Zadanie wykonane: Arsenal 3-0 Dundalk

Zadanie wykonane: Arsenal 3-0 Dundalk 29.10.2020, 22:03, Patryk Bielski 692 komentarzy

Arsenal bez większych problemów rozprawił się z irlandzkim Dundalkiem, zwyciężając 3-0 w drugim meczu fazy grupowej Ligi Europy. Dzięki wygranej z The Lilywhites, Kanonierzy zajmują obecnie pierwsze miejsce w grupie B, a za ich plecami z kompletem punktów plasuje się Molde FK.

Szkoleniowiec The Gunners w porównaniu do ostatniego meczu z Leicesterem przeprowadził aż dziesięć zmian. Jedynym zawodnikiem, który utrzymał miejsce w składzie był Granit Xhaka. Oznaczało to, że swój debiut w koszulce z armatką na piersi zaliczy nowy nabytek - Runarsson. Drużyny przystąpiły do meczu w następujących zestawieniach:

Arsenal: Runarsson - Soares, Mustafi (62' Ceballos), Kolasinac, Maintland-Niles - Willock, Elneny, Xhaka (74' Tierney) - Nelson, Nketiah (74' Balogun), Pepe (62' Willian)

Dundalk: Rogers - Cleary (53' Hoare), Boyle, Gartland - Dummigan, McEleney (53' Flores), Shields (62' Gannon), Murray (46' Sloggett), Mountey - Duffy (72' Colovic), Hoban

Początek pojedynku należał do gości. W 3. minucie meczu Runarsson po raz pierwszy był zmuszony do interwencji. Duffy zagrał futbolówkę do Shieldsa, jednak strzał Irlandczyka na rzut rożny sparował golkiper Kanonierów. Później inicjatywę przejęli już londyńczycy. Najbliżej zdobycia bramki był Eddie Nketiah, który w 39. minucie po rykoszecie po strzale Pepe znalazł się w dogodnej sytuacji na linii piątego metra, ale fatalnie chybił.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Napastnik młodzieżowej reprezentacji Anglii zaledwie trzy minuty później po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym z najbliższej odległości skierował futbolówkę do bramki rywala.

Błyskawicznie na 2-0 tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę podwyższył Joe Willock. Najpierw uderzenie Pepe zablokował jeden z defensorów gości, jednak gdy do piłki dopadł młody Anglik, bramkarz rywala był już bez szans. 21-latek strzelił nie do obrony pod poprzeczkę.

Po przerwie Kanonierzy zaczęli z wysokiego "C". W 46. minucie Nicolas Pepe po zagraniu Willocka przyjął piłkę przed polem karnym i słabszą prawą nogą posłał bombę w samo okienko bramki strzeżonej przez Rogersa. 3-0!

Arsenal nadal przeważał, jednak ataki gospodarzy nie przynosiły zamierzonego rezultatu. Warty odnotowania uwagi jest fakt, że w 74. minucie na murawie pojawił się długo wyczekiwany przez kibiców The Gunners Folarin Balogun, który zmienił Nketiaha. Do końca meczu wynik nie uległ jednak zmianie.

Wśród gospodarzy szczególne słowa uznania należą się Joemu Willockowi, który dwoił się i troił w środkowej linii Arsenalu. Z dobrej strony pokazał się też Reiss Nelson. Już w niedzielę Kanonierów czeka jednak znacznie trudniejszy test - starcie z Manchesterem United na Old Trafford, w którym rozpędzeni gospodarze najpewniej postawią poprzeczkę o wiele wyżej od dzisiejszego rywala.

Zobacz skrót spotkania

Dundalk FCRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Matelko komentarzy: 172430.10.2020, 23:26

@enrique: nie, inny kraj ale ta sama wyspa:) Inverness.

enrique komentarzy: 1044930.10.2020, 23:25

@TheBestGooner: To zmiana podejścia wymagał wielu butelek whisky by je przetrawić. Zdecydowanie zbyt wielu. No ale wszystko ma jakiś początek.

enrique komentarzy: 1044930.10.2020, 23:24

@Matelko: Geordie ? :)

TheBestGooner komentarzy: 350030.10.2020, 23:23

@enrique: Rozumiem, bardzo odpowiedzialne podejście.

Matelko komentarzy: 172430.10.2020, 23:23

@enrique: też mieszkam w UK ale na północy wyspy.

gbn komentarzy: 136830.10.2020, 23:21

@TheBestGooner: No niestety.

enrique komentarzy: 1044930.10.2020, 23:21

@Matelko: Bristol.
@TheBestGooner: Ja już do Polski nie wrócę, ale chcę dać możliwość wyboru moim dzieciom. Moje powody są czysto osobiste, mój starszy syn jest chory i wymaga opieki i pomocy którą dostaje w UK a w Polsce zostałby pozostawiony sam sobie.

TheBestGooner komentarzy: 350030.10.2020, 23:20

@gbn napisał: "Przynajmniej Mentzen nie udaje kogoś kim nie jest i nie próbuje na siłę się komuś przypodobać - tylko ma swoje przekonania i w nie idzie mimo wszystko."

Ale tacy ludzie nie istnieją w polityce.

TheBestGooner komentarzy: 350030.10.2020, 23:18

@enrique: Zamierzasz wrócić do Polski, jeszcze zanim dzieci będą samodzielne? Nie chcę żeby zabrzmiało to jak jakiś atak czy wścibskie pytanie ale zastanawia mnie podejście emigranta do tego jaki wpływ w tym wszystkim ma nasz kraj i jak wysoka jest chęć powrotu i sprowadzenia tutaj dzieci.

gbn komentarzy: 136830.10.2020, 23:18

@NineBiteWolf: Przynajmniej Mentzen nie udaje kogoś kim nie jest i nie próbuje na siłę się komuś przypodobać - tylko ma swoje przekonania i w nie idzie mimo wszystko.

Matelko komentarzy: 172430.10.2020, 23:15

@enrique: Gdzie mieszkasz w UK?

enrique komentarzy: 1044930.10.2020, 23:07

@FabsFAN: To że mieszkam w UK nie zmienia tego że jestem Polakiem. Moje dzieci pomimo tego iż urodzone w UK posiadają podwójne obywatelstwa. W miarę możliwości starszego syna uczę języka polskiego bo na młodszego jeszcze dużo za wcześnie (15 miesięcy).
Wkurza mnie to co się w Polsce dzieje i tyle.

enrique komentarzy: 1044930.10.2020, 23:06

@mikowhy: A które Państwo jest przygotowane na koronowirusa pomimo lekcji z poprzedniej zimy i wiosny ? Francja, Niemcy i Czechy się zamknęły, w UK, Hiszpanii i Włoszech panika a reszta wkrótce za nimi podąży.
No ale oczywiście lepiej powiedzieć wina PiSu bo czemu nie, zła pogoda też ich wina.

Po raz któryś powtarzam: na ulicę to trzeba było wyjść w dniu wyborach i skierować się tymi tłumami do urn - nie byłoby dziś problemu z Yaro i PiSem.

FabsFAN komentarzy: 23570 newsów: 330.10.2020, 23:06

@enrique:
A co Ty tak przezywasz tych Polakow? I tak siedzisz w anglii

Alonso komentarzy: 1237530.10.2020, 22:59

dobry ten Nouri

mikowhy komentarzy: 2608 newsów: 1030.10.2020, 22:57

@enrique napisał: "Ja mam tylko nadzieję że Ci którzy teraz protestują w razie złapania korony na życzenie za 2-3 tygodnie nie będą pierwsi stali w kolejkach o pomoc."
Korony na życzenie? No tak, bo Polacy z nudów sobie wyszli na ulice i nikt ich do tego swoimi decyzjami nie sprowokował. Druga sprawa, to ludzie nie będą stali o pomoc, bo tej pomocy po prostu nie dostaną w państwie, który nie jest w ogóle przygotowany na jesienną falę pandemii.

KapitanJack10 komentarzy: 394530.10.2020, 22:57

O wow, trafiłem dokładny wynik w typerze. 4 w sezonie. Rozgrywki w tym roku są tragiczne do typowania :)

kwiatinho komentarzy: 970330.10.2020, 22:56

@Dominik11:
Szkoda że jesteś taki anty PiS bo u Antoniego w komisji są podobnej klasy specjaliści miałbyś szansę wzbogacić zespół ale tu trzeba wiary w SŁOŃCE NARODU Jaro. Niestety

Żeby nie zgubić wątku. Nie problem jest zaszczepić 38 mln ludzi nieistniejąca szczepiąnką wbrew ich woli bo nasz rząd testuje wszystko na Polakach choć nie na Tobie i pewnie nie na Twoich bliskich i znajomych. I o tym wszystkim dowiedziałeś się z mediów?!

I kiedy już to zrobią w XXI w w kraju leżącym w środku Europy należącym do Wspólnoty krajów UE to jeśli tylko umrze nieco mniej niż 4 mln ludzi to zalegalizują szczepionkę bo będzie dobra tak?

Pytanie brzmi po co ją legalizować skoro już wszyscy będziemy zaszczepieni? Dla następnych pokoleń? Po co? Przecież jak szczepionka będzie ok to i tak je zaszczepią a jak będzie niedobra to nie będzie już kogo szczepić.

Grubszy temat

TheBestGooner komentarzy: 350030.10.2020, 22:56

@NineBiteWolf: Też jestem w szoku. Jedyny post Sławka, który mi się nie pojawił na facebooku, dopiero teraz, dzięki Tobie go przeczytałem. Zawiódł mnie, bo miałem nadzieję, że jest osobą, która w takie zbędne tematy nie będzie wchodziła.

NineBiteWolf komentarzy: 14129 newsów: 4930.10.2020, 22:49

@TheBestGooner napisał: "Jak się spojrzy na to z drugiej strony, to stały punkt programu partii Korwina czyli odejścia i rozpad."
I właśnie Mentzen miał być tą nową jakością, pod wieloma względami. A tymczasem on zaprzepaszcza wszystko w imię absolutnie skrajnych poglądów związanych z aborcją.

Alonso komentarzy: 1237530.10.2020, 22:49

@enrique: Pytałeś gdzie policja to ci pokazałem, pod domami posłów pisu a jak nie chcesz wojny polsko polskiej to pisz do Kaczyńskiego, ostatnio zachęcał do starć na ulicach.

TheBestGooner komentarzy: 350030.10.2020, 22:48

@NineBiteWolf napisał: "Tym bardziej jestem nim rozczarowany. Zawsze myślałem, że jego głównym celem w polityce jest zmiana sytuacji gospodarczej w Polsce, a tymczasem gość jest skłonny rozbić swoją partię w imię światopoglądu, którego nie jestem w stanie określić słowem innym niż "zamordystyczny"."

Jak się spojrzy na to z drugiej strony, to stały punkt programu partii Korwina czyli odejścia i rozpad.

luko_PL komentarzy: 109830.10.2020, 22:47

Podszedł i zdecydował, w końcu jakaś normalna decyzja sędziego i VARu

Alonso komentarzy: 1237530.10.2020, 22:47

Ale Nuno siadł mecz, szybka bramka a potem tylko wystarczyło tym drewniakom z Crystal oddać posiadanie piłki i Orły nie wiedzą co robić.

Gofer999 komentarzy: 1202430.10.2020, 22:47

On serio sie zastanawia jeszcze czy czerwo dac? :D

TheBestGooner komentarzy: 350030.10.2020, 22:46

@enrique: Przypuszczam, że co najmniej 1/4 osób uczestniczących w protestach nie ma jeszcze pełni praw wyborczych więc nie mogli tego zrobić. Oglądałem różne transmisje na żywo, różnych stacji i naprawdę było bardzo dużo młodzieży, przypuszczam, że w wieku 14-18.

D14 komentarzy: 392230.10.2020, 22:45

Czerwo absolutne, wejście dramatyczne

NineBiteWolf komentarzy: 14129 newsów: 4930.10.2020, 22:45

@TheBestGooner napisał: "Sławka zostaw w spokoju, bo to jeden z nielicznych, który ma rzeczywiście coś do powiedzenia w większości kwestii, między innymi podatków."
Tym bardziej jestem nim rozczarowany. Zawsze myślałem, że jego głównym celem w polityce jest zmiana sytuacji gospodarczej w Polsce, a tymczasem gość jest skłonny rozbić swoją partię w imię światopoglądu, którego nie jestem w stanie określić słowem innym niż "zamordystyczny".

Aksolotl13 komentarzy: 530.10.2020, 22:44

@NineBiteWolf:
Też mi się tak wydaje. Klucz do rozwiązania wielu problemów to otworzenie swojej głowy i wysłuchanie drugiej osoby. Niestety dalej wiele z nas ma z tym problem. Niemniej jednak Panowie, do poczęcia trzeba dwojga! :) (dzieworództwo jest w przyrodzie ogromną rzadkością) - dlatego prawa kobiet to nasza wspólna sprawa.

luko_PL komentarzy: 109830.10.2020, 22:44

Czerwo jak nic dla Milivojevica

enrique komentarzy: 1044930.10.2020, 22:43

@Alonso: No i co z tego ? Mam gdzieś te całe protesty w dobie koronowirusa. Wszyscy podpinają się pod te protesty i walczą o swoje własne interesy.

Chcieliście pozbyć się PiSu ? To trzeba tak było protestować podpisując karty wyborcze. Trzeba było tak protestować zaganiając leniwych znajomych do urn. Trzeba było tak protestować kiedy był ku temu czas.

A teraz co to za protest ? Mało wojen mieliśmy w swojej historii to teraz zaczynamy wojnę polsko-polską ?

TheBestGooner komentarzy: 350030.10.2020, 22:41

@NineBiteWolf: Sławka zostaw w spokoju, bo to jeden z nielicznych, który ma rzeczywiście coś do powiedzenia w większości kwestii, między innymi podatków.

Alonso komentarzy: 1237530.10.2020, 22:38

@enrique: tu garstka pilnuje domu szeregowego posła

https://twitter.com/m_maranowski/status/1322265149026324480

NineBiteWolf komentarzy: 14129 newsów: 4930.10.2020, 22:37

Jeszcze a propos Konfederacji - czy Mentzen naprawdę chce wystąpić z partii, bo korwiniści łaskawie przyzwalają na aborcję w przypadku dzieci, które nie są w stanie przeżyć poza ciałem matki? A zawsze uważałem Sławka za ogarniętego faceta, który tylko wykorzystuje narodowców i innych Braunów do promowania swoich poglądów gospodarczych. No chyba że gość gra w szachy 4d i ta cała szopka ma na celu osiągnięcie długoterminowych korzyści, ale nie wydaje się. To raczej przypomina polityczne samobójstwo niż element sensownego planu.

Gofer999 komentarzy: 1202430.10.2020, 22:32

@enrique: Beda blagali o szczepionke, lekarstwa, pewnie i by cos testowego bez przymuszania wzieli. xD

kwiatinho komentarzy: 970330.10.2020, 22:32

@Dominik11 napisał: "Nie . Ale co za problem. Dać obowiązkową szczepionkę i mamy testy ludzie będą się szczepić i i jak 90 % przeżyje to szczepionka jest dobra"

Jestem za tym żeby każdy przy nicku napisał swój wiek. Łatwiej wtedy będzie o podchodzenie do tematu z powagą bądź dystansem.

Dominik już tak zrobił bądź jak Dominik.

Kwiatinho37

enrique komentarzy: 1044930.10.2020, 22:30

Ja mam tylko nadzieję że Ci którzy teraz protestują w razie złapania korony na życzenie za 2-3 tygodnie nie będą pierwsi stali w kolejkach o pomoc.

NineBiteWolf komentarzy: 14129 newsów: 4930.10.2020, 22:29

@Aksolotl13 napisał: "Chciałabym podziękować wszystkim wam Panowie, którzy wspieracie kobiety w walce o prawo do samostanowienia. Wydaje mi się, że spora część z was nie zdaje sobie sprawy z tego jaką decyzja TK wywołała burzę w naszych kobiecych głowach. Gwarantuję wam - jeśli uważacie, że protesty to manipulacja skrajnej lewicy i masa nieświadomych ludzi niewiedzących za czym idą - mylicie się. Każda kobieta przeżywa to na swój osobisty sposób i to właśnie popycha nas do wychodzenia na ulicę."
Część osób wciąż nie rozumie, że kwestia prawa aborcyjnego dotyczy kobiet w o wiele większym stopniu niż mężczyzn, z czego wynika sporo nieporozumień.

Gofer999 komentarzy: 1202430.10.2020, 22:29

@Dominik11: Wiem jak to jest. Przy tesciach to zona mi mowi zebym sie w ogole nie odzywal zeby sie nie obrazili na mnie i nie zaczeli przeklinac. A tyle glupot co sie nasluchalem z ich strony. hohohohohhohohoho. xD

Dominik11 komentarzy: 1893430.10.2020, 22:29

@kwiatinho napisał: "Czy ktoś robił na Tobie jakieś testy?"

Nie . Ale co za problem. Dać obowiązkową szczepionkę i mamy testy ludzie będą się szczepić i i jak 90 % przeżyje to szczepionka jest dobra.

Spejsik komentarzy: 172030.10.2020, 22:28

@Dominik11 napisał: "Czasem się zastanawiam co biorą i zaczynam im zazdrościć że mają taki odjazd."
Radio Maryja

Dominik11 komentarzy: 1893430.10.2020, 22:26

@Gofer999 napisał: "Ludzie lubia sie klocic miedzy soba i bardzo latwo jest ich na siebie napuscic."

I to się udało Kaczorowi .

Wiecie co najlepsi to są moherowe berety, te to już przechodzą każdego a weź powiedz coś na PIS przy nich. To gotowi są zabić za PIS. Czasem się zastanawiam co biorą i zaczynam im zazdrościć że mają taki odjazd.

kwiatinho komentarzy: 970330.10.2020, 22:26

@Dominik11 napisał: "u nas wiadomo wszystko przejdzie bo nas rząd to lubi robić testy na Polakach"

Czy ktoś robił na Tobie jakieś testy? Dużo czytam książek głównie kryminały i zaciekawił mnie temat

enrique komentarzy: 1044930.10.2020, 22:25

Chore to co się dzieje w Polsce. Gdzie jest policja ?

Spejsik komentarzy: 172030.10.2020, 22:24

@mikowhy napisał: "Jacek Karnowski w Wiadomości TVP: „po wyroku TK na ulice stolicy wyszły środowiska LGBT. One są szpicą uderzeniową - szkolone, finansowane przez miasto Warszawa, zagranicę, przygotowane do burd. Ci ludzie chcą władzy nad naszymi dziećmi i całym społeczeństwem.”"
Zgadzałoby by się gdyby zamiast LGBT wstawił aNitfa

kwiatinho komentarzy: 970330.10.2020, 22:23

@Gofer999:
Fakt nie opinia :D

Gofer999 komentarzy: 1202430.10.2020, 22:22

Ludzie lubia sie klocic miedzy soba i bardzo latwo jest ich na siebie napuscic. Zamiast samemu pomyslec to robia to co karze im frajernia z wiejskiej (bardzo trafna nazwa ulicy sowja droga), po jednej jak i po drugiej stronie. :D

Dominik11 komentarzy: 1893430.10.2020, 22:20

@ZakochanyPilkarz napisał: "Ja za to bardzo dużo okazji mialem porozmawiać o szacunku do ludzi, wychowaniu dobrym itd."

Ja tam samo ok znaleźli się pajace co nie da się im wytłumaczyć , ale większość była normalna. W każdym towarzystwie znajdą się pajace co chcą się kłócić. Ja nie lubię się kłócić ale nikt mi nie będzie pluł w twarz.

losnumeros komentarzy: 785930.10.2020, 22:19

Oglądam Wolves vs Crystal. Zaha temat nr. 1 . Gdyby trenował go Klopp lub Guardiola, to byłby on jeszcze lepszy. On te dryblingi robi na luzie, on jest pewny siebie bo to umie oraz potrafi zauważyć gracza na innej pozycji. Mógłby być jednym z najlepszych skrzydłowych do wyboru, ale tego już się nie dowiemy.

D14 komentarzy: 392230.10.2020, 22:19

@NineBiteWolf:

Patrząc na ostatnie mecze Arsenalu to zdecydowanie przyjemniej jest obejrzeć grę Wolverhampton, Leeds czy innego klubu z PL. Wiadomo, inne emocje, ale nie ma co się ograniczać tylko do Arsenalu xd

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38275686
2. Manchester United382111674
3. Liverpool38209969
4. Chelsea381910967
5. Leicester382061266
6. West Ham381981165
7. Tottenham381881262
8. Arsenal381871361
9. Leeds381851559
10. Everton381781359
11. Aston Villa381671555
12. Newcastle381291745
13. Wolves381291745
14. Crystal Palace381281844
15. Southampton381271943
16. Brighton389141541
17. Burnley381091939
18. Fulham385132028
19. West Brom385112226
20. Sheffield Utd38722923
Fuksiarz.pl
ZawodnikBramkiAsysty
H. Kane2314
Mohamed Salah225
Bruno Fernandes1812
Son Heung-Min1710
P. Bamford167
D. Calvert-Lewin160
O. Watkins145
J. Vardy139
İ. Gündoğan132
A. Lacazette132
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8.14
Gracz maja wybór redaktorów Nicolas Pepe
Nicolas Pepe
7.96
Gracz maja wybór użytkowników Nicolas Pepe
Nicolas Pepe
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl