Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester!

Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester! 14.02.2016, 14:01, 4552 komentarzy

Za nami 90. minut fantastycznego widowiska w Londynie, które przysporzyło nam wielu emocji. Byliśmy świadkami spotkania, w którym każda z drużyn walczyła do ostatniego gwizdka. Rzut karny, duża liczba żółtych kartek oraz jedna czerwona pokazują, iż był to mecz walki dwóch rywali w wyścigu o mistrzostwo Anglii.

Górą z tego starcia wyszli jednak Kanonierzy, a wybawicielem okazał się być nie kto inny, jak powracający po 10-miesięcznej kontuzji Danny Welbeck, który pokonał bramkarza rywali w 94. minucie spotkania! Pochwalić należy również Arsene'a Wengera, który zdecydował się na genialne zmiany, wprowadzając zawodników, którzy zapewnili zwycięstwo w tym spotkaniu. Warto dodać, iż Arsenal zwyciężając w tym pojedynku, dopisuje sobie trzy punkty w ligowej tabeli i traci już tylko dwa punkty do liderującego Leicesteru. Miejmy nadzieję, że ta wygrana poniesie jak na skrzydłach zespół The Gunners do kolejnych zwycięstw i tym samym zapewnienia sobie tytułu mistrza Anglii.

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny(46' Chambers), Monreal - Coquelin(61' Walcott), Ramsey - Chamberlain(83' Welbeck), Özil, Alexis - Giroud.

Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez(58' Wasilewski), Kanté, Drinkwater, Albrighton(83' King) - Okazaki(61' Gray), Vardy.

Dwie doskonałe szanse Arsenalu już na samym początku spotkania. Najpierw zła decyzja Oxa, a następnie niecelny strzał głową Sancheza.

13. minuta i pierwsza groźna szansa dla Lisów, ale Okazaki na spalonym. Chwilę później kolejna dobra okazja Leicesteru, świetnie dośrodkowanie zakończone strzałem głową Vardy'ego, ale jeszcze lepsza obrona Petra Cecha.

23. minuta strzał Kante zza pola karnego, jednak bardzo niecelny.

Świetna akcja Kanonierów w 24. minucie, ale strzał Sancheza zablokowany przez Morgana.

Dużo niedokładności z jednej i drugiej strony, piłka trafia spod jednej bramki pod drugą, ale nadal bez goli w tym spotkaniu.

30. minuta - piłka ląduje w siatce po strzale głową Girouda, ale Francuz na spalonym. Schmeichel wznowi od bramki.

Piękny strzał N'Golo Kante w 38. minucie spotkania, ale Petr Cech kolejny raz popisuje się fantastyczną paradą.

43. minuta i jest rzut karny dla drużyny Leicesteru! Jamie Vardy pewnym, mocnym strzałem z jedenastu metrów wyprowadza Lisy na prowadzenie, 0-1 dla gości.

Sędzia doliczył dwie minuty, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

52. minuta i świetna centra Monreala, jednak strzał Girouda głową bardzo niecelny.

Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Simpsona w 54. minucie i Lisy zmuszone będą grać w dziesiątkę.

Kanonierzy w natarciu - dużo dośrodkowań w pole karne przeciwnika, ale nic z tego nie wynika. Wynik pozostaje bez zmian.

GOL dla The Gunners w 70. minucie! Piękne strącenie piłki przed Oliviera Girouda, a strzelcem bramki Theo Walcott. I mamy 1-1!

Doskonała okazja Pera Mertesackera, ale strzał głową Niemca mija słupek bramki strzeżonej przez Schmeichela. Chwilę później kolejna szansa dla Arsenalu, ale Danny Welbeck zablokowany.

87. minuta - świetny strzał Girouda, ale fantastyczną paradę zalicza Kasper Schmeichel!

Dużo szans dla The Gunners, ale żadna z nich nie ląduje w siatce Leicesteru.

94. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Gol Welbecka po doskonałym dośrodkowaniu Mesuta Özila z rzutu wolnego. 2-1 dla Kanonierów.

Sędzia gwiżdże po raz ostatni w tym spotkaniu. Trzy punkty zostają w Londynie.

Raport pomeczowy autor: źrodło: własne
Kysio2607 komentarzy: 1336018.02.2016, 20:43

Rewanż mają jeszcze przed meczem z nami nie? :) Jak teraz nie wygramy tam, to nie wiem..

Czeczenia komentarzy: 1248118.02.2016, 20:42

ziomek1245

A jaki sens ma teraz zatrudnianie kogoś nowego, skoro chyba tylko sprzątaczki nie są kontuzjowane? Moim zdaniem po sezonie. No, chyba że znów Giggs na tymczasowego.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189518.02.2016, 20:42

Moim zdaniem los van Gaala jest przesądzony. Jeżeli diabły chcą u siebie Mourinho to pewnie zaraz będą zmiany.

Czeczenia komentarzy: 1248118.02.2016, 20:41

MaciekGoooner

Nigdy nie mówiłem, że nie jest.

A jakiś awatar mówił tu ostatnio, że angielskie zespoły są głównymi faworytami. Chyba pomyliło mu się z faworkami, a czwartki z LE z tłustymi czwartkami.

ziomek1245 komentarzy: 106718.02.2016, 20:40

Jak myślicie ile jeszcze cierpliwości ma zarząd MU do Van Gaala. Dotrwa do meczu z Arsenalem czy nie?

Simao12 komentarzy: 775218.02.2016, 20:40

Jak nie wyrzucą Van Gaala to MU będzie tak wyglądać

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189518.02.2016, 20:39

Nie, Arsenal udowodni wartość tej ligi. Już za parę dni.

Czeczenia komentarzy: 1248118.02.2016, 20:39

Jeszcze tylko Viola i voila!

Suárez co zmieścił z wolnego

arsenallord komentarzy: 29701 newsów: 11718.02.2016, 20:39

Ne ma co się śmiać z United. Tu trzeba płakać. Ta liga się stacza.

Czeczenia komentarzy: 1248118.02.2016, 20:36

Niewdzięczny, jak niewdzięczny. Przyszło do poważnego grania to dostali dziewiątkę od Neapolu.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189518.02.2016, 20:36

Ale powiem wam, że te mecze wyglądają jakos nie profesjonalnie. Cisza na trybunach, dużo miejsc pustych, kamera jakas dziwna

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1418.02.2016, 20:36

Po prostu: Hahahaha.
Spursom to się wcale nie dziwię. Grają na wyjeździe z Fiorentiną, remis jest dla nich korzystny. Ale co robi MU?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189518.02.2016, 20:35

Kolesiowi piłka plącze się między nogami, ale strzela bramkę... Paranoja jakaś.

Czeczenia komentarzy: 1248118.02.2016, 20:31

To kiepsko, że nie kojarzysz, bo już Southampton odpalili. O Legii nie wspominając.

Calypso komentarzy: 133918.02.2016, 20:31

Simplle
Dzięki

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189518.02.2016, 20:29

Kuurde ale tragedia z tymi angielskimi zespołami w europejskich pucharach... W LE mają takie problemy. Drużyny która gra z United to ją nawet z nazwy nie kojarzę

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189518.02.2016, 20:28

Roojs

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52418.02.2016, 20:28

Calypso
telewizjada.net/live.php?cid=73

Calypso komentarzy: 133918.02.2016, 20:25

Ma ktoś stream na Borussię, który by działał na telefonie?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.02.2016, 20:24

1-0!

Czeczenia komentarzy: 1248118.02.2016, 20:20

Komentator dobrze podsumował - jedno dobre zagranie Kuby. Asysta? Statystka. Robotę w tej akcji wykonał zupełnie ktoś inny.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52418.02.2016, 20:18

Miałem nadzieję, że Błaszczykowski dziś strzeli ale asysta też może być.

kamilo_oo komentarzy: 2356718.02.2016, 20:18

Mały rykoszet jednak był, a Błaszczu asysta

Czeczenia komentarzy: 1248118.02.2016, 20:17

No i już żadna angielska drużyna nie prowadzi. Typowe.

K4n0ni3R komentarzy: 97018.02.2016, 20:17

Ale strzał po rykoszecie ale świetny gol :)

kamilo_oo komentarzy: 2356718.02.2016, 20:17

O ku.... Bernardeschi co walnął

mar12301 komentarzy: 2311718.02.2016, 20:16

Jaki cholerny cep, co zrobił Reusowi... Boże, i to tylko żółta za to...

Catalonczyk komentarzy: 519818.02.2016, 20:16

ALE BRAMA :O

zwierz komentarzy: 157918.02.2016, 20:06

W United płaczą, że tyle kontuzji, a przecież zaraz grają z Arsenalem. Czyli lista nieobecnych nagle cudownie skróci się o połowę.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189518.02.2016, 20:05

Marcial co robi... W fifie się nim gra tak łatwo, jak wygląda to u niego na zywo. Bardzo laatwo mija rywali jak schodzi z lewej strony do środka

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189518.02.2016, 20:04

W LM się starają, a w lidze o LE raczej tak bardzo nie walczą. Wiadomo, że każdy chce być jak najwyżej w lidze, poza tym za samo wejście do LE dostają pare milionów, więc się to oplaaca.

mitmichael komentarzy: 4924318.02.2016, 20:03

W MU to powinni powaznie potraktowac LE bo do LM przez lige bedzie im sie ciezko dostac

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189518.02.2016, 20:01

De Gea wypadł? To coś poważnego?

wojtek1256 komentarzy: 298618.02.2016, 20:01

BŁĘDNE KOŁO

Dla mnie ta cała LE to jest bez sensu. Wiele klubów nie wychodzi swoimi najlepszymi składami. Jaki sens to oglądać. Niby dobre druzyny tam grają, ale tylko niektorym naprawdę zależy, żeby jakiś sukces tam odnieść. Bez sensu. Najpierw kluby walczą o europejskie puchary a potem chcą jak najmniejszym kosztem je odbyć, zeby znowu w lidze wejść do pucharów.

Grande komentarzy: 69918.02.2016, 20:00

United i koguty po jednej jeszcze i będzie dobrze

Czeczenia komentarzy: 1248118.02.2016, 20:00

Wbrew pozorom widziałem ich sporo meczów w tym sezonie. W listopadzie np. wszystkie. Wbrew temu co można przeczytać o ich formie, to może z jeden był dobry.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52418.02.2016, 19:56