Wznieść się na wyżyny swoich możliwości...

Wznieść się na wyżyny swoich możliwości... 14.02.2011, 17:25, Sebastian Czarnecki 1778 komentarzy

Powrót Sagi Corleone - przeczytaj Spotkanie w Londynie! | Spotkaj fanów Kanonierów w całej Polsce!

Środa, 16 lutego będzie jednym z najważniejszych dni obecnej edycji Champions League. Właśnie w środę, a więc za dwa dni, na Emirates Stadium odbędzie się prawdziwe piłkarskie święto, czyli pojedynek stołecznego Arsenalu z bardzo mocną Barceloną. Na pewno wielu kibiców pluje sobie w brodę, że już w tak wczesnej fazie turnieju, jedna z tych kapitalnych drużyn będzie musiała się pożegnać z Ligą Mistrzów. Należy jednak wziąć pod uwagę, że zwycięzca dwumeczu będzie jednym z głównych faworytów do końcowego tryumfu w tych rozgrywkach.

Zanosi się więc na fantastyczne widowisko, w którym żadna ze stron na pewno nie będzie składała broni. Przypomnijmy, że spotkają się ze sobą dwie fantastyczne drużyny o podobnym poziomie umiejętności i potencjale. Przewaga psychologiczna będzie jednak leżała po stronie Katalończyków, gdyż już dwukrotnie potrafili wyeliminować Kanonierów z tych prestiżowych rozgrywek. Ostatnie takie zdarzenie miało miejsce przed rokiem, kiedy to Barcelona w ćwierćfinale uporała się z podopiecznymi Arsene'a Wengera. Najpierw mecz na Emirates Stadium. Pierwsze trzydzieści minut to prawdziwy spektakl drużyny gości i niebywała wręcz dyspozycja Manuela Almunii, który rozegrał wtedy prawdopodobnie najlepszą pierwszą połowę w swojej karierze, wielokrotnie interweniując w kluczowych momentach. To tylko i wyłącznie dzięki niemu do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

W drugiej połowie czar prysł, a Zlatan Ibrahimovic w ekspresowym tempie wpakował dwukrotnie piłkę do siatki Hiszpana. Oblicze spotkania zmieniło pojawienie się na murawie Theo Walcotta, który momentalnie rozruszał ospałą ofensywę Arsenalu i pokonał Victora Valdesa. Tuż przed końcem spotkania wspaniały charakter pokazał Cesc Fabregas, który mimo poważnego urazu nogi dokończył mecz i zaliczył kluczowe trafienie z rzutu karnego.

Tydzień później na Camp Nou odbyło się rewanżowe spotkanie, w którym ogromnym faworytem byli Katalończycy, gdyż do szczęścia wystarczyłby im jedynie bezbramkowy remis. W 18. minucie to jednak Kanonierzy objęli prowadzenie za sprawą Nicklasa Bendtnera. Przez chwilę zanosiło się na cud. Wyglądało na to, że Arsenal będzie potrafił nawiązać równorzędną walkę z podopiecznymi Pepa Guardioli, ale... No właśnie i tutaj pojawił się pewien problem, gdyż gospodarze natychmiast rzucili się do ataku. Jeszcze przed przerwą Leo Messi zadał gościom bolesny cios, strzelając hat-tricka. Argentyńczyk "kropkę nad i" postawił tuż przed końcem spotkania, kiedy po raz czwarty trafił do bramki strzeżonej przez Manuela Almunię.

Wcześniejsze starcie obu drużyn miało miejsce 17 maja 2006r. na Stade de France w Paryżu. Wtedy jednak spotkanie miało zupełnie inne znaczenie, gdyż wtedy rozgrywki Champions League osiągnęły decydującą fazę. Finał Ligi Mistrzów - mecz, w którym nie miało być miejsca na błędy. A jednak, już w 18. minucie czerwoną kartką został ukarany Jens Lehmann, przez którego zawodnicy Arsenalu zmuszeni byli do końca meczu grać w osłabieniu. Kanonierom to jednak nie przeszkodziło, gdyż w 37. minucie objęli prowadzenie za sprawą Sola Campbella. Po 75. minutach podopieczni Arsene'a Wengera wciąż utrzymywali się na prowadzeniu, ale wreszcie Katalończycy się przebudzili. W 76. minucie do siatki Almunii trafił Samuel Eto'o, a pięć minut później dzieło dokończył Beletti. Tym samym zawodnicy Barcelony pogrzebali szanse swoich rywali na zdobycie upragnionego pucharu, którego wciąż brakuje na liście trofeów Arsenalu.

Wróćmy już jednak do faktów, a więc do sytuacji obu drużyn na krajowych podwórkach. Kanonierzy jak dotąd zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli, ze stratą czterech punktów do liderującego Manchesteru United. Ostatnia ligowa kolejka w wykonaniu Londyńczyków zakończyła się gładką wygraną z drużyną Wolves 2:0. Ponadto The Gunners wciąż liczą się w grze w Pucharze Anglii, a także mają miejsce w finale Carling Cup, co sprawia, że zespół Arsenalu jest jedyną angielską drużyną, która liczy się w walce o wszystkie cztery trofea.

Katalończycy natomiast zajmują pierwsze miejsce w hiszpańskiej Primera Division z pięcioma punktami przewagi nad drugim Realem. W ostatniej kolejce podopieczni Pepa Guardoli stracili jednak punkty, remisując na wyjeździe z drużyną Sportingu Gijon 1:1. Warto dodać, że gospodarze do 80. minuty utrzymywali się na prowadzeniu, kiedy wreszcie za sprawą Davida Villi cała Barcelona mogła odetchnąć z ulgą.

Jeśli chodzi o braki kadrowe, w obu drużynach nie ma większych problemów. W zespole gospodarzy na pewno nie zobaczymy pauzującego za czerwoną kartkę Bacary'ego Sagny, a także cały czas kontuzjowanych: Thomasa Vermaelena i Łukasza Fabiańskiego. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że w meczowym składzie uwzględniony zostanie Samir Nasri. Nie powinniśmy się jednak napalać na występ Francuza od pierwszych minut, gdyż z pewnością nie jest jeszcze w odpowiedniej dyspozycji fizycznej.

Jedynym zmartwieniem w drużynie gości będzie absencja Carlosa Puyola, który prawdopodobnie opuści środową potyczkę z Arsenalem. Doświadczony stoper reprezentacji Hiszpanii cały czas zmaga się z kontuzją i wszystko wskazuje na to, że nie będzie jeszcze gotowy do gry.

Podsumowując, możemy spodziewać się naprawdę emocjonującego spotkania, obfitego w piękne, składne akcje i fantastyczne wymiany podań. Końcowy rezultat na pewno będzie do samego końca sprawą otwartą, a samo spotkanie jest z cyklu tych, gdzie jeden błąd może zaważyć o końcowym wyniku. Niemniej jednak wszyscy powinniśmy mocno trzymać kciuki za Kanonierów, gdyż na pewno podopiecznych Arsene'a Wengera stać na to, by wyjść zwycięsko z tej konfrontacji.

Skład Kanonierzy.com: Szczęsny - Clichy, Koscielny, Djourou, Eboue - Wilshere, Song, Fabregas - Arszawin, Van Persie, Walcott

FCBarcelona10 komentarzy: 3116.02.2011, 19:20

"A kto tu jest nerwowy? Po prostu staramy się tępić głupotę którą reprezentujesz m.in Ty. "

Powiedz mi co było głupiego w moim komentarzu? prawda w oczy kole? gdyby Arsenal był taki świetny jak go tutaj przedstawiacie to nie przegrał by rywalizacji z Szachtarem , nie macie czego szukać w tym dwumeczu , niestety.

Pozdrawiam

Arnold14 komentarzy: 130716.02.2011, 19:20

Za chwilę wszystko się okażę.

Arkadius

Barcelona jest jaki zarozumiały kujon w klasie - nikt jej nie lubi. I nikt nie będzie się z nią bawić.

ostriket komentarzy: 666116.02.2011, 19:20

szczerze to bardziej mi pasują kibice angielskich drużyn którzy wpadają na NASZĄ stronę ;P

co do meczu to liczę na wspaniałe widowisko, jak przegramy to nic się nie stanie, bo liga jest priorytetem w tym sezonie, ale licze na jakieś 2/3-1 dla nas ;)

mdr_AFC komentarzy: 305116.02.2011, 19:19

FCBarcelona10 - pisanie tekstów typu "Jak największy klub świata mógł zając 2 miejsce w grupie z Bragą i Szachtarem?" to jest dla Ciebie dyskusja? Gdybyś tu przyszedł porozmawiać to by nie było to Twoje pierwsze zdanie.

madjer komentarzy: 553416.02.2011, 19:19

Głupio by było jakby po 30 minutach musiałbym wyłączyć TV ... Boję się tego meczu ,boję się klęski :/

ToKo95 komentarzy: 110016.02.2011, 19:18

Coś czuje że Jacek ich dziś solidnie pokara za porażkę z przed roku ;D

karlo komentarzy: 906916.02.2011, 19:18

Walka i jeszcze raz walka i 2-1 dla nas.

kamil_malin komentarzy: 933216.02.2011, 19:18

@ FCBarcelona10

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 216.02.2011, 19:18

FCBarcelona10--> Jeżeli chcę się wygrać Ligę Mistrzów to trzeba być wstanie wygrać z każdym, a więc 1 czy 2 miejsce w grupie ... nie ma znaczenia.

FCBarcelona10 komentarzy: 3116.02.2011, 19:17

"FCBarcelona10 - zadam Ci jedno proste pytanie o oczekuję odpowiedzi. Po co tu wchodzisz i dodajesz takie komentarze?"

Lubie dyskutować z fanami innych drużyn :)

bialynazawsze komentarzy: 2816.02.2011, 19:17

Tak szczerze jak myślicie będzie walka? czy będzie w*******?

armata_PL
Rozumiem, że nie opłaca się ze względu na cenę tak? czy jakość?

mdr_AFC komentarzy: 305116.02.2011, 19:17

Arnold14 komentarzy: 130716.02.2011, 19:17

Zauważyłem że madjer taki syndrom ma już zawsze ;), lecz to bardziej realistyczne podejście niż pesymistyczne. Trudny pojedynek, lecz mogę powiedzieć nawet najbardziej obiektywnie, iż mamy sporą szansę, oni również.

FCBarcelona10 komentarzy: 3116.02.2011, 19:16

"FCBarcelona10-> fajnie po podniecałeś się że nas "zgnoiłeś" teraz do łóżka"

Nie ma to jak siła argumentów :)
Co wy tacy nerwowi?

damian199656 komentarzy: 762616.02.2011, 19:16

KingsofLondon-> głośniej śpiewali po 2 golu Fabregasa z Chelsea, ale jak to śpiewają to ciarki przechodzą

madjer komentarzy: 553416.02.2011, 19:15

Na północny Londyn nie ma bata ... Wczoraj Koguty dzisiaj Kanonierzy :))

Arkadius92 komentarzy: 169816.02.2011, 19:15

@Gigi, @Arnold

Szczęścia Barcelonie mogą życzyć kibice klubów które nas nie lubią. Pozostaje jeszcze kwestia tego, czy bardziej nie lubią Nas czy Barcy heh.

Gigi

Tak, sami nie przegrają.
Jednak chodzi mi o to, że odwieczni rywale życz porażki Farsie a nie wygranej nam.

Chyba nie zrozumiałeś? ;/

damian ... Po prostu trzeba troszkę zatamować tą przedwczesną radość ... Niektórzy myslą że już wygraliśmy :)

gunners14 komentarzy: 228416.02.2011, 19:14

Dobra ja spadam :p życzę sobie i wam wspaniałego widowiska, w którym pierwsze skrzypce będą grać piłkarze Arsenalu! ;D mam nadzieję, że 'spotkamy' się za kilka godzin w wspaniałych humorach po wygranej Kanonierów. Miłego wieczoru! (;

GO, GOOOOO GUNNERS!!!!!!

damian199656 komentarzy: 762616.02.2011, 19:14

FCBarcelona10-> fajnie po podniecałeś się że nas "zgnoiłeś" teraz do łóżka

Nevil komentarzy: 3916.02.2011, 19:14

Dzisiaj Anglia się jednoczy :D
Pokażcie Katalończykom gdzie ich miejsce :)

kamil_malin komentarzy: 933216.02.2011, 19:14

Wieczorynki nie oglądasz...?

KingsofLondon komentarzy: 124016.02.2011, 19:13

I wszyscy razem - youtube.com/watch?v=dQDQe9K0YoI

FCBarcelona10 komentarzy: 3116.02.2011, 19:13

"Ahh, coś pięknego.. widowisko nie z tej ziemii.. Największe kluby świata już w 1/8 finału.. Co to oznacza ? WOJNĘ ! kto wyjdzie zwycięsko ? ARSENAL ! GO GO GUNNERS !! "

Jak największy klub świata mógł zając 2 miejsce w grupie z Bragą i Szachtarem?

damian199656 komentarzy: 762616.02.2011, 19:12

madjer-> dlaczego każdy twój komentarz jest pesymistyczny

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 416.02.2011, 19:12

Shaqal -> ja mam podobną, cena normalna taka jak zwykle czyli prawie 100 zł. do gry sie nie oplaca.

Shaqal

Czemu nie? Tylko jak chcesz kupić to się pośpiesz.

madjer komentarzy: 553416.02.2011, 19:10

OPTYMIŚCI :P ... Nie zapominajcie że dzisiaj gramy z FCB :(( a nie z jakimś Wolves czy coś :P

ToKo95 komentarzy: 110016.02.2011, 19:10

@ alexandro

bo wszyscy sądzą że jak Barcelona odpadnie to już mają puchar w garści... Debilizm ;D

madjer komentarzy: 553416.02.2011, 19:09

... Nie przesadzajcie z tym optymizmem ... Podobne nastroje panowały przed meczem z MU ... Pamiętacie jak się skończyło ...

Arshawin74 komentarzy: 80616.02.2011, 19:08

Powoli zaczynamy

Z pewnością i wolą walki kanonierzy
Trzymam kciuki!!!

ARSENAL!!!ARSENAL!!!ARSENAL!!!

madjer komentarzy: 553416.02.2011, 19:08

Hiroe ... Znając dyspozycję Arsenalu 4:0 to nic ... Pewnie i tak skończylibyśmy na 4:4 bądź gorzej :)

Arnold14 komentarzy: 130716.02.2011, 19:08

Arkadius92

No powiedz kto dziś życzy szczęścia Barcelonie ?
Oprócz Katalonii, to jedynie nasz najbardziej obiektywny komentator logopeda dla którego liczy się jedynie Bałca Bałca Bałca. Wydaje mi się, że z czystym sumieniem ludzie mogą się cieszyć, z tego , iż nasi odwieczni rywale przynajmniej dziś nas wspierają.

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16416.02.2011, 19:08

a mój brat jest za chelsea i dzisiaj jest za barceloną :/ dziwne...

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4816.02.2011, 19:08

@Arkadius92

Wątpię. Zresztą wejdź na strony Barcy i pokaż mi komentarze kibiców innych klubów życzących im szczęścia :P

No "chcą porażki Farsy" No a chyba sami meczu nie przegrają, tak? Wszystko zależy od nas ;)

Shaqal komentarzy: 51716.02.2011, 19:07

Dobra kibice, tylu Was tu jest, może ktoś się zna... Warto taką koszulkę kupić do grania? Co o niej sądzicie? Cena nie jest wygórowana i stąd moje podejrzenia...