Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester!

Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester! 14.02.2016, 14:01, 4552 komentarzy

Za nami 90. minut fantastycznego widowiska w Londynie, które przysporzyło nam wielu emocji. Byliśmy świadkami spotkania, w którym każda z drużyn walczyła do ostatniego gwizdka. Rzut karny, duża liczba żółtych kartek oraz jedna czerwona pokazują, iż był to mecz walki dwóch rywali w wyścigu o mistrzostwo Anglii.

Górą z tego starcia wyszli jednak Kanonierzy, a wybawicielem okazał się być nie kto inny, jak powracający po 10-miesięcznej kontuzji Danny Welbeck, który pokonał bramkarza rywali w 94. minucie spotkania! Pochwalić należy również Arsene'a Wengera, który zdecydował się na genialne zmiany, wprowadzając zawodników, którzy zapewnili zwycięstwo w tym spotkaniu. Warto dodać, iż Arsenal zwyciężając w tym pojedynku, dopisuje sobie trzy punkty w ligowej tabeli i traci już tylko dwa punkty do liderującego Leicesteru. Miejmy nadzieję, że ta wygrana poniesie jak na skrzydłach zespół The Gunners do kolejnych zwycięstw i tym samym zapewnienia sobie tytułu mistrza Anglii.

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny(46' Chambers), Monreal - Coquelin(61' Walcott), Ramsey - Chamberlain(83' Welbeck), Özil, Alexis - Giroud.

Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez(58' Wasilewski), Kanté, Drinkwater, Albrighton(83' King) - Okazaki(61' Gray), Vardy.

Dwie doskonałe szanse Arsenalu już na samym początku spotkania. Najpierw zła decyzja Oxa, a następnie niecelny strzał głową Sancheza.

13. minuta i pierwsza groźna szansa dla Lisów, ale Okazaki na spalonym. Chwilę później kolejna dobra okazja Leicesteru, świetnie dośrodkowanie zakończone strzałem głową Vardy'ego, ale jeszcze lepsza obrona Petra Cecha.

23. minuta strzał Kante zza pola karnego, jednak bardzo niecelny.

Świetna akcja Kanonierów w 24. minucie, ale strzał Sancheza zablokowany przez Morgana.

Dużo niedokładności z jednej i drugiej strony, piłka trafia spod jednej bramki pod drugą, ale nadal bez goli w tym spotkaniu.

30. minuta - piłka ląduje w siatce po strzale głową Girouda, ale Francuz na spalonym. Schmeichel wznowi od bramki.

Piękny strzał N'Golo Kante w 38. minucie spotkania, ale Petr Cech kolejny raz popisuje się fantastyczną paradą.

43. minuta i jest rzut karny dla drużyny Leicesteru! Jamie Vardy pewnym, mocnym strzałem z jedenastu metrów wyprowadza Lisy na prowadzenie, 0-1 dla gości.

Sędzia doliczył dwie minuty, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

52. minuta i świetna centra Monreala, jednak strzał Girouda głową bardzo niecelny.

Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Simpsona w 54. minucie i Lisy zmuszone będą grać w dziesiątkę.

Kanonierzy w natarciu - dużo dośrodkowań w pole karne przeciwnika, ale nic z tego nie wynika. Wynik pozostaje bez zmian.

GOL dla The Gunners w 70. minucie! Piękne strącenie piłki przed Oliviera Girouda, a strzelcem bramki Theo Walcott. I mamy 1-1!

Doskonała okazja Pera Mertesackera, ale strzał głową Niemca mija słupek bramki strzeżonej przez Schmeichela. Chwilę później kolejna szansa dla Arsenalu, ale Danny Welbeck zablokowany.

87. minuta - świetny strzał Girouda, ale fantastyczną paradę zalicza Kasper Schmeichel!

Dużo szans dla The Gunners, ale żadna z nich nie ląduje w siatce Leicesteru.

94. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Gol Welbecka po doskonałym dośrodkowaniu Mesuta Özila z rzutu wolnego. 2-1 dla Kanonierów.

Sędzia gwiżdże po raz ostatni w tym spotkaniu. Trzy punkty zostają w Londynie.

ElSar komentarzy: 416818.02.2016, 21:33

cos mnie ominelo chyba , czemu de gea z nami nie zagra ?

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1418.02.2016, 21:27

Wyczuwam, że Liverpool będzie kontynuował kompromitacje Anglii na arenie międzynarodowej.
Pomyśleć, że to nam przyjdzie walczyć o honor ligi w meczu z... Barceloną.

ronix11 komentarzy: 73018.02.2016, 21:26

witam wszystkich :)

Verminator97 komentarzy: 1490018.02.2016, 21:18

Mihex > Po 10 minutach 2:0. Może dadzą radę. :D

Mihex komentarzy: 2360418.02.2016, 21:16

Oho czyżby Valencia mecz wygrała :P Za Neville'a to nie częste.

messenger komentarzy: 1318.02.2016, 21:14

Siema chlopy Manchester gra padake jak z nimi nie wygramy to ja nie wiem kiedy..

Verminator97 komentarzy: 1490018.02.2016, 21:14

Widzę, że United ustabilizowało formę i to mi się podoba. :D

Tomassini komentarzy: 272018.02.2016, 21:11

facebook.com/vincentkompany/?fref=ts
polecam filmiki z powrotu po kontuzji Kompanego, całkiem spoko są

GallAnonim komentarzy: 44318.02.2016, 21:10

Valencia juz strzela bramke, oby wreszcie zaczeli grac i zdobywać punkty.

kamilo_oo komentarzy: 2356718.02.2016, 21:10

O Michał Zawacki na Eurosport. Zapamiętałem go z meczu Lech - Austria Wiedeń

Tomassini komentarzy: 272018.02.2016, 21:06

Jesteśmy pod wzgledem ekonomicznym w top 5-10 na świecie, ambicje są spore, a od 5 lat nie potrafimy przejsc 1/8. Nawet nie nie chce przypominać jakie drużyny przechodziły dalej (apoel) i argument że trafialiśmy na mocne zepoły nei ma sensu bo sami byliśmy sobie winni

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52418.02.2016, 21:05

Czeczenia
Nie zdziwię się - i pewnie Ty też nie - jeśli dziś już to nie nastąpi.

Czeczenia komentarzy: 1244818.02.2016, 21:01

ziomek1245

Tak szczerze mówiąc, to nie interesuje mnie United. Można to nawet zaorać i postawić tam hipermarket. Ale też nie mam zamiaru oceniać LvG przez pryzmat wydanych pieniędzy. Każdy je wydaje. Ich problemy są dla mnie powodem do zadowolenia.

simpllemann

Ciekawe kto pierwszy pęknie i zacznie grać w piłkę. Czas na literę "L" czyli Lazio i Liverpool. Ciekawe czy będzie Lanie?

Fanatic komentarzy: 599118.02.2016, 21:00

sezon 2012/2013 odpadlismy z 1/8 z hiper mocnym Bayernem heycnkessa gorszym bilansem bramek na wyjeździe a byo 3-3 w dwumeczu, więc jakie tu upokorzenie? upokorzenie to odpadnięcie z Monaco, z milanem dalismy tylka na san siro to takie upokorzenia z faz 1/8 na przestrzeni poprzednich lat jakie pamietam

Tomassini komentarzy: 272018.02.2016, 21:00

Bo co roku z nas jest beka. Jakie te Barcelony i Bayerny nie były, zespół o naszej jakości powinien być w stanie uniknąć straty więcej niż 2 goli, a tak sie nie dzieje. Co roku dostajemy u siebie tyle bramek w meczach 1/8, że woła to o pomstę do nieba

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29718.02.2016, 20:57

Tylko St. Etienne weszło :D

Fanatic komentarzy: 599118.02.2016, 20:57

Dlaczego z nas ma być beka? Barca to lepszy od nas klub i tyle w temacie, no chyba, że barca nam zaaplikuje 'dziewiatkę' czy 'osiemnastke' to odbije się to na morale

Tomassini komentarzy: 272018.02.2016, 20:56

marimoshi
od ładnych paru lat każdy mecz 1/8 LM to jakieś mniejsze lub większe upokorzenie arsenalu, 1-3 monaco, 4-0 Milan, 3-1 i 2-0 bayern, barcelona 4-1 i 3-1. Nawet jeśli jakimś cudem ugramy dobry wynik za tydzień to w rewanżu dostaniemy z 3 brameczki...

3rdpitch komentarzy: 448118.02.2016, 20:55

Arsene jakby wydał tyle hajsu to teraz Barcelona by przed nami w gacie robiła

Mihex komentarzy: 2360418.02.2016, 20:55

Hahaha Oglądałem Borussie zdala od koma, więc nie śledziłem wyników. Na chwilę włączyłem na Tottki zobaczyć jak Błaszczu sobie radzi akurat na 1-1 padało i zaraz zszedł, więc wróciłem na BvB. Wracam i patrzę na wynik MU. Weź tu człowieku licz na angielskie drużyny w pucharach xD

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267218.02.2016, 20:53

Poniżej następny penis bez erekcji. Co to za kibice bez wiary w klub z podejściem "będzie z nas beka"

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52418.02.2016, 20:53

Czeczenia
A mówią, by uczyć się od najlepszych.

ziomek1245 komentarzy: 106718.02.2016, 20:53

Czeczenia
Ma sens, bo United nigdy za kadencji Van Gaala nie grało na miarę oczekiwań i wydanych pieniędzy. Mają co prawda jeszcze szansę na LM, ale ich gra woła o pomstę do nieba. Choć uważam, że United i tak przejdą do następnej rundy, to i tak ten wynik jest wstydem. Wszyscy na tej stronie jako kibice Arsenalu wiedzą, że kontuzje nie mogą być wymówką słabych wyników. Nowy trener mógłby nawet jeśli nie uratować im sezon, to przynajmniej lepiej przygotować się do następnego.

3 mecze angielskich drużyn - remis i 2 porażki.

Czeczenia komentarzy: 1244818.02.2016, 20:53

simpllemann

Można powiedzieć, że włosi promują dziadostwo. Angielskie dziadostwo.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.02.2016, 20:52

No i gites :]

marimoshi komentarzy: 471618.02.2016, 20:52

Tomassini
Jaka z nas beka? Gramy przeciw najlepszej drużynie na świecie gdize z góry jesteśmy skazani na przegraną. Za to Junajted gra z duńczykami :D

Fanatic komentarzy: 599118.02.2016, 20:52

Może za rok już przychylniej bedzie mi sie kibicowalo BPl w Lm bo nie bedzie MU czy chelskiej tylko jedne tottki

Koroniarz komentarzy: 999118.02.2016, 20:51

United dostaje od kazdego, ale na mecz z nami sie tak zepna, ze remis bedzie max co wycisniemy z tego meczu. Zreszta tak samo mamy jak przychodzi mecz z cfc

marimoshi komentarzy: 471618.02.2016, 20:51

Jestem zdania,że obecna Legia mogłaby przejechać United. Szkoda,że odpadli :

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.02.2016, 20:50

No i weź tu kibicuj lidze angielskiej. Przecież to niewykonalne.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185118.02.2016, 20:47

Mam nadzieję tylko, że to się nie skończy tak jak z Serie A, które stało się tylko przeciętną ligą.

Czeczenia komentarzy: 1244818.02.2016, 20:45

marimoshi

Nie znasz się. Puchary się nie liczą. Trzeba porównać WBA z Granadą!

A co ciekawe, Włosi wcale nie mają zamiaru uciekać anglikom w rankingu.

kamilo_oo komentarzy: 2356718.02.2016, 20:45

Buahahahaha United

Przepraszam nie mogłem sie powstrzymać :

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.02.2016, 20:45

Jak zostanie na przyszły sezon LvG to będą na miejscu Chelsea. Wszyscy idą do przodu, a Diabły stoją, a nawet lecą w dół.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185118.02.2016, 20:45