Zadanie wykonane: Arsenal 3-0 Dundalk

Zadanie wykonane: Arsenal 3-0 Dundalk 29.10.2020, 22:03, Patryk Bielski 692 komentarzy

Arsenal bez większych problemów rozprawił się z irlandzkim Dundalkiem, zwyciężając 3-0 w drugim meczu fazy grupowej Ligi Europy. Dzięki wygranej z The Lilywhites, Kanonierzy zajmują obecnie pierwsze miejsce w grupie B, a za ich plecami z kompletem punktów plasuje się Molde FK.

Szkoleniowiec The Gunners w porównaniu do ostatniego meczu z Leicesterem przeprowadził aż dziesięć zmian. Jedynym zawodnikiem, który utrzymał miejsce w składzie był Granit Xhaka. Oznaczało to, że swój debiut w koszulce z armatką na piersi zaliczy nowy nabytek - Runarsson. Drużyny przystąpiły do meczu w następujących zestawieniach:

Arsenal: Runarsson - Soares, Mustafi (62' Ceballos), Kolasinac, Maintland-Niles - Willock, Elneny, Xhaka (74' Tierney) - Nelson, Nketiah (74' Balogun), Pepe (62' Willian)

Dundalk: Rogers - Cleary (53' Hoare), Boyle, Gartland - Dummigan, McEleney (53' Flores), Shields (62' Gannon), Murray (46' Sloggett), Mountey - Duffy (72' Colovic), Hoban

Początek pojedynku należał do gości. W 3. minucie meczu Runarsson po raz pierwszy był zmuszony do interwencji. Duffy zagrał futbolówkę do Shieldsa, jednak strzał Irlandczyka na rzut rożny sparował golkiper Kanonierów. Później inicjatywę przejęli już londyńczycy. Najbliżej zdobycia bramki był Eddie Nketiah, który w 39. minucie po rykoszecie po strzale Pepe znalazł się w dogodnej sytuacji na linii piątego metra, ale fatalnie chybił.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Napastnik młodzieżowej reprezentacji Anglii zaledwie trzy minuty później po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym z najbliższej odległości skierował futbolówkę do bramki rywala.

Błyskawicznie na 2-0 tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę podwyższył Joe Willock. Najpierw uderzenie Pepe zablokował jeden z defensorów gości, jednak gdy do piłki dopadł młody Anglik, bramkarz rywala był już bez szans. 21-latek strzelił nie do obrony pod poprzeczkę.

Po przerwie Kanonierzy zaczęli z wysokiego "C". W 46. minucie Nicolas Pepe po zagraniu Willocka przyjął piłkę przed polem karnym i słabszą prawą nogą posłał bombę w samo okienko bramki strzeżonej przez Rogersa. 3-0!

Arsenal nadal przeważał, jednak ataki gospodarzy nie przynosiły zamierzonego rezultatu. Warty odnotowania uwagi jest fakt, że w 74. minucie na murawie pojawił się długo wyczekiwany przez kibiców The Gunners Folarin Balogun, który zmienił Nketiaha. Do końca meczu wynik nie uległ jednak zmianie.

Wśród gospodarzy szczególne słowa uznania należą się Joemu Willockowi, który dwoił się i troił w środkowej linii Arsenalu. Z dobrej strony pokazał się też Reiss Nelson. Już w niedzielę Kanonierów czeka jednak znacznie trudniejszy test - starcie z Manchesterem United na Old Trafford, w którym rozpędzeni gospodarze najpewniej postawią poprzeczkę o wiele wyżej od dzisiejszego rywala.

Zobacz skrót spotkania

Dundalk FCRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
silvano95 komentarzy: 980031.10.2020, 20:34

Supertajfun Goni, który niedługo uderzy w Filipiny generuje obecnie wiatr stały nieco ponad 300km/h oraz porywy 380km/h!! Kwestia ile osłabnie przed uderzeniem w ląd, jeśli niewiele - będzie to jeden z najsilniejszych cyklonów tropikalnych we współczesnej historii.

Dominik11 komentarzy: 2016331.10.2020, 20:33

@silvano95: Tak na razie ale co będzie w grudniu tego nie wie nikt. Cieszmy się tym co mamy bo za jakiś czas tego możemy nie mieć.

Garfield_pl komentarzy: 2794431.10.2020, 20:33

Coś mi się wydaje że listopad to będą ostatnie mecze PL a potem przerwa.Obym się mylił."

Przecież potwierdził że Premier League gra dalej, mimo lockdown.

silvano95 komentarzy: 980031.10.2020, 20:32

Boris Johnson confirms Premier League matches will go ahead

Dominik11 komentarzy: 2016331.10.2020, 20:29

@Garfield_pl: Pepe to naprawdę bardzo dobry piłkarz , ale musi więcej strzelać na bramkę bo bez strzałów nie ma bramek. Musi Pepe odpalić a będziemy mieli bardzo dobrego skrzydłowego.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 131.10.2020, 20:28

To było pewne, że zawieszą zaś ligi

Dominik11 komentarzy: 2016331.10.2020, 20:25

markiz0 komentarzy: 73931.10.2020, 20:18

Torreira wszedł na 5 minut i gol na 3-1.

lym komentarzy: 77031.10.2020, 20:17

Torreira z golem.

Skobel komentarzy: 6831.10.2020, 20:17

Torreira ładną bramkę strzelił :)

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 131.10.2020, 20:17

Jota to świetny zakup, wart każdego funta.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 131.10.2020, 20:13

@Dziadyga: Bo Gerwazy to cienias, obecnie obrona Interu gra dużo gorzej niż ta Arsenalu

Dziadyga komentarzy: 826231.10.2020, 20:10

@NineBiteWolf napisał: "Gervinho po raz drugi. Nie wiem, czy się śmiać czy płakać."

Smiali się z czółko,bo był chaotyczny i mimo wszystko przyzwyczajeni do wyższych standardów kibice Arsenalu jeszcze te kilka sezonów temu a w obecnym czasie i mając tyle lat jak wtedy to by był najlepszym skrzydłowym tego klubu który zjada Pepe na sniadanie.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 831.10.2020, 20:09

Jutro nasz mecz prowadzi ulubieniec Mike Dean. Karny dla United na 200% pewniak.

ostriket komentarzy: 661231.10.2020, 20:09

Mane idzie na dzika prostą noga w Fabiana a Ci zdziwieni że gol nieuznany :D

Garfield_pl komentarzy: 2794431.10.2020, 20:08

Mane dotknął też kolanem i zgrał do Joty, więc poza faulem, spalony.

noth komentarzy: 264331.10.2020, 20:08

dobbra decyzja nie dosc ze mane prawie zabil fabiana to faulowal obronce

sWinny komentarzy: 782231.10.2020, 20:07

Wyraźny faul na Fabiańskim moim zdaniem. Bramka nie powinna być uznana.

noth komentarzy: 264331.10.2020, 20:07

mane prawil zabil fabiana debil a oni debatuja czy faul xD

Rowerinho komentarzy: 225231.10.2020, 20:06

Nie no, jak to Liverpoolowi uznają to będzie komedia

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.10.2020, 20:02

chłopaki kopali się po czołach, w pocie czoła walczyli o punkty...

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.10.2020, 20:01

czołowy zawodnik Parmy - Gervinho - strzelił 2 bramki z Interem

Garfield_pl komentarzy: 2794431.10.2020, 19:50

Był raport zdrowotny przed jutrzejszym meczem?

SMTX komentarzy: 204831.10.2020, 19:23

No i proszę państwa, mamy typowego Salahowego karnego. Za każdym razem jak widzę taką akcję to mam mieszane uczucia. Masuaku oczywiście dzban, kopnął go dosyć mocno, ale Salah wykorzystał do, aż perfidnie. Spokojnie by to ustał, ale niestety trzeba powiedzieć, że karny się należał. Jedyna co pociesza, to punkty w FPL.

sWinny komentarzy: 782231.10.2020, 19:13

Co ten obrońca mlotow zrobił.... Chyba za dużo się Luiza naogladal.

kwiatinho komentarzy: 1312831.10.2020, 18:56

Przyznać się kto był na manifestacji z transparentem ŁATWIEJ BYĆ KIBICEM ARSENALU NIŻ KOBIETĄ W POLSCE?

Spejsik komentarzy: 341531.10.2020, 18:49

@daniel677: Kto jest tym "noname"?

Garfield_pl komentarzy: 2794431.10.2020, 18:49

Mikel Arteta o Nicolasie Pépé:

[o tym, czy nadal odczuwa na sobie presję spowodowaną zapłaconą za niego ceną] Myślę, że nie chodzi o to. Po pierwsze, on naprawdę niesamowicie chce pokazać wszystkim - swoim kolegom z drużyny, mi jako trenerowi, a także kibicom -, że może być kimś, kto będzie potrafił zrobić różnicę w każdym meczu. Oczywiście, w ostatnim czasie nie był pierwszym wyborem, ale były momenty gdzie grał naprawdę dużo i dobrze. W jego przypadku konieczne jest znalezienie regularności. Nie pomiędzy spotkaniami, a głównie w czasie ich trwania, żeby potrafił zaufać swojemu instynktowi i umiał podejmować właściwe decyzje w wielu sytuacjach.

[o tym, czego jego zdaniem brakuje Nicolasowi] Z pewnością nie odpowiedniej mentalności i nastawienia do obowiązków. To zawodnik, który podejmuje ryzyko. Jest kreatywnym zawodnikiem, a to najtrudniejsze zadanie w piłce, bo rywale doskonale zdają sobie sprawę z jego jakości, więc nie zostawiają mu miejsca i specjalnie tworzą przewagę na stronie, na której gra. Potrafi wykonywać skomplikowane rzeczy, ale często rozchodzi się o podstawy - jakość dostarczanych kolegom piłek, ilość sytuacji które jest w stanie wykreować kolegom, w jaki sposób wykorzysta to, że absorbuje uwagę przeciwników, wykończenie, a także ustawianie się w polu karnym, w tym musi być bardziej regularny. Pracujemy nad tym i mamy nadzieję, że niedługo będzie dzięki temu o wiele bardziej efektywny.

[o tym, czy zapłacona za niego cena ma na niego jakikolwiek wpływ] Cóż, znając Nico i rozmawiając z nim nie sądzę, że się tym martwi. Musi wznosić się na szczyt swoich możliwości w każdym kolejnym tygodniu. Wiem, że on sam doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w tym aspekcie mógłby być lepszy, a my próbujemy mu w tym pomóc ze wszystkich sił.

[o tym, czy ucieszyła go bramka zdobyta przez Nico prawą nogą] To nie ma nic wspólnego ze mną! To była jego akcja, dzięki której strzelił wspaniałego gola.

[o tym, czy następnym krokiem na drodze rozwoju Iworyjczyka jest stanie się mniej przewidywalnym] Tak. Ostatnio robi to coraz częściej, nie schodzi tylko na lewą nogę, ale próbuje różnych wariantów. To coś, co Nico jest w stanie osiągnąć. Musi wykorzystywać to, że absorbuje uwagę rywali i tym samym zdejmuje ją z kogoś innego, wykorzystywać takie momenty kluczowymi podaniami, wiedzieć której wtedy użyć nogi, żeby ułatwić sobie zadanie. Czasami ustawienie jego ciała przy przyjęciu piłki nie jest odpowiednie. Ciągle jednak pracuje bardzo ciężko i próbuje stać się lepszą wersją samego siebie, uwielbia grać, a my musimy pomóc mu jeszcze bardziej, aby wszystko wychodziło mu lepiej i częściej."

axe komentarzy: 66531.10.2020, 18:43

Moyes stworzył potwora

luko_PL komentarzy: 109831.10.2020, 18:41

Fajny ten Liverpool

SMTX komentarzy: 204831.10.2020, 18:31

@D14: Czy dużo lepsza to nie wiem, Ceballos jest jednak te 4 lata młodszy. Teraz pytanie czy chcielibyśmy podejmować się próby odbudowania zawodnika, bo jeśli tak to faktycznie byłaby to lepsza opcja.

daniel677 komentarzy: 24431.10.2020, 18:29

Bez kitu, Licerpool ma samych noname na ławce XD

jsky007 komentarzy: 65731.10.2020, 18:23

Nasz przyjaciel Lukas Torreira bardzo hucznie wypowiadał się, że jest chwilę ale już wie, że chce zostać w Atl.Madryt.
Patrząc na ostatnie mecze i dzisiejszy skład myślę, że zaraz może zatęsknić za deszczowym Londynem bo chyba Koke i Herrera wygrywają środek i jeszcze do tego Kondogbia być może przyjdzie. Raczej tam nie będzie wpisany w pierwszą 11.. być może warto było się skupić ostatnie pół roku na języku i treningu u nas i byłby w tym momencie w 11 u nas.

D14 komentarzy: 436631.10.2020, 18:15

Chodzą plotki, że Real w styczniu chce wypożyczyć Isco, a po sezonie sprzedać za 18mln. Jak dla mnie zdecydowanie lepsza opcja niż Ceballos i opcja wykupu za 18mln to świetna cena.

jsky007 komentarzy: 65731.10.2020, 18:08

Zazdroszczę Chelsea... po prostu zazdroszczę.. Ziyech/Mount/Havertz to jest taka kreatywność o której możemy pomarzyć przez kilka kolejnych lat

kwiatinho komentarzy: 1312831.10.2020, 17:59

@luko_PL:
Prędzej z Havertzem

radzio_TRN komentarzy: 2714 newsów: 1331.10.2020, 17:59

Proszę bardzo, Chelsea ściągnęła sobie na bramkę gościa, który nareszcie ogarnia i cyk, obrona +10, piąte czyste konto z rzędu. Aston Villa ze składem na walkę o utrzymanie w czubie tabeli, bo mają na bramce prawdziwego fachowca i obrona gra o wiele lepiej niż od niej oczekiwano. A Arsenal po frajersku, zostawił w bramce niepewnego przeciętniaka, który jak raz wypadł z formy, to wali babola za babolem.

Catalonczyk komentarzy: 519831.10.2020, 17:36

Największym problemem Chelsea będzie... Kepa. Co z nim zrobić, kosztował Sasina funtów, a nikt za niego teraz nie odda połowy.

Catalonczyk komentarzy: 519831.10.2020, 17:35

Wchodzi przystojniak

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44731.10.2020, 17:34

Ziyeh juz kreci liczby.. Nie moge przeboleć ze nie chcieliśmy go ściągnąć. Gość wykręcał kosmiczne liczby w Ajaxie, strzelał przepiekne bramki, kosztował psie pieniądze a jestem przekonany już teraz że i w PL wiele jeszcze pokaże. Mam nadzieję ze kiedyś wyjaśni sie dlaczego inni wielcy go nie chcieli. Wciąż ma 27 lat i wiele lat gry przed sobą.
Zawsze mu mocno kibicowałem, szkoda ze wybrał akurat Chelsea chociaż wyglada na to że ciekawszych ofert nie mial więc wiadome czemu :)

Catalonczyk komentarzy: 519831.10.2020, 17:33

@P_95:

Nie, to stadion drugiej drużyny Realu

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282131.10.2020, 17:33

@mallen: Jeszcze nie jest w optymalnej dyspozycji po kontuzji.

Catalonczyk komentarzy: 519831.10.2020, 17:32

Gdyby w Chelsea był lepszy trener to kandydat do mistrzostwa.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52431.10.2020, 17:31

Werner był nieudacznikiem, a w tym momencie ma bilans: 10 meczów, 5 bramek i 3 asysty.