Zadanie wykonane. Nottingham Forest 1-2 Arsenal

Zadanie wykonane. Nottingham Forest 1-2 Arsenal 31.01.2024, 00:15, Trempa 2028 komentarzy

Wizycie na City Ground przyświecał jeden cel: wygrana. Podopieczni Mikela Artety spełnili oczekiwania sztabu i kibiców, notując drugie zwycięstwo z rzędu po styczniowej przerwie, choć nie obyło się bez nerwowej końcówki.

Pierwsza połowa to klasyczny Arsenal z ostatnich kilku tygodni. Bardzo wysokie posiadanie piłki, zdominowanie przeciwnika, ale brak wykreowanych dogodnych sytuacji bramkowych. Piłkarze próbowali, wymieniali się pozycjami i szukali wolnej luki do przetransportowania futbolówki w pole karne. Jednak nic nie przynosiło skutku: gra na małej przestrzeni, dośrodkowania z bocznych sektorów, strzały z dystansu, rzuty rożne, gra po obwodzie, rozciąganie drużyny przeciwnej. Gospodarze byli cofnięci, bardzo dobrze bronili, zamykali przestrzenie i nie pozwalali na zbyt dużo w pobliżu własnego pola karnego.

Ciekawie było w 14 minucie, kiedy to podanie w polu karnym od Zinchenki otrzymał Smith-Rowe, podał wzdłuż linii bramkowej do Jesusa, ale Murillo skutecznie przeszkodził napastnikowi. Najgroźniejsza akcja to 44 minuta i wstrzelenie piłki przez Ukraińca w pole karne, trafiła ona do Saki, ale dobrze spisujący się w tym meczu Murillo po raz kolejny zablokował futbolówkę, która wyszła na rzut rożny. Poza tym pierwsza połowa to kilka niecelnych oraz zablokowanych strzałów.

Druga połowa to już ciekawsze widowisko. W przerwie meczu trener gospodarzy zmienił napastnika, Awoniyi pojawił się w miejsce Wooda i już od początku dawał się we znaki defensywie Arsenalu. Jednak poza początkowymi podrygami, które nie przyniosły efektu, to goście rządzili na boisku. 53 minuta, Saka znalazł się w dobrej sytuacji, ale strzał po rykoszecie dobrze obronił Turner. Kilka minut później bardzo ładną akcję przeprowadzili po prawej stronie: wymiana piłki na linii White-Saka-Odegaard-Jesus zakończyła się strzałem tego ostatniego w słupek! Nie minęło dużo czasu, a Brazylijczyk ponownie znalazł się w dogodnej sytuacji. Tym razem sam świetnie zachował się w polu karnym, ale strzał z woleja przeleciał wysoko ponad bramką.

Można rzec, że do trzech razy sztuka. 65 minuta przyniosła w końcu bramkę dla Arsenalu, której autorem był właśnie Jesus. Piłkę z autu podał mu Zinchenko, Brazylijczyk wbiegł w pole karne i z ostrego kąta strzałem z lewej nogi pokonał bramkarza. Wydaje się, że w tej sytuacji bramkarz Nottingham mógł się lepiej zachować. Ale tym będą się przejmować tylko kibice i trener gospodarzy.

Zawodnicy Nuno Espirito Santo ruszyli odważniej po stracie bramki. Udało im się wywalczyć rzut rożny, ale po tym stałym fragmencie gry Arsenal przejął piłkę i ruszył z kontratakiem. Odegaard uruchomił Jesusa, który podał do Saki, a ten z prawej nogi pokonał Turnera. 72 minuta, 0-2!

Po tej bramce obie drużyny starały się stwarzać zagrożenie, ale brakowało konkretów. Arsenal już nie musiał, a Nottingham nie potrafiło. Mecz zbliżał się ku końcowi i można było zacząć chwalić grę obronną Kanonierów, którzy przez całe spotkanie nie pozwolili przeciwnikom na ani jedną groźną akcję. Aż tu nagle w 89 minucie pojedynek główkowy przegrał Zinchenko, piłkę otrzymał Awoniyi, przepchnął Salibę i wlał jeszcze nadzieję w serca zgromadzonych na stadionie kibiców. Tej sytuacji można było uniknąć. Możliwe, że gdyby czekający od dłuższej chwili na wejście na boisko Kiwior doczekał się przerwy w grze, to pomógłby skutecznie zażegnać niebezpieczeństwo. Gospodarze mieli jeszcze jedną szansę w 93 minucie, kiedy to po rzucie rożnym piłka trafiła do Awoniyi’ego, ale jego strzał pewnie wyłapał Raya.

Cenne zwycięstwo na City Ground. Arsenal przegrał ostatnie 3 wizyty na terenie Nottingham Forest, a ostatnia wygrana miała tam miejsce w 2016 roku. Teraz Mikel Arteta musi przygotować drużynę na arcyważne spotkanie z Liverpoolem, które odbędzie się 4 lutego.

Nottingham Forest 1-2 Arsenal
Awoniyi 89’ – Jesus 65’, Saka 72’

Nottingham Forest: Turner; Montiel, Omobamidele, Murillo, Toffolo; Williams (Elanga 77’), Danilo, Mangala (Yates 71’), Dominguez (Hudson-Odoi 63’); Gibbs-White; Wood (Awoniyi 45’)

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (Kiwior 90’); Odegaard (Jorginho 90’), Rice, Smith-Rowe (Havertz 71’); Saka, Gabriel Jesus (Nketiah 77’), Martinelli (Trossard 77’)

Skrót meczu:

Nottingham ForestPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Trempa źrodło: własne
Oldgunner3 komentarzy: 977804.02.2024, 19:38

Fajnie jest mieć w składzie zimnokrwistego Trossarda,wyraźnie uspokoił grę.LFC nie wyglądało dobrze.Szkoda tych 6 ,w większości niepotrzebnych kartek, 2 czy 3 to za grę na czas.Oby nic się nie stało Sace i wrócił Jesus bo Havertz robi wiatr i tyle.Mimo wszystko gratulacje - to zawsze miło ograć the reds.Fajnie, że wraca samuraj.Za tydzień kolejny niełatwy mecz z nieleżącymi nam w tym sezonie młotami.

Ashmadia komentarzy: 174804.02.2024, 19:37

@Piotrek95 napisał: "I teraz niech wychodzą ci którzy pisali przed meczem ze będzie gówno w ofensywie"
Co Ty. Oni będą w norach teraz do jakiejś remisu, czy porażki.

Spejsik komentarzy: 343204.02.2024, 19:37

No i o taki mecz chodziło.
PS: Kiwior bardzo dobra zmiana.
Jednak jeżeli chcemy walczyć o najwyższe cele to nie możemy polegać na takich zawodnikach jak Jesus czy Zinchenko.

Garfield_pl komentarzy: 2821104.02.2024, 19:35

@Mastec30 napisał: "Do 3 razy sztuka. Już na Anfield mogliśmy wyciągnąć zwycięstwo ale tam był dość wyrównany mecz. Oba spotkania na Emirates to już inna bajka. W końcu udało się dowieść. Kolejny mały mentalny krok do przodu"

pablofan komentarzy: 197104.02.2024, 19:34

@Piotrek95: szału nie było, ale bramki cieszą :)

IPiotrek komentarzy: 214004.02.2024, 19:34

Brawo zespół. Teraz utrzymać poziom.

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 204.02.2024, 19:33

Teraz Arteta musi nas ogarnąć na mecz z dinozaurem taktycznym Moyesem.

Jak ograją nas po kolejnym meczu gdzie mamy 25 strzałów, xG >3.0 i się skończy 0:2 to się załamię

XandeR komentarzy: 969604.02.2024, 19:33

Ciesz sie kiedy moje komentarze sie zle starzeja :d Piekny gol Trossarda.

Ziru i Theo happy na trybunach, szkoda ze Papcia nie bylo.

A teraz wracam do narzekania :D

swistak86 komentarzy: 121004.02.2024, 19:33

Ode pozytywny wariacik xD

Topek komentarzy: 13946 newsów: 12604.02.2024, 19:33

Super mecz, wjeżdżamy do walki o mistrza.

Havertz bardzo fajnie dzisiaj fizycznie, ładnie ich cisnął. Ogólnie zespołowo świetnie poza tym jednym babolem. Rice i Jorginho tez miazga

pablofan komentarzy: 197104.02.2024, 19:32

Trossard to jest magik. Gdyby miał szybkość Martinelliego byłby potworem.
Kiwior zmiana na plus. Gdyby strzelił bramkę, to byłby niezły mindfuck XD
Nasza siła są szybkie ataki skrzydłami i wykorzystywanie wolnych przestrzeni. Jeżeli będziemy zamykać rywala w swoim polu karnym to będziemy ten potencjał marnować.
Cieszy również dobry występ

Gunner915 komentarzy: 282104.02.2024, 19:32

Szkoda, że Kiwior nie strzelił bramki głową z dosłownie 5 metra.. miałby gola i asyste w 45 min z godnym rywalem.

Skotii komentarzy: 1711 newsów: 804.02.2024, 19:32

Piękny meczyk, świetnie się oglądało.
Byle tak dalej :D

ArekKanonier komentarzy: 191204.02.2024, 19:32

Bardzo cieszę się że pozyskaliśmy Jorghinho. To trochę tak jakbyśmy pozyskali kolejnego generała. Jest bardzo zżyty z drużyną. Ma naprawdę niesamowity wpływ na zespół. Nawet jeżeli nie gra na najwyższym poziomie to zaraża energią pozostałych, nakręca ich.

Gofer999 komentarzy: 1470904.02.2024, 19:30

@1886gunner1886: Sędzia nawet to widział i dał faul dla live. Także nie wiem czego nie rozumiesz.

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 304.02.2024, 19:30

@zejaz: Wszystkiego dobrego. Niech się wiedzie.

marcin04c komentarzy: 303104.02.2024, 19:30

No i obecnie city będzie na pierwszym miejscu a my będziemy tracić trzy punkty, jeśli wygrają zaległe mecze.

Wow ! Zasłużone 3 punkty!

@1886gunner1886: Ja nie wiem czego ty nie rozumiesz.

Adamarsenal1 komentarzy: 319804.02.2024, 19:30

Brawo, cały zespół a w szczególności Rice i Jorginho i Havertz klasa :)

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 304.02.2024, 19:29

@swistak86: Jesus jest kontuzjowany więc teraz głównym.

Gabi in attack,

Arsenal on our way to Champion’s League!

mel75 komentarzy: 70604.02.2024, 19:29

Brawo. Ciężar gatunkowy mega wysoki i chłopaki unieśli.

swistak86 komentarzy: 121004.02.2024, 19:28

Havertz powinien być zapominany jako 8 a do końca sezonu być rezerwowym napastnikiem

chicken1990 komentarzy: 120904.02.2024, 19:28

Ja mam takie pytanie. Jak Wy możecie skupić się na meczu i non stop pisać na forum?

krzykus1990 komentarzy: 521404.02.2024, 19:28

Strzeliliśmy dziś 4 brameczki piękny mecz. Brawo Arsenal!

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 304.02.2024, 19:28

Publiczność ciśnie. Pięknie.

1886gunner1886 komentarzy: 144104.02.2024, 19:28

@Gofer999: nawet jeśli to był pierwszy przy piłce, a to VVD ją atakował i miał kolano na wysokości jego głowy. Czego jeszcze nie rozumiesz?

minio7 komentarzy: 273904.02.2024, 19:28

@Garfield_pl: kiedy nie powinieneś narzekać to jęczysz jak stara baba, zawsze taki na przekór jesteś xD?

Ranczomen komentarzy: 1234504.02.2024, 19:28