Wysoka wygrana Arsenalu, drugie miejsce w grupie

Wysoka wygrana Arsenalu, drugie miejsce w grupie 09.12.2014, 21:37, Sebastian Czarnecki 1502 komentarzy

Faza grupowa Ligi Mistrzów oficjalnie dobiegła końca, a Arsenal może świętować kolejny z rzędu awans do fazy pucharowej. Jak się okazało, grupa, w której znaleźli się londyńczycy, wcale nie była taka straszna, jak wydawało się przy losowaniu. Czy można było zająć w niej pierwsze miejsce? Jak najbardziej, jednak nie udało się zrobić przez własne błędy. Przy takim obrocie spraw wyjątkowo bolesna jest bardzo głupia strata punktów z Anderlechtem na Emirates Stadium, gdzie w pół godziny udało się stracić trzybramkowe prowadzenie i zostać jedynie z jednym oczkiem.

Nie ma co się jednak oglądać za siebie i należy przystąpić do kolejnych meczów z podniesioną głową. Reakcja na upokorzenie na Britannia Stadium była prawidłowa i Kanonierzy w okrojonym składzie bezproblemowo uporali się z najsłabszą defensywą grupy D, która utraciła aż 19 bramek. Teraz należy już skupić się wyłącznie na lidze i choć losowanie w kolejnej fazie europejskich pucharów będzie nieco trudniejsze, to nie należy zapominać, że w tych rozgrywkach nie ma już słabych drużyn.

Galatasaray: Bolat - Çamdal (46. Altintop), Kaya, Balta, Telles - Bruma (77. Adin), Melo, Çolak, Sneijder - Bulut, Yılmaz (46. Oztekin)

Arsenal: Szczęsny - Debuchy (77' O'Connor), Mertesacker, Chambers, Bellerin – Oxlade-Chamberlain, Flamini (46. Zelalem), Ramsey (46. Maitland-Niles) - Campbell, Sanogo, Podolski

Jeszcze nie zdążyliśmy na dobrze rozsiąść się przed odbiornikami i poszukać działającego streama, a Arsenal już wyszedł na prowadzenie. Ramsey uruchomił na lewym skrzydle Lukasa Podolskiego, a ten huknął jak z armaty z ostrego kąta i wsadził piłkę tuż pod poprzeczką bramki strzeżonej przez zamurowanego Bolata. 1-0 dla londyńczyków!

W siódmej minucie groźną odpowiedź przygotowali gospodarze, którzy mogli w sprytny sposób zaskoczyć powracającego do bramki Wojciecha Szczęsnego. Piłka po zablokowanym strzale trafiła do znajdującego się na wolnej pozycji Hakana Balty, a ten... spudłował z najbliższej odległości. Nikt nie wie, co turecki stoper robił w tym miejscu, ale kiedy dostajesz takie podanie, musisz je zamienić na gola.

W dziesiątej minucie Arsenal prowadził już 2-0. Oxlade-Chamberlain wypuścił piłkę do Arona Ramseya, a ten bezproblemowo przedarł się przez pasywną linię obronną i mało żwawego bramkarza i sprytnym, technicznym uderzeniem pokonał Bolata. Jeden z najłatwiejszych goli Walijczyka w jego karierze.

Gospodarze, którzy już przed kolejką pożegnali się z turniejem, wyglądali na bardzo znudzonych i mało zaangażowanych. Rzadko oglądaliśmy ich pod grą, dlatego też próżno było oczekiwać ofensywnych akcji i ewentualnych bramek. W tym meczu istniała tylko jedna drużyna i to na pewno nie był Galatasaray.

W 20. minucie Podolski mógł dopisać na swoje konto strzeleckie kolejne trafienie, po tym jak huknął w poprzeczkę z okolicy pola karnego. Niemcowi zabrakło jedynie odrobiny szczęścia, Sinan Bolat nie miałby tutaj nic do powiedzenia.

Dwie minuty później przed swoją okazją na strzelenie gola stanął Yaya Sanogo, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

W 29. minucie byliśmy świadkami prawdopodobnie najpiękniejszej bramki tej kolejki, a może nawet i całej fazy grupowej! Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło pod nogi ustawionego w okolicach 25. metra Ramseya, który potężnym wolejem z pierwszej piłki całkowicie zaskoczył Sinana Bolata i umieścił futbolówkę w samym okienku jego bramki. Nieprawdopodobne uderzenie Walijczyka i 3-0 dla Arsenalu!

W 38. minucie gospodarze zdołali sobie stworzyć okazję strzelecką, ale nie potrafili jej zamienić na zdobycz bramkową. Dośrodkowanie Sneijdera spadło na głowę Umuta Buluta, ale Turek nie był zbyt precyzyjny i posłał piłkę ponad poprzeczkę.

Na pięć minut przed końcem pierwszej części spotkania londyńczycy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Tym razem przed świetną okazją stanął Joel Campbell, ale niespodziewanie jego strzał wybronił Sinan Bolat, który chyba w końcu otrząsnął się z amoku.

Do końca pierwszej połowy nie zdarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal zszedł na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

Na drugą część meczu obie drużyny weszły w zmienionych składach. Arsene Wenger zdecydował się zdjąć z boiska Ramseya i Flaminiego, a w ich miejsce desygnować młodych Maitlanda-Nilesa i Zelalema. W zespole gospodarzy Altintop i Oztekin zastąpili Camdala i Yilmaza.

W 53. minucie ostrzegawczy strzał z dystansu oddał Wesley Sneijder, ale Holendrowi zabrakło tutaj precyzji - piłka przeleciała wysoko ponad poprzeczką.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Galatasaray nie miał większych pomysłów na grę, z kolei skoncentrowany Arsenal myślami był już chyba na o wiele ważniejszym meczu z Newcastle. Londyńczycy postanowili więc grać mądrze, spokojnie i rozważnie, nie narażając się na głupie błędy.

Sytuacja ożywiła się dopiero w 66. minucie, kiedy to gospodarze stanęli przed świetną okazją na zdobycie honorowej bramki. Zamieszanie w polu karnym chciał wykorzystać Umut Bulut, ale jego uderzenie ofiarnie zablokował Per Mertesacker. Świetna interwencja.

W 77. minucie O'Connor wszedł na boisko za Mathieu Debuchy'ego. Równocześnie zmianę przeprowadzili również Turcy - Adin zastąpił Brumę.

Kolejny zwrot akcji oglądaliśmy dopiero na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Wesley Sneijder perfekcyjnie posłał piłkę z rzutu wolnego w samo okienko bramki Szczęsnego. 1-3.

W doliczonym czasie gry londyńczycy zdołali jeszcze podwyższyć prowadzenie. Akcja zespołowa zakończyła się wślizgiem Podolskiego w piłkę, która znalazła miejsce przy słupku bramki Bolata.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal kolejny raz pokonał Galatasaray 4-1, wygrywając cały dwumecz 8-2.

Galatasaray StambułLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52410.12.2014, 22:54

pumeks
Nic się nie zmieniło.

Mihex komentarzy: 2360410.12.2014, 22:54

Barney przy tym drugim asystował Sanogo (chyba jedyne co mu w tym meczu wyszło)

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1610.12.2014, 22:54

A więc już oficjalnie możemy trafić w 1/8 na: Real, Bayern, Barcelone, Monaco lub Porto. Więc mamy 40% szans, że trafimy na kogoś teoretycznie słabszego (Monaco, Porto). Oby.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 110.12.2014, 22:54

@pumeks: Kluby z tego samego kraju i te, które grały ze sobą w grupie

Qarol komentarzy: 1450210.12.2014, 22:53

Kto by nie był to trzeba wyjść i zagrać dobre mecze, a co z tego wyjdzie to się zobaczy.

Mihex komentarzy: 2360410.12.2014, 22:53

Jeśli Lewy podtrzyma formę strzelecką to może być i Bayern :P Dzisiaj ponoć dublet mógł ustrzelić.

dope komentarzy: 5410.12.2014, 22:52

Topek ma rację. Paradoksalnie łatwiej grałoby się nam z Realem, niż Barceloną.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102010.12.2014, 22:52

Hey pytanko to Sanogo asystowal przy golu Podola ,a nie Cambell. Mam bramke ,ale slabej jakosci i tak mi sie wydaje.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.12.2014, 22:52

Z Porto byloby super zagrac. Jednak trzeba sie nastawic na najgorsze. Co przyniesie los dowiemy sie w poniedzialek.

pumeks komentarzy: 2080810.12.2014, 22:52

Zdaje się kluby z tych samych krajów nie moga trafic na siebie czy coś się zmieniło?

Mihex komentarzy: 2360410.12.2014, 22:49

Trzeba przyznać, że w tym sezonie nawet jakieś straszne ogóry i zaskoczenie nie weszło do następnej rundy. Z takich słabszych to Shakhtar, ale oni w sumie w LM na w miarę równym poziomie grają i często się ocierają o awans. Schalke i Bayer nie są takimi ogórami i bym ich nie nie doceniał, choć z Realem to raczej nikt z nich nie ma szans :P Podobnie jak my i City zresztą.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52410.12.2014, 22:49

Będzie mocny rywal to będzie mecz w TVP.

dope komentarzy: 5410.12.2014, 22:49

Kysio2607, właśnie przed chwilą spojrzałem na ten kupon. Świetnie, prawie idealnie to rozegrałeś. Szkoda kuponu, ale przeważnie przez coś bardzo głupiego się przegrywa. Jak na ironię, Baskowie wygrali mecz. Zabrakło jednej bramki w pierwszej połowie.
Bądź co bądź, gratuluję, bo kupon naprawdę mi zaimponował. (;

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.12.2014, 22:46

Bedzie Monaco lub Bayern. Tak mi sie wydaje.

kamilo_oo
Czemu śmieszne? Trzeba grać a jak widać ich dobra dyspozycja zaowocowała dobrym miejscem w grupie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.12.2014, 22:45

Vandal
Tez mialem takie wrazenie. Czyli sie nie pomylilem.

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 310.12.2014, 22:45

Ale patrzcie jakie szlagiery będą bo z drugiego My,City,Juve i PSG czyli ekipy które mogą zagrać słabo ale mogą też wyeliminować każdego więc będzie się działo.

Szogun

Dokładnie :) Najlepiej trafić na Monaco lub Porto, ale znająć nasze szczęście....

Traitor komentarzy: 10331 newsów: 2410.12.2014, 22:44

Przypominam, ze pierwszy mecz gramy na Emirates w 1/8

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 310.12.2014, 22:43

Mamy 1/4 szansy zagrania z teoretycznie słabszym zespołem.

Dziękować.

Najlepsza opcje dla Nas to niżej wspomniane Porto i Monaco. Mecze wyrównane Atletico i mecze gdzie Nas zjedzą cała reszta.

Kysio2607 komentarzy: 1336010.12.2014, 22:42

Eh pokazywalem wam przed meczmai moj kupon, gdybym zamiast dwoch jedynek na Bilbao dal jedną miałbym za dwójke gdzies pewnie ponad 100zł :D a tak z bledem kuponik i 20zł na pocieszenie :D

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52410.12.2014, 22:42