Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester!

Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester! 14.02.2016, 14:01, 4552 komentarzy

Za nami 90. minut fantastycznego widowiska w Londynie, które przysporzyło nam wielu emocji. Byliśmy świadkami spotkania, w którym każda z drużyn walczyła do ostatniego gwizdka. Rzut karny, duża liczba żółtych kartek oraz jedna czerwona pokazują, iż był to mecz walki dwóch rywali w wyścigu o mistrzostwo Anglii.

Górą z tego starcia wyszli jednak Kanonierzy, a wybawicielem okazał się być nie kto inny, jak powracający po 10-miesięcznej kontuzji Danny Welbeck, który pokonał bramkarza rywali w 94. minucie spotkania! Pochwalić należy również Arsene'a Wengera, który zdecydował się na genialne zmiany, wprowadzając zawodników, którzy zapewnili zwycięstwo w tym spotkaniu. Warto dodać, iż Arsenal zwyciężając w tym pojedynku, dopisuje sobie trzy punkty w ligowej tabeli i traci już tylko dwa punkty do liderującego Leicesteru. Miejmy nadzieję, że ta wygrana poniesie jak na skrzydłach zespół The Gunners do kolejnych zwycięstw i tym samym zapewnienia sobie tytułu mistrza Anglii.

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny(46' Chambers), Monreal - Coquelin(61' Walcott), Ramsey - Chamberlain(83' Welbeck), Özil, Alexis - Giroud.

Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez(58' Wasilewski), Kanté, Drinkwater, Albrighton(83' King) - Okazaki(61' Gray), Vardy.

Dwie doskonałe szanse Arsenalu już na samym początku spotkania. Najpierw zła decyzja Oxa, a następnie niecelny strzał głową Sancheza.

13. minuta i pierwsza groźna szansa dla Lisów, ale Okazaki na spalonym. Chwilę później kolejna dobra okazja Leicesteru, świetnie dośrodkowanie zakończone strzałem głową Vardy'ego, ale jeszcze lepsza obrona Petra Cecha.

23. minuta strzał Kante zza pola karnego, jednak bardzo niecelny.

Świetna akcja Kanonierów w 24. minucie, ale strzał Sancheza zablokowany przez Morgana.

Dużo niedokładności z jednej i drugiej strony, piłka trafia spod jednej bramki pod drugą, ale nadal bez goli w tym spotkaniu.

30. minuta - piłka ląduje w siatce po strzale głową Girouda, ale Francuz na spalonym. Schmeichel wznowi od bramki.

Piękny strzał N'Golo Kante w 38. minucie spotkania, ale Petr Cech kolejny raz popisuje się fantastyczną paradą.

43. minuta i jest rzut karny dla drużyny Leicesteru! Jamie Vardy pewnym, mocnym strzałem z jedenastu metrów wyprowadza Lisy na prowadzenie, 0-1 dla gości.

Sędzia doliczył dwie minuty, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

52. minuta i świetna centra Monreala, jednak strzał Girouda głową bardzo niecelny.

Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Simpsona w 54. minucie i Lisy zmuszone będą grać w dziesiątkę.

Kanonierzy w natarciu - dużo dośrodkowań w pole karne przeciwnika, ale nic z tego nie wynika. Wynik pozostaje bez zmian.

GOL dla The Gunners w 70. minucie! Piękne strącenie piłki przed Oliviera Girouda, a strzelcem bramki Theo Walcott. I mamy 1-1!

Doskonała okazja Pera Mertesackera, ale strzał głową Niemca mija słupek bramki strzeżonej przez Schmeichela. Chwilę później kolejna szansa dla Arsenalu, ale Danny Welbeck zablokowany.

87. minuta - świetny strzał Girouda, ale fantastyczną paradę zalicza Kasper Schmeichel!

Dużo szans dla The Gunners, ale żadna z nich nie ląduje w siatce Leicesteru.

94. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Gol Welbecka po doskonałym dośrodkowaniu Mesuta Özila z rzutu wolnego. 2-1 dla Kanonierów.

Sędzia gwiżdże po raz ostatni w tym spotkaniu. Trzy punkty zostają w Londynie.

Raport pomeczowy autor: źrodło: własne
ONA81 komentarzy: 84018.02.2016, 15:23

A co z tego, ze Cazorla jest zbyt wesoly? Rozumiem, ze kapitan ma tylko rypac swoich kolegow? A tak w ogole to mam nadzieje, ze Jack w koncu przestanie lapac te kontuzje, zamknie gebe wszystkim tym ktorzy chca go sprzedac i bedzie naszym kapitanem na lata :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.02.2016, 15:22

Fanatic, stanąłbym przed tobą dwumetrowy Niemiec to inaczej byś gadał. Schneller!

Fanatic komentarzy: 599118.02.2016, 15:20

Mertesacker budzący respekt? Ciekawe przed kim, bo na pewno nie prze de mną i innymi wieloma fanami. Nawet przed ozilem również nie bo po meczu z city 6-3 ozil olał wydzieranie się pera w jego stronę.

Najgorszy kapitan to on jednak nie był gorszy był Arteta i galllas(choć początkowo lubiłem gallasa jako kapitana).

A co do pera i jego przyszłości w AFC. Nietórzy widzą go na kapitana na następny sezon - ok spoko ale jak nie wygramy w tym sezonie mistrzostwa to wielu innych kibiców - włącznie ze mną nie widzi go w afc na następny sezon.

Catalonczyk komentarzy: 519818.02.2016, 15:17

Cech kapitanem? Toż to głupota.

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2418.02.2016, 15:14

Cazorla to najgorszy mozliwy wybor na kapitana, typ jest zbyt wesoły

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.02.2016, 15:08

Nikt tyle podan do tylu nie wykonal i zebow nie zostawil na boisku co Mikel Arteta.

Nie wspominajac o rajdach z BvB.

Rafson95 komentarzy: 1054418.02.2016, 15:05

IMO Arteta w sezonie 12/13 był bardzo dobrym kapitanem. A potem się popsuł

ONA81 komentarzy: 84018.02.2016, 15:00

Jesli chodzi o kapitana to wszyscy chyba zapomnieli, ze jak nie ma Artety albo Pera to opaske przejmuje Cazorla a dalej w kolejnosci Koscielny ;p

14henry14 komentarzy: 14518.02.2016, 14:47

wydaje mi się że z obecnych zawodników giroud charakter ma odpowiedni, nasze największe gwiazdy niestety sie nie nadają (ozil zbyt cichy, a sanchez chyba dalej angielskiego do konca nie zna, zreszta nawet jakby znał to nie nadaje się do tej roli i też zdarza mu się wymachiwać ramionami do sędziego :)). Sprawa jest trudna bo nie mamy takich graczy jak inne zespoły (Kompany, Rooney, Terry)

adrianjestem komentarzy: 45718.02.2016, 14:44

giroud to trzesie portkami jak mu sie grzywka rozwali

Mihex komentarzy: 2360418.02.2016, 14:40

Czy Giroud charakterem na kapitana się nadaje? No nie wiem. Pomijając dyskusję o umiejętnościach to jednak nie wydaje się kimś kto mógłby wstrząsnąć zawodnika i szansą. Jedyne czym on trzęsie to ramionami jak mu coś nie wyjdzie :P

Czeczenia komentarzy: 1248418.02.2016, 14:39

Mnie się nigdy Cristiano nie podobał. Dementuję te plotki.

Mihex komentarzy: 2360418.02.2016, 14:38

W tym roku się strasznie kibice stali czepialscy o to :P Zwłaszcza po wyczynach Neymara i Costy. Chyba wszyscy już zapomnieli co wyczyniała kiedyś Brazylia z Ronaldinho na czele, albo chociaż Cristiano Ronaldo w MU. Wtedy się to wszystkim podobało :P

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.02.2016, 14:37

Manchester United and Arsenal target Odion Ighalo nears exit as Watford eye Granada striker Isaac Success [Independent]

14henry14 komentarzy: 14518.02.2016, 14:37

patrząc na charakter to na opaske zasługują Giroud lub Coq. Cech nie ze względu na to jak długo był w Chelsea. Do tego nie jestem zwolennikiem dawania opaski bramkarzom. Najlepiej gdy jest kapitanem ktoś ze środka pola, bo wszystko widzi co się dzieje na boisku.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.02.2016, 14:36

Joga Bonito i tyle powinno w tym temacie wystarczyć.

Kibice czepiający się ciekawych, nieszablonowych zagrań zagrań? No to jest niedorzeczne.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.02.2016, 14:33

FabsFAN, wszyscy załapali (przynajmniej tak wnioskuję z reakcji).

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 518.02.2016, 14:33

Football to także show, więc każde niekonwencjonalne zagranie jest mile widziane.

P.S - Wydaje mi się, że wszyscy zrozumieli ironię (chyba nie są aż tak głupi) tylko po prostu temat został podpięty pod dyskusję.

mwk komentarzy: 96918.02.2016, 14:32

Gra ktoś z Was na giełdzie lub ma na ten temat jakieś pojęcie? Moja "dziewczyna" ma niedługo urodziny i chciałbym jej coś kupić może właśnie związanego z giełdą.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.02.2016, 14:32

Czeczenia, Arteta? Dla mnie co najmniej w środku stawki. Już gorszy był wspomniany Vermaelen.

Czeczenia komentarzy: 1248418.02.2016, 14:28

Gallas to pewnie pierwsze skojarzenie jakie przyjdzie większości fanów AFC. Dla mnie mocną kandydaturą jest też Arteta, który przejął opaskę na stałe po Verminatorze. Ważne jest to, że "na stałe", bo póki nosił w zastępstwie za Belga, to przynajmniej grał.

AlexVanPersie komentarzy: 806418.02.2016, 14:25

"Ośmieszył zawodnika" to jakaś kolejna paranoja poprawności politycznej.

Po pierwsze nie "ktoś ośmieszył kogoś" tylko co najwyżej "ktoś dał się ośmieszyć".

Są na świecie ludzie, których wszystko uraża, ośmiesza, dotyka.

Niedługo pobiegnięcie szybciej od drugiego zawodnika będzie uznane za "ośmieszenie" go.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.02.2016, 14:23

Wenger on team selection: "I will, as always, play a team who has a good chance to qualify [to the next round]."

Wenger: "Koscielny is doing well. He has a test this morning and he looks positive. [Gabriel] is running outside. He is out for Saturday."

Wenger: "Elneny is fit. He's adapting at the moment and I think he's there now. We'll certainly see him vs. Hull."

David Ospina is ready to leave Arsenal this summer with Getafe, Besiktas and Genoa interested. [@JamesOlley] #afc

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.02.2016, 14:21

Czeczenia, najgorszy kapitan Arsenalu jakiego widziałem to Gallas. Kompletna porażka Wengera, że dał mu opaskę.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.02.2016, 14:17

Camillo144, komentarz z cyklu nie znam się, ale się wypowiem. Chyba, że mamy tu eksperta, który gorliwie oglądał piłkę nożną w latach 1940-1980.

schnor25 komentarzy: 1854618.02.2016, 14:13

Dla mnie Ronaldo z czasów ManU > Ronaldo z Realu. Wiadomo, że teraz stał się perfekcyjny, ale lubiłem oglądać "starego" CR7.

schnor25 komentarzy: 1854618.02.2016, 14:12

Mihex

cholernie pewny musiał być w tym elemencie piłkarskiego rzemiosła, że podjął się takiej próby wybicia piłki lecącej w światło bramki :)

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50318.02.2016, 14:11

Dla jasności - nie mam nic przeciwko sztuczkom technicznym. Przynajmniej dodają kolorytu w meczach.

pauleta19; Ale mimo wszystko nie było to tak powszechne.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52418.02.2016, 14:09

A rzut karny a'la Panenka jest dla Was ośmieszeniem bramkarza?

Mihex komentarzy: 2360418.02.2016, 14:09

Nie wspomnę też o tym panu.

youtube.com/watch?v=yCxe4r6SjH0

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.02.2016, 14:04

Camillo144,

No i też się nie zgodzę z pierwszą częścią zdania - "Te ośmieszanie jest częścią "nowoczesnego" futbolu." Bo kiedyś to nie ośmieszali? To skąd się wzięły te wszystkie triki? To nie są pomysły z XXI wieku.

Elastico? Sergio Echigo ok. 1964 r.
Rabona? Ricardo Infante 1948 r.
Asysta z karnego? Messi & Suarez 2016 r.? Olsen & Cruyff 1982 r. ? Rik Coppens 1954 r.
Cruijff Turn? 1974 r.
Rulety (360) to już Maradona używał
etc.

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2418.02.2016, 14:00

Zeby Coquelin gral juz z 3-4 lata w podstawowym skladzie, to odrazu dalbym go na kapitana.. a tak o to hmm Cech?

Czeczenia komentarzy: 1248418.02.2016, 14:00

Ze sztuczkami jak ze wszystkim co jest niekonwencjonalne. Kiedy przynoszą efekt - jesteś wielki. Kiedy wychodzą z tego kiksy, albo po prostu nie przynoszą żadnego efektu - jesteś błaznem.

Moim zdaniem w piłce i tak jest za dużo lekkoatletów.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52418.02.2016, 13:59

A dla mnie bez różnicy jak pada gol. To nie łyżwiarstwo figurowe gdzie dostaje się punkty za walory artystyczne. Piłka może się nawet wtoczyć po kiksie. Nie patrzę na to.

mitmichael komentarzy: 4924318.02.2016, 13:58

Ja jestem za by Cech był kapitanem

Mihex komentarzy: 2360418.02.2016, 13:58

Ja rozumiem powiedzieć o upokarzaniu jak np. ktoś po minięciu bramkarza zatrzymuje się na linii i wbija piłkę głową, ale minięcia, podania czy strzały w finezyjny sposób mi nie przeszkadzają. Równie dobrze, można by się czepiać Quaresmy, że zawsze uderzał i podawał zewnętrzną częścią stopy i Di Marii, że woli dośrodkować raboną zamiast prawą nogą (którą ma tragiczną :P)

schnor25 komentarzy: 1854618.02.2016, 13:54

Przynajmniej tacy grajkowie jak Neymar, Douglas Costa czy chociażby ten Draxler dodają coś ekstra do "nudnej", schematycznej piłki. O to w tym wszystkim chodzi, o efektywność powiązaną z efektownością. Co za czasy, że ludzie (przez zazdrość) ganią techników, a na piedestał wynoszą "rzeźników"...

Mihex komentarzy: 2360418.02.2016, 13:53

I bardzo dobrze, że coraz więcej piłkarzy używa sztuczek w meczach (co jest moim zdaniem nie prawdą, bo liczba od lat się raczej nie zmienia). W NBA np. nikt nie czepia się ciągłych wsadów lub położenia przeciwnika na ziemi, mimo że nie każdy gracz to potrafi. To tylko w piłce jest płacz, że jak ktoś ma za dobrą technikę to na fair bo nie powinien "ośmieszać". To co z bramkarzami, którzy kiwają napastników? Albo z obrońcami którzy czyszczą cały mecz? Oni też nie powinni nic robić, bo to ośmiesza rywala?
Nikt się nie czepia jakoś gdy zespół gra ostro, a nie każdy piłkarz może pochwalić się warunkami fizycznymi, tak samo jak nie każdy techniką.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40018.02.2016, 13:53

No tak, bo sztuczki techniczne powinny byc zakazane, bo to osmieszanie przeciwnika. Ale nurkowanie i pajacowanie na boisku jest ok.

Czeczenia komentarzy: 1248418.02.2016, 13:53

A kto był najgorszym kapitanem od czasów Vieiry? Z ciekawości.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.02.2016, 13:47

Camillo144, "Co raz częściej piłkarze bawią się jakieś efektowne sztuczki, które tak na prawdę nie pomagają w grze."

Bohaterzy wczorajszej LM (Draxler i Ronaldo) pokazali, że to nieprawda. Jak się ma coś opracowane niemalże do perfekcji i wychodzi w 9/10 przypadków to nie widzę powodu, żeby tego nie stosować.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.02.2016, 13:44

Moim zdaniem Mertesacker jest najlepszym kapitanem od czasów Vieiry i mówię to zupełnie poważnie. Jedyne przeciwwskazanie jakie widzę jest takie, że nie jest pewniakiem do pierwszej 11-stki. Inteligentny, bardzo profesjonalny, ciężko pracujący, wygadany, przyjacielski i jednocześnie budzący respekt. Niemcy nie bez powodu uważani są za dobrych kierowników, organizatorów, przywódców. Schneller!

Adu (zawieszony) komentarzy: 549818.02.2016, 13:39