Zadanie wykonane, Kanonierzy z trzema punktami!

Zadanie wykonane, Kanonierzy z trzema punktami! 04.05.2014, 15:43, bojowy schabowy 3136 komentarzy

Dzisiejszego dnia w północnym Londynie dopisuje nie tylko pogoda, wszyscy fani Kanonierów również mają nienajgorsze humory. Wszystko przez to, że zespół Arsene’a Wengera po raz kolejny zakończy sezon w TOP4. Do końca sezonu ligowego zostały Arsenalowi dwa mecze, dzisiejszy – z West Bromem – oraz pojedynek z Norwich, który odbędzie się za tydzień na Carrow Road.

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal(80. Vermaelen), Flamini, Arteta(61. Kallstrom), Cazorla(70. Rosicky), Ozil, Podolski, Giroud.

Ławka rezerwowych: Fabianski, Jenkinson, Vermaelen, Kallstrom, Rosicky, Diaby, Sanogo.

West Bromwich Albion: Foster, Dawson, Lugano, Olsson, Brunt, Amalfitano(80. Anichebe), Mulumbu(85. Vydra), Morrison, Dorrans, Sessegnon, Berahino.

Ławka rezerwowych: Myhill, Anichebe, O’Neil, Sinclair, Vydra, McAuley, Yacob.

Początek spotkania w wykonaniu obu zespołów był dosyć senny. Dopiero w 5. minucie doszło do pierwszej sytuacji strzeleckiej. Podolski po zamieszaniu w polu karnym gości oddał strzał na bramkę Fostera, jednak uderzył minimalnie niecelnie.

Na odpowiedź The Baggies nie trzeba było długo czekać, już po trzech minutach sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Berahino, reprezentant angielskiej młodzieżówki uderzył nieczysto, a Szczęsny nie miał kłopotów ze złapaniem futbolówki.

W 13. minucie niezłą akcją popisał się Ozil, który po przedrylowaniu dwóch rywali zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, strzał Cazorli nie stanowił jednak większego zagrożenia dla Fostera, który sparował piłkę za linię bramkową.

14. minuta okazała się być zbawienna dla Kanonierów, Olivier Giroud strzelił główką wspaniałą bramkę,a to wszystko po niezgorszym dośrodkowaniu Cazorli z rzutu rożnego.

Gdyby nie Foster, to w 25. minucie mogłoby być już 2-0. Cazorla zagrał do Flaminiego znakomitą górką piłkę, Francuz próbował zagrać do niepilnowanego Girouda, jednak zatrzymał go bramkarz gości.

W 32. minucie groźny strzał na bramkę Szczęsnego oddał Sessegnon, jednak jego uderzenie, nie bez problemów, obronił Polak. Najwidoczniej, Szczęsny bardzo chce wyprzedzić Cecha w wyścigu o Złote Rękawice.

Minutę później oglądaliśmy piękną odpowiedź Kanonierów. Ozil uruchomił na skrzydle Podolskiego, który odegrał piłkę do Cazorli. Hiszpan oddał kąśliwy strzał, który z największym trudem obronił Foster.

Po kilkunastu minutach gry, w których nie wydarzyło się nic emocjonującego, przed okazją do strzelenia bramki znowu stanął Flamini. Jego strzał zza pola karnego obronił Foster, Francuz ma dzisiaj niesamowity ciąg na bramkę.

Po doliczonych dwóch minutach sędzia Mike Jones zaprosił zawodników obu drużyn do szatni na przerwę. Oglądaliśmy niezłą połowę naszych ulubieńców, Kanonierzy zagrali bardzo mądrze, nie dawali rywalom wielu szans na pokazanie się w ofensywie.

Druga połowa zaczęła się bardzo podobnie do jej poprzedniczki. Pierwszą zgrabną akcję zaprezentował nam dopiero Giroud w 53. minucie, gdy Francuz bardzo ambitnie powalczył o futbolówkę co poskutkowało uzyskaniem rzutu rożnego.

W 58. minucie znakomitym zagraniem popisał się Monreal, znalazł w polu karnym Podolskiego, jednak Niemiec nie zdołał oddać strzału.

Arsene Wenger w 61. minucie postanowił dokonać pierwszej zmiany, Mikela Artetę zastąpił Kim Kallstrom.

Mike Jones w 63. Minucie pokazał pierwszą żółtą kartkę, niestety ujrzał ją zawodnik Arsenalu – Nacho Monreal. Hiszpan nieprzepisowo zatrzymał dobrze zapowiadającą się kontrę West Browich.

Jak donoszą angielskie media: Loic Remy przybył na The Emirates obejrzeć dzisiejszy mecz w ekskluzywnej loży.

Do drugiej zmiany w zespole Arsenalu doszło w 70. minucie, Cazorlę zastąpił Rosicky.

72. minuta była bardzo nerwowa dla defensywy Arsenalu, jednak Szczęsny ze stoickim spokojem zatrzymał szarżującego Amalfitano. Druga dogodna okazja dla The Baggies nadeszła wraz z dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Dorrans uderzył głową piłkę, która powędrowała nad poprzeczkę bramki bronionej przez Szczęsnego.

W 74. Minucie zakotłowało się pod bramką gości, Ozil stanął przed stuprocentową szansą na pokonanie Fostera, jednak nie trafił czysto w piłkę.

Minutę później Podolski był o włos od podwyższenia wyniku, po zamieszaniu w polu karnym rywali oddał strzał, a piłka uderzyła w słupek.

Ostatnią zmianę Wenger przygotował dla Monreala, w jego miejsce wszedł Vermaelen. Równocześnie przetasowania w swoim zespole dokonał Pepe Mel, Anichebe zastąpił Amalfitano.

W 83. minucie niezłą okazję do pokonania Fostera miał Ozil, jednak piłka po jego strzale z rzutu wolnego znalazła się w rękach bramkarza gości.

Pepe Mel postanowił dokonać kolejnej zmiany, Mulumbu zastąpił Vydra. Ofensywna zmiana.

W 90. minucie niezłą kontrę wyprowadzili gracze gości. Jednak Berahino najwyraźniej oglądał ostatni mecz Liverpoolu z Chelsea na Anfield i postanowił zimitować poślizg Gerrarda.

Niedługo po tym zdarzeniu Mike Jones zagwizdał po raz ostatni w tym meczu. Arsenal wykonał swoje zadanie, 3 punkty pozostały w Londynie. Z pewnością cieszy czyste konto Wojciecha Szczęsnego, który zrównał się liczbą czystych kont z Petrem Cechem. Arsene Wenger może być zadowolony z przebiegu tego spotkania i z zaangażowania jego podopiecznych. Gdyby Kanonierzy mieli odrobinę szczęścia to ten mecz mogliby zakończyć z większym bagażem bramek na swoim koncie.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: bojowy schabowy źrodło: własne
lays komentarzy: 3987108.05.2014, 17:19

Jeśli miałbym wybierać między Benderem a Schneiderlinem to zdecydowanie czapnąłbym tego drugiego.

Tak na prawdę to Bender szału nie robi. Jego gra jaj nie urywa. Jest solidny i młody + niemiecka generacja :) Ale Schneiderlin jest najlepszym DM w BPL tego sezonu. Świetnie gra i problemów z aklimatyzacją by nie miał żadnych. Do tego jest francuzem a Wenga takich lubi. Jest dobry fizycznie ale i dobry z niego technik. Podoba mi się tego typu gracz.

lays komentarzy: 3987108.05.2014, 17:16

Ja chce kogoś dobrego i fizycznego w środku pola na DM obok Ramseya. Jak to pauleta mówi mamy wielu hobbitów i potrzebny nam ktoś taki jak Matic Chelsea :)

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 17:16

a tak swoja drogą , jeśli 70mln E za Aguero byłoby prawdą , to w przeliczeniu na F wychodzi 55 mln F jak za kogoś takiego jak Aguero to jest przecież kpina skoro Bale poszedł za około 100 mln E , a wg mnie Aguero/Suarez to jest tak naprawdę top1 na świecie wśród napastników.

@bobocian
Martinez jest bardzo dobry na DM'a , moźemy jedynie gdybać , zobaczymy co Wenger wykombinuje , bo napewno sprowadzi DM'a

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.05.2014, 17:16

Alonso, jestem zagorzałym fanem Maticia i uważam, że taki boss by dawał spokój w defensywie. Może jestem mało pluralistyczny, ale myślę, że idealny DPM to gościu powyżej 187 cm wzrostu.

DzejCoop komentarzy: 326408.05.2014, 17:15

youtube.com/watch?v=TFBWVoztIUQ

Zapraszam hejterów Wojtusia. Sezon 2013/14 : )

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.05.2014, 17:13

Hasz, IMO są o niebo lepsi na rynku, Francuzi są w niskiej cenie, a on ma już swoje lata + nic ciekawego sobą nie prezentuje.

Alonso komentarzy: 1282408.05.2014, 17:13

TheWitek
Wysokie porażki z topem to była wina Wengera. Wychodzili na mecz nieskoncentrowani i z pełnymi gaciami. Zerowa motywacja przed meczem. DM zbytnio by tego nie zmienił.

bobocian komentarzy: 154008.05.2014, 17:12

Hasz
Nie twierdzę, że Martinez akurat jest nam potrzebny, ale defensywny pomocnik powinien być równie ważnym celem co napastnik. Schneiderlin jak najbardziej. To pierwsza klasa wśród defensywnych. Pytanie tylko na którym pomocniku
się skupić i za ile.

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 17:07

@WilSHARE
kompletnie nie potrzebny wg mnie

TheWitek komentarzy: 16808.05.2014, 17:06

DM powinien być priorytetem obok napastnika. Brak dobrego DMa był przyczyną porażek typu 5:1, 6:0. Jeżeli tylko Martinez byłby do wzięcia to 30 mln funtów należy wyłożyć. Według mnie.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.05.2014, 17:06

KOL, .crunchsports.com/category/soccer/arsenal-fc-liverpool-fc-target-alexandre-lacazette-says-lyon-will-decide-his-future-201405060013/

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 17:06

może poszła bujda , ale na transfery.info(nie wiem czy wiarygodne artykuły mają) pisza, że City dało zaporową cenę za Aguero 70 milinów Euro , jeśli ktoś go chce kupić , bo ostatnio coś się pisało , że Messi chce z nim grać w Barcelonie.

@bobocian
co do DM'a to są bardzo dobrze grający typu Schneiderlin , a taki on nie kosztuje tyle co Martinez , a ograny w BPL i jest naprawdę świetny w Soton.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 808.05.2014, 17:05

au.ibtimes.com/articles/551796/20140508/arsenal-fc-transfer-news-diego-ribas-madrid.htm

Co o tym myślicie?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 108.05.2014, 17:01

o dziwo plotek o napastikach u nas prawie nie ma,a o DM troche tego jest.

bobocian komentarzy: 154008.05.2014, 16:58

Hasz
Dobrze prawisz i rozsądnie. Jednak mamy braki w DM i wg mnie jest to ważniejsza strategicznie pozycja niż atakujący. Bo z drugiej strony nie zanosi się na to by któryś z napastników "top class" był do zgarnięcia.

Henius komentarzy: 4508.05.2014, 16:51

a może haxball?

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 16:51

przepraszam za podówjny komentarz , ale wydanie 30 mln F (około ) na Dm'a pokroju Martineza wyklucza możliwośc zgarnięcia kolejnej okazji typu Oezil w DD , a kto wie co kupi Real ?
może się okazać , że któryś z top class napadziorów będzie do zgarnięcia , a my się wysypiemy na DM'a ?
Wenger głupi nie jest i nas jeszcze pozytywnie zaskoczy w tym okieku transferowym

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 16:46

to jak 35 milionów za Carvalho , to już wolę Schneiderlina za max 20 E i reszta na napadziora , PO + GK + Vela (niech będzie nawet 20 E za Bonego ) to może udałoby się poszaleć
jakby nie patrząc to te 70 mln F w takiej "FIFA REAL GAME" można byłoby ładnie wzmocnić skład

pietraz komentarzy: 158808.05.2014, 16:45

*maciekbe

livesports.pl/drabinka/QwlQakAC/2g0Zq2RA/#draw

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2014, 16:42

Jaki Matiudi ludzie. Matuidi. Jaki Carvalhio. Carvalho.

William Carvalho za 35 milionów ojro pójdzie. ponoć szły zapytania z Manchesteru i tyle niby zażądali

Theo10 komentarzy: 829708.05.2014, 16:38

@macekbe

Pierwszy mecz z dwumeczu pierwszego półfinału ;p

ArseneAl komentarzy: 2341708.05.2014, 16:35

@Szogun
Carvalho ma klauzulę bodajże 40 mln ojro.
Bender ma umowę do 2019 roku.

I tak najlepsiejszy jest Schneiderlin i kuniec!

tyson880 komentarzy: 1049608.05.2014, 16:34

Będą jakieś tapety z terminarzem na maj?

maciekbe komentarzy: 1245808.05.2014, 16:30

te dzisiejsze play offy w Champioship to jakieś decydujące czy jak? Bo nie wiem dokładnie jak to tam wygląda. Dajcie znać, bo może szykuje się jakiś fajny meczyk

mar12301 komentarzy: 2314408.05.2014, 16:29

nawet 30 na DM'a* :)

Prędzej uwierzę w Bendera niż w Martineza. No, ok. Może Martinez 40 mln nie będzie kosztował, ale Arsenal nie wyda tyle na DM'a

Szogun komentarzy: 28752 newsów: 308.05.2014, 16:20

Ok widzę umowę Bendera do 2017 roku ale z umowami to jest tak,że jedynie podwyższają wartość zawodnika a jedyną przeszkodą jest to,iż sam zainteresowany nie chce przejść.

Szogun komentarzy: 28752 newsów: 308.05.2014, 16:14

ArsenAl To,że Matiudi podpisał umowę to wiedziałem ale gdzieś słyszał,że Bender?? Za Carvalhio wiedziałem,że trzeba sypnąć około 30 mln ale liczmy euro to daje 22-23 mln funtów. Fernando podpisał co prawda nową umowę ale jest w nim zapisana klauzula odejścia 30 mln euro.

TakKrzysiu komentarzy: 893808.05.2014, 15:57

Nie wiem czy Wenga widzi na skrzydle Campbella, przy naszej taktyce. Chciałbym zobaczyć jak radzi sobie na szpicy i z grą tyłem do bramy.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2014, 15:57

@Hasz, no nie wyrabiam, bo mi się litery mieszają po 100 stronach :P.

ArseneAl komentarzy: 2341708.05.2014, 15:53

@Hasz
5 lat temu.

mwk komentarzy: 97008.05.2014, 15:53

Mnie się wydaje, że kupimy na atak jakiegoś świetnego kota, na inne pozycje pewnie pościągamy jakieś młode talenty. Wenger obiecał Ozilowi kolejne wielkie transfery, gdy ten podpisywał umowę, a Wenger jest człowiekiem starej daty i obietnic z pewnością dotrzymuje.

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 15:51

@ArseneAl
jak miałeś 19/20 z angielskiego , jak tam max jest 30 ? no chyba , że to dawno było

ArseneAl komentarzy: 2341708.05.2014, 15:50

@thide
Nie dygaj. Ustne to najłatwiejszy shit na maturach.
Z polskiego miałem 18/20, a pracę kupiłem (oczywiście wszystko z bibliografii przeczytałem i obejrzałem) i mocno się nie uczyłem.
Angielski 19/20, a też jakimś orłem z niego nie jestem.

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 15:48

@thide
300 stron to 1 dzień czytania jak się zmusisz
ja sam muszę przeczytać takie 4

Marzag komentarzy: 41302 newsów: 108.05.2014, 15:48

thide, jak już czytałeś to audiobook powinien się nadać, ja "czytałem" opowieści z 1000 i 1 nocy korzystając z audiobooka i o ile na początku wszystko fajnie ogarniałem, to potem nieświadomie zaczynałem o czymś myśleć a w tym czasie lektor czytał dalej.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50308.05.2014, 15:47

Audiobooki imo nie są dobre. Ja się przy tym nie umiem skupić.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2014, 15:46

@Marzag, gdzieś głęboko w pamięci wiem co tam się działo, ale wolałbym to sobie przypomnieć. ma 316 stron

Marzag komentarzy: 41302 newsów: 108.05.2014, 15:43

thide, na audiobooku połowy faktów pozapominasz, chyba, że to bardzo krótka powieść.

Marzag komentarzy: 41302 newsów: 108.05.2014, 15:42

RIVALDO700, stopniowanie Gomis - Przeciętny - Dobry doskonale pasuje do zawodnika Lyonu. Mam osobiście nadzieję, że przyjdzie ktoś dobry ;p

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2014, 15:41

mam takie pytanko. kiedyś czytałem książkę, którą wpisałem do bibliografii, ale trochę jej nie pamiętam. co bardziej się opłaca: