Zadanie wykonane, Kanonierzy z trzema punktami!

Zadanie wykonane, Kanonierzy z trzema punktami! 04.05.2014, 15:43, bojowy schabowy 3136 komentarzy

Dzisiejszego dnia w północnym Londynie dopisuje nie tylko pogoda, wszyscy fani Kanonierów również mają nienajgorsze humory. Wszystko przez to, że zespół Arsene’a Wengera po raz kolejny zakończy sezon w TOP4. Do końca sezonu ligowego zostały Arsenalowi dwa mecze, dzisiejszy – z West Bromem – oraz pojedynek z Norwich, który odbędzie się za tydzień na Carrow Road.

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal(80. Vermaelen), Flamini, Arteta(61. Kallstrom), Cazorla(70. Rosicky), Ozil, Podolski, Giroud.

Ławka rezerwowych: Fabianski, Jenkinson, Vermaelen, Kallstrom, Rosicky, Diaby, Sanogo.

West Bromwich Albion: Foster, Dawson, Lugano, Olsson, Brunt, Amalfitano(80. Anichebe), Mulumbu(85. Vydra), Morrison, Dorrans, Sessegnon, Berahino.

Ławka rezerwowych: Myhill, Anichebe, O’Neil, Sinclair, Vydra, McAuley, Yacob.

Początek spotkania w wykonaniu obu zespołów był dosyć senny. Dopiero w 5. minucie doszło do pierwszej sytuacji strzeleckiej. Podolski po zamieszaniu w polu karnym gości oddał strzał na bramkę Fostera, jednak uderzył minimalnie niecelnie.

Na odpowiedź The Baggies nie trzeba było długo czekać, już po trzech minutach sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Berahino, reprezentant angielskiej młodzieżówki uderzył nieczysto, a Szczęsny nie miał kłopotów ze złapaniem futbolówki.

W 13. minucie niezłą akcją popisał się Ozil, który po przedrylowaniu dwóch rywali zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, strzał Cazorli nie stanowił jednak większego zagrożenia dla Fostera, który sparował piłkę za linię bramkową.

14. minuta okazała się być zbawienna dla Kanonierów, Olivier Giroud strzelił główką wspaniałą bramkę,a to wszystko po niezgorszym dośrodkowaniu Cazorli z rzutu rożnego.

Gdyby nie Foster, to w 25. minucie mogłoby być już 2-0. Cazorla zagrał do Flaminiego znakomitą górką piłkę, Francuz próbował zagrać do niepilnowanego Girouda, jednak zatrzymał go bramkarz gości.

W 32. minucie groźny strzał na bramkę Szczęsnego oddał Sessegnon, jednak jego uderzenie, nie bez problemów, obronił Polak. Najwidoczniej, Szczęsny bardzo chce wyprzedzić Cecha w wyścigu o Złote Rękawice.

Minutę później oglądaliśmy piękną odpowiedź Kanonierów. Ozil uruchomił na skrzydle Podolskiego, który odegrał piłkę do Cazorli. Hiszpan oddał kąśliwy strzał, który z największym trudem obronił Foster.

Po kilkunastu minutach gry, w których nie wydarzyło się nic emocjonującego, przed okazją do strzelenia bramki znowu stanął Flamini. Jego strzał zza pola karnego obronił Foster, Francuz ma dzisiaj niesamowity ciąg na bramkę.

Po doliczonych dwóch minutach sędzia Mike Jones zaprosił zawodników obu drużyn do szatni na przerwę. Oglądaliśmy niezłą połowę naszych ulubieńców, Kanonierzy zagrali bardzo mądrze, nie dawali rywalom wielu szans na pokazanie się w ofensywie.

Druga połowa zaczęła się bardzo podobnie do jej poprzedniczki. Pierwszą zgrabną akcję zaprezentował nam dopiero Giroud w 53. minucie, gdy Francuz bardzo ambitnie powalczył o futbolówkę co poskutkowało uzyskaniem rzutu rożnego.

W 58. minucie znakomitym zagraniem popisał się Monreal, znalazł w polu karnym Podolskiego, jednak Niemiec nie zdołał oddać strzału.

Arsene Wenger w 61. minucie postanowił dokonać pierwszej zmiany, Mikela Artetę zastąpił Kim Kallstrom.

Mike Jones w 63. Minucie pokazał pierwszą żółtą kartkę, niestety ujrzał ją zawodnik Arsenalu – Nacho Monreal. Hiszpan nieprzepisowo zatrzymał dobrze zapowiadającą się kontrę West Browich.

Jak donoszą angielskie media: Loic Remy przybył na The Emirates obejrzeć dzisiejszy mecz w ekskluzywnej loży.

Do drugiej zmiany w zespole Arsenalu doszło w 70. minucie, Cazorlę zastąpił Rosicky.

72. minuta była bardzo nerwowa dla defensywy Arsenalu, jednak Szczęsny ze stoickim spokojem zatrzymał szarżującego Amalfitano. Druga dogodna okazja dla The Baggies nadeszła wraz z dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Dorrans uderzył głową piłkę, która powędrowała nad poprzeczkę bramki bronionej przez Szczęsnego.

W 74. Minucie zakotłowało się pod bramką gości, Ozil stanął przed stuprocentową szansą na pokonanie Fostera, jednak nie trafił czysto w piłkę.

Minutę później Podolski był o włos od podwyższenia wyniku, po zamieszaniu w polu karnym rywali oddał strzał, a piłka uderzyła w słupek.

Ostatnią zmianę Wenger przygotował dla Monreala, w jego miejsce wszedł Vermaelen. Równocześnie przetasowania w swoim zespole dokonał Pepe Mel, Anichebe zastąpił Amalfitano.

W 83. minucie niezłą okazję do pokonania Fostera miał Ozil, jednak piłka po jego strzale z rzutu wolnego znalazła się w rękach bramkarza gości.

Pepe Mel postanowił dokonać kolejnej zmiany, Mulumbu zastąpił Vydra. Ofensywna zmiana.

W 90. minucie niezłą kontrę wyprowadzili gracze gości. Jednak Berahino najwyraźniej oglądał ostatni mecz Liverpoolu z Chelsea na Anfield i postanowił zimitować poślizg Gerrarda.

Niedługo po tym zdarzeniu Mike Jones zagwizdał po raz ostatni w tym meczu. Arsenal wykonał swoje zadanie, 3 punkty pozostały w Londynie. Z pewnością cieszy czyste konto Wojciecha Szczęsnego, który zrównał się liczbą czystych kont z Petrem Cechem. Arsene Wenger może być zadowolony z przebiegu tego spotkania i z zaangażowania jego podopiecznych. Gdyby Kanonierzy mieli odrobinę szczęścia to ten mecz mogliby zakończyć z większym bagażem bramek na swoim koncie.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: bojowy schabowy źrodło: własne
Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 11:03

z racji tego , że Bender nie chce przechodzić nigdzie
to na DM'a został tak naprawdę tylko Morgan Schneiderlin , bo Martinez jak i Khedira to nie wiadoma jest , a do tego może być kwota kosmiczna

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50308.05.2014, 11:00

Dla mnie Kross to typowy CM. Dużo daje drużynie w ofensywie, dobrze strzela z dystansu, a przy tym dobrze broni.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2014, 10:58

wie ktoś jak się pokapować jaką mam wersję moddingway?

Oggy komentarzy: 948908.05.2014, 10:56

Al- Kroos to bardzo uniwersalny piłkarz sprawdzi się też głębiej grając, choć IMO najlepszy na b2b byłby. Alcantara to koleś z takim potencjałem że mogą z niego zrobić tak gościa o roli Xaviego jak i Iniesty. Zważywszy że Goetze ma mieć ważną rolę w Bayernie to jednak pewnie będzie grał cofniętego playmakera.

stovegunner komentarzy: 238208.05.2014, 10:55

Wenger: "Koscielny is close to signing a new contract :) good news :)

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 108.05.2014, 10:54

Wenger: "Koscielny is close to signing a new contract"

ArseneAl komentarzy: 2341708.05.2014, 10:53

@lays
Kroos się nie nadaje na DM'a imo Ma za dużo walorów w ofensywie.
Już szybciej Thiago by się tam sprawdził (i często tak grał). Oczywiście nie jako typowy DM tylko jako taki cofnięty rozgrywający.

mallen komentarzy: 2123908.05.2014, 10:53

"Koscielny is close to signing a new deal".

Wenger

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2014, 10:51

ma ktoś zainstalowanego moddingwaymoda?
są legendarne reprezentacje, bo nie wiem czy go wgrywać, bo mam 5 sezon Lyonem, ale trochę znudziła mi się ta kariera.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 108.05.2014, 10:51

TEAM NEWS: @aaronramsey is available again and @JackWilshere could be back in the squad. @KieranGibbs is back as well'
TEAM NEWS: @Alex_OxChambo is still out

Oggy komentarzy: 948908.05.2014, 10:46

Simon696- aaa to gorzej:P Zdecydowanie gorzej. W ogóle co to za pomysł z Kościelnym w Realu? Za wysokie progi na naszego Francuzo- Polaka.

lays komentarzy: 3987108.05.2014, 10:46

ArseneAl
A Lahm to PO.

Wiem ale Kross grac moze tu i tu. Z Guardiola to wszystko mozliwe.

Oggy komentarzy: 948908.05.2014, 10:43

thide- o widzę ktoś uważa że Nacho jest lepszy od Kosy ^^ To im opchnijmy Monreala, lepszy nie będzie a poziomu nie trzyma. Najlepiej za Varane xD

thide
Interwencja Szczęsnego z jakiego meczu? Nie mam fb, więc nie mam jak sprawdzić.

Przecież Kościelny to drewno xD

Ale głupoty... Koscielny to słabiak, już szybciej postawiłbym na Nacho niż na Koscielnego. Z resztą Nacho jeszcze ani razu nie zawiódł, zawsze jest pewnym punktem obrony.

Koscielny na pewno nie chciałby zmienić pierwszego składu w Arsenalu, na ławke u nas.

drewniany staruch za młodego przyszłościowego gracza?

Kościelny to patałach, nie ma sensu go brać. Nacho.

Z Kościelnym w składzie to zostało by nam tylko chodzić do kościoła i modlić się żeby przeciwnik miał słabszy dzień w ofensywie.

To ja już wolę Wawrzyniaka, on przynajmniej tyle samobójów nie strzela i czerwonych kartek nie łapie co Koscielny. Dla mnie to jest jeden z bardziej przereklamowanych stoperów.

Wogóle jakie to porównanie Kościelny - Varane. Ten drugi jest młodszy , mniej doświadczony a o poziom lepszy. Mnie takiego dobrego następny Varane. To najlepszy młody obrońca na świecie :)

Uwaga. To wszystko to cytaty ze strony:
realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=52116&kom=ok

Dzięki takim postom utwierdzam się w przekonaniu, że 80% kibiców Realu czy Barcelony to dzieci, które nawet nie oglądają meczów drużyny, której kibicują, a oceniają piłkarzy... no własnie po czym?

Alonso komentarzy: 1282408.05.2014, 10:09

Bayern kupił go za 40 mln, gość słabszy nie jest więc jak już to za podobną sumę go sprzedadzą. Arsenal w życiu tyle nie da za DP.

damianARSENAL komentarzy: 854708.05.2014, 10:08

lays
Z czego Schweinsteiger i Lahm po 30-tce

damianARSENAL komentarzy: 854708.05.2014, 10:06

Interesting transfer news are out claiming that Arsenal playmaker Mesut Ozil has reportedly urged Arsene Wenger to pursue Mario Gotze this summer. According too
Football Direct News.... But Gotze is unhappy at bayern munich

Oggy komentarzy: 948908.05.2014, 09:59

Nie jest łatwo porównać Javiego do Ferdka. IMO Martinez trochę wolniejszy jest od Fernandinho, wydaje się być podobnie zaawansowany technicznie ale (być może) lepiej gra piłką. Do tego Bask jest silny jak tur co BARDZO nam się przydałoby.

damianARSENAL komentarzy: 854708.05.2014, 09:40

"niby" mamy te 100mln do wydania, nie? To niech je wydadzą :)

cegla5055 komentarzy: 152508.05.2014, 09:38

Uwazam ze 40 mln to nie jest duzo jak na takiego zawodnika, pod warunkiem ze Wengerowi zostanie jeszcze cos na inne wzmocnienia, ewentualnie na roszady.

damianARSENAL komentarzy: 854708.05.2014, 09:36

Javi Martinez byłby dla nas jak Toure lub Fernandinho dla City.

cegla5055 komentarzy: 152508.05.2014, 09:35

z Martinezem moze byc taka sama sytuacja jak z Ozilem. Jest na sprzedaz to Wenger skorzysta z promocji. Gdyby Ancelotti nie chcial puscic Ozila to Wenger by o niego nie walczyl tylko sie poddal.

kamo99111 komentarzy: 692608.05.2014, 09:30

chcecie koksa na atak?? Polecam Falcao :)

damianARSENAL komentarzy: 854708.05.2014, 09:21

The Telegraph - Arsenal make approach to Bayern Munich for transfer of Javi Martinez.

mallen komentarzy: 2123908.05.2014, 09:21

Teraz dopiero widziałem bramkę Toure... miazga.

damianARSENAL komentarzy: 854708.05.2014, 09:20

Goal.com says Sagna is likely to snub Arsenal in favor of a City or Chelsea switch.

damianARSENAL komentarzy: 854708.05.2014, 09:19

ArseneAl komentarzy: 2341708.05.2014, 08:58

Oczywiście było to za czasów gdzie głównym atutem telewizora był kolorowy obraz ^^

ArseneAl komentarzy: 2341708.05.2014, 08:54

@Ars3n
E tam już lepiej to wygląda. Co prawda koszulka obleśna ale logo już tak nie razi w oczy.

A koszulki MU najbardziej mi się podobały z logo Sharpa (mam sentyment do tej firmy bo kiedyś miałem tv Sharpa :P)

Ars3n komentarzy: 1235408.05.2014, 08:48

ArseneAl
Wciaz wyglada to okropnie:
tnij.org/unitedchevrolet

Najlepsze koszulki to united mial w sezonie 07/08. AIG fajnie wygladalo i ten bialy pasek na tyle koszulki.

ArseneAl komentarzy: 2341708.05.2014, 08:42

@RIVALDO700
Holy shit. Nie no to chyba nie mogą być koszulki MU. To chyba jakieś chińskie gunwo.
Przecież te logo Chevroleta w ogóle nie pasuje.
Jakby je zrobili w jednym kolorze i nie "w stylu" 3d to byłoby ok.
O, coś takiego np:

lozo komentarzy: 10808.05.2014, 08:01

"Arsenal star Sagna agrees Manchester City deal". Prawy obrońca wydaje się być głownym celem transferowym

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2014, 07:25

Real bez ronaldo to jak lipski bez siary

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.05.2014, 07:06

Reprezentacja Nigerii na Mundial:

BRAMKARZE: Vincent Enyeama (Lille FC, Francja); Austin Ejide (Hapoel Be'er Szewa, Izrael), Daniel Akpeyi (Heartland), Chigozie Agbim (Gombe United).

OBROŃCY: Elderson Echiejile (AS Monaco, Francja); Efe Ambrose (Celtic, Szkocja; Godfrey Oboabona (Rizespor, Turkey); Azubuike Egwuekwe (Warri Wolves); Kenneth Omeruo (Middlesbrough, Anglia); Juwon Oshaniwa (Aszdod FC, Izrael); Joseph Yobo (Norwich City, Anglia); Kunle Odunlami (Sunshine Stars).

POMOCNICY: John Mikel Obi (Chelsea, Anglia); Ramon Azeez (Almeria , Hiszpania); Ogenyi Onazi (SS Lazio, Włochy); Joel Obi (Parma, Włochy); Nnamdi Oduamadi (Varese, Włochy); Ejike Uzoenyi (Enugu Rangers), Nosa Igiebor (Real Betis, Hiszpania), Sunday Mba (CA Bastia, Francja), Reuben Gabriel (Waasland-Beveren, Belgia), Michael Babatunde (Wołyń Łuck, Ukraina).

NAPASTNICY: Ahmed Musa (CSKA Moskwa, Rosja); Shola Ameobi (Newcastle United, Anglia); Emmanuel Emenike (Fenerbahce, Turcja); Obinna Nsofor (Chievo Verona, Włochy); Peter Odemwingie (Stoke City, Anglia), Michael Uchebo (Cercle Brugge, Belgia); Victor Moses (Liverpool/Chelsea, Anglia), Uche Nwofor (Heerenveen, Holandia).

Ofensywę mają ładnie obstawioną, ale obrona to duże braki. Dziwi mnie, że nie wziął Taiwo i Uche z Villarreal.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52408.05.2014, 07:05