Zadanie wykonane. Nottingham Forest 1-2 Arsenal

Zadanie wykonane. Nottingham Forest 1-2 Arsenal 31.01.2024, 00:15, Trempa 2028 komentarzy

Wizycie na City Ground przyświecał jeden cel: wygrana. Podopieczni Mikela Artety spełnili oczekiwania sztabu i kibiców, notując drugie zwycięstwo z rzędu po styczniowej przerwie, choć nie obyło się bez nerwowej końcówki.

Pierwsza połowa to klasyczny Arsenal z ostatnich kilku tygodni. Bardzo wysokie posiadanie piłki, zdominowanie przeciwnika, ale brak wykreowanych dogodnych sytuacji bramkowych. Piłkarze próbowali, wymieniali się pozycjami i szukali wolnej luki do przetransportowania futbolówki w pole karne. Jednak nic nie przynosiło skutku: gra na małej przestrzeni, dośrodkowania z bocznych sektorów, strzały z dystansu, rzuty rożne, gra po obwodzie, rozciąganie drużyny przeciwnej. Gospodarze byli cofnięci, bardzo dobrze bronili, zamykali przestrzenie i nie pozwalali na zbyt dużo w pobliżu własnego pola karnego.

Ciekawie było w 14 minucie, kiedy to podanie w polu karnym od Zinchenki otrzymał Smith-Rowe, podał wzdłuż linii bramkowej do Jesusa, ale Murillo skutecznie przeszkodził napastnikowi. Najgroźniejsza akcja to 44 minuta i wstrzelenie piłki przez Ukraińca w pole karne, trafiła ona do Saki, ale dobrze spisujący się w tym meczu Murillo po raz kolejny zablokował futbolówkę, która wyszła na rzut rożny. Poza tym pierwsza połowa to kilka niecelnych oraz zablokowanych strzałów.

Druga połowa to już ciekawsze widowisko. W przerwie meczu trener gospodarzy zmienił napastnika, Awoniyi pojawił się w miejsce Wooda i już od początku dawał się we znaki defensywie Arsenalu. Jednak poza początkowymi podrygami, które nie przyniosły efektu, to goście rządzili na boisku. 53 minuta, Saka znalazł się w dobrej sytuacji, ale strzał po rykoszecie dobrze obronił Turner. Kilka minut później bardzo ładną akcję przeprowadzili po prawej stronie: wymiana piłki na linii White-Saka-Odegaard-Jesus zakończyła się strzałem tego ostatniego w słupek! Nie minęło dużo czasu, a Brazylijczyk ponownie znalazł się w dogodnej sytuacji. Tym razem sam świetnie zachował się w polu karnym, ale strzał z woleja przeleciał wysoko ponad bramką.

Można rzec, że do trzech razy sztuka. 65 minuta przyniosła w końcu bramkę dla Arsenalu, której autorem był właśnie Jesus. Piłkę z autu podał mu Zinchenko, Brazylijczyk wbiegł w pole karne i z ostrego kąta strzałem z lewej nogi pokonał bramkarza. Wydaje się, że w tej sytuacji bramkarz Nottingham mógł się lepiej zachować. Ale tym będą się przejmować tylko kibice i trener gospodarzy.

Zawodnicy Nuno Espirito Santo ruszyli odważniej po stracie bramki. Udało im się wywalczyć rzut rożny, ale po tym stałym fragmencie gry Arsenal przejął piłkę i ruszył z kontratakiem. Odegaard uruchomił Jesusa, który podał do Saki, a ten z prawej nogi pokonał Turnera. 72 minuta, 0-2!

Po tej bramce obie drużyny starały się stwarzać zagrożenie, ale brakowało konkretów. Arsenal już nie musiał, a Nottingham nie potrafiło. Mecz zbliżał się ku końcowi i można było zacząć chwalić grę obronną Kanonierów, którzy przez całe spotkanie nie pozwolili przeciwnikom na ani jedną groźną akcję. Aż tu nagle w 89 minucie pojedynek główkowy przegrał Zinchenko, piłkę otrzymał Awoniyi, przepchnął Salibę i wlał jeszcze nadzieję w serca zgromadzonych na stadionie kibiców. Tej sytuacji można było uniknąć. Możliwe, że gdyby czekający od dłuższej chwili na wejście na boisko Kiwior doczekał się przerwy w grze, to pomógłby skutecznie zażegnać niebezpieczeństwo. Gospodarze mieli jeszcze jedną szansę w 93 minucie, kiedy to po rzucie rożnym piłka trafiła do Awoniyi’ego, ale jego strzał pewnie wyłapał Raya.

Cenne zwycięstwo na City Ground. Arsenal przegrał ostatnie 3 wizyty na terenie Nottingham Forest, a ostatnia wygrana miała tam miejsce w 2016 roku. Teraz Mikel Arteta musi przygotować drużynę na arcyważne spotkanie z Liverpoolem, które odbędzie się 4 lutego.

Nottingham Forest 1-2 Arsenal
Awoniyi 89’ – Jesus 65’, Saka 72’

Nottingham Forest: Turner; Montiel, Omobamidele, Murillo, Toffolo; Williams (Elanga 77’), Danilo, Mangala (Yates 71’), Dominguez (Hudson-Odoi 63’); Gibbs-White; Wood (Awoniyi 45’)

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (Kiwior 90’); Odegaard (Jorginho 90’), Rice, Smith-Rowe (Havertz 71’); Saka, Gabriel Jesus (Nketiah 77’), Martinelli (Trossard 77’)

Rynkos7 komentarzy: 690904.02.2024, 19:22

Trossard lewą nóżką. Da się? oczywiście, że się da.

minio7 komentarzy: 281504.02.2024, 19:22

@pablofan: ;)

Furgunn komentarzy: 928504.02.2024, 19:22

Pozdro dla wszystkich frajerów co nas skreśliła po pierwszej połowie. Mam nadzieję, że jednak odpusciliście oglądanie drugiej :]

pablofan komentarzy: 205104.02.2024, 19:21

Trossard! Jak ja się cieszę, że to Ty mistrzu!!!!!!

1886gunner1886 komentarzy: 147704.02.2024, 19:21

@Gofer999: obydwoje atakowali piłkę, równie dobrze mogę napisać że z tak wysoko uniesionym kolanem się nie skacze na.innego zawodnika

Rynkos7 komentarzy: 690904.02.2024, 19:21

Jorginho appreciation comment here. Plus dla naszego podrabianego Włocha.

pioafc komentarzy: 4398 newsów: 204.02.2024, 19:21

Kurde Pany mamy 11 na 10 na Emirates.

Zamknąć ich na ich połowie i zamykamy ten mecz.

Gofer999 komentarzy: 1473804.02.2024, 19:20

@1886gunner1886: Sorry ale tak się nie wpierdziela w zawodnika w powietrzu.

1886gunner1886 komentarzy: 147704.02.2024, 19:20

@Gofer999: ty jesteś burakiem, wiesz ile czasu nam zyskał?

zwierz komentarzy: 163004.02.2024, 19:20

Koledzy, szczelcie trzecią, żebym się martwić nie musiał.

Dziękuję.

Freo98 komentarzy: 648504.02.2024, 19:20

@Elastico07: to chyba same komplementy, żeby być lepsza wersją Egipskiego boga

minio7 komentarzy: 281504.02.2024, 19:20

Czy jak zagrałem bench boosta a zawodnik na ławce ma ujemne punkty to dostanę 0 czy -?

Rynkos7 komentarzy: 690904.02.2024, 19:19

@Simpllemann napisał: "Taylor dziś najlepszy na boisku. Bardzo dobry mecz arbitra."

Zgadzam się.

pioafc komentarzy: 4398 newsów: 204.02.2024, 19:19

Konate wczesny prysznic. Kai pięknie na nim zrobił 2 zółte dzisiaj :)

Elastico07 komentarzy: 1256804.02.2024, 19:18

Jakiś pajac tu na stronie pisał że jorg to ulepszona wersja elnenego.Mam nadzieję że Włoch od teraz będzie naszym podstawowym zawodnikiem

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52404.02.2024, 19:18

Taylor dziś najlepszy na boisku. Bardzo dobry mecz arbitra.