Zadanie wykonane. Nottingham Forest 1-2 Arsenal

Zadanie wykonane. Nottingham Forest 1-2 Arsenal 31.01.2024, 00:15, Trempa 2028 komentarzy

Wizycie na City Ground przyświecał jeden cel: wygrana. Podopieczni Mikela Artety spełnili oczekiwania sztabu i kibiców, notując drugie zwycięstwo z rzędu po styczniowej przerwie, choć nie obyło się bez nerwowej końcówki.

Pierwsza połowa to klasyczny Arsenal z ostatnich kilku tygodni. Bardzo wysokie posiadanie piłki, zdominowanie przeciwnika, ale brak wykreowanych dogodnych sytuacji bramkowych. Piłkarze próbowali, wymieniali się pozycjami i szukali wolnej luki do przetransportowania futbolówki w pole karne. Jednak nic nie przynosiło skutku: gra na małej przestrzeni, dośrodkowania z bocznych sektorów, strzały z dystansu, rzuty rożne, gra po obwodzie, rozciąganie drużyny przeciwnej. Gospodarze byli cofnięci, bardzo dobrze bronili, zamykali przestrzenie i nie pozwalali na zbyt dużo w pobliżu własnego pola karnego.

Ciekawie było w 14 minucie, kiedy to podanie w polu karnym od Zinchenki otrzymał Smith-Rowe, podał wzdłuż linii bramkowej do Jesusa, ale Murillo skutecznie przeszkodził napastnikowi. Najgroźniejsza akcja to 44 minuta i wstrzelenie piłki przez Ukraińca w pole karne, trafiła ona do Saki, ale dobrze spisujący się w tym meczu Murillo po raz kolejny zablokował futbolówkę, która wyszła na rzut rożny. Poza tym pierwsza połowa to kilka niecelnych oraz zablokowanych strzałów.

Druga połowa to już ciekawsze widowisko. W przerwie meczu trener gospodarzy zmienił napastnika, Awoniyi pojawił się w miejsce Wooda i już od początku dawał się we znaki defensywie Arsenalu. Jednak poza początkowymi podrygami, które nie przyniosły efektu, to goście rządzili na boisku. 53 minuta, Saka znalazł się w dobrej sytuacji, ale strzał po rykoszecie dobrze obronił Turner. Kilka minut później bardzo ładną akcję przeprowadzili po prawej stronie: wymiana piłki na linii White-Saka-Odegaard-Jesus zakończyła się strzałem tego ostatniego w słupek! Nie minęło dużo czasu, a Brazylijczyk ponownie znalazł się w dogodnej sytuacji. Tym razem sam świetnie zachował się w polu karnym, ale strzał z woleja przeleciał wysoko ponad bramką.

Można rzec, że do trzech razy sztuka. 65 minuta przyniosła w końcu bramkę dla Arsenalu, której autorem był właśnie Jesus. Piłkę z autu podał mu Zinchenko, Brazylijczyk wbiegł w pole karne i z ostrego kąta strzałem z lewej nogi pokonał bramkarza. Wydaje się, że w tej sytuacji bramkarz Nottingham mógł się lepiej zachować. Ale tym będą się przejmować tylko kibice i trener gospodarzy.

Zawodnicy Nuno Espirito Santo ruszyli odważniej po stracie bramki. Udało im się wywalczyć rzut rożny, ale po tym stałym fragmencie gry Arsenal przejął piłkę i ruszył z kontratakiem. Odegaard uruchomił Jesusa, który podał do Saki, a ten z prawej nogi pokonał Turnera. 72 minuta, 0-2!

Po tej bramce obie drużyny starały się stwarzać zagrożenie, ale brakowało konkretów. Arsenal już nie musiał, a Nottingham nie potrafiło. Mecz zbliżał się ku końcowi i można było zacząć chwalić grę obronną Kanonierów, którzy przez całe spotkanie nie pozwolili przeciwnikom na ani jedną groźną akcję. Aż tu nagle w 89 minucie pojedynek główkowy przegrał Zinchenko, piłkę otrzymał Awoniyi, przepchnął Salibę i wlał jeszcze nadzieję w serca zgromadzonych na stadionie kibiców. Tej sytuacji można było uniknąć. Możliwe, że gdyby czekający od dłuższej chwili na wejście na boisko Kiwior doczekał się przerwy w grze, to pomógłby skutecznie zażegnać niebezpieczeństwo. Gospodarze mieli jeszcze jedną szansę w 93 minucie, kiedy to po rzucie rożnym piłka trafiła do Awoniyi’ego, ale jego strzał pewnie wyłapał Raya.

Cenne zwycięstwo na City Ground. Arsenal przegrał ostatnie 3 wizyty na terenie Nottingham Forest, a ostatnia wygrana miała tam miejsce w 2016 roku. Teraz Mikel Arteta musi przygotować drużynę na arcyważne spotkanie z Liverpoolem, które odbędzie się 4 lutego.

Nottingham Forest 1-2 Arsenal
Awoniyi 89’ – Jesus 65’, Saka 72’

Nottingham Forest: Turner; Montiel, Omobamidele, Murillo, Toffolo; Williams (Elanga 77’), Danilo, Mangala (Yates 71’), Dominguez (Hudson-Odoi 63’); Gibbs-White; Wood (Awoniyi 45’)

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (Kiwior 90’); Odegaard (Jorginho 90’), Rice, Smith-Rowe (Havertz 71’); Saka, Gabriel Jesus (Nketiah 77’), Martinelli (Trossard 77’)

Przecież to Nasz aut powinien być.

@pioafc: tak,tak. Komentator o nim wspominał. Tylko usłyszałem nazwisko, a nie o co dokładnie chodziło. Ale no nacho to był taki zawodnik, co z pewnego poziomu nie schodził, bardzo solidny zawodnik

minio7 komentarzy: 281504.02.2024, 19:03

Saka całkiem nieźle w defie, Podejrzewam że zejdzie Gabi

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 304.02.2024, 19:03

@Garfield_pl: Raczej Trossard. Havertz dziś na ataku.

Garfield_pl komentarzy: 2835604.02.2024, 19:03

@johnyegzekutor1993 napisał: "Po meczu! 3 pkt zostaja w Londynie"
Zegnamu6,uciekaj do live

pioafc komentarzy: 4398 newsów: 204.02.2024, 19:02

@Freo98: Monreal? Uwielbiałem gościa. Choćby w Arsenalu było największe szambo świata na Nacho zawsze można było liczyć.

Sebastiansuski komentarzy: 21804.02.2024, 19:02

Sędzia C..j

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 304.02.2024, 19:02

Kiwior naprostowal Jotę trochę.

zwierz komentarzy: 163004.02.2024, 19:02

Dzięki temu, że to też taki farfocel, ten gol cieszy podwójnie :)

Garfield_pl komentarzy: 2835604.02.2024, 19:02

ESR za Havertza teraz mógłby wejść

damianARSENAL komentarzy: 857404.02.2024, 19:02

Mamy tak wykartkowana obronę ze to się skończy czerwonym kartonikiem.

damianARSENAL komentarzy: 857404.02.2024, 19:01

Ponad 20 baniek za Kiwiora to kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. Podobnie Vieira, Lokonga No i Havertz.

pioafc komentarzy: 4398 newsów: 204.02.2024, 18:59

Elegancko - miejmy nadzieję to przywróci życie u naszych (zarówno piłkarzy jak i kibiców :))

damianARSENAL komentarzy: 857404.02.2024, 18:59

Kiwior jest do sprzedania

IPiotrek komentarzy: 214104.02.2024, 18:59

Szacun dla Live, że oddali nam tą bramkę;)

mel75 komentarzy: 71204.02.2024, 18:59

Obrońcy dziś top

kamo99111 komentarzy: 693404.02.2024, 18:59

Najlepszy mecz Martinellego w tym sezonie ... może nawiaze ta druga połowa sezonu do zeszłorocznej dyspozycji.

1886gunner1886 komentarzy: 147704.02.2024, 18:59

@ostriket: Kai by podawał do tyłu xd

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 304.02.2024, 18:59

Odegard nie potrzebnie teraz wchodzi w trzech. Uspokoić trzeba.

Melek komentarzy: 10604.02.2024, 18:58