Z piekła do nieba! Arsenal 3-2 Bournemouth

Z piekła do nieba! Arsenal 3-2 Bournemouth 04.03.2023, 17:05, Łukasz Wandzel 3053 komentarzy

W ostatnich kolejkach Arsenal udowodnił, że zażegnał już nieco słabszą formę z pierwszej połowy lutego. Wciąż jednak było widać, że może grać lepiej. Choćby w meczu z Aston Villą Kanonierzy nie musieliby odrabiać strat i w efektowny sposób wydzierać punktów rywalom, gdyby nie pozwalali przeciwnikom na zbyt wiele, a sobie na proste błędy. Dzisiejszego popołudnia w podobny, lecz jeszcze bardziej dramatyczny sposób Arsenal odwrócił losy meczu, w którym gol padł w pierwszych i ostatnich sekundach spotkania. Najpierw walczące o utrzymanie Wisienki zaskakująco szybko strzeliły gola, by w drugiej połowie podwyższyć prowadzenie. Następnie do roboty zabrali się londyńczycy i ostatnie pół godziny należało nich. W kilka minut wyrównali na 2-2, a przepiękną bramkę na wagę trzech punktów zdobyli w doliczonym czasie gry, w ostatniej akcji meczu.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, Saliba, Gabriel, Zinczenko – Partey, Odegaard, Vieira (84' Xhaka) – Saka, Trossard (22' Smith Rowe, 69' Nelson), Martinelli

Bournemouth: Neto – Smith, Mepham, Stephens, Senesi, Zemura (64' Fredericks) – Ouattara (82' Christie), Rothwell (70' Cook), Billing, Semenyo (64' Anthony) – Solanke

Przyjezdni błyskawicznie otworzyli wynik spotkania, jeszcze przed upływem 10 sekund. Szybko przemieścili piłkę w pole karne Arsenalu, gdzie Billing w prosty sposób pokonal Ramsdale'a. Kanonierzy narzucili wysokie tempo na chwilę po straceniu gola. Dwa strzały oddał Odegaard, w tym raz strzał Duńczyka dobijał Saka, lecz w bramce bardzo dobrze spisywał się Neto.

Miażdżąca przewaga gospodarzy w posiadaniu piłki długo nijak miała się do szans na zmianę rezultatu, bo w 19. minucie to drużyna Bournemouth przeprowadziła zabójczy kontratak, który powinien zakończyć się drugim golem. Solanke, Billing i Ouattara popędzili w kierunku szesnastki Arsenalu, ale fantastycznie zachował się Ramsdale, w odpowiednim momencie skracając kąt i broniąc strzał Ouatarry.

W 22. minucie miała miejsce zmiana w szeregach Arsenalu. Z powodu urazu boisko opuścił Trossard, a zastąpił go Smith Rowe.

Gospodarze zbyt często pozwalali rywalom na kontry. Szczególnie Solanke przebijał się z piłką przez linię defensywy Arsenalu. Z kolei z przodu podopieczni Artety przez długi czas nie stwarzali sobie groźnych sytuacji. Nie zmieniło się to nawet po przerwie, w której kolejny gol znowu został zdobyty Bournemouth. W 57. minucie goście wykorzystali rzut rożny. Senesi uciekł spod krycia Parteyowi i głową skierował piłkę do siatki.

Ghańczyk zrehabilitował się kolegom i w 62. minucie wpisał się na listę strzelców, zdobywając bramkę kontaktową. Kilka minut później Arsenal zdołał strzelić na 2-2. Akcję znowu rozpoczął Partey. Pomocnik Arsenalu próbował przebić się z piłką środkiem, ale finalnie piłka znalazła się pod nogami Nelsona, który dośrodkował z lewego skrzydła, a akcję wykończył White. Strzał prawego obrońcy próbował zatrzymać Neto, lecz piłka zdążyła już przekroczyć linię bramkową.

Po złapaniu wiatru w żagle i szybkich dwóch golach tempo gry znowu wyhamowało, jednak Arsenal zdecydowanie przejął kontrolę nad grą i dążył zwycięskiej bramki. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w ostatniej akcji meczu, po rzucie rożnym w 97. minucie. Futbolówkę po dośrodkowaniu zebrał w okolicy szesnastego metra Nelson i po przyjęciu kapitalnie złożył się do strzału, pakując ją siatki z półwoleja, 3-2!

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
aguero10 komentarzy: 856807.03.2023, 07:11

Nie ma co już sobie jaj robić z MU . Dostali lekcje jak my kiedyś od nich na Old Traford 8:2 . To też bolało .

Mickeylo komentarzy: 274107.03.2023, 07:06

@ArtetaBall napisał: "Jaracie się tą bramką Nelsona.. Okej, ale Jorgi zrobił to samo kilka kolejek temu.. a taki Saka praktycznie co mecz zdobywa bardzo ważne gole."

Przy bramce Jorginho też się wszyscy jarali, ja podobnie darłem mordę po jego bramce jak po bramce Nelsona. Saka strzela bardzo ważne bramki ale jeszcze nikt nie strzelił w tym sezonie zwycięskiej bramki w ostatniej akcji meczu, jak Nelson. Dlatego ta bramka tak smakuje.

Ashburton komentarzy: 450807.03.2023, 06:53

@Theo44 napisał: "ale tak sobie mysle jakie to trzeba ubogie zycie i jakim to trzeba byc, zakompleksionym lamusem, zeby grzebac w czyichs komentarzach 5 lat wstecz…hehe"
He he.. powiedz to tutejszemu administratorowi

Gorylek1908 (zawieszony) komentarzy: 4107.03.2023, 06:46

77777

ArtetaBall komentarzy: 69107.03.2023, 06:38

@Garfield_pl napisał: "@Carra23 on Nelson’s winning goal against Bournemouth: “If Arsenal go on to win the league, that moment will be remembered forever & he will be an Arsenal legend for that moment.”"

Garfield_pl komentarzy: 2808807.03.2023, 06:23

#afc

Garfield_pl komentarzy: 2808807.03.2023, 06:16

Gorylek1908 (zawieszony) komentarzy: 4107.03.2023, 05:29

@trempa: a jak miała go trzymać ? Do góry nogami ? :V

Gorylek1908 (zawieszony) komentarzy: 4107.03.2023, 05:21

Witam Kanonierzy ja tylko przypominam że dziś mamy SIÒDMY dzień marca życzę miłego dnia xddd

TlicTlac komentarzy: 600907.03.2023, 04:44

@wajktor1998:

Sprawdzę, dzięki.

Theo44 komentarzy: 426407.03.2023, 04:19

@DzejCoop:
Zgadzam sie. Slaby komentarz, bo rozumiem, ze o to chodzilo… Porownanie Saki z Pepe to rzeczywiscie kryminal I Za to nawet nalezy przeprosic. Przynajmniej co do Martinellego mialem racje:-) ale tak sobie mysle jakie to trzeba ubogie zycie i jakim to trzeba byc, zakompleksionym lamusem, zeby grzebac w czyichs komentarzach 5 lat wstecz…hehe

Trempa (redaktor) komentarzy: 1145 newsów: 12107.03.2023, 00:48

Piwko dla tej Pani podczas wywiadu. Nawet mikrofon trzymała w taki sposób, żeby logo stacji przypominało "7".

Gorylek1908 (zawieszony) komentarzy: 4106.03.2023, 23:17

Dobrze że fulham uległo bo teraz gorzej będzie się wygrzebać smerfom..więc kolejka jak najbardziej na plus

Mickeylo komentarzy: 274106.03.2023, 23:08

@morfeus: Martinelli da radę na 9.

MarkOvermars komentarzy: 913906.03.2023, 23:06

@morfeus: zawsze można ściągnąć z wypożyczenia Baloguna jak nie będzie innej opcji a jeśli Trossard jest zdrowy to masz odpowiedz XD

morfeus komentarzy: 42006.03.2023, 23:02

@Garfield_pl napisał: "Eddie Nketiah is also expected to miss the Sporting Lisbon match due to an ankle injury after he was absent against Bournemouth. He is also a doubt for Sunday’s game at Fulham. [@sr_collings] #afc"
Czyli wszyscy nasi napastnicy są kontuzjowani. Bosko. Jest w u23 ktoś, komu można dać szanse w PL?

MarkOvermars komentarzy: 913906.03.2023, 22:52

Ktoś wie czy Fabregas to na stałe dołączył do sztabu u 18 czy tylko gościnnie? Bo już go 3 miesiąc widzę obok Wilshera

wajktor1998 komentarzy: 124706.03.2023, 22:48

@TlicTlac: na viaplay masz 48h po meczu mozliwosc odtworzenia go ponownie jak cos

Mickeylo komentarzy: 274106.03.2023, 22:38

@Anakin8989: Aha, no to jeszcze lepiej. Niestety dopóki sedziowie będą czuć się bezkarni, dopóty będziemy tak właśnie dymani.

grela komentarzy: 5706.03.2023, 22:28

@TlicTlac: footybite.to
MI tam zawsze któryś z linków śmiga elegancko, oczywiście na początku trzeba troszkę z reklamami się pobawić.

wajktor1998 komentarzy: 124706.03.2023, 22:26

@TlicTlac: viaplay

Anakin8989 komentarzy: 6006.03.2023, 22:24

@Mickeylo napisał: "tak wgle to kiedyś nam taki faul odgwizdali tylko nie pamiętam już w jakim meczu i na jakim zawodniku ale chyba na Lacazecie w tamtym sezonie."
Odgwizdali nawet w tym sezonie gaul Thiago na Jesusie z tym że jest tego mnóstwo

Mickeylo komentarzy: 274106.03.2023, 22:20

@Anakin8989: tak wgle to kiedyś nam taki faul odgwizdali tylko nie pamiętam już w jakim meczu i na jakim zawodniku ale chyba na Lacazecie w tamtym sezonie.

Anakin8989 komentarzy: 6006.03.2023, 22:18

Ciekawe jest to że sędzia sam widzi faul w polu karnym bez varu a potencjalnego faulu na tomiyasu nawet nie sprawdzali... Co za żenua.. To jest mecz o europejskie puchary i można go prowadzić bezbłędnie a jak przychodzi prowadzić Arsenal to co chwile jest jakiś syf

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698206.03.2023, 22:13

Co ten Diop

TlicTlac komentarzy: 600906.03.2023, 22:06

Macie jakąś inną stronę do oglądania meczów niż soccercatch? - minutę mi się ładuje, minute chodzi i przy okazji ścina i potem reklamy, które mi wywalają do początku, znowu się minutę ładuje i tak w kółko...?

Mickeylo komentarzy: 274106.03.2023, 22:06

@Gorylek1908: 2 koła ale wrzuciłem z 5 stow i zjechałem do 1700 także z 1200 do przodu

Mickeylo komentarzy: 274106.03.2023, 22:00

Nie dość że Arsenal strzelił w 97 minucie zwycięska bramkę, United dostało 7:0 w papę to jeszcze siadło mi dziś 5 siódemek na maszynkach na stawce 2 zł. Ta 7mka to jakaś szczęśliwa liczba w tym

sWinny komentarzy: 783306.03.2023, 21:54

Nasza drużyna u21 od 55 minuty gra w przewadze z Lpool ze względu na czerwo gracza Live. W 86 minucie stracili bramkę na 0-1

Gorylek1908 (zawieszony) komentarzy: 4106.03.2023, 21:53