Zadanie wykonane, Kanonierzy z trzema punktami!

Zadanie wykonane, Kanonierzy z trzema punktami! 04.05.2014, 15:43, bojowy schabowy 3136 komentarzy

Dzisiejszego dnia w północnym Londynie dopisuje nie tylko pogoda, wszyscy fani Kanonierów również mają nienajgorsze humory. Wszystko przez to, że zespół Arsene’a Wengera po raz kolejny zakończy sezon w TOP4. Do końca sezonu ligowego zostały Arsenalowi dwa mecze, dzisiejszy – z West Bromem – oraz pojedynek z Norwich, który odbędzie się za tydzień na Carrow Road.

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal(80. Vermaelen), Flamini, Arteta(61. Kallstrom), Cazorla(70. Rosicky), Ozil, Podolski, Giroud.

Ławka rezerwowych: Fabianski, Jenkinson, Vermaelen, Kallstrom, Rosicky, Diaby, Sanogo.

West Bromwich Albion: Foster, Dawson, Lugano, Olsson, Brunt, Amalfitano(80. Anichebe), Mulumbu(85. Vydra), Morrison, Dorrans, Sessegnon, Berahino.

Ławka rezerwowych: Myhill, Anichebe, O’Neil, Sinclair, Vydra, McAuley, Yacob.

Początek spotkania w wykonaniu obu zespołów był dosyć senny. Dopiero w 5. minucie doszło do pierwszej sytuacji strzeleckiej. Podolski po zamieszaniu w polu karnym gości oddał strzał na bramkę Fostera, jednak uderzył minimalnie niecelnie.

Na odpowiedź The Baggies nie trzeba było długo czekać, już po trzech minutach sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Berahino, reprezentant angielskiej młodzieżówki uderzył nieczysto, a Szczęsny nie miał kłopotów ze złapaniem futbolówki.

W 13. minucie niezłą akcją popisał się Ozil, który po przedrylowaniu dwóch rywali zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, strzał Cazorli nie stanowił jednak większego zagrożenia dla Fostera, który sparował piłkę za linię bramkową.

14. minuta okazała się być zbawienna dla Kanonierów, Olivier Giroud strzelił główką wspaniałą bramkę,a to wszystko po niezgorszym dośrodkowaniu Cazorli z rzutu rożnego.

Gdyby nie Foster, to w 25. minucie mogłoby być już 2-0. Cazorla zagrał do Flaminiego znakomitą górką piłkę, Francuz próbował zagrać do niepilnowanego Girouda, jednak zatrzymał go bramkarz gości.

W 32. minucie groźny strzał na bramkę Szczęsnego oddał Sessegnon, jednak jego uderzenie, nie bez problemów, obronił Polak. Najwidoczniej, Szczęsny bardzo chce wyprzedzić Cecha w wyścigu o Złote Rękawice.

Minutę później oglądaliśmy piękną odpowiedź Kanonierów. Ozil uruchomił na skrzydle Podolskiego, który odegrał piłkę do Cazorli. Hiszpan oddał kąśliwy strzał, który z największym trudem obronił Foster.

Po kilkunastu minutach gry, w których nie wydarzyło się nic emocjonującego, przed okazją do strzelenia bramki znowu stanął Flamini. Jego strzał zza pola karnego obronił Foster, Francuz ma dzisiaj niesamowity ciąg na bramkę.

Po doliczonych dwóch minutach sędzia Mike Jones zaprosił zawodników obu drużyn do szatni na przerwę. Oglądaliśmy niezłą połowę naszych ulubieńców, Kanonierzy zagrali bardzo mądrze, nie dawali rywalom wielu szans na pokazanie się w ofensywie.

Druga połowa zaczęła się bardzo podobnie do jej poprzedniczki. Pierwszą zgrabną akcję zaprezentował nam dopiero Giroud w 53. minucie, gdy Francuz bardzo ambitnie powalczył o futbolówkę co poskutkowało uzyskaniem rzutu rożnego.

W 58. minucie znakomitym zagraniem popisał się Monreal, znalazł w polu karnym Podolskiego, jednak Niemiec nie zdołał oddać strzału.

Arsene Wenger w 61. minucie postanowił dokonać pierwszej zmiany, Mikela Artetę zastąpił Kim Kallstrom.

Mike Jones w 63. Minucie pokazał pierwszą żółtą kartkę, niestety ujrzał ją zawodnik Arsenalu – Nacho Monreal. Hiszpan nieprzepisowo zatrzymał dobrze zapowiadającą się kontrę West Browich.

Jak donoszą angielskie media: Loic Remy przybył na The Emirates obejrzeć dzisiejszy mecz w ekskluzywnej loży.

Do drugiej zmiany w zespole Arsenalu doszło w 70. minucie, Cazorlę zastąpił Rosicky.

72. minuta była bardzo nerwowa dla defensywy Arsenalu, jednak Szczęsny ze stoickim spokojem zatrzymał szarżującego Amalfitano. Druga dogodna okazja dla The Baggies nadeszła wraz z dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Dorrans uderzył głową piłkę, która powędrowała nad poprzeczkę bramki bronionej przez Szczęsnego.

W 74. Minucie zakotłowało się pod bramką gości, Ozil stanął przed stuprocentową szansą na pokonanie Fostera, jednak nie trafił czysto w piłkę.

Minutę później Podolski był o włos od podwyższenia wyniku, po zamieszaniu w polu karnym rywali oddał strzał, a piłka uderzyła w słupek.

Ostatnią zmianę Wenger przygotował dla Monreala, w jego miejsce wszedł Vermaelen. Równocześnie przetasowania w swoim zespole dokonał Pepe Mel, Anichebe zastąpił Amalfitano.

W 83. minucie niezłą okazję do pokonania Fostera miał Ozil, jednak piłka po jego strzale z rzutu wolnego znalazła się w rękach bramkarza gości.

Pepe Mel postanowił dokonać kolejnej zmiany, Mulumbu zastąpił Vydra. Ofensywna zmiana.

W 90. minucie niezłą kontrę wyprowadzili gracze gości. Jednak Berahino najwyraźniej oglądał ostatni mecz Liverpoolu z Chelsea na Anfield i postanowił zimitować poślizg Gerrarda.

Niedługo po tym zdarzeniu Mike Jones zagwizdał po raz ostatni w tym meczu. Arsenal wykonał swoje zadanie, 3 punkty pozostały w Londynie. Z pewnością cieszy czyste konto Wojciecha Szczęsnego, który zrównał się liczbą czystych kont z Petrem Cechem. Arsene Wenger może być zadowolony z przebiegu tego spotkania i z zaangażowania jego podopiecznych. Gdyby Kanonierzy mieli odrobinę szczęścia to ten mecz mogliby zakończyć z większym bagażem bramek na swoim koncie.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: bojowy schabowy źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41242 newsów: 108.05.2014, 18:32

WilSHARE, Foki mają niesamowitą koordynację, świetna kontrola piłki na czubku nosa :D

kaziu874 komentarzy: 673208.05.2014, 18:30

WilSHARE --> Toulalan to akurat dobry pomocnik i nie zgodze sie, ze nei wyroznial sie w Maladze. Gosc robil tam kawal dobrej roboty w srodku pola. Capoue dluga kontuzja, Mvila niespelniony talent, Sissoko nie ten poziom a Belhanda to nie jest defensywny pomocnik. IMO z francuskich DP:
Matuidi > Schneiderlin > Toulalan > reszta.

Tak w ogole to jest nowy news glowny ;d

kaziu874 komentarzy: 673208.05.2014, 18:29

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.05.2014, 18:23

ArseneAl, Toulalana kojarzę jako perspektywicznego rozgrywającego w Lyonie. I tak naprawdę to facet stanął nie wiadomo z jakiego powodu w miejscu. W Maladze też nie był kimś czołowym, a tam jakiejś wyjątkowo mocnej rywalizacji nie miał między Camacho i ustawianym wtedy głębiej Cazorlą. W tym sezonie też grał straszną chałę. Jak mówię, gościu na siłę.

Capoue był kolejnym ciekawym produktem z Francji. W tamtym okienku dużo DPM ubyło z Ligue 1 i to bardzo solidnych. Capoue, Mohamed Sissoko, Belhanda, Imbula, Mvila. Ale Capoue nie grałby w reprezentacji Francji mając taką konkurencję.

ArseneAl komentarzy: 2341708.05.2014, 18:08

@WilSHARE
Toulalan grałby w podstawie rep. gdyby nie ten jego ban. Jest ostoją Monaco.
Cabaye w rep. gra głębiej niż Matuidi. Ale fakt jego pozycja to coś w stylu Pirlo. Matuidi i Pogba IMO mają podobny potencjał zarówno w defie jak i ataku.
Capoue był moim faworytem przed sezonem ale niestety poszedł do Spurs. Gdyby nie kontuzje to na pewno grałby w pierwszym składzie Tottenhamu i dostałby powołanie do rep.
Kondogbia za to grał świetnie w Sevilli ale chyba za szybko odszedł. W Monaco się coś nie może odnaleźć i grzeje ławę. Ale nadal ma wielki potencjał.
O Schneiderlinie już nawet nie mówię bo to obok Fernandinho najlepszy DM w PL.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.05.2014, 18:06

gfycat.com/MarvelousQuarterlyBassethound

Poldas z foczką

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.05.2014, 18:04

Hasz, nie no poważnie. Zdaję sobie sprawę, że to nie taka prosta sprawa. Jeszcze jakby po kontuzji miałby zaraz trafić do bardziej intensywnej ligi. IMO dla niego byłby to paraliż. Po prostu uważam, że Ancelotti wyprostował trzon drużyny bez tego człowieka, więc mógłby być dostępny na rynku, a czy nasi z Niemiec przekonają Wengera do ataku na niego to już odległy temat z pewnością.

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 18:03

@WilSHARE
tak to jego młodszy brat

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.05.2014, 18:00

Swoją drogą Rami Khedira grający też na DPM jest spokrewniony z Realnym?

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 17:59

@WilSHARE
bo powrót po kontuzji i forma nie jest do przewidzenia i jest bardzo dużo przypadków graczy , których kontuzje tak naprawdę zniszczyły , nawet taka jedna.
Tylko popatrzmy na to , że jeśli by przychodził Khedira to musiałby przyjść przed okresem przygotowawczym do następnego sezonu , bo mógł by nie wydolić kondycyjnie jak Oezil (tak wg mnie miał problemy z oswojeniem się z grą co 3 dni)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.05.2014, 17:59

A wiecie że przed kontuzją Khedira notował najmniejszą ilość odbiorów na mecz z trójki Alonso/Modric/Khedira ?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.05.2014, 17:57

Koscielny podpisał kontrakt. Może pogra do emerytury tu gdzie jest.:)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.05.2014, 17:56

Hasz, to czego piszesz, że jego forma jest niewiadomą:D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.05.2014, 17:55

ArseneAl, to wyłącznie Twoje zdanie. Mogę przyjąć tu tylko Matuidiego, a to ze względu, że Cabaye, Pogba to środkowi pomocnicy. M'Vila to patałach do potęgi entej, ma warunki, ma talent, ale są ludzie, którzy nie potrafię korzystać z tego co im Pan dał. Toulalana tu dałeś na siłę myślę. A Capoue i Kondogbii w akcji nie widziałem dobrze. Capoue cały sezon ława albo kontuzja.

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 17:55

@WilSHARE
tak , Theo zawsze będzie grał na najwyższym sezonie , wróci do formy napewno , ale nie wiadomo nigdy po jakim czasie (liczę , na bardzo szybki)
co do Khediry również zawsze uważałem , że jest bardzo dobry , bo naprawde sposób grania i styl z jakim poruszał się po boisku robił wrażenie.
Gdyby przyszedł to byłoby to coś + napewno nie byłoby problemów z aklimatyzacją (ze względu na Mesuta i innych reprezentantów Niemiec)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.05.2014, 17:55

Ogląda ktoś Dragon Balla o 18:05 ;d?

Szogun komentarzy: 28586 newsów: 308.05.2014, 17:53

Nie to nie ironia tylko stwierdzenie faktu. Chłop grał bardzo dużo w wielkiej piłce a teraz może chcieć powrotu do niej i pewnie ma ambicje pokazać na co go jeszcze stać.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.05.2014, 17:52

Hasz, to samo można powiedzieć o Theo, a prawda jest taka, że tak samo Theo jak i Sami to profesjonaliści i gwarancja powrotu do szczytu formy. Bo chyba nie masz wątpliwości, że Theo może grać padakę

ArseneAl komentarzy: 2341708.05.2014, 17:51

Z samych Francuzów to od Gonalonsa wolałbym Matuidiego, Cabaya, Pogbę, Schneiderlina, Toulalana, Capoue, M'Vilę i Kondogbię.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.05.2014, 17:50

A co do CDMow . IMO najważniejsze u nich nie są warunki fizyczne ale umiejętnośc ustawiania się i oczywiście NIEUCIEKANIE od gry. Taki Arteta czy Ilaramendi denerwują bo boją się rozgrywać.

kaziu874 komentarzy: 673208.05.2014, 17:50

Oczywiste jest, ze w Europie jest przynajmniej kilku lepszych DP od Schneiderlina, ale do Arsenalu by pasowal idealnie i bym go chcial. Ograny w PL, top3 najlepszych DP w lidze.

jarts komentarzy: 231908.05.2014, 17:49

Hasz - jasne, że by sie nadał. przecież Busquets to świetny DM. na pewno nie gorszy od Maticia/

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 17:49

@Szogun
teraz nie wiem czy to ironia , czy mówisz poważnie
ale faktem jest , że gość oglądał pół roku piłkę z trybun , więc jego forma i to co będzie prezentował jest niewiadomą

Szogun komentarzy: 28586 newsów: 308.05.2014, 17:47

Ok umawiamy się więc,że Khedira to najlepsze rozwiązanie. Ograny, ma kolegę u Nas i wie co znaczy walczyć o stawkę. Takiego gracza możemy potrzebować.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.05.2014, 17:44

Hasz, BPL ok i to też z przymrużeniem oka, ale na Europę to za mało.

ArseneAl, Hasz wcześniej wypisał, który z moich wyborów sprawdziłby się w BPL pod względem siłowym, ale ogólnie nie to kuje w oczy w jego postawie na boisku.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.05.2014, 17:43

Murzyn musi też umieć podać. Taki Ramires tylko biegać potrafi i do Arsenalu by się nie nadał.

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 17:42

@WilSHARE
jednym z najlepszych w BPL napewno

ArseneAl komentarzy: 2341708.05.2014, 17:41

"Gonalons siłowo sprawdziłby się idealnie"
Wzrost to on może ma ale postury to on pokaźnej nie ma. Już nie mówię o tym, że to zwyczajny słabiak i w samej rep. Francji jest przynajmniej 5 DM'ów lepszych od niego.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.05.2014, 17:40

Ale wszyscy sie podjaraliście tym Schneiderleinem. Już, najlepszy na świecie DM :D

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 17:40

@jarts
a uważasz , że Busquets nadałby się do BPL ?
przecież jakby przyjechał do Stoke , to tamci drwale zrobiliby z niego kaleke jeszcze
może się mylę , ale nie oglądam Barcelony jedynie w LM i nie uważam , że on jest fizycznie dobry

lays komentarzy: 3987108.05.2014, 17:38

Moje TOP 6 DM, które mi sie podoba na tą chwilę(kolejnośc przypadkowa)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.05.2014, 17:36

kaziu874, zawsze się trzymać swojego zdania, ale masz rację. Zapomniałem o Matuidim.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.05.2014, 17:35

Hasz, patrząc w Twoich aspektach to Gonalons siłowo sprawdziłby się idealnie. Facet ma świetny przegląd pola i tempo rozgrywania piłki. Bender podobnie, tylko jest bardziej filigranowy.

jarts komentarzy: 231908.05.2014, 17:35

Gonalons i Sven Bender w TOP5, Busquets by nie ogarniał w BPL. niezłe poczucie humoru.

kaziu874 komentarzy: 673208.05.2014, 17:33

WilSHARE --> Khedira? Gonalons? dziwne to Twoje top5 DP ;d

Busquets, Fernandinho, Martinez, De Rossi, Matuidi, ale to jest moje zdanie.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.05.2014, 17:33

ArseneAl, ale to tylko gadanie, przecież są wysocy zwrotni piłkarze: Busquets, Javi Martinez, Benzema, Mandzukić, Draxler, Ibrahimović, Lukaku, Mangala, a to tylko czołowe nazwiska i to nie wszystkie, gdzie chłopaki szybko nawijają.

Henry do nich wiele nie traci wzrostem, a wiemy jak jest.

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 17:31

Busquets to DM do tiki-taki , przecież na wyspach gość by nie wiedział co się dzieje , jego nie można nazwać DM'em , w BPL musi byc siła dlatego Matic się sprawdza bardzo dobrze. Myślę , że Khedira też dałby radę , ale reszta hm być może. Czytanie gry to jedno , ale dominowanie siłowe w środku jest równie bardzo ważne jeśli chodzi o DM'a
(nawiązuje do listy WilSHARE)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.05.2014, 17:31

maciach, Alonso to ŚPM, a że jedyny ogarnięty na pozycję DPM w Realu to tak gra.

ArseneAl komentarzy: 2341708.05.2014, 17:31

A moim zdaniem idealny DM powinien mieć wzrost 180-188 cm ^^ Wyższy jest już albo powolny albo mało zwrotny.

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 17:24

najlepiej jakby DM'a sciągli jakiegoś murzyna , najlepiej francuza z afrykańskimi korzeniami , bo takich jest wielu , a francuzi są tani typu Kondogbia , M'Vila (ale ktoś mówił , że straszny leń i rozrywkowy)
wystarczy popatrzeć na naszego Vieire , Yaya Toure(nie francuz) , Mikel - też bardzo silny , Essien (za swoich najlepszych lat) , a nawet Makelele , który bez jakiś super fizycznych gabarytów był zaje**sty na DM'a

bobocian komentarzy: 154008.05.2014, 17:21

Przede wszystkim potrzebujemy gościa z charakterem. Za często gramy jak dzieci we mgle. Potrzeba kogoś kto potrafi walnąć pięścią gdy trzeba i ustawić do pionu marudzące gwiazdy. Najbardziej oczywiście pasowałby właśnie dwumetrowy Murzyn, ale takim młodszym Gattuso bym nie pogardził :)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.05.2014, 17:20

Z tego typu piłkarzy grzeszących inteligencją na boisku i tempem rozgrywania i przeglądem gry chciałbym najbardziej Khedirę, ale wiadomo, gość niepewny po kontuzji. Jeśli nie ten to Gonalons albo Sven Bender.