Xhaka z czerwoną kartką, Auba z samobójem: AFC 0-1 Burnley

Xhaka z czerwoną kartką, Auba z samobójem: AFC 0-1 Burnley 13.12.2020, 21:05, Łukasz Wandzel 1970 komentarzy

Po kilku miesiącach od rozpoczęcia sezonu aż trudno uwierzyć, że spotkanie Arsenalu z Burnley w ramach 12. kolejki Premier League był pojedynkiem drużyn z dolnej części tabeli. Czarne chmury zbierają się nad Mikelem Artetą, który jak najszybciej musiał przerwać fatalną ligową passę. Nie było do tego lepszej okazji niż starcie z Burnley, czyli drużynie kończącej poprzedni sezon w środku stawki, a teraz znajdującej się w strefie spadkowej.

Obstawiasz mecze Premier League? Sprawdź Kody promocyjne bukmacherów 2020 Które najlepsze? Mogą być przydatne podczas kolejnych emocjonujących weekendów z „Kanonierami”.

Mimo to podopieczni Seana Dyche'a wywieźli z Emirates Stadium komplet punktów, za który mogą dziękować jedynie Kanonierom. Londyńczycy od pierwszego gwizdka przeważali nad ekipą przyjezdnych, choć wciąż nie mogli się przełamać i znaleźć drogi do bramki. Szanse na wygraną znacznie zmalały, gdy czerwoną kartkę dostał Granit Xhaka. Z kolei samobój Aubameyanga te szanse pogrzebał.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin (74' Maitland-Niles), Xhaka, Elneny, Saka - Willian (82' Nketiah), Lacazette (60' Ceballos), Aubameyang.

Burnley: Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor - Brady, Westwood, Brownhill, McNeil - Wood (70' Vydra), Rodriguez (59' Barnes).

Od początku spotkania Arsenal utrzymywał się przy piłce dłużej niż rywale i forsował grę lewą stroną. The Clarets rzadko przechodzili do ataku, ponieważ partnerzy Chrisa Wooda i Jaya Rodrigueza nie potrafili wyprowadzić piłki środkiem. Przyjezdni mogli liczyć głównie na dalekie wykopy. Dzięki jednemu z nich, w wykonaniu Nicka Pope'a, bliski otwarcia wyniku w 14. minucie był Chris Wood. Nowozelandzki napastnik niecelnie uderzył futbolówkę głową. Była to jedna z nielicznych szans gości w pierwszej części spotkania.

Kanonierzy powoli rozkręcili się po 20 minutach, lecz wciąż byli mało skuteczni. Dobrą okazją była główka Roba Holdinga, kilka minut później lepszą sytuację zmarnował Lacazette, trafiając w Nicka Pope'a z bliskiej odległości. Przez 45 minut w meczu padło zaledwie jedno celne uderzenie na bramkę. Lepiej wyglądało to dopiero po przerwie, gdy londyńczycy zaczęli od kilku obiecujących okazji. Najpierw Pierre-Emerick Aubameyang zamienił się miejscami z Kieranem Tierneyem. To Gabończyk dogrywał do Szkota, który wbiegł w szesnastkę. Piłka po strzale lewego obrońcy powędrowała jednak wprost w ręce Nicka Pope'a. Chwilę później Aubameyang oddał strzał głową, a w kolejnej sytuacji strzelał Bukayo Saka. Bramkarz Burnley pozostawał nieugięty.

Lepszy okres gry zakończył się wraz z przepychankami z udziałem Granita Xhaki. Ego zawodnika Arsenalu zafundowało Szwajcarowi czerwoną kartkę i osłabiło zespół. Mecz bez jednego zawodnika pozornie stał się bardziej wyrównany. Kanonierzy nie mogli pozwolić sobie na nieustanne atakowanie bramki Pope'a, ponieważ musieli tracić siły na obronę. Mimo to gospodarzom zdarzało się zmusić golkipera rywali do wysiłku. Jednak w 73. minucie to drużyna Burnley objęła prowadzenie po strzale z rzutu rożnego. Gol zdobyty w zamieszaniu okazał się być trafieniem samobójczym Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Czerwona kartka Granita Xhaki była pierwszym gwoździem do trumny w tym meczu. Drugim okazała się być stracona bramka, która niefortunnie była golem samobójczym w wykonaniu Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Po bramce dla Burnley na twarzach piłkarzy Mikela Artety nie widać już było motywacji. Gospodarze, grając bez jednego zawodnika, wciąż mieli swoje sytuacje, ponieważ The Clarets bronili już tylko korzystnego rezultatu. Desperackie próby Arsenalu były nieskuteczne wobec twardo grających obrońców Burnley i świetnej dyspozycji Nicka Pope'a.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Simao12 komentarzy: 775213.12.2020, 22:26

Jesteście gotowi na rozpiskę działań Williana od 5 do 66 minuty?

Blok na aut
Bellerin strzela, jakby był kto inny jak Willian to moze by podał (Willian nie był nawet blisko linii spalonego)
Korner
Lubujący się w kombinacjach Saka wykonuje early cross unikając podania do Williana który został na lewym skrzydle po różnym.
Wrzutka - strzela Gabriel
Bellerin biegnie, Willian się cofa licząc na podanie do tyłu, drybluje jednego i podaje nie w tempo (spowolniło to akcje o kilka sekund, ale to nie ważne bo została zakończona)
Drybling do linii, wrzuta w nogi przeciwnika
Drybling strata
Jedyny sposób by napisać coś pozytywnego to pomylenie go z Momo
Podanie do tyłu, od teraz nazywam to po prostu podaniem.
Drybling, podanie
Podanie w bok na 5m, niecelne
Podanie
Podanie
Podanie
Podanie do przodu (spalony), sekwencja wyżej w jednej akcji.
Korner
Lacazette z piłką, ten ustawia się obok za plecami.
Drybling wzdłuż pola karnego i podanie w bok
Drybling wzdłuż pola i podanie do przodu (przejęte)

Po pierwszej połowie ludzie jadą po Bellerinie, gra on 2 klasy wyżej od Williana, stara się dużo bardziej tylko z Willianem się nie da współpracować. Źle wybiega, cofa się bez sensu, trzyma piłkę żeby podbiegli do niego zawodnicy po czym uja robi, non stop podaje do tyłu itd.

Przegapiłem 3 minuty
Willian dobre podanie w pole karne do Saki
Kijowy różny
Przypadkowo piłka trafia do Williana po przepuszczeniu Lacazette, wrzuta po ziemi na odbicie od korzenia ale się nie udało, mam wrażenie że nikt nie podaje do niego w drugiej połowie. Schodzi Laca, miałem nadzieję na Williana.
Podanie lekko do przodu
Potem chodzi jak święta krowa
W końcu wybiega i wrzuca po ziemi
Wrzuta po ziemi, ze 3 metry od piłkarza Afc

Jakoś 66, nie chce mi się.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 813.12.2020, 22:25

Wenger w ostatnich latach nie miał nam już nic do zaoferowania. Wszystko szło po jego mysli, kiedy było top4. Jak zrobiło się top6 z mocnym Tottenhamem i odradzającym się Liverpoolem to od razu spadł z top4. Najbardziej szkoda, że ten klub nie zatrudni trenera z wysokiej półki. Kogoś, kto będzie dla tych zawodników inspiracją.

lordoftheboard komentarzy: 822913.12.2020, 22:25

Spaść nie spadniemy ;)

alexis1908 komentarzy: 360313.12.2020, 22:25

@enrique: My z Soton mieliśmy problem jak graliśmy dobra piłkę z Papciem za sterem nigdy nam ta druzyna nie leżała będzie lanie..

drewniane_krzeslo komentarzy: 280913.12.2020, 22:25

@enrique: Ponoć ma pełne zaufanie zarządu tylko Mikel chyba zapomniał, że faza grupowa LE się skończyła to nie będzie jak odpowiedzieć na porażkę z Burnley

mruw komentarzy: 413413.12.2020, 22:25

Broniłem go długo, ale muszę przyznać chłopaki, ze mieliscie racje. Albo Arteta jest tak złym trenerem, albo drużyna chce go zwolnić, w obu wypadkach nie ma dla niego miejsca w klubie. Moja osobista opinia jest taka, ze przez błędne decyzje zawodnicy się odwrocili od Mikela - to jak potraktowal Ozila, Salibę, Guendo i Martineza mogło się nie spodobać reszcie drużyny, atmosfera sie popsula i wyszlo jak wyszlo. Jak on jutro nie poleci to moim zdaniem trzeba robić czyszczenie poziom wyżej, Edu z tym Vinaim czy jak mu tam powinni poleciec.

tomash473 komentarzy: 211513.12.2020, 22:25

Mamy 5 punktów nad strefą spadkową, także #NoPanic

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 113.12.2020, 22:25

@Kowal96: Sam już niszczył poniżej to wszystko, co stworzył.

bizooon komentarzy: 692913.12.2020, 22:25

@Jack_Herrer: Xhaka sam sie skonczyl w tym klubie tym cheytem za szyje

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141913.12.2020, 22:25

Najlepsze jest to, że LE się skończyła na 2 miesiące, Arteta nie będzie mógł już mydlić oczu w tygodniu, a moderacja na fp arsenalu nie będzie mogła wrzucać skrótów z LE po porażkach

bizooon komentarzy: 692913.12.2020, 22:24

@enrique: jak sam nie zrezygnuje to go nie wywala. Dostanie ultimatum : 4 punkty w 3 meczach

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19213.12.2020, 22:24

#NoMoreXhaka

madej komentarzy: 58913.12.2020, 22:24

@Rafson95:
To powiedz mi w ktorym momencie ja napisalem ze nie bylo innych?
Pokazalem tylko ze tymi zawodnikami Arsenal gral w LM, a podani byli w podstawowej jedynastce!!

silvano95 komentarzy: 981113.12.2020, 22:24

xd

MCX018 komentarzy: 138813.12.2020, 22:24

@TrueGunner89 napisał: "Nie ma co narzekać na Artetę"

Panie i Panowie, ZACZYNA SIĘ

Dominik11 komentarzy: 2017113.12.2020, 22:24

Remis z Sou to cud będzie. Nie z tą grą i tym trenerem. Tutaj kompletnie padła psychika i to widać po minach .

ELAdzik komentarzy: 250813.12.2020, 22:24

Panowie jeszcze Xhaka i paru innych i jesteśmy w niebie. Mam nadzieję, że nowy trener zrobi tu porządek. Henry wył tv jak Xhaka coś odwalił i powiedział że nie może oglądać takiego Arsenalu.
I wy macie pretensję do nas co mówią, że dość już tego.

Jak ja to dzisiaj czulrm ze sie skonczy samobójem i czerwo, ale w odwrotnej kolejnosci przeczuwalrm. Tez tak mieliscie?

KapitanJack10 komentarzy: 5408 newsów: 413.12.2020, 22:23

Ważne, że mamy drony!

TrueGunner89 komentarzy: 58913.12.2020, 22:23

Nie ma co narzekać na Artetę. Mając do dyspozycji bandę nieudaczników motywowanie ich nic nie zmieni. Wielki Auba w końcu się przełamał. Szkoda, ze do swojej bramki. Na swoim boisku punktowało nas Burnley. Podpuściło i skasowało jak amatorów. W kolejnym meczu wstawiłbym rezerwy, które gorzej niż Holding, Elneny, czy Willian na pewno nie zagrają. To był dziwny i trudny weekend, ale misterium żenady jaką zaprezentowali nam nasi chłopcy to jakiś ku... żart. Kolejny z wielu poprzednich. Zmiana Artety nic nie zmieni, bo jak w burdelu nie idzie to wymienia się kurtyzany a nie firanki. Jestem rozczarowany, a obawiam się, że w środę rozpędzone Southampton upokorzy nasz jeszcze bardziej, bo skoro bronimy się przed bezzębnym i bezjajecznym Burnley i przegrywamy to jak zagramy przeciwko Ingsowi, Adamsowi i innym? Smurnych czasów dożyliśmy. Nikt się nas nie boi, my drżymy przed każdym. Na papierze wszystko się zgadza, ale boisku wszystko weryfikuje ... Nie mamy drużyny i od Wengera na razie żaden menedżer jej nie miał.

Kowal96 komentarzy: 1758913.12.2020, 22:23

Chyba najbardziej z nas wszystkich teraz cierpi Wenger. Tyle jego pracy przez lata zostaje sukcesywnie niszczone.

enrique komentarzy: 1916013.12.2020, 22:23

Jeśli Arteta do jutra nie wyleci to naprawdę będę w szoku.

Garfield_pl komentarzy: 2808513.12.2020, 22:23

@XandeR napisał: "Jeżeli nie wyebia tego kasztana to ja już nie chce wspierać Arsenalu. Skorumpowana maszynka do robienia kasy a nie klub piłkarski.
Czyjaś głową musi dziś polecieć. Albo Xhaki albo Baristy
Koniec kurna tego gówna."

Oby Xhaki, natychmiastowe rozwiązanie kontraktu :D

wujaszenko komentarzy: 28013.12.2020, 22:23

Zapaść mentalna tego zespołu jest za duża. Żaden trener nawet jak my byśmy kogoś chcieli nie pochyli się w połowie sezonu i nie weźmie tej drużyny. Ja jakbym był takim Allegrim i miał do wyboru Arsenal w takim stanie lub dłuższe wakacje (bo mam trochę kasy) to na pewno wybrałbym to drugie - jaki trener udźwignął by tę drużynę. Zagadnienia taktyczne, zagadnieniami taktycznymi, ale tu byłby potrzebny trener psycholog, a takiego trenera obecnie brak - Allegri nie wydaje się być takim trenerem. Romano zapowiadał u nas ciekawe okienko styczniowe Zapowiada i oby takie było, bo prócz środka pola - koniecznie trzeba się pozbyć kilku piłkarzy (czyt. Xhaka).

D14 komentarzy: 436613.12.2020, 22:23

No panie Arteta i panie Ozil, jak nie teraz to nigdy.
Wierzę w Artete i wierze w ten plan. W końcu ruszy, oby jak najszybciej.

@madej:
Wtedy mieliśmy Arszawina, Rose, RvP, Walcotta, Nasriego, Fabregasa, Songa, Vermaelena, Koscielnego, Sagne, Clichyego a zawodnicy jak Frimpong, SS czy Chamakh to bylo tylko uzupelnienie skladu

maniek56 komentarzy: 300713.12.2020, 22:22

Arteta już sam wie że to koniec, jego mina pod koniec meczu mówiła sama za siebie, bezradność, totalna rozsypka.. On sam odetchnie z ulgą jak go zwolnią

michalmsos komentarzy: 156513.12.2020, 22:22

Mysle ze mamy szansę na 4te miejsce.... od konca..

michalmmz komentarzy: 40013.12.2020, 22:21

Niestety połowa składu do wymiany. Zrobili tu sobie ciepły k***dołek z fajną pensją, ale bez żadnych ambicji. Każdy by tak chciał ale za chwilę kibice wywiozą to całe towarzystwo wzajemnej adoracji.
Nie obwiniam Artety, on będzie dobrym trenerem, ale dostał najgorszy z możliwych projektów.

BarcArsenal komentarzy: 135313.12.2020, 22:21

jezeli nie jest nam dane wygrywac, to dajcie nam chociaż oglądac baloguna, AMN, azeeza, nawet tego borowika willocka

nie mogę patrzec na odpady z chelsea i starych dziadów którzy są jedynie najemnikami za bajońskie sumy
TO NIE JEST MÓJ ARSENAL

1D_Sentimental (zawieszony) komentarzy: 41713.12.2020, 22:21

@MCX018 napisał: "Gdzie jest garfield co chciał dać czas Artecie do końca sezonu?"

Płacz płacz c:

Serduszko komentarzy: 117913.12.2020, 22:21

Ja tam meczów Arsenalu nie oglądam już za ery emerego . Arsenal od kilku sezonów zapracował sobie najpierw na LE w przyszłym sezonie na jej brak , a kto wie może nawet i na spadek bo dużo nie brakuje. Arteta powinien wylecieć.

noth komentarzy: 264313.12.2020, 22:21

Za miekki był. Był miękiszonem. Teraz musi być twarda ręka i koniec pobłażania, bo zaraz nie bedzie jego, potężnego Artety. Jak Arteta nie wywali Xhaki zima to nara. Sprawa jest prosta Michale Arteto, albo twoja głowa albo Xhaki.

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19213.12.2020, 22:21

Ja myślę że tu Allegri z Pochettino na prawej ręce nie pomogą.

TakKrzysiu komentarzy: 893613.12.2020, 22:21

@illpadrino napisał: "Czemu on po prostu nie da składu z Ligi Europy na ligę z takimi ogórkami jak Burnley..."
Od tygodni się nad tym zastanawiam. Rozwój polega na zmianach
szczególnie kiedy dzieje się źle.

enrique komentarzy: 1916013.12.2020, 22:21

No to teraz gramy z Soton, które jest w naprawdę dobrej formie.
Remis byłby zwycięstwem.
Tylko co nam da 1 punkt ?

Pitu88 komentarzy: 216613.12.2020, 22:21

A Emery właśnie popija spokojnie drinka w Villareal i mówi : i kto tu jest hiszpańskim kasztanem?

Rosomak komentarzy: 254213.12.2020, 22:21

Brak doświadczenia Artety niestety wychodzi i daję się nam we znaki. Chłop się pogubił i to widać ,może ogólnej koncepcji nie miał złej tylko Hiszpan potracił się na etapie jej realizacji i to kompletnie. Błędy w oknie transferowym (wiem że częściowo wynikły one z covida), kiepski dobór kadry szkoleniowej. I mamy to co mamy, a szansy na poprawę nie widać.

swistak86 komentarzy: 120113.12.2020, 22:21

@miki007: mój błąd ;)

Vermaelen5 komentarzy: 265913.12.2020, 22:21

Jak tak dalej pójdzie to zawodnicy Arsenalu najpierw zwolnią Artetę a później menedżera przeciwników, który jakimś cudem przegra z tymi frajerami.

Gunner915 komentarzy: 282113.12.2020, 22:20

sytuacja jest patowa. Nasz srodek pomocy to Ceballos-Elneny XD Arteta i zarzad to idioci.

Kowal96 komentarzy: 1758913.12.2020, 22:20