Zaledwie jeden punkt: Arsenal 0-0 Soton

Zaledwie jeden punkt: Arsenal 0-0 Soton 02.02.2016, 21:42, Łukasz Wandzel 2945 komentarzy

Nie oglądaliśmy bramek w dzisiejszym meczu, gdzie Arsenal na własnym stadionie podejmował Southampton. Pomimo że drużyna Arsene'a Wengera potrafiła wykreować sobie wiele okazji, to goście mogą być bardziej zadowoleni z rezultatu spotkania. Wywieźli z The Emirates cenny jeden punkt, z kolei gospodarze zdobyli tylko jeden, co utrudnia im drogę w walce o mistrzostwo.

W pierwszej połowie było zdecydowanie za mało strzałów, a obie drużyny nie potrafiły wykorzystać tych nielicznych okazji do zdobycia gola. Goście nie byli szczególnie groźni w ataku, ale za to świetnie się bronili. Dodatkowo, jeśli nawet Arsenal był w stanie przebić się przez obrońców rywala, to między słupkami fenomenalnie spisywał się Forster.

Jeśli chodzi o drugą połowę, to nie można było narzekać na tempo, które narzucił Arsenal. Sytuacji do zdobycia trzech oczek nie brakowało, ale bramka rywala była dziś dla graczy Kanonierów zaczarowana. Mylili się Özil, Sanchez czy Walcott, ale też kapitalnie zagrał bramkarz Soton oraz nie odpuszczali również pozostali piłkarze Świętych.

Arsenal: Cech – Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal – Flamini (85' Coquelin), Ramsey – Campbell (62' Walcott), Özil, Alexis – Giroud.

Southampton: Forster – Cedric, van Dijk, Fonte, Bertrand – Romeu, Wanyama – Ward-Prowse (82' Juanmi), Mane (86' Targett), Tadić (69' Pelle) Long.

Pierwszy groźny atak w tym spotkaniu należał do graczy Soton. Niepozornie zagrana piłka z rzutu wolnego zmusiła do interwencji Petra Cecha, który sparował ją na rzut rożny dla zespołu gości.

Początek spotkania zdecydowanie nie należał do Kanonierów. Gospodarze nie zdołali wykreować sobie sytuacji strzeleckiej. Co więcej, można było zauważyć, że jeszcze do końca nie weszli dobrze w ten mecz.

Całkowicie niespodziewanie, w 11. minucie, Alexis posłał długie podanie do Özila. Niemiecki pomocnik znajdował się już w szesnastce rywala, kiedy przyjmował piłkę, ale strzałem nie zdołał pokonać Forstera.

W 21. minucie Özil zmarnował kolejną szansę na gola. Wszystko przez dośrodkowanie, które po przedłużeniu Girouda dotarło do Niemca, lecz ten nie dał rady świetnie broniącemu golkiperowi Świętych.

Southampton w kolejnych minutach to nie była drużyna, która potrafiłaby poważnie zagrozić Cechowi. Z drugiej strony fantastycznie się broniła i sprawiała, że Arsenal również nie był w stanie stworzyć sytuacji, która kończyłaby się uderzeniem na bramkę Forstera.

W 32. minucie niezłym strzałem z dystansu popisał się Romeu. Akcja nie wydawała się groźna, a mogła skończyć się bramką. Strzału faktycznie mało spodziewał się Cech, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

Na ponad kilka minut przed przerwą ciągnęła się nużąca gra obu zespołów. Rozgrywanie futbolówki odbywało się przed szesnastym metrem obydwóch bramek, a strzałów było stanowczo za mało.

W 43. minucie już nie pierwszy raz niezłe podanie zaserwował Sanchez. Chilijczyk znalazł dośrodkowaniem Girouda, który będąc zablokowanym wywalczył rzut rożny.

Chwilę później świetną wymianą podań odznaczyli się piłkarze Arsenalu, w której znowu zabłyszczał Alexis. Piłka nawet została dograna w pole karne, lecz w całym zamieszaniu nie odnalazł się żaden z graczy Arsenalu.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Na drugą The Gunners wyszli zmotywowani, ponieważ nieznacznie zwiększyli tempo. Pomimo braku groźnych strzałów kreowali więcej okazji, niż dotychczas.

W 52. minucie Özil został znowu został wypatrzony przez Alexisa na lewej stronie. Niemiecki rozgrywający zagrał piłkę w środek pola karnego, lecz nie znalazł tym podaniem żadnego ze swoich partnerów.

Po chwili strzał głową oddał Giroud. Francuz, po otrzymanym dośrodkowaniu, skierował futbolówkę w światło bramki, ale dobrze ustawiony Forster po prostu ją złapał.

W 62. minucie Arsene Wenger zdecydował się na zmianę. Postanowił, że na murawę wkroczy Walcott w miejsce Campbella.

Dopiero co wprowadzony Walcott szybko pokazał się na boisku. Poprawnie dośrodkował w szesnastkę przeciwnika, co próbował wykorzystać Sanchez. Uderzenie głową po raz kolejny nie zostało zamienione na gola.

W 67. minucie niepowtarzalną szansę mieli Kanonierzy! Skupieni wokół piłki gospodarze i goście starli się po prawej stronie boiska. Niespodziewanie piłka znalazła się na drugiej stronie, gdzie był osamotniony Walcott. Anglik miał czas, aby oddać dwa strzały, lecz żadnego z nich nie wykorzystał!

Kilka minut później Sanchez uderzył po niezłym opanowaniu futbolówki. Znajdujący się w polu karnym Chilijczyk oddał strzał, po którym musiał paść gol, lecz na linii bramkowej stał obrońca Soton!

Chwilę po sytuacji Alexisa nastąpiła krótka przerwa w grze. Pomocy lekarskiej potrzebował Fonte. Rozcięcie na głowie wyglądało poważnie, lecz zawodnik gości nie odpuścił tak łatwo i wrócił do gry.

Im bliżej końca spotkania, tym większą presję odczuwali piłkarze Arsenalu. Cudownie broniący się Święci nieustępliwie utrudniali przeciwnikom zdobycie bramki, pomimo wielu okazji ze strony Arsenalu.

W 84. minucie wymianą podań w szesnastce Forstera popisali się Özil i Sanchez. Jednak bramkarz gości pokazał swoją klasę i po raz kolejny w tym meczu zatrzymał niemieckiego rozgrywającego.

Z kolei w 90. minucie spróbował się jeszcze zza pola karnego Ramsey. Walijczyk nie strzelił najmocniej, więc Forster tylko poprawił sobie statystykę złapanych piłek.

Arsenal nie zdołał wyjść na prowadzenie w ciągu 6. doliczonych minut, sędzia zakończył mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
marimoshi komentarzy: 471606.02.2016, 14:56

Tylko,że Mahrez wykręca niesamowite liczby :)

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 306.02.2016, 14:56

Czeczenia
Wygrałeś nagrodę za najlepszy koment dziś.

Kowal96 komentarzy: 1758106.02.2016, 14:55

Było brać w lato Mahreza i grać nim zamiast Fijo :P

kanoniereq komentarzy: 11506.02.2016, 14:55

trener przynajmniej reaguje zmianami od razu nie to co Papcio :P

Czeczenia komentarzy: 1244706.02.2016, 14:55

Podniecacie się tym Mahrezem, a City to nawet Walcott strzelił. Czyli z dużym prawdopodobieństwem każdy z was by strzelił.

andrew1707 komentarzy: 207206.02.2016, 14:54

To co panowie
Jutro oferta z Chin 60 mln funtów za Mahreza.

marimoshi komentarzy: 471606.02.2016, 14:54

Z resztą zobaczcie co zrobił przy tej bramce Kante. Tego mi brakuje u Francisa.

kanonier21afc komentarzy: 225706.02.2016, 14:54

Co oni robią to jest po prostu kosmos

Jednak ogłasznie odejścia przed końcem sezonu może podłamać zespół....
Głupotą jest mówienie zespołowi słuchajcie odchodzę...

Adu (zawieszony) komentarzy: 549806.02.2016, 14:53

Mimo wszystko mam przeczucie że ich rozjedziemy u siebie :D

michalm1 komentarzy: 702006.02.2016, 14:53

Wenger tak czy siak powinien się pożegnać i zająć się młodzieżą. Ciekawe czy Wasyl dostanie powołanie do kadry. Jak dla mnie to z Glikiem musi mieć pierwszy skład.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 206.02.2016, 14:53

Mahrez kochany!

kanoniereq komentarzy: 11506.02.2016, 14:52

hahahaha Mahrez jest zajebisty ... nie pamietam kiedy nasz zawodnik potrafil zrobic taki zwód nad piłką , i tijo łolkotinho tyle zarabia... zenua

andrew1707 komentarzy: 207206.02.2016, 14:52

Mahrez 14 goli 10 asyst w LIDZE ANGIELSKIEJ!

Mzil komentarzy: 16206.02.2016, 14:52

Jakich ich porobił Mahrez :o

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 306.02.2016, 14:51

Woow co robi ta dwójka i jak gra obrona City??

marimoshi komentarzy: 471606.02.2016, 14:51

Mahrez to kocur. Światowy poziom

Adu (zawieszony) komentarzy: 549806.02.2016, 14:51

Co by tu powiedzieć hmm

simson16 komentarzy: 460206.02.2016, 14:51

GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL MAHREZ!!!!!!!!!!!!!!!!!

mitmichael komentarzy: 4924306.02.2016, 14:51

0-2 po meczu

@Czeczenia
tez out

simson16 komentarzy: 460206.02.2016, 14:50

FabsFAN

nie przesadzaj, takie wydarzenie w Anglii zdarza sie raz na kilkaansie lat jak nie wiecej, i pomyslec ze palcili 2000 :1 na nich ehhhh

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 306.02.2016, 14:49

Chodzi bardziej o brak presji i większą konsekwencję w grze oraz zupełnie inne nastawienie oraz właśnie słabość ligi,roszady na stanowiskach trenerów które to odczuwają najbardziej te teoretycznie silniejsze zespoły bo to one poddają się najbardziej tej presji.

Czeczenia komentarzy: 1244706.02.2016, 14:48

mitmichael

A jak wygra Leicester to powinien zostać? Głupota.

simson16 komentarzy: 460206.02.2016, 14:47

marimoshi
chyba nie, a Wasyl ma 5 meczy w tym sezonie czy wystarczy mniej?puchar sie wlicza w to?

mitmichael komentarzy: 4924306.02.2016, 14:47

@simson16
Jak Tottenham wygra lige angielska to Wenger z miejsca powinien odejsc

@michalm1
nigdy nie było dwoch meczow o 15, czasami puszczali po 2 wieczorne mecze jeden o 20:45 a drugi o 21:00 ale za to nastepnego dnia pokazywali tylko jedno spotkanie.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 306.02.2016, 14:47

Gdyby Lester wygrało, byłby to najsłabszy mistrz Anglii od lat. Chyba nawet gorszy niż ten zeszłoroczny.

maciekbe komentarzy: 1245806.02.2016, 14:47

@FabsFAN 58% skuteczności podań w tym meczu...Long Ball Utd

Czeczenia komentarzy: 1244706.02.2016, 14:46

marimoshi

Kuszczak, cztery razy. Ale dajmy sobie spokój z takimi "osiągnięciami". Statystyka.

simson16 komentarzy: 460206.02.2016, 14:46

Habiwin

100% racji!!!:) jak ttenham zdobedzie to nie wiem co tu bedezie sei dzialo, chya załoba do odowlania;D a jak Lester to i tak wina Wengera z powodu braku transferow;D

Czeczenia komentarzy: 1244706.02.2016, 14:45

Zresztą wystarczy spojrzeć w terminarz. 14 kolejek w których nikt nie da ci punktów za darmo. Że niby Tottenham i Leicester rozstrzygną tę walkę między sobą? Żeby nie okazało się za dwie kolejki, że United czy West Ham wchodzą do gry, przynajmniej o czwórkę.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 306.02.2016, 14:44

Lester laga do przodu i elo. Jeśli oni zdobędą mistrza Anglii to przypal, kochani.

marimoshi komentarzy: 471606.02.2016, 14:44

Czy kiedykolwiek polak wygrał ligę angielską :P?

maciekbe komentarzy: 1245806.02.2016, 14:43

fajnie, że na BT Sport mają eksperta od decyzji sędziowskich w postaci Howarda Webba. Fajna sprawa :) To był sędzia, przy nim na boisku ten łotrzyk Costa nie byłby już taki mądry. Brakuje takich sędziów, z porządnych został chyba tylko Clattenburg

michalm1 komentarzy: 702006.02.2016, 14:41

Schnor25

Też się dziwię jest canal sport 2 jest nsport a oni nic nie puszczają. Kiedyś były 2 mecze w tym samym czasie o 15 o ile dobrze pamiętam.

Czeczenia komentarzy: 1244706.02.2016, 14:39

Ciężko spuchnąć w wyścigu ślimaków. Nawet kiedy Leicester przez prawie miesiąc wygrywa tylko jeden mecz, zaraz okaże się, że ma nad głównymi rywalami 5-6 punktów przewagi.

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 306.02.2016, 14:39

marimo U Nas to cholera już nie jest od dawna puchnięcie. U Nas to tradycja jak Wigilia 24 grudnia.

michalm1 komentarzy: 702006.02.2016, 14:39

Mimo że od wielu miesięcy spekuluje się o zwolnieniu Holendra, ten zachowuje optymizm, który wzrósł po wygranej ostatniej wygranej ze Stoke. Doświadczony menadżer sądzi, że ten sezon wcale nie został przegrany i "Czerwone Diabły" mogą triumfować na kilku frontach.

- Według mnie Luke Shaw może wrócić 18 maja, na finał Ligi Europejskiej w Bazylei. To nie jest niemożliwe i niech będzie jego motywacją - rozpoczął Van Gaal.

- Mistrzostwo? Nie chcę przesadzać, ale jeśli pokonamy Chelsea, które pod wodzą Guusa Hiddinka jeszcze nie przegrało, liga jest w naszych rękach. Możemy to zrobić - dodał.

- Jesteśmy w naprawdę dobrej formie. Potrafiliśmy ograć Liverpool i wyraźnie pokonać Stoke, które przecież zawsze jest piekielnie trudnym rywalem - kontynuował.

- Od dawna powtarzam, że tylko Arsenal i Crystal Palace były w tym sezonie lepsze od Manchesteru United - zakończył.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 206.02.2016, 14:37

Simpllemann; dokładnie. Najlepszym dryblingiem jest krótkie prowadzenie piłki i zmiana nogi. Oni prowadzą ta piłkę wręcz poziomo, kiwek w cal nie potrzeba. Jednak Cazorla swietnie to robi w środku, a on tworzy sytuacje schodząc ze skrzydła

Habiwin komentarzy: 41006.02.2016, 14:37

Mam nadzieję, że jeśli nie my, to Leicester zdobędzie mistrza. Po prostu zasługują na to, i to bardziej niż my. Mam wrażenie, że o wszystkim zadecyduje postawa Tottków i Lisów. Jeśli nie zwolnią tempa, to ktoś z nich zdobędzie tytuł

marimoshi komentarzy: 471606.02.2016, 14:37

Z tego co pamiętam to Leicester było bliżej drugiej bramki niż City wyrównania.

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 306.02.2016, 14:37

mit Stoke,WHU,Święci,Everton

pawlo12 komentarzy: 114306.02.2016, 14:36

lester ma troszkę szczęscia że nie remisują bądz przegrywają bo city miało mnóstwo okazji do strzelenia bramki...to jest tak samo jak my graliśmy z soton tylko że my troszke bardziej cisneliśmy:(

Ashburton komentarzy: 446106.02.2016, 14:35

Przecież nie stracą punktów w 5 meczu z rzędu.

schnor25 komentarzy: 1854606.02.2016, 14:35

O 16 C+ zdecydowało się transmitować L`pool - Sunderland? Trochę lipa, o wiele ciekawiej zapowiada się chociażby spotkanie Stoke z Evertonem.

mitmichael komentarzy: 4924306.02.2016, 14:34

Kto zatrzyma Leicester City oto jest pytanie

marimoshi komentarzy: 471606.02.2016, 14:34

Wiecie co mnie najbardziej śmieszy? Gdy kibice Arsenalu mówią,że ktoś spuchnie i odpadnie z walki o mistrza :D Przecież mistrzem od puchnięcia jest właśnie Arsenal D:

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 306.02.2016, 14:31

Tak sobie myślę,że teraz Tottenham ma dużo większe szanse na mistrza niż My bo grają równie mądrze i konsekwentnie jak Lisy i ten zespół który z tej dwójki straci najmniej punktów i nie spuchnie mentalnie może niespodziewanie zdobyć mistrza.

simson16 komentarzy: 460206.02.2016, 14:31

lays

pykniemy ich? nie mam sily juz sie smiac;D;D;D

mwk komentarzy: 96906.02.2016, 14:30

3rdpitch, niech dalej pierwszy skład opiera na zawodnikach podatnych na kontuzje.

lays komentarzy: 3987106.02.2016, 14:26