Zadanie wykonane. Nottingham Forest 1-2 Arsenal

Zadanie wykonane. Nottingham Forest 1-2 Arsenal 31.01.2024, 00:15, Trempa 2028 komentarzy

Wizycie na City Ground przyświecał jeden cel: wygrana. Podopieczni Mikela Artety spełnili oczekiwania sztabu i kibiców, notując drugie zwycięstwo z rzędu po styczniowej przerwie, choć nie obyło się bez nerwowej końcówki.

Pierwsza połowa to klasyczny Arsenal z ostatnich kilku tygodni. Bardzo wysokie posiadanie piłki, zdominowanie przeciwnika, ale brak wykreowanych dogodnych sytuacji bramkowych. Piłkarze próbowali, wymieniali się pozycjami i szukali wolnej luki do przetransportowania futbolówki w pole karne. Jednak nic nie przynosiło skutku: gra na małej przestrzeni, dośrodkowania z bocznych sektorów, strzały z dystansu, rzuty rożne, gra po obwodzie, rozciąganie drużyny przeciwnej. Gospodarze byli cofnięci, bardzo dobrze bronili, zamykali przestrzenie i nie pozwalali na zbyt dużo w pobliżu własnego pola karnego.

Ciekawie było w 14 minucie, kiedy to podanie w polu karnym od Zinchenki otrzymał Smith-Rowe, podał wzdłuż linii bramkowej do Jesusa, ale Murillo skutecznie przeszkodził napastnikowi. Najgroźniejsza akcja to 44 minuta i wstrzelenie piłki przez Ukraińca w pole karne, trafiła ona do Saki, ale dobrze spisujący się w tym meczu Murillo po raz kolejny zablokował futbolówkę, która wyszła na rzut rożny. Poza tym pierwsza połowa to kilka niecelnych oraz zablokowanych strzałów.

Druga połowa to już ciekawsze widowisko. W przerwie meczu trener gospodarzy zmienił napastnika, Awoniyi pojawił się w miejsce Wooda i już od początku dawał się we znaki defensywie Arsenalu. Jednak poza początkowymi podrygami, które nie przyniosły efektu, to goście rządzili na boisku. 53 minuta, Saka znalazł się w dobrej sytuacji, ale strzał po rykoszecie dobrze obronił Turner. Kilka minut później bardzo ładną akcję przeprowadzili po prawej stronie: wymiana piłki na linii White-Saka-Odegaard-Jesus zakończyła się strzałem tego ostatniego w słupek! Nie minęło dużo czasu, a Brazylijczyk ponownie znalazł się w dogodnej sytuacji. Tym razem sam świetnie zachował się w polu karnym, ale strzał z woleja przeleciał wysoko ponad bramką.

Można rzec, że do trzech razy sztuka. 65 minuta przyniosła w końcu bramkę dla Arsenalu, której autorem był właśnie Jesus. Piłkę z autu podał mu Zinchenko, Brazylijczyk wbiegł w pole karne i z ostrego kąta strzałem z lewej nogi pokonał bramkarza. Wydaje się, że w tej sytuacji bramkarz Nottingham mógł się lepiej zachować. Ale tym będą się przejmować tylko kibice i trener gospodarzy.

Zawodnicy Nuno Espirito Santo ruszyli odważniej po stracie bramki. Udało im się wywalczyć rzut rożny, ale po tym stałym fragmencie gry Arsenal przejął piłkę i ruszył z kontratakiem. Odegaard uruchomił Jesusa, który podał do Saki, a ten z prawej nogi pokonał Turnera. 72 minuta, 0-2!

Po tej bramce obie drużyny starały się stwarzać zagrożenie, ale brakowało konkretów. Arsenal już nie musiał, a Nottingham nie potrafiło. Mecz zbliżał się ku końcowi i można było zacząć chwalić grę obronną Kanonierów, którzy przez całe spotkanie nie pozwolili przeciwnikom na ani jedną groźną akcję. Aż tu nagle w 89 minucie pojedynek główkowy przegrał Zinchenko, piłkę otrzymał Awoniyi, przepchnął Salibę i wlał jeszcze nadzieję w serca zgromadzonych na stadionie kibiców. Tej sytuacji można było uniknąć. Możliwe, że gdyby czekający od dłuższej chwili na wejście na boisko Kiwior doczekał się przerwy w grze, to pomógłby skutecznie zażegnać niebezpieczeństwo. Gospodarze mieli jeszcze jedną szansę w 93 minucie, kiedy to po rzucie rożnym piłka trafiła do Awoniyi’ego, ale jego strzał pewnie wyłapał Raya.

Cenne zwycięstwo na City Ground. Arsenal przegrał ostatnie 3 wizyty na terenie Nottingham Forest, a ostatnia wygrana miała tam miejsce w 2016 roku. Teraz Mikel Arteta musi przygotować drużynę na arcyważne spotkanie z Liverpoolem, które odbędzie się 4 lutego.

Nottingham Forest 1-2 Arsenal
Awoniyi 89’ – Jesus 65’, Saka 72’

Nottingham Forest: Turner; Montiel, Omobamidele, Murillo, Toffolo; Williams (Elanga 77’), Danilo, Mangala (Yates 71’), Dominguez (Hudson-Odoi 63’); Gibbs-White; Wood (Awoniyi 45’)

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (Kiwior 90’); Odegaard (Jorginho 90’), Rice, Smith-Rowe (Havertz 71’); Saka, Gabriel Jesus (Nketiah 77’), Martinelli (Trossard 77’)

Skrót meczu:

Nottingham ForestPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Trempa źrodło: własne
3rdpitch komentarzy: 454804.02.2024, 21:01

Zinchenko i Tomiyasu jak zwykle dogadani, jeden wypada drugi wraca już któryś raz tak

Damper komentarzy: 235704.02.2024, 21:00

Przedłużenie o rok kontraktu z Jorginho to obowiązek Arsenalu.

Artu komentarzy: 190104.02.2024, 20:59

@grzegorz1211: chyba że kibole obu drużyn wezmą się za łby i będzie po meczu

praptak komentarzy: 882604.02.2024, 20:57

Rice i Jorg (te prostopadłe…) świetnie władali środkiem, Martinelli w tym meczu miał paliwo lotnicze zapodane pod korek, oby tak częściej i widać też było że chciał zostać do końca. Havertz dużo walki, był pod grą i fajnie zobaczyć jak bierze na siebie większą odpowiedzialność, + pasja i trochę takiego udanego cwaniactwa, dla mnie to dotąd jego najlepszy występ u nas. Ode i Saka na miarę oczekiwań, Kiwior dziś dobra zmiana i prawie dołożył okienko ale Kubuś tak wycyrklował powierzchnią czoła że trafiło na kroste + kilka ładnych interwencji i zagrań do przodu, rozegrał spoko mecz.

Świetny wynik z liderem i właśnie dlatego nie ma co zbyt szybko machać ręką na mistrzostwo, tak czasem było od paru tygodni a dziś już widać że lepiej wstrzymać się z pesymizmem. City ma 2 mecze przed sobą, nawet teraz z tymi sześcioma punktami byliby tylko 3 pkt przed nami a jeszcze trzeba je zdobyć, Live też jak widać nieśmiertelne nie jest i nadal mamy matematyczne szanse ^

Piotrek95 komentarzy: 964504.02.2024, 20:56

@sWinny napisał: "Można się cieszyć. Można myśleć o mistrzostwie itd.

Szkoda tylko, że zaraz przyjdą spotkania gdzie będziemy mieli ogromne problemy ze stwarzaniem sytuacji. Będziemy grać jakieś monotonne akcje i nasi piłkarze będą przechodzić obok spotkań.

Niestety, ale tak wygląda nasza rzeczywistość."

ZielonyLisc komentarzy: 2028704.02.2024, 20:51

Ostatnio rzadko odwiedzam stronę ale żeby nie było newsu przedmeczowego z LFC :O

Embix komentarzy: 199304.02.2024, 20:51

@bobslej22 napisał: "Jakby ktoś miał jakościowy skrót to poproszę. Plan jest na upojna noc z żonką i chciałbym w tle sobie włączyć dla nastroju."
2 minutowy starczy i obyś zdążył wszystkie bramki obejrzeć xD
Sorry musiałem xD

krzykus1990 komentarzy: 521404.02.2024, 20:50

@Garfield_pl: ostatni raz przegrali we wrześniu ze spurs

bobslej22 komentarzy: 834404.02.2024, 20:50

@Elastico07: ;)

Topek komentarzy: 13946 newsów: 12604.02.2024, 20:47

@Olczyck: bliżej pola karnego widać pomysły i schematy, ale wczesniej jest bardzo słabo, a powinno być prościej. Może tez za mało jest ruchu zawodników, ale u Bena to najbardziej sie rzuca w oczy

sWinny komentarzy: 784304.02.2024, 20:45

Piękne spotkanie dzisiaj, ważne zwycięstwo. Można się cieszyć. Można myśleć o mistrzostwie itd.

Niestety, ale tak wygląda nasza rzeczywistość. Ciągła sinusoida z formą. I tutaj jest rola Mikela, żeby to zmienić. Przyszły mistrz po prostu nie może wykazywać takich cech. Czy tego chcemy czy nie. Mając w lidze takich rywali po prostu trzeba w każdym spotkaniu grać jak najlepiej.

Ok. Wpadki są i będą. I to się zdarza najlepszym. Ale u nas jest tego zdecydowanie za dużo, jeśli chcemy myśleć o miśku na koniec sezonu. Po prostu nie przy takiej konkurencji.

Olczyck komentarzy: 106204.02.2024, 20:44

@Topek napisał: "Biały ma w ogole jakieś problemy zeby z autu wyrzucić. Nie wiem jakie całki on wylicza w tej glowie ale nigdy nie ogarnia do kogo rzucić, szczególnie gdzieś w połowie boiska. Powinni to ćwiczyć."

Z tego co wiem to zawodnicy arsenalu właśnie ćwiczą na treningach auty i mają to robić z głową nie wyrzucać na oślep i najlepiej żeby tak jak to było przy bramce Jesusa w poprzedniej kolejce

3rdpitch komentarzy: 454804.02.2024, 20:43

Arteta najbardziej irytuje kibiców Liverpoolu którego trenerem jest największy pajac i United który trenuje największy łysy buc xD

tomaszszef komentarzy: 152804.02.2024, 20:43

Akcja Gabriel - Kiwior to bylo cos z archiwum x . Mega szkoda tej akcji jak i z poczatku meczu kiedy to Saka zmarnowal patelnie.
Mecz w naszym wykonaniu pod wzgledem taktycznym super. Arteta wymyslil cos nowego . Laga do przodu i rozpedzeni skrzydlowi lecą na bramke. To ze mamy trossarda to tylko zasluga smerfow . Z takim roslym zawodnikiem jak havartz od razu mamy skrzydla bo obrocy musza go pokryc co daje wiecej miejsca skrzydlowym. Co by bylo jakbysmy mieli takiego toneya w skladzie ?

Xanthi komentarzy: 98404.02.2024, 20:41

Ma ktoś linka do meczu real atletico i dlaczego canl plus sport nie ma online tylko na dekoderze. Akurat jestem poza domem…

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 304.02.2024, 20:41

Jak dla mnie MOTM Arsenalu to bezapelacyjnie Allison..Był dziś naszym najlepszym grajkiem

Olczyck komentarzy: 106204.02.2024, 20:40

Jeszcze city jakiś remis i można kończyć weekend :)

Elastico07 komentarzy: 1255604.02.2024, 20:37

Fajny fetysz xd

@WSP napisał: "Nawet Jorginho zagrał dobrze dzisiaj. Spoko mecz."
Mówisz o zawidniku meczu... chłopcze

Garfield_pl komentarzy: 2821304.02.2024, 20:35

Arsenal w ostatnich dwóch sezonach Premier League przeciwko Liverpoolowi:

• 2 zwycięstwa
• 2 remisy
• 0 porażek

Dzisiejsze spotkanie było dopiero drugą porażką drużyny Kloppa w tej kampanii.

Mickeylo komentarzy: 275604.02.2024, 20:34

No Jorginho dzisiaj był rasowym generałem śwordka pola, rządził i dzielił u boku młodego generała Rice'a. Świetny mecz w naszym wykonaniu, Liverpool schowany do kieszeni całkowicie. Szkoda tego wylewu w obronie ale fajnie że nam się też się poszczęściło przy 2giej bramce. No i najważniejsze że nie wypadliśmy z wyścigu o tytuł a ten mecz może dać nam wiatru w żagle jeszcze bardziej.

bobslej22 komentarzy: 834404.02.2024, 20:34

Barney komentarzy: 2098604.02.2024, 20:32

Dzisiaj na trybunach Walcott i Giroud nasi strzelcy 100+ :)

Dobry mecz wybrali

FlameDood komentarzy: 144404.02.2024, 20:31

I tak człowiek może kończyć weekend. Super mecz, 3pkt, walka do samego końca. Świetny występ Rice i Jorginho, środek pola był nasz. Jedyny minus to oczywiście potencjalne kontuzję - Jesus wypada przed meczem, Zincz w przerwie a Saka w drugiej połowie. Oby tylko to nie było nic poważnego u tych zawodników bo za tydzień zapowiada się ciężki mecz na London Stadium.

Garfield_pl komentarzy: 2821304.02.2024, 20:30

Jürgen Klopp: “A lot of things went against us today, come on. It was again the situation. This referee gave me a red card against Man City. A red card for a wrestling situation - Bernardo Silva and Mo Slaah, today same situation with Diogo Jota that didn’t get a red card, it’s just unbelievable.”

“….Then holding by Havertz on Konate for his first yellow, Havertz goes down - yellow card and then has to give him a second yellow. Gabriel is going the same with [Darwin] Nunez, no yellow card. Everything went in these moments against us and that’s decisive in a game like this.”

Elastico07 komentarzy: 1255604.02.2024, 20:28

Teraz tylko czekać na info nt kontuzji.Od tego zależy reszta naszego sezonu przede wszystkim

Garfield_pl komentarzy: 2821304.02.2024, 20:28

Jamie Carragher on the Arsenal celebrations after the full-time whistle:

“Dear me, just get down the tunnel. You’ve won a game, you got three points. You’re back in the title race, get back down the tunnel. I’m serious.”

AHAHAH UNLUCKY, @Carra23

Też carraxD

Kredens komentarzy: 370004.02.2024, 20:26

To kto tam następny do golenia? :D

mel75 komentarzy: 70604.02.2024, 20:25

Redaktorzy strajkują ,że ani przed ani po TAKIM meczu nie ma newsa ?

Piotrek95 komentarzy: 964504.02.2024, 20:24

@Rynkos7 napisał: "Do czegoś musiałem się przyczepić :D Występ może nie słaby, ale na pewno gorszy od kolegów."

No pewnie w ofensywie mógł dać więcej, ale z drugiej strony na Liverpool to trzeba uważać

boomer komentarzy: 3104.02.2024, 20:22

Rzadko się udzielam, ale muszę napisać, że jestem w euforii: wspaniały mecz całej drużyny i w pełni zasłużona wygrana, a Havertz to nieprawdopodobnie wszechstronny i ambitny piłkarz. Oby tak dalej.

Rynkos7 komentarzy: 682404.02.2024, 20:21

@Piotrek95 napisał: "Jak dla mnie to Ben dzisiaj bardzo pewnie, może o czym zapomniałem ale poza początkiem drugiej połowy to tam bardzo solidny"

Garfield_pl komentarzy: 2821304.02.2024, 20:19

***ANNOUNCEMENT***
An absolutely huge new appointment here at the Celebration Police!!!

After his fantastic work telling Arsenal not to celebrate their win against his beloved Liverpool, we are delighted to welcome Officer Carragher to the force
#ARSLIV
@Carra23

Rozbawiło mnie

Piotrek95 komentarzy: 964504.02.2024, 20:15

@Topek napisał: "Biały ma w ogole jakieś problemy zeby z autu wyrzucić. Nie wiem jakie całki on wylicza w tej glowie ale nigdy nie ogarnia do kogo rzucić, szczególnie gdzieś w połowie boiska. Powinni to ćwiczyć"

Jak mnie stresuje zawsze jak on wyrzuca te auty, dzisiaj w drugiej połowie już byłem że czerwona wpadnie

simson16 komentarzy: 461404.02.2024, 20:15

Mamy to!!!!teraz tylko po Mistrzostwo Anglii!!!

Garfield_pl komentarzy: 2821304.02.2024, 20:13

Jamie Carragher on #Arsenal’s 3-1 win this evening: “There was a desperation about Arsenal, it felt bigger to Arsenal. It’s not a criticism of Liverpool but it felt like they (Arsenal) had to win. They knew if they lost they were out of it and I think it’s probably why we saw some of the scenes at the end of the game. You saw [Mikel] Arteta celebrating by running up the line. It felt huge for Arsenal.”

Arteta on Jorginho: "A really intelligent player. His biggest quality is that he makes people around him better. He's unbelievable. An example, a role model. He has been in a lot of pain, playing with an issue for months." #AFC

Garfield_pl komentarzy: 2821304.02.2024, 20:12

Glajskor już był? Czy jeszcze kończy bronić live na Antarktydzie, bo pingwiny śmiały się z Nuneza ;)

Topek komentarzy: 13946 newsów: 12604.02.2024, 20:12

Piotrek95 komentarzy: 964504.02.2024, 20:11

@Rynkos7 napisał: "Dzisiaj tylko prawa strona słabiutko tj. Saka i White głównie ze wskazaniem na Bena. Poza tym wszyscy top."

Garfield_pl komentarzy: 2821304.02.2024, 20:11

@johnyegzekutor1993: i jak tam, dalej jesteś tu by dyskutować? Co poszło nie tak, dlaczego tak słabo zagrali? Zmęczenie? Brak farta poza golem Gabriela? Co zatrzymało tą maszynę xD

Rosomak komentarzy: 254504.02.2024, 20:10

Zaraz, zaraz rozbiliśmy dzisiaj liverpool i dalej piszemy pod newsem z meczu z NF? Moderacja w sobotę nieźle zachlała

Theo10 komentarzy: 829704.02.2024, 20:09

@Lamoreaux: „Jedynie tą żółtą White mógł sobie darować.”

Żółta zasłużona i chyba każdy wiedział, że to kwestia czasu.

kaman17 komentarzy: 498704.02.2024, 20:09

No Jorginho dzisiaj najbardziej zapunktował w mojej opinii. Zagrał coś do czego nie jesteśmy przyzwyczajeni. Często domagał się piłki nawet będąc pod presją i nie wybierał najprostszych rozwiązań. Stwarzał dużo zagrożenia. Tak powinien grać zawsze.

Widocznie opierdzielanie przez kolegów z drużyny za zbyt proste granie i nie branie ciężaru gry na siebie przynosi skutek. I wychodzi na to, że nawet stary wyjadacz może się czegoś nauczyć.

dan komentarzy: 59604.02.2024, 20:09

3 wyjazdy przed nami, dobrze ze nastepny mecz dopiero za tydzień, Tomiyasu już będzie dostępny.

Theo10 komentarzy: 829704.02.2024, 20:08

@Kiepomen: „zmarnował 200% sytuacje”