Zadanie wykonane, Kanonierzy z trzema punktami!

Zadanie wykonane, Kanonierzy z trzema punktami! 04.05.2014, 15:43, bojowy schabowy 3136 komentarzy

Dzisiejszego dnia w północnym Londynie dopisuje nie tylko pogoda, wszyscy fani Kanonierów również mają nienajgorsze humory. Wszystko przez to, że zespół Arsene’a Wengera po raz kolejny zakończy sezon w TOP4. Do końca sezonu ligowego zostały Arsenalowi dwa mecze, dzisiejszy – z West Bromem – oraz pojedynek z Norwich, który odbędzie się za tydzień na Carrow Road.

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal(80. Vermaelen), Flamini, Arteta(61. Kallstrom), Cazorla(70. Rosicky), Ozil, Podolski, Giroud.

Ławka rezerwowych: Fabianski, Jenkinson, Vermaelen, Kallstrom, Rosicky, Diaby, Sanogo.

West Bromwich Albion: Foster, Dawson, Lugano, Olsson, Brunt, Amalfitano(80. Anichebe), Mulumbu(85. Vydra), Morrison, Dorrans, Sessegnon, Berahino.

Ławka rezerwowych: Myhill, Anichebe, O’Neil, Sinclair, Vydra, McAuley, Yacob.

Początek spotkania w wykonaniu obu zespołów był dosyć senny. Dopiero w 5. minucie doszło do pierwszej sytuacji strzeleckiej. Podolski po zamieszaniu w polu karnym gości oddał strzał na bramkę Fostera, jednak uderzył minimalnie niecelnie.

Na odpowiedź The Baggies nie trzeba było długo czekać, już po trzech minutach sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Berahino, reprezentant angielskiej młodzieżówki uderzył nieczysto, a Szczęsny nie miał kłopotów ze złapaniem futbolówki.

W 13. minucie niezłą akcją popisał się Ozil, który po przedrylowaniu dwóch rywali zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, strzał Cazorli nie stanowił jednak większego zagrożenia dla Fostera, który sparował piłkę za linię bramkową.

14. minuta okazała się być zbawienna dla Kanonierów, Olivier Giroud strzelił główką wspaniałą bramkę,a to wszystko po niezgorszym dośrodkowaniu Cazorli z rzutu rożnego.

Gdyby nie Foster, to w 25. minucie mogłoby być już 2-0. Cazorla zagrał do Flaminiego znakomitą górką piłkę, Francuz próbował zagrać do niepilnowanego Girouda, jednak zatrzymał go bramkarz gości.

W 32. minucie groźny strzał na bramkę Szczęsnego oddał Sessegnon, jednak jego uderzenie, nie bez problemów, obronił Polak. Najwidoczniej, Szczęsny bardzo chce wyprzedzić Cecha w wyścigu o Złote Rękawice.

Minutę później oglądaliśmy piękną odpowiedź Kanonierów. Ozil uruchomił na skrzydle Podolskiego, który odegrał piłkę do Cazorli. Hiszpan oddał kąśliwy strzał, który z największym trudem obronił Foster.

Po kilkunastu minutach gry, w których nie wydarzyło się nic emocjonującego, przed okazją do strzelenia bramki znowu stanął Flamini. Jego strzał zza pola karnego obronił Foster, Francuz ma dzisiaj niesamowity ciąg na bramkę.

Po doliczonych dwóch minutach sędzia Mike Jones zaprosił zawodników obu drużyn do szatni na przerwę. Oglądaliśmy niezłą połowę naszych ulubieńców, Kanonierzy zagrali bardzo mądrze, nie dawali rywalom wielu szans na pokazanie się w ofensywie.

Druga połowa zaczęła się bardzo podobnie do jej poprzedniczki. Pierwszą zgrabną akcję zaprezentował nam dopiero Giroud w 53. minucie, gdy Francuz bardzo ambitnie powalczył o futbolówkę co poskutkowało uzyskaniem rzutu rożnego.

W 58. minucie znakomitym zagraniem popisał się Monreal, znalazł w polu karnym Podolskiego, jednak Niemiec nie zdołał oddać strzału.

Arsene Wenger w 61. minucie postanowił dokonać pierwszej zmiany, Mikela Artetę zastąpił Kim Kallstrom.

Mike Jones w 63. Minucie pokazał pierwszą żółtą kartkę, niestety ujrzał ją zawodnik Arsenalu – Nacho Monreal. Hiszpan nieprzepisowo zatrzymał dobrze zapowiadającą się kontrę West Browich.

Jak donoszą angielskie media: Loic Remy przybył na The Emirates obejrzeć dzisiejszy mecz w ekskluzywnej loży.

Do drugiej zmiany w zespole Arsenalu doszło w 70. minucie, Cazorlę zastąpił Rosicky.

72. minuta była bardzo nerwowa dla defensywy Arsenalu, jednak Szczęsny ze stoickim spokojem zatrzymał szarżującego Amalfitano. Druga dogodna okazja dla The Baggies nadeszła wraz z dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Dorrans uderzył głową piłkę, która powędrowała nad poprzeczkę bramki bronionej przez Szczęsnego.

W 74. Minucie zakotłowało się pod bramką gości, Ozil stanął przed stuprocentową szansą na pokonanie Fostera, jednak nie trafił czysto w piłkę.

Minutę później Podolski był o włos od podwyższenia wyniku, po zamieszaniu w polu karnym rywali oddał strzał, a piłka uderzyła w słupek.

Ostatnią zmianę Wenger przygotował dla Monreala, w jego miejsce wszedł Vermaelen. Równocześnie przetasowania w swoim zespole dokonał Pepe Mel, Anichebe zastąpił Amalfitano.

W 83. minucie niezłą okazję do pokonania Fostera miał Ozil, jednak piłka po jego strzale z rzutu wolnego znalazła się w rękach bramkarza gości.

Pepe Mel postanowił dokonać kolejnej zmiany, Mulumbu zastąpił Vydra. Ofensywna zmiana.

W 90. minucie niezłą kontrę wyprowadzili gracze gości. Jednak Berahino najwyraźniej oglądał ostatni mecz Liverpoolu z Chelsea na Anfield i postanowił zimitować poślizg Gerrarda.

Niedługo po tym zdarzeniu Mike Jones zagwizdał po raz ostatni w tym meczu. Arsenal wykonał swoje zadanie, 3 punkty pozostały w Londynie. Z pewnością cieszy czyste konto Wojciecha Szczęsnego, który zrównał się liczbą czystych kont z Petrem Cechem. Arsene Wenger może być zadowolony z przebiegu tego spotkania i z zaangażowania jego podopiecznych. Gdyby Kanonierzy mieli odrobinę szczęścia to ten mecz mogliby zakończyć z większym bagażem bramek na swoim koncie.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: bojowy schabowy źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341708.05.2014, 12:27

Ja dużo bardziej bym fapował jakby przyszedł Schneiderlin niż Fabregas.

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 12:23

@thide
nie uwierzyłbym , ale nie Mesut nie przedłużał kontraktów , a do tego fakt , że przychodzili inni mógł sprawić , że odejdzie
a do PSG , Leverkusen czy Bayernu , nie przyszedł nikt jak na razie do linii pomocy

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 12:22

@thide
ale porównaj sobie drużyny w ligach , jeśli byłby kox (a po cenie tak się wydaję) to strzelałby dużo bramek jakimś ogórasom , których nazw ciężko mi wypowiedzieć , a takie Norwich czy Fulham zjada ich na śniadanie , po prostu nie przemawia on do mnie
Argument , że ma słaba pomoc można podać w wielu przypadkach
Bony , Remy , Immobile , Doumbia
to nie jest wyznacznik , bo jak dla mnie wyspiarskie granie jest kilka poziomów wyżej od reszty

Kaczaza komentarzy: 724108.05.2014, 12:21

Ja stawiam że Fabs przyjdzie, dla Wengi to promocja.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2014, 12:15

@Hasz, a uwierzyłbyś w Ozila? przecież transferów nie da się przewidzieć. można tylko spekulować...

Gerwazy komentarzy: 169808.05.2014, 12:15

a czy janek czasem nie uciekal z francji z powodu seksu z nieletnia?? takie cos mi sie kojarzy

"In January M'Vila behaved badly - one day he trained, one day he didn't," Bilyaletdinov told France Football.

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 12:15

@Kaczaza
bo włoska to jest pastwisko + kick and rush
nie potrafię tego oglądać , już wole ekstraklase
@Marzag
ja też bardzo chciałbym zobaczyć u nas Morgana , ale jeśli nie on to kto ?
w Martineza, Matuidiego czy Bendera - nie uweirze , bo i tak nie ma szans
z Khedira to jest niewiadoma ogromna
M`Vila jak napisałeś problemy byłby okrzesania natury , że to tak ujmę
to zostaje nam tak naprawdę jedynie Morgan..

ArseneAl komentarzy: 2341708.05.2014, 12:13

espn.co.uk/football/sport/story/298577.html

Hmm.. są 3 możliwości.
1. Trener Rubina nie chce się go pozbywać
2. M'Vila obija się na treningach/jest bez formy
3. Trener Rubina niezbyt wysoko go ceni.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2014, 12:12

@damian, na arsenal playerze

Marzag komentarzy: 41302 newsów: 108.05.2014, 12:12

damianARSENAL, na arsenal.com

@Hasz, równie dobrze można powiedzieć, że gra w Porto, które ma słabszą linię pomocy od Arsenalu i przez to może mieć mniej okazji bramkowych, a w Londynie miałby za plecami Ozila, Ramseya, Cazorle, Wilshere'a, a na skrzydłach Walcotta, Oxa czy Podolskiego i mógłby dzięki nim otrzymywać więcej podań i strzelać więcej bramek...

“That is not close to be closed,”
“I will have to accept it [Sagna leaving] because only he can decide that now. If he goes we will accept it and respond.”
On squad for Norwich:
"Everybody is available. Ramsey could be available and Wilshere too.
"Gibbs is also back in the squad, he has been doing normal training. But Oxlade-Chamberlain is still out."

Kaczaza komentarzy: 724108.05.2014, 12:10

Hasz;
Taka ogórkowa nie jest skoro przeskoczyła włoską

damianARSENAL komentarzy: 854708.05.2014, 12:10

gdzie można obejrzeć powtórkę meczu na arsenal.com?

Marzag komentarzy: 41302 newsów: 108.05.2014, 12:10

Hasz, Schneiderlin nawet na MŚ nie pojedzie, a jest bardzo dobry, wolałbym go 100x bardziej niż takiego M'Vile

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 12:09

@dennis93
odrazu jeszcze Martineza , który poza tamtym sezonem w tym prezentuje się słabo (jeszcze nie strzelił 20 bramek w ogórkowej portugalskiej to co będzie w BPL )
a co do Groszka to po ostatnim meczu w mułach (w którym wyszedł w 1 składzie ) to naprawdę z czym do czego..

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2014, 12:08

tyle, że Fernando gra w Szachtarze i w Porto, więc jest ich dwóch. obaj są dosyć dobrzy.

"DM do pierwszego składu Fernando,Carvalhio,Bender,Schneiderlin,Matiudi,Martinez,Song,Khedira,M'Villa (Nie wiem jak gra ale podobno chce odejść)"

Carvalhio
Matiudi
M'Villa

:D

Song wraz z Fabsem są na wylocie z Barcelony, bo szykują ostrą selekcje. Podobno Barcelona zaoferowała obu Manchesterowi United, tyle, że przed ofertą United muszą chyba złożyć zapytanie do Arsenalu czy na jakiej zasadzie polega ta zasada?

Oko147 komentarzy: 296 newsów: 108.05.2014, 12:07

Dzięki bardzo ;)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2014, 12:06

na a.com mecz jest na następny dzień, a na allgoals kilkadziesiąt minut po mecuz

dennis93 komentarzy: 107208.05.2014, 12:03

Kupmy Groszka, pasuje do nas idealnie.

damianARSENAL komentarzy: 854708.05.2014, 12:01

Ja się nie napalam na transfery, będzie jak co roku:)

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 11:56

@Marzag
chodziło mi o boiskowe , może nie być tak trudnym egzemplarzem jak Benio
a z RvP Wenger potrafił sobie poradzić

ciężko będzie znaleźć dobrego Dm'a , który przyszedł by przed MŚ , bo po nich to już będzie wielka nie wiadoma

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 11:53

Oglądnałem sobie kilka kompilacji (śmiechłem) z tym M'Vila i przypomina mi trochę Songa jak grał u nas w swoich najlepszych meczach (oczywiśćie , nie ma co oceniać po kompilacjach) , ale wydaję się być fajnym wyborem : najmłodszy z wszystkich tutaj proponowanych , nieźle zbudowany , a co najważniejsze jest czarny (każdy czarny na DM'ie niszczył - chodzi mi , że pochodzenie Afrykańskie) , a do tego francuz
może oglądne sobie Rubin w sobotę

Oko147 komentarzy: 296 newsów: 108.05.2014, 11:52

O, to git. A po jakim czasie będzie mniej więcej dostępny orientujesz się?

Hans_Zimmer komentarzy: 594608.05.2014, 11:51

Szogun nie wiesz jak gra, ale typujesz go do pierwszego składu? ok.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2014, 11:50

@Oko obejrzeć można na arsenal.com a ściągnąć na allgoals.com.pl

Oko147 komentarzy: 296 newsów: 108.05.2014, 11:48

Siemanko. Ktoś sie orientuje z jakiej stronki można będzie pobrać cały niedzielny mecz Kanonierów? Bo nie będę miał możliwości obejrzenia go na żywo.

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 11:46

@thide
nie , GO aktualnie nie posiadam ; )

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2014, 11:45

@Hasz, grałem z tobą dziś w cs go czy to nie Ty?

aguero10 komentarzy: 859008.05.2014, 11:39

Jesli bedzie nowy DM w co watpie to Arteta goodbye

Hasz komentarzy: 76908.05.2014, 11:37

nie jestem fanem ligi rosyjskiej i za bardzo nie słyszałem o tym grajku (obił się o uszy grając w francji)
jaką ma specyfike ?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2014, 11:35

M'Vila z chęcią, ale Wenger ma Artetę. Arteta=idealne włosy. Idealne włosy=jakość.

aguero10 komentarzy: 859008.05.2014, 11:33

EXCLUSIVE: Yann M'Vila is unsettled in Russia an will leave this summer. Everton and arsenal are said to be interested.

Szogun komentarzy: 28752 newsów: 308.05.2014, 11:30

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 308.05.2014, 11:26

Thide

Sama prawda o tych małolatach. Ost kumpel napisał Sreal na fbbo jest kibicem barcy ale nie ma sensu wdawac sie w dyskusje. A koles ma 23lata.

Marzag komentarzy: 41302 newsów: 108.05.2014, 11:25

lays, 27 mln funtów za defensywnego pomocnika to nie tak mało, zwłaszcza dla Arsenalu.

lays komentarzy: 3987108.05.2014, 11:18

ArseneAl

Tez tak uwazam ale pare razY zagral na dm dlatego go tam podporzadkowalem.

Super Kosa!

Martinez nie bd taki drogi.

35 mln euro - 27-28 mln funtow

Oggy komentarzy: 948908.05.2014, 11:15

Al- Schweini znowu zawiódł w meczach z topem, do tego robi się stary. Jeśli Pep nie obieca Kroosowi że zostanie zastępcą prosiaczka to...zrobi kolejny katastrofalny błąd. Szkoda że Badstuber się rozleciał, jest tak ze 3 razy lepszy od klocka Boatenga.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.05.2014, 11:10

zapomnijcie o DM do pierwwszego składu ;)

Marzag komentarzy: 41302 newsów: 108.05.2014, 11:09

Wenger ściemnia tym worlcupem, tak naprawdę chodzi o to że jesteśmy na 4 miejscu i nie mamy jeszcze pewnych pieniędzy z LM

ArseneAl komentarzy: 2341708.05.2014, 11:09