczycy postanowili więc grać mądrze, spokojnie i rozważnie, nie narażając się na głupie błędy.

Sytuacja ożywiła się dopiero w 66. minucie, kiedy to gospodarze stanęli przed świetną okazją na zdobycie honorowej bramki. Zamieszanie w polu karnym chciał wykorzystać Umut Bulut, ale jego uderzenie ofiarnie zablokował Per Mertesacker. Świetna interwencja.

W 77. minucie O'Connor wszedł na boisko za Mathieu Debuchy'ego. Równocześnie zmianę przeprowadzili również Turcy - Adin zastąpił Brumę.

Kolejny zwrot akcji oglądaliśmy dopiero na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Wesley Sneijder perfekcyjnie posłał piłkę z rzutu wolnego w samo okienko bramki Szczęsnego. 1-3.

W doliczonym czasie gry londyńczycy zdołali jeszcze podwyższyć prowadzenie. Akcja zespołowa zakończyła się wślizgiem Podolskiego w piłkę, która znalazła miejsce przy słupku bramki Bolata.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal kolejny raz pokonał Galatasaray 4-1, wygrywając cały dwumecz 8-2.

Galatasaray StambułLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Cysiowo komentarzy: 193110.12.2014, 22:04

Fabregas to frajer, koniec dyskusji.

polishbrigadesx komentarzy: 1022910.12.2014, 22:04

ogórkom fajnie się nabija asysty

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 210.12.2014, 22:04

co pewnie orgazmu dostaliście bo sesk asysta...

polishbrigadesx komentarzy: 1022910.12.2014, 22:01

Czemu tak Cesc nie szalał w sobotę ze Srokami.

@simpllemann:
Niech no spróbuje nie strzelić - wtedy niech na kadrę lepiej nie przyjeżdża.

polishbrigadesx komentarzy: 1022910.12.2014, 21:47

U mnie na kuponie aż jutro graja więc dziś bez emocji oglądam.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698210.12.2014, 21:47

Fajnie jakbyśmy Porto trafili w 1/8, ale znając nasze szczęscie to zaraz będzie Barka, albo Real lub Bayern.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 110.12.2014, 21:47

też wam google zamula?

TheInvincibles komentarzy: 130410.12.2014, 21:47

Ale fajną dziewczynę poznałem. Ona kibicuje Barcelonie. Od dziś jestem sezonowcem barcy:D

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1510.12.2014, 21:46

Oczywiście chodziło mi, o LM, a nie PL. :P

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1510.12.2014, 21:45

@mruz
Mnie nie interesuje czy City powalczy w PL, a po prostu wole zespół z Anglii z trzech powodów.

1. City wciąż będzie grało na jednym froncie więcej.
2. Zawsze kibicuje zespołom z wysp.
3. Postawiłem dziś na City.

mruz komentarzy: 13610.12.2014, 21:42

ToMo, King of Loyal City to nie drużyna ktora jest w stanie powalczyć w LM. Tym bardziej bez Aguero. zauważcie że z Evertonem tylko dzięki pomocy sędziego zdobyli te 3 pounkty .. jeśli jakimś cudem dziś się uda awansować to długo nie pograją (przynajmniej takie mam wrazenie)

Ja ogladam Roma - City.

Mecz taki na wyczekanie narazie, jedni i drudzy coś tam mieli, z przewaga Romy.

Genialnie gra Nainggolan, taki b2b,ale dobry materiał na DM. Jest wszedzie, podania malina,walczak, dobrze odbiera.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1510.12.2014, 21:37

City powinno i tak prowadzić 1-0, bo Dżeko nie faulował.

Fabri4 komentarzy: 9985 newsów: 5010.12.2014, 21:37

kurczę Ajax swietnie siada na kuponie ale boje się o Schalke, ogląda ktoś może?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1510.12.2014, 21:36

Veratti gra podobne zawody, jak kiedyś Wilshere przeciwko Barcelonie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.12.2014, 21:36

mar
Dno i wodorosty.

Kowalczyk11 komentarzy: 325310.12.2014, 21:36

mar , ta ja oglądam. Lekka przewaga Romy jak dla mnie , może nie z gry ale Czoło wyprowadza dobre kontry i przynajmniej strzelają , City nic konkretnego na razie.

Kysio2607 komentarzy: 1336010.12.2014, 21:32

Eh no i Bilbao dało dupy. A tak się ładnie układało. Jeszcze Schalke i wszystko siedzi.

dissault komentarzy: 326810.12.2014, 21:32

szkoda że nie milik

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 110.12.2014, 21:32

Schone z karnego na 1:0

mitmichael komentarzy: 4924310.12.2014, 21:30

@archterror
To na co tu siedzisz jak ogladasz przez stream? ja jak ogladałem przez neta to zawsze wszystkie inne strony miałem powyłaczane. Twoj problem skoro nie mozesz przezyc bez kanonierzy.com :P

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 110.12.2014, 21:30

Karny dla Ajaxu za faul na Miliku

archterror komentarzy: 428710.12.2014, 21:29

To nie fair że sopcast ma minutę opóźnienia w transmisji :/ tylko mi spoilujecie tutaj

mitmichael komentarzy: 4924310.12.2014, 21:28