Zadanie wykonane. Nottingham Forest 1-2 Arsenal

Zadanie wykonane. Nottingham Forest 1-2 Arsenal 31.01.2024, 00:15, Trempa 2028 komentarzy

Wizycie na City Ground przyświecał jeden cel: wygrana. Podopieczni Mikela Artety spełnili oczekiwania sztabu i kibiców, notując drugie zwycięstwo z rzędu po styczniowej przerwie, choć nie obyło się bez nerwowej końcówki.

Pierwsza połowa to klasyczny Arsenal z ostatnich kilku tygodni. Bardzo wysokie posiadanie piłki, zdominowanie przeciwnika, ale brak wykreowanych dogodnych sytuacji bramkowych. Piłkarze próbowali, wymieniali się pozycjami i szukali wolnej luki do przetransportowania futbolówki w pole karne. Jednak nic nie przynosiło skutku: gra na małej przestrzeni, dośrodkowania z bocznych sektorów, strzały z dystansu, rzuty rożne, gra po obwodzie, rozciąganie drużyny przeciwnej. Gospodarze byli cofnięci, bardzo dobrze bronili, zamykali przestrzenie i nie pozwalali na zbyt dużo w pobliżu własnego pola karnego.

Ciekawie było w 14 minucie, kiedy to podanie w polu karnym od Zinchenki otrzymał Smith-Rowe, podał wzdłuż linii bramkowej do Jesusa, ale Murillo skutecznie przeszkodził napastnikowi. Najgroźniejsza akcja to 44 minuta i wstrzelenie piłki przez Ukraińca w pole karne, trafiła ona do Saki, ale dobrze spisujący się w tym meczu Murillo po raz kolejny zablokował futbolówkę, która wyszła na rzut rożny. Poza tym pierwsza połowa to kilka niecelnych oraz zablokowanych strzałów.

Druga połowa to już ciekawsze widowisko. W przerwie meczu trener gospodarzy zmienił napastnika, Awoniyi pojawił się w miejsce Wooda i już od początku dawał się we znaki defensywie Arsenalu. Jednak poza początkowymi podrygami, które nie przyniosły efektu, to goście rządzili na boisku. 53 minuta, Saka znalazł się w dobrej sytuacji, ale strzał po rykoszecie dobrze obronił Turner. Kilka minut później bardzo ładną akcję przeprowadzili po prawej stronie: wymiana piłki na linii White-Saka-Odegaard-Jesus zakończyła się strzałem tego ostatniego w słupek! Nie minęło dużo czasu, a Brazylijczyk ponownie znalazł się w dogodnej sytuacji. Tym razem sam świetnie zachował się w polu karnym, ale strzał z woleja przeleciał wysoko ponad bramką.

Można rzec, że do trzech razy sztuka. 65 minuta przyniosła w końcu bramkę dla Arsenalu, której autorem był właśnie Jesus. Piłkę z autu podał mu Zinchenko, Brazylijczyk wbiegł w pole karne i z ostrego kąta strzałem z lewej nogi pokonał bramkarza. Wydaje się, że w tej sytuacji bramkarz Nottingham mógł się lepiej zachować. Ale tym będą się przejmować tylko kibice i trener gospodarzy.

Zawodnicy Nuno Espirito Santo ruszyli odważniej po stracie bramki. Udało im się wywalczyć rzut rożny, ale po tym stałym fragmencie gry Arsenal przejął piłkę i ruszył z kontratakiem. Odegaard uruchomił Jesusa, który podał do Saki, a ten z prawej nogi pokonał Turnera. 72 minuta, 0-2!

Po tej bramce obie drużyny starały się stwarzać zagrożenie, ale brakowało konkretów. Arsenal już nie musiał, a Nottingham nie potrafiło. Mecz zbliżał się ku końcowi i można było zacząć chwalić grę obronną Kanonierów, którzy przez całe spotkanie nie pozwolili przeciwnikom na ani jedną groźną akcję. Aż tu nagle w 89 minucie pojedynek główkowy przegrał Zinchenko, piłkę otrzymał Awoniyi, przepchnął Salibę i wlał jeszcze nadzieję w serca zgromadzonych na stadionie kibiców. Tej sytuacji można było uniknąć. Możliwe, że gdyby czekający od dłuższej chwili na wejście na boisko Kiwior doczekał się przerwy w grze, to pomógłby skutecznie zażegnać niebezpieczeństwo. Gospodarze mieli jeszcze jedną szansę w 93 minucie, kiedy to po rzucie rożnym piłka trafiła do Awoniyi’ego, ale jego strzał pewnie wyłapał Raya.

Cenne zwycięstwo na City Ground. Arsenal przegrał ostatnie 3 wizyty na terenie Nottingham Forest, a ostatnia wygrana miała tam miejsce w 2016 roku. Teraz Mikel Arteta musi przygotować drużynę na arcyważne spotkanie z Liverpoolem, które odbędzie się 4 lutego.

Nottingham Forest 1-2 Arsenal
Awoniyi 89’ – Jesus 65’, Saka 72’

Nottingham Forest: Turner; Montiel, Omobamidele, Murillo, Toffolo; Williams (Elanga 77’), Danilo, Mangala (Yates 71’), Dominguez (Hudson-Odoi 63’); Gibbs-White; Wood (Awoniyi 45’)

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (Kiwior 90’); Odegaard (Jorginho 90’), Rice, Smith-Rowe (Havertz 71’); Saka, Gabriel Jesus (Nketiah 77’), Martinelli (Trossard 77’)

Melek komentarzy: 10104.02.2024, 19:27

Nokaut :D piękny mecz, niech się cieszy Liverpool bo to najmniejszy wymiar kary dzis

Marcel90 komentarzy: 816904.02.2024, 19:27

Wygrali zdecydowanie lepsi

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 304.02.2024, 19:27

Brawo. Brawo.

Gofer999 komentarzy: 1470904.02.2024, 19:27

@1886gunner1886: Zobacz powtórkę jak Kai jak patrzy na Virgila cały czas a nie na piłkę.

Garfield_pl komentarzy: 2821304.02.2024, 19:27

Panowie i panie, uprzedzam, ten mecz może nie mieć znaczenia, jeśli następne nie będą pozytywne:)

1886gunner1886 komentarzy: 144104.02.2024, 19:27

Haha Kiwi co wyjaśnił na koniec Diaza

Freo98 komentarzy: 643204.02.2024, 19:27

Bardzo ładnie Kiwior

minio7 komentarzy: 273904.02.2024, 19:27

Ale zazdroszczę Kiwiorowi, chłopak z mojego rodzinnego miasta i zagrał w takim meczu gdzie Lice poza może 10 minutami zostało rozwałkowane. Jeszcze jakby tę główkę wpakował to już w ogóle best day ever

zwierz komentarzy: 160504.02.2024, 19:26

Łysy, dolicz jeszcze z 5 minutek. Miło się ogląda.

bizooon komentarzy: 693904.02.2024, 19:26

Na pewno Kai to nie miękka faja. Charakter i ambicja na najwyższym poziomie

Freo98 komentarzy: 643204.02.2024, 19:26

@pioafc: no dla mnie jego pomnik powinien stanąć przed naszym stadionem XD

marcin04c komentarzy: 303104.02.2024, 19:26

@Fabri4: przy golu Martinellego Kiwior też podawał, przynajmniej tak mi się wydawało.

Marcel90 komentarzy: 816904.02.2024, 19:25

brawo Arsenal.

Tyle osób tutaj skreslilo nas jeszcze przed meczem wstydzcie sie

maniekuw komentarzy: 264004.02.2024, 19:25

Że kiwor ma asystę za gola Leo to trochę xD

AR14 komentarzy: 131104.02.2024, 19:25

@executer1 napisał: "W końcu kurczę w końcu chłopaki pokazują że nie boją się najlepszych i są gotowi podjąć rękawice. Brawo brawo brawo, napawa taka wygrana dumą w końcu od dawien dawna człowiek nie czuł się tak dumny będąc kibicem Arsenalu"

Po pierwszej połowie pisałeś, że każdy wie jak to się skończy xddd Nie miałeś wcale na myśli wygranej AFC, a teraz wielki dumny kibic?

Garfield_pl komentarzy: 2821304.02.2024, 19:25

Mam nadzieję, że teraz rozumiecie moje przyczepki w przerwie ;)

Freo98 komentarzy: 643204.02.2024, 19:25

Przecież to jakiś cud jest że my ostatecznie oglądamy u siebie Leo a nie Mudryka. Niesamowity jest LEOŚ

1886gunner1886 komentarzy: 144104.02.2024, 19:24

@Gofer999: jak mógł atakować obrońcę który nabiegał na piłkę?

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 304.02.2024, 19:24

Jeszcze jeden.

minio7 komentarzy: 273904.02.2024, 19:24

@Furgunn: przecież po poerwszej nikt tu Arsenalu nie skreślał skoro zagraliśmy dużo lepiej od Live i oni tylko fartem remisowali xX

Moegi14 komentarzy: 177404.02.2024, 19:24