Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester!

Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester! 14.02.2016, 14:01, 4552 komentarzy

Za nami 90. minut fantastycznego widowiska w Londynie, które przysporzyło nam wielu emocji. Byliśmy świadkami spotkania, w którym każda z drużyn walczyła do ostatniego gwizdka. Rzut karny, duża liczba żółtych kartek oraz jedna czerwona pokazują, iż był to mecz walki dwóch rywali w wyścigu o mistrzostwo Anglii.

Górą z tego starcia wyszli jednak Kanonierzy, a wybawicielem okazał się być nie kto inny, jak powracający po 10-miesięcznej kontuzji Danny Welbeck, który pokonał bramkarza rywali w 94. minucie spotkania! Pochwalić należy również Arsene'a Wengera, który zdecydował się na genialne zmiany, wprowadzając zawodników, którzy zapewnili zwycięstwo w tym spotkaniu. Warto dodać, iż Arsenal zwyciężając w tym pojedynku, dopisuje sobie trzy punkty w ligowej tabeli i traci już tylko dwa punkty do liderującego Leicesteru. Miejmy nadzieję, że ta wygrana poniesie jak na skrzydłach zespół The Gunners do kolejnych zwycięstw i tym samym zapewnienia sobie tytułu mistrza Anglii.

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny(46' Chambers), Monreal - Coquelin(61' Walcott), Ramsey - Chamberlain(83' Welbeck), Özil, Alexis - Giroud.

Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez(58' Wasilewski), Kanté, Drinkwater, Albrighton(83' King) - Okazaki(61' Gray), Vardy.

Dwie doskonałe szanse Arsenalu już na samym początku spotkania. Najpierw zła decyzja Oxa, a następnie niecelny strzał głową Sancheza.

13. minuta i pierwsza groźna szansa dla Lisów, ale Okazaki na spalonym. Chwilę później kolejna dobra okazja Leicesteru, świetnie dośrodkowanie zakończone strzałem głową Vardy'ego, ale jeszcze lepsza obrona Petra Cecha.

23. minuta strzał Kante zza pola karnego, jednak bardzo niecelny.

Świetna akcja Kanonierów w 24. minucie, ale strzał Sancheza zablokowany przez Morgana.

Dużo niedokładności z jednej i drugiej strony, piłka trafia spod jednej bramki pod drugą, ale nadal bez goli w tym spotkaniu.

30. minuta - piłka ląduje w siatce po strzale głową Girouda, ale Francuz na spalonym. Schmeichel wznowi od bramki.

Piękny strzał N'Golo Kante w 38. minucie spotkania, ale Petr Cech kolejny raz popisuje się fantastyczną paradą.

43. minuta i jest rzut karny dla drużyny Leicesteru! Jamie Vardy pewnym, mocnym strzałem z jedenastu metrów wyprowadza Lisy na prowadzenie, 0-1 dla gości.

Sędzia doliczył dwie minuty, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

52. minuta i świetna centra Monreala, jednak strzał Girouda głową bardzo niecelny.

Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Simpsona w 54. minucie i Lisy zmuszone będą grać w dziesiątkę.

Kanonierzy w natarciu - dużo dośrodkowań w pole karne przeciwnika, ale nic z tego nie wynika. Wynik pozostaje bez zmian.

GOL dla The Gunners w 70. minucie! Piękne strącenie piłki przed Oliviera Girouda, a strzelcem bramki Theo Walcott. I mamy 1-1!

Doskonała okazja Pera Mertesackera, ale strzał głową Niemca mija słupek bramki strzeżonej przez Schmeichela. Chwilę później kolejna szansa dla Arsenalu, ale Danny Welbeck zablokowany.

87. minuta - świetny strzał Girouda, ale fantastyczną paradę zalicza Kasper Schmeichel!

Dużo szans dla The Gunners, ale żadna z nich nie ląduje w siatce Leicesteru.

94. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Gol Welbecka po doskonałym dośrodkowaniu Mesuta Özila z rzutu wolnego. 2-1 dla Kanonierów.

Sędzia gwiżdże po raz ostatni w tym spotkaniu. Trzy punkty zostają w Londynie.

Raport pomeczowy autor: źrodło: własne
mitmichael komentarzy: 4924318.02.2016, 19:06

Piszczek 1-0 :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.02.2016, 19:06

O, słuchaj. Mi działa.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2016, 19:06

Higuain na ławie czyli Neapol olewa troche LE.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.02.2016, 19:05

Aj Djuricic ;/

mitmichael komentarzy: 4924318.02.2016, 19:04

On powinien działac jezeli masz pakiet Canal+, szukam czy sie zmieniła czestotliwosc ale nic takiego nie pisza, nie wiem czemu nie dziala

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.02.2016, 18:59

Każdy ogląda coś innego. Możecie zdawać relacje.

Tomassini komentarzy: 272018.02.2016, 18:56

oby ten de gea wypadł na mecz z nami

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.02.2016, 18:56

thide, dobre pierwsze wrażenie jak przy każdej pracy.

djmacius komentarzy: 379618.02.2016, 18:55

De Gea kontuzja na rozgrzewce... Szczerze mówiąc zawsze współczuję klubom takiego rozwoju sytuacji, gdy pół drużyny leży w szpitalu, ale niestety - taki sport.

mitmichael komentarzy: 4924318.02.2016, 18:55

Ja ogladam BVB - Porto, mogli dac Villareal - Napoli o 21 a tak trzeba bedzie przeniesc sie do Augsburga na mecz z LFC

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 218.02.2016, 18:48

Chyba się jednak nie wybiore do tego multikina. 20 osób w sali to nie wygląda bezpiecznie :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185218.02.2016, 18:47

akurat piłkarze to są profesjonalistami przez niecałe 20 lat.

trochę dziwne, że gdy są młodziakami to robią wszystko, by podpisać ten pierwszy profesjonalny kontrakt w dobrym klubie, a po 2-3 latach potrafią zachowywać się dosyć dziwnie i luzacko

na tym polega ich praca. oni są piłkarzami 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i zawsze muszą być w formie, by wystąpić w każdym meczu

jeśli faktycznie Wilshere stosuje złą dietę to powinni go od razu naprostować.

Było?

Arsenal on-loan striker Yaya Sanogo is a doubt for Charlton Athletic after suffering back pain in training.

Charlton boss on Sanogo: "Yaya's done well in training but now he’s got pain in his back so I'm not sure he will part of the next game."

Sanogol koks.

TlicTlac komentarzy: 600918.02.2016, 18:40

@ Simao12

Grosicki bezapelacyjnie jest lepszym rezerwowym ^^

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.02.2016, 18:38

TicTac, bardziej Midtjylland niż United.

MarkOvermars komentarzy: 913318.02.2016, 18:37

Kanonier

aż tak nie znam piłkarzy Anderechtu więc nie mogę się wypowiedzieć. Niektóre nazwiska utkwiły w pamięci po pamiętnym 3:3 na Emirates

12MARCIN05 komentarzy: 68118.02.2016, 18:36

Krychowiak ostatnio powiedział, że dostał od rodziców torbę czekoladek ale wyrzucił je do kosza, ponieważ od złej diety dostawał kontuzji mięśniowych. Wydaje mi się, że tu leży problem Wilshere'a- zły tryb życia. Jeśli jesteś piłkarzem wielkiego klubu to twoim obowiązkiem jest pilnowanie się. Musisz byś profesjonalistą pełną gębą a nie jakieś faje czy imprezy.

Simao12 komentarzy: 775218.02.2016, 18:36

Porównanie Giroud z Ibrą jest jak porównanie Grosickiego do Ronaldo

TlicTlac komentarzy: 600918.02.2016, 18:35

@ WilSHARE

Odradzam oglądanie United ;) - co w tym sezonie ich oglądałem, to zawsze przynudzali, ostatnio tylko Rooney zaczął strzelać, ale kontuzja(chyba?), także..

o 19 najciekawsze mecze, to:
Villarreal - Napoli i Fiorentina-Totki;
jeszcze może Bvb z Porto;

o dziwo i w Bvb i w Fiorentinie grają Polacy, a tutaj, a nawet na TVP Sport nie pokazują - pewnie dlatego, że nsport i Canal+ wykupiły te mecze :/ ;

o 21 Sporting-Leverkusen

@ MarkOvermars

a wydawać by się mogło, że United ma szeroką kadrę: kontuzje w tym sezonie ich nieźle przetrzebiły - Shaw,Rojo,Jones,Valencia,Young

i z tego wychodzi potem granie takimi zawodnikami, jak McNair, Borthwick-Jackson czy Love;

Love, Pool, Riley i Weir kompletnie (mi) nieznani ;>

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.02.2016, 18:33

Mark
Bo wskoczyl do skladu Badje czy jak mu tam szlo. Przyszedl w tym oknie dlatego Youri wskoczyl na lawke. Ale nie gra drugi czy trzeci mecz wiec o niego sie nie martwie ; )

Za to Djuricic to chyba na stale wskoczyl do podstawy.

MarkOvermars komentarzy: 913318.02.2016, 18:32

Kanonier

jest jeszcze młodziutki, ma szanse zaistnieć. Albo słuch o nim zaginie jak o niejednym świetnie zapowiadającym się zawodniku. Daleko szukać, nawet u nas kilku takich się znajdzie;p

Catalonczyk komentarzy: 519818.02.2016, 18:30

Zlatan starszą wersją Giroud... Pozdro z podłogi :v

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.02.2016, 18:29

Czeczenia, a już na pewno mogli by tworzyc bonobo z Georgem Honeymanem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.02.2016, 18:28

Mark
Ostatnio Tielemans siedzi na lawie i dzis rowniez. Albo wejdzie na ostatnie 20-25 minut albo wcale.

MarkOvermars komentarzy: 913318.02.2016, 18:27

Acheapomg i Tielemans to zawodnicy Anderlechtu na ,tkrych warto zwrocic uwzge

Co do United to w przeciagu tygodnia przed meczem z nami graja o jedrn mecz wiecej bo jeszcze maja rewanz w LE. Ciekaw jestem ich dyspozycji przeciwko nsm

Czeczenia komentarzy: 1248418.02.2016, 18:25

A jeszcze inny Jack Truelove. Zakolegowałby się z Drinkwaterem. Szkoda, że Tom Lees stracił pracę w TVP. Miał potencjał.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.02.2016, 18:25

Jakby to chociaż Ricardo Pereira i Roy Keane byli.

sebastix11 komentarzy: 599218.02.2016, 18:24

został mi United na kuponie, zagralem kontre na Midtjylland z remisem cos siądzie na pewno

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.02.2016, 18:22

Wenger powinien był go kupić choćby za imię.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.02.2016, 18:18

Jak mozna nie znac Vagner Love. Skandal!

Czeczenia komentarzy: 1248418.02.2016, 18:17

Aż zajrzałem na transfermarkt, to okazało się, że zagrał w meczu który widziałem. Chyba musiałem przysnąć w takim razie.

Teraz wjedzie u mnie Tottenham na wizję, ale niewykluczone, że po przerwie będzie zmiana transmisji. Na 21 zaplanowane OM-Bilbao.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.02.2016, 18:17

Czeczenia,
wszedł oststnio w pierwszej połowie na Sunderland za kontuzjowanego Darmiana.

MarkOvermars komentarzy: 913318.02.2016, 18:15

United nie maja praktycznie żadnej ławki i muszą grać młodzikami z U 19. Żal będzie jeśli tego nie wykorzystamy za tydzień. Oczywiscie na mecz z nami zespoły standardowo się nagle wspinają na wyżyny umiejętnosci ...

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 118.02.2016, 18:14

Ja kojarzę tylko Vagnera Love co pykał kiedyś w CSKA Moskwa a teraz bodajże w Monaco gości.

Czeczenia komentarzy: 1248418.02.2016, 18:12

Ja to nawet nie wiem kim jest Love. Van Gaal dostał walentynkę i chce się nią pochwalić?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.02.2016, 18:11

Trudne mecze do wyboru, ale dziś oglądam United. A Wy?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.02.2016, 18:10

Serio McNair i Love? Ich ławka jest gorsza niż Midtjylland. Duelund dzisiaj coś im wpakuje.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370018.02.2016, 18:08

Taaa, starszą i egoistyczną, ale o lepszych stronach to zapomniałeś. W sumie za dużo by było do wymieniania bo jest lepszy we wszystkim :(

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 118.02.2016, 18:07

Fiorentina: 12 Tătăruşanu(GK) 2 Gonzalo Rodríguez(C) 4 Tomović 13 Astori 28 Alonso 6 Costa 16 Błaszczykowski 20 Borja Valero 7 Zárate 10 Bernardeschi 72 Iličić . All. Sousa

(33 Sepe(GK) 23 Pasqual 5 Badelj 8 Vecino 14 Fernández 9 N. Kalinić 30 Babacar )

Tottenham: 13 Vorm(GK) 4 Alderweireld 16 Trippier 27 Wimmer 33 Davies 8 Mason(C) 20 Alli 22 Chadli 23 Eriksen 28 Carroll 7 Son Heung-Min All. Pocettino

(31 McGee(GK) 2 Walker 3 Rose 15 Dier 19 Dembélé 25 Onomah 10 Kane)