Zadanie wykonane, Kanonierzy z trzema punktami!

Zadanie wykonane, Kanonierzy z trzema punktami! 04.05.2014, 15:43, bojowy schabowy 3136 komentarzy

Dzisiejszego dnia w północnym Londynie dopisuje nie tylko pogoda, wszyscy fani Kanonierów również mają nienajgorsze humory. Wszystko przez to, że zespół Arsene’a Wengera po raz kolejny zakończy sezon w TOP4. Do końca sezonu ligowego zostały Arsenalowi dwa mecze, dzisiejszy – z West Bromem – oraz pojedynek z Norwich, który odbędzie się za tydzień na Carrow Road.

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal(80. Vermaelen), Flamini, Arteta(61. Kallstrom), Cazorla(70. Rosicky), Ozil, Podolski, Giroud.

Ławka rezerwowych: Fabianski, Jenkinson, Vermaelen, Kallstrom, Rosicky, Diaby, Sanogo.

West Bromwich Albion: Foster, Dawson, Lugano, Olsson, Brunt, Amalfitano(80. Anichebe), Mulumbu(85. Vydra), Morrison, Dorrans, Sessegnon, Berahino.

Ławka rezerwowych: Myhill, Anichebe, O’Neil, Sinclair, Vydra, McAuley, Yacob.

Początek spotkania w wykonaniu obu zespołów był dosyć senny. Dopiero w 5. minucie doszło do pierwszej sytuacji strzeleckiej. Podolski po zamieszaniu w polu karnym gości oddał strzał na bramkę Fostera, jednak uderzył minimalnie niecelnie.

Na odpowiedź The Baggies nie trzeba było długo czekać, już po trzech minutach sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Berahino, reprezentant angielskiej młodzieżówki uderzył nieczysto, a Szczęsny nie miał kłopotów ze złapaniem futbolówki.

W 13. minucie niezłą akcją popisał się Ozil, który po przedrylowaniu dwóch rywali zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, strzał Cazorli nie stanowił jednak większego zagrożenia dla Fostera, który sparował piłkę za linię bramkową.

14. minuta okazała się być zbawienna dla Kanonierów, Olivier Giroud strzelił główką wspaniałą bramkę,a to wszystko po niezgorszym dośrodkowaniu Cazorli z rzutu rożnego.

Gdyby nie Foster, to w 25. minucie mogłoby być już 2-0. Cazorla zagrał do Flaminiego znakomitą górką piłkę, Francuz próbował zagrać do niepilnowanego Girouda, jednak zatrzymał go bramkarz gości.

W 32. minucie groźny strzał na bramkę Szczęsnego oddał Sessegnon, jednak jego uderzenie, nie bez problemów, obronił Polak. Najwidoczniej, Szczęsny bardzo chce wyprzedzić Cecha w wyścigu o Złote Rękawice.

Minutę później oglądaliśmy piękną odpowiedź Kanonierów. Ozil uruchomił na skrzydle Podolskiego, który odegrał piłkę do Cazorli. Hiszpan oddał kąśliwy strzał, który z największym trudem obronił Foster.

Po kilkunastu minutach gry, w których nie wydarzyło się nic emocjonującego, przed okazją do strzelenia bramki znowu stanął Flamini. Jego strzał zza pola karnego obronił Foster, Francuz ma dzisiaj niesamowity ciąg na bramkę.

Po doliczonych dwóch minutach sędzia Mike Jones zaprosił zawodników obu drużyn do szatni na przerwę. Oglądaliśmy niezłą połowę naszych ulubieńców, Kanonierzy zagrali bardzo mądrze, nie dawali rywalom wielu szans na pokazanie się w ofensywie.

Druga połowa zaczęła się bardzo podobnie do jej poprzedniczki. Pierwszą zgrabną akcję zaprezentował nam dopiero Giroud w 53. minucie, gdy Francuz bardzo ambitnie powalczył o futbolówkę co poskutkowało uzyskaniem rzutu rożnego.

W 58. minucie znakomitym zagraniem popisał się Monreal, znalazł w polu karnym Podolskiego, jednak Niemiec nie zdołał oddać strzału.

Arsene Wenger w 61. minucie postanowił dokonać pierwszej zmiany, Mikela Artetę zastąpił Kim Kallstrom.

Mike Jones w 63. Minucie pokazał pierwszą żółtą kartkę, niestety ujrzał ją zawodnik Arsenalu – Nacho Monreal. Hiszpan nieprzepisowo zatrzymał dobrze zapowiadającą się kontrę West Browich.

Jak donoszą angielskie media: Loic Remy przybył na The Emirates obejrzeć dzisiejszy mecz w ekskluzywnej loży.

Do drugiej zmiany w zespole Arsenalu doszło w 70. minucie, Cazorlę zastąpił Rosicky.

72. minuta była bardzo nerwowa dla defensywy Arsenalu, jednak Szczęsny ze stoickim spokojem zatrzymał szarżującego Amalfitano. Druga dogodna okazja dla The Baggies nadeszła wraz z dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Dorrans uderzył głową piłkę, która powędrowała nad poprzeczkę bramki bronionej przez Szczęsnego.

W 74. Minucie zakotłowało się pod bramką gości, Ozil stanął przed stuprocentową szansą na pokonanie Fostera, jednak nie trafił czysto w piłkę.

Minutę później Podolski był o włos od podwyższenia wyniku, po zamieszaniu w polu karnym rywali oddał strzał, a piłka uderzyła w słupek.

Ostatnią zmianę Wenger przygotował dla Monreala, w jego miejsce wszedł Vermaelen. Równocześnie przetasowania w swoim zespole dokonał Pepe Mel, Anichebe zastąpił Amalfitano.

W 83. minucie niezłą okazję do pokonania Fostera miał Ozil, jednak piłka po jego strzale z rzutu wolnego znalazła się w rękach bramkarza gości.

Pepe Mel postanowił dokonać kolejnej zmiany, Mulumbu zastąpił Vydra. Ofensywna zmiana.

W 90. minucie niezłą kontrę wyprowadzili gracze gości. Jednak Berahino najwyraźniej oglądał ostatni mecz Liverpoolu z Chelsea na Anfield i postanowił zimitować poślizg Gerrarda.

Niedługo po tym zdarzeniu Mike Jones zagwizdał po raz ostatni w tym meczu. Arsenal wykonał swoje zadanie, 3 punkty pozostały w Londynie. Z pewnością cieszy czyste konto Wojciecha Szczęsnego, który zrównał się liczbą czystych kont z Petrem Cechem. Arsene Wenger może być zadowolony z przebiegu tego spotkania i z zaangażowania jego podopiecznych. Gdyby Kanonierzy mieli odrobinę szczęścia to ten mecz mogliby zakończyć z większym bagażem bramek na swoim koncie.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: bojowy schabowy źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.05.2014, 13:25

Khedira na pewno nie bd w 1. składzie. Przez pol roku nie gral. Wydaje mi sie ze na ataku jednak zagra Klose:D To jest killer.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52408.05.2014, 13:24

ArseneAl
Mocny.

ArseneAl komentarzy: 2341708.05.2014, 13:22

Jestem właśnie ciekaw jak będzie wyglądać pierwszy skład skład Niemców.

mskafc komentarzy: 579608.05.2014, 13:18

Excellent News: Laurent Koscielny agrees a contract extension with ‪#‎Arsenal‬ until 2019 [Le10 Sport]

oneoneoneon1ono1n1oneoneoneon1neo1ne

Gerwazy komentarzy: 169808.05.2014, 13:18

i tak by nie bronił bo nojer to nr 1

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2014, 13:16

dziwne, że nikt nie zauważył braku Ter-Stegena :P.

Koroniarz komentarzy: 1020108.05.2014, 13:15

Ale Niemcy mają zabójczą pomoc ^^ Ozil+Reus+Kross hmmm

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2014, 13:14

Czekajcie. Podolski jest blisko jakiegoś rekordu reprezentacyjnego. Jaki to rekord?

DzAno komentarzy: 35508.05.2014, 13:12

Klose cały sezon może grać piach ale na mundialu strzeli z 7 bramek, zobaczycie. Mnie tam w jakiś sposób powołanie Khediry dziwi. Chyba tylko jako zmiennik bo piłki nie powąchał przez pół roku.

TakKrzysiu komentarzy: 893808.05.2014, 13:09

haha no tak, sorry popierniczyło mi sie że dzisiaj Pt, a mecz jest w Niedziele wiec popierniczyło mi sie podwójnie ^^.

@stovegunner
dlatego mówie , że teraz wygląda to dość słabo w ataku w porównaniu z taką Hiszpania Brazylia , Włochami , Argentyna itp. itd.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.05.2014, 13:05

ArseneAl
Wydaje mi się, że nie Durm ale Jansen.

songoku95 komentarzy: 2348608.05.2014, 13:05

żadnych wynalazków z Seria A.

arsenallord komentarzy: 29736 newsów: 11708.05.2014, 13:04

Klose i tak walnie na mundialu kilka bramek :D On jest do tego stworzony.

Marzag komentarzy: 41299 newsów: 108.05.2014, 13:04

Klose pewnie niejedną bramkę na mundialu strzeli

ArseneAl komentarzy: 2341708.05.2014, 13:04

Zapewne z tej kadry wyleci Durm, Mustafi, Ginter, Grosskreutz, Goretzka, Hahn i Meyer.

lays
Zawsze Niemcy mogą spróbować z Reusem na ataku.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2014, 13:02

@Hasz, mają Maxa Kruse, który od biedy zagra na szpicy. Muller w sumie też może

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2014, 13:01

@Marzag, UEFA, FIFA, UNICEF, LAYS, Donald Tusk zawsze muszą zadbać, by Barcelonie się wiodło.

lays komentarzy: 3987108.05.2014, 13:01

Niemcy to mają kozacką kadrę. Brakuje im tylko klasowego napastnika. Ale pomoc miazdzy i jest młoda :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.05.2014, 13:01

A kto to wgl jest ten M'villa? On coś gra?

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 13:00

Gdyby Niemcy mieli jakiegos wariata na ataku to byliby murowanym kandydatem do wygrania MŚ

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52408.05.2014, 13:00

Simon696
A tak dobrze się zapowiadał.

Loew podał szeroką kadrę Niemiec. Jak na razie lista obejmuje 30 nazwisk.

ArseneAl komentarzy: 2341708.05.2014, 12:59

30 osobowa kadra Germanów na MŚ:
GK: Neuer, Weidenfeller, Zieler
DEF: Durm, Boateng, Grosskreutz, Howedes, Hummels, Jansen, Lahm, Mertesacker, Mustafi, Schmelzer
MID: L. Bender, Draxler, Ginter, Goretzka, Gotze, Hahn, Khedira, Kroos, Meyer, Muller, Ozil, Reus, Schweinsteiger
ATT: Podolski, Schurrle, Klose, Volland

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 12:57

@mskafc
Destro fajny , ale czy nada się do Arsenalu ?
nie lubię transferów z Serie A do BPL , które mają znaczyć o sile.

Marzag komentarzy: 41299 newsów: 108.05.2014, 12:55

żenada, ktoś nie chce żeby Barcelonie źle poszło za sezon

koczan_4 komentarzy: 330208.05.2014, 12:54

@marzag
Podobno tak.

A co do Cesca, nie ma co wierzyć w te ploty o jego odejściu z Barki.

Marzag komentarzy: 41299 newsów: 108.05.2014, 12:54

thide, co znaczy zawieszona? że jak jeszcze jeden przekręt zrobią to zostanie dopiero odnowiona? ;|

songoku95 komentarzy: 2348608.05.2014, 12:53

ogólnie Cesc spoko, ale troche mamy ten przepych w ofensywie. Wołałbym Morgana i skrzydłowego. Ogólnie gdyby Ozil nie przyszedł w poprzednie okienko to spoko, ale teraz dla Cesca nie ma miejsca.

mskafc komentarzy: 579608.05.2014, 12:52

Arsenal have contacted Roma striker Mattia Destro's agent, according to reports.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 108.05.2014, 12:47

Magazyn "Forbes" opublikował najnowsze notowanie najbardziej wartościowych klubów świata. Na pozycji piątej znalazł się Arsenal, który zanotował przychód w wysokości 370 mln $ oraz zysk 38 mln $, a wartość klubu z Emirates wynosi 1,33 mld $.

ArseneAl komentarzy: 2341708.05.2014, 12:45

@thide
Cuadrado? Przecież to skrzydłowy. Z defensywą ma wspólnego tylko to, że jak Viola grała formacją 3-5-2 to grał jako prawy pomocnik. Zresztą to piłkarz w stylu Gervinho.

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 12:33

@thide
no rzeczywiście napisałem to w komiczny sposób xd
chodziło mi o to , że Real wzmocnił ofensywną pozycję i był na dużym "-" z hajsem i musieli się kogoś pozbyć - padło na Mesuta
nie wydaje mi się by Bayern czy Leverkusen wzmocnili środek w lecie , podobnie jak PSG (jeśli tak to bardziej ofensywe niż DM'a)

patrze obiektywnie , chciałbym by były transfery 30+ , ale wolę podejśc sceptycznie i nastawić się na takie do 20 , by potem się cieszyć , dlatego też moje propozycję , bo są to tylko propozycję , żaden z nas nie ma wpływu na to co będzie nie są jakoś szalenie mocne

TakKrzysiu komentarzy: 893808.05.2014, 12:33

Jak myślicie, Diaby dostanie jutro szanse? W takim meczu mógłby zagrać chociaż połowe. Wystep w PL to dla niego antydepseresant^^.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2014, 12:32