Zaledwie jeden punkt: Arsenal 0-0 Soton

Zaledwie jeden punkt: Arsenal 0-0 Soton 02.02.2016, 21:42, Łukasz Wandzel 2945 komentarzy

Nie oglądaliśmy bramek w dzisiejszym meczu, gdzie Arsenal na własnym stadionie podejmował Southampton. Pomimo że drużyna Arsene'a Wengera potrafiła wykreować sobie wiele okazji, to goście mogą być bardziej zadowoleni z rezultatu spotkania. Wywieźli z The Emirates cenny jeden punkt, z kolei gospodarze zdobyli tylko jeden, co utrudnia im drogę w walce o mistrzostwo.

W pierwszej połowie było zdecydowanie za mało strzałów, a obie drużyny nie potrafiły wykorzystać tych nielicznych okazji do zdobycia gola. Goście nie byli szczególnie groźni w ataku, ale za to świetnie się bronili. Dodatkowo, jeśli nawet Arsenal był w stanie przebić się przez obrońców rywala, to między słupkami fenomenalnie spisywał się Forster.

Jeśli chodzi o drugą połowę, to nie można było narzekać na tempo, które narzucił Arsenal. Sytuacji do zdobycia trzech oczek nie brakowało, ale bramka rywala była dziś dla graczy Kanonierów zaczarowana. Mylili się Özil, Sanchez czy Walcott, ale też kapitalnie zagrał bramkarz Soton oraz nie odpuszczali również pozostali piłkarze Świętych.

Arsenal: Cech – Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal – Flamini (85' Coquelin), Ramsey – Campbell (62' Walcott), Özil, Alexis – Giroud.

Southampton: Forster – Cedric, van Dijk, Fonte, Bertrand – Romeu, Wanyama – Ward-Prowse (82' Juanmi), Mane (86' Targett), Tadić (69' Pelle) Long.

Pierwszy groźny atak w tym spotkaniu należał do graczy Soton. Niepozornie zagrana piłka z rzutu wolnego zmusiła do interwencji Petra Cecha, który sparował ją na rzut rożny dla zespołu gości.

Początek spotkania zdecydowanie nie należał do Kanonierów. Gospodarze nie zdołali wykreować sobie sytuacji strzeleckiej. Co więcej, można było zauważyć, że jeszcze do końca nie weszli dobrze w ten mecz.

Całkowicie niespodziewanie, w 11. minucie, Alexis posłał długie podanie do Özila. Niemiecki pomocnik znajdował się już w szesnastce rywala, kiedy przyjmował piłkę, ale strzałem nie zdołał pokonać Forstera.

W 21. minucie Özil zmarnował kolejną szansę na gola. Wszystko przez dośrodkowanie, które po przedłużeniu Girouda dotarło do Niemca, lecz ten nie dał rady świetnie broniącemu golkiperowi Świętych.

Southampton w kolejnych minutach to nie była drużyna, która potrafiłaby poważnie zagrozić Cechowi. Z drugiej strony fantastycznie się broniła i sprawiała, że Arsenal również nie był w stanie stworzyć sytuacji, która kończyłaby się uderzeniem na bramkę Forstera.

W 32. minucie niezłym strzałem z dystansu popisał się Romeu. Akcja nie wydawała się groźna, a mogła skończyć się bramką. Strzału faktycznie mało spodziewał się Cech, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

Na ponad kilka minut przed przerwą ciągnęła się nużąca gra obu zespołów. Rozgrywanie futbolówki odbywało się przed szesnastym metrem obydwóch bramek, a strzałów było stanowczo za mało.

W 43. minucie już nie pierwszy raz niezłe podanie zaserwował Sanchez. Chilijczyk znalazł dośrodkowaniem Girouda, który będąc zablokowanym wywalczył rzut rożny.

Chwilę później świetną wymianą podań odznaczyli się piłkarze Arsenalu, w której znowu zabłyszczał Alexis. Piłka nawet została dograna w pole karne, lecz w całym zamieszaniu nie odnalazł się żaden z graczy Arsenalu.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Na drugą The Gunners wyszli zmotywowani, ponieważ nieznacznie zwiększyli tempo. Pomimo braku groźnych strzałów kreowali więcej okazji, niż dotychczas.

W 52. minucie Özil został znowu został wypatrzony przez Alexisa na lewej stronie. Niemiecki rozgrywający zagrał piłkę w środek pola karnego, lecz nie znalazł tym podaniem żadnego ze swoich partnerów.

Po chwili strzał głową oddał Giroud. Francuz, po otrzymanym dośrodkowaniu, skierował futbolówkę w światło bramki, ale dobrze ustawiony Forster po prostu ją złapał.

W 62. minucie Arsene Wenger zdecydował się na zmianę. Postanowił, że na murawę wkroczy Walcott w miejsce Campbella.

Dopiero co wprowadzony Walcott szybko pokazał się na boisku. Poprawnie dośrodkował w szesnastkę przeciwnika, co próbował wykorzystać Sanchez. Uderzenie głową po raz kolejny nie zostało zamienione na gola.

W 67. minucie niepowtarzalną szansę mieli Kanonierzy! Skupieni wokół piłki gospodarze i goście starli się po prawej stronie boiska. Niespodziewanie piłka znalazła się na drugiej stronie, gdzie był osamotniony Walcott. Anglik miał czas, aby oddać dwa strzały, lecz żadnego z nich nie wykorzystał!

Kilka minut później Sanchez uderzył po niezłym opanowaniu futbolówki. Znajdujący się w polu karnym Chilijczyk oddał strzał, po którym musiał paść gol, lecz na linii bramkowej stał obrońca Soton!

Chwilę po sytuacji Alexisa nastąpiła krótka przerwa w grze. Pomocy lekarskiej potrzebował Fonte. Rozcięcie na głowie wyglądało poważnie, lecz zawodnik gości nie odpuścił tak łatwo i wrócił do gry.

Im bliżej końca spotkania, tym większą presję odczuwali piłkarze Arsenalu. Cudownie broniący się Święci nieustępliwie utrudniali przeciwnikom zdobycie bramki, pomimo wielu okazji ze strony Arsenalu.

W 84. minucie wymianą podań w szesnastce Forstera popisali się Özil i Sanchez. Jednak bramkarz gości pokazał swoją klasę i po raz kolejny w tym meczu zatrzymał niemieckiego rozgrywającego.

Z kolei w 90. minucie spróbował się jeszcze zza pola karnego Ramsey. Walijczyk nie strzelił najmocniej, więc Forster tylko poprawił sobie statystykę złapanych piłek.

Arsenal nie zdołał wyjść na prowadzenie w ciągu 6. doliczonych minut, sędzia zakończył mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kluivert komentarzy: 29606.02.2016, 13:52

My musimy być zajebiści skoro ich pyknęliśmy 2do5

andrew1707 komentarzy: 207206.02.2016, 13:52

Ciekawe czy dalej śmieją się z Ranieriego i wypominają mu Grecje?
Tak jak się śmiali jak przyszedł do Leicester?
Ranieri bardzo dobry i doświadczony trener wiec nie dziwie się, że ma wynik z Lisami dużo ludzi go nie docenia jako trenera.

archterror komentarzy: 428706.02.2016, 13:51

A pamiętam teksty typu "Lisy długo nie wytrzymają tempa BPL" xD

3rdpitch komentarzy: 453006.02.2016, 13:51

Wolę Isco niz Mahreza, a coś na rzeczy podobno jest.

Szogun komentarzy: 28502 newsów: 306.02.2016, 13:49

Dopiero włączyłem i Lisy już punktują. Co Oni robią w tym sezonie to niesamowite.Konsekwencja w ich grze jest godna uznania.

14henry14 komentarzy: 14506.02.2016, 13:48

w lato musi Wenger wydać szmal na Mahreza...

Gunners007

Ja spotkań z ławki nie liczę bo liczyć komuś 90 minut kiedy wchodzi ktoś na 15 minut to glupota. A Twoje podejście jest tak jak andrew napisał, ten nie, tamten nie i ostatecznie nikt. Lepszy Alcacer jak nikt...

kamilo_oo komentarzy: 2356706.02.2016, 13:45

sportslive.info/viewpage.php?page_id=1

pivotv.pl/?ch=sport1

maciekbe komentarzy: 1245806.02.2016, 13:44

footysteam.blogspot.co.uk/

shark31 komentarzy: 601306.02.2016, 13:44

andrew1707 a sam się czepuasz niskiej ceny za Elnenego...:)

DavidSilva21 komentarzy: 338006.02.2016, 13:43

Podajcie dobrego linka City-Lisy koledzy.

maciekbe komentarzy: 1245806.02.2016, 13:42

ale będzie meczyk! Liczę na wysoki remis

kamilo_oo komentarzy: 2356706.02.2016, 13:41

To co, remisik?

Traitor komentarzy: 10293 newsów: 2406.02.2016, 13:40

facebook.com/TrecWear/photos/a.248685995256026.1073741830.242788549179104/466573746800582/?type=3&comment_id=466773190113971¬if_t=like&__mref=message_bubble

Jak macie chwilke przed meczem to dajcie lajka dla komenta Pawel Baranowski, kolega bierze udzial w konkursie i stroj sportowy :P Dzieki wam!

andrew1707 komentarzy: 207206.02.2016, 13:39

gunners007

Podam tylko dwa przykłady z brzegu Palermo i Real Sociedad są klubami 2 razy mniejszymi i słabszymi od Valenci, Dybala z Griezmannem kosztowali ogromne jak na ich wiek pieniądze i jak grają?
Kolejny przykład podać? Neymar zmieniał ligę z Brazylijskiej gdzie łatwiej się strzela gole do Barcelony kosztował jeszcze większe pieniądze i strzela i jest lepszym piłkarzem.
To wcale nie ma znaczenia naprawdę! kto gdzie gra. Mogę ci jeszcze 20 napastników przynajmniej podać którzy przechodzili za ogromne pieniadze ze słabszych do lepszych klubów i wymiatają.
Czasami zastanówcie się ludzie co piszecie bo to nie ma znaczenia ile kto kosztuje ale co potrafi.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.02.2016, 13:35

Przypominam, ze gary lineker na tt przyrzekł ze jesli lisy beda mistrzem , to 1 odcinek nowego sezonu MOTD poprowadzi w samych majtkach.

Jesli dzis lisy ograja City, powoli chyba zacznie zastanawiac sie, ktore w razie czego zalozyc. Hehe.

marimoshi komentarzy: 472206.02.2016, 13:35

Jeżeli Wenger nie wzmocni w lato składu to następca będzie miał bardzo pod górkę. Możemy skończyć jak United :)

gunners007 komentarzy: 954306.02.2016, 13:35

michalm1---> Już przeprosiłem bez żadnych melis. Paco częsciej grał w podstawie niż wchodził z ławki owszem, ale co to oznacza? Nic. Fakt, że koloryzowałeś bo 9 w 19 już nie wygląda tak jak 9 w 13, mecze z ławki też się liczą bo bez powodu na tej ławce się nie znalazł.

3rdpitch komentarzy: 453006.02.2016, 13:34

Mourinho do MU. Pięknie, znowu będą pojedynki Wengera z Mou.

andrew1707 komentarzy: 207206.02.2016, 13:32

Najśmieszniejsze jes to, że każdy chce napastnika a jak już się mówi o danym napastniku to widzę myślenie ala Wenger ten nie tamten nie i w końcu wychodzi, że Arsenal ma tak znakomitego napastnika jak Giroud że 95% napastników do nas nie pasuje.
To może najlepiej grajmy jeszcze 2-3 lata Giroudem na szpicy i jego zmiennikiem Walcottem. Bo czasem mi się wydaje, że żaden napastnik nie będzie pasował do Arsenalu. Cóż już widzę część z was strasznie przesiąkła filozofią i myślą Wengera.

gunners007 komentarzy: 954306.02.2016, 13:31

andrew1707---> Najgorsza teza, że jak w słabszym klubie strzela to po przejściu do silniejszego mając za plecami lepszych piłkarzy będzie strzelał jeszcze więcej. Największe niewypały transferowe (już całkowicie odbiegając Valencii) to właśnie piłkarze kupowani z słabszych klubów za ogromne pieniądze, gdzie strzelali dużo jak szaleni, a po transferze znikali i tyle było o nich słychać.
Bycie napastnikiem w reprezentacji Hiszpanii to żaden wyczyn bo tam jest ich deficyt w sumie jest tylko Morata i Paco oraz Costa, który ma problemy z kontuzjami i z głową.

mitmichael komentarzy: 4924306.02.2016, 13:28

Moim zdaniem jak Mou przejmie United to istnieje bardzo duze prawdopodobienstwo, ze w koncu na OT wroci Mistrzostwo a to pokaze, ze w Arsenalu tez potrzebne sa zmiany. Taka sama sytuacja z Guardiola jezeli City Pellegriniego Mistrzostwa nie zdobedzie

michalm1 komentarzy: 702006.02.2016, 13:27

Rivaldo700

Hiszpańska gazeta piszę że jak LvG straci punkty z Chelsea to Mourinho może już po tym meczu wskoczyć za Holendra, a tak czy siak od nowego sezonu ma zostać trenerem MU.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.02.2016, 13:27

BREAKING: Jurgen Klopp will be absent from today's game v Sunderland at Anfield, after suffering a suspected bout of appendicitis

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11706.02.2016, 13:27

schnor---> Theo a nie Jacka :D

michalm1 komentarzy: 702006.02.2016, 13:25

arsenallord

Ja też bym nie chciał nie jesteś sam :)

Gunner48

Ja gram dla zabawy w sumie 3 kupony puściłem za funta łącznie.

Z tych najpewniejszych ti wydaje mi się że Angers, Victoria, Southend, Valladolid i Bastia.

lays komentarzy: 3987106.02.2016, 13:24

O Isco dał plotke frajer, który pisał, że Benzema na 100 % u nas. bujda

gunners007 komentarzy: 954306.02.2016, 13:24

FabsFAN ---> Szczerze, rzadko oglądam Real, ale wydawało mi się, że grywał na boku gdy grać nie mogli Benzema czy Bale, ale jeśli faktycznie się tam nie nadaje to nie wiem po co Wenger go chce. The Sun coś tam pisało, że Real w styczniu był skłonny zaakceptować naszą oferte 45 mln euro, ale za późno ją złożyliśmy i nie mieli już kiedy znaleźć następcy i mamy z nią wrócić w lato.

schnor25 komentarzy: 1854606.02.2016, 13:24

arsenallord

Isco to marzenie, oddałbym za niego nasze gwiazdy: Artetę, Flaminiego i Wilshera.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.02.2016, 13:24

Manchester United have held talks with representatives of ex-Chelsea manager Jose Mourinho, the BBC understands /BBC/

Mou puka na OT coraz bardziej.

michalm1 komentarzy: 702006.02.2016, 13:23

gunners007

Zaparz sobie melisy, przewietrz się, zrób kupe nie wiem, ale zluzuj majty koleś jest weekend. Tak się składa że też kibicuje Valencii i doskonale wiem ile razy wchodził z ławki Paco. Częściej grał w podstawie niż wchodził, moja opinia została wyrażona na temat tego piłkarza nie musisz się spinac wystarczy normalnie odpowiadać.

andrew1707 komentarzy: 207206.02.2016, 13:22

gunnersoo7

Tylko zapomniałeś o 2,3 istotnych kwestiach Pierwsza rzecz to zanim przyrównasz Paco do Girouda to zobacz sobie na wiek. Bo Giroud lepszy nie będzie a Paco może się jeszcze bardzo rozwijnąć.
Druga kwiesta popatrz sobie jak gra w tym sezonie Valencia a jak Arsenal i powiedz mi gdzie łatwiej strzelać gole mając w pomocy Sancheza z Ozilem czy Piattiego z Enzo Perezem?
Trzecia kwestia ja nie rozumiem twojego i kilku innych piłkarzy podejścia Paco nie bo coś tam. Ciekawe co będziesz mówił jak w lecie taki Paco odejdzie do Juventusu np zacznie wymiatać jak Dybala i pierwszy będziesz wrzeszczał! przecież Wenger mógł go kupić! na co on czekał! teraz jest za późno!

Paco jest bardzo dobrym napastnikiem problem jest taki, że gra w drużynie która miała 2 nieudolnych trenerów i grała antyfutbol ale ty wiesz najlepiej.
Nie przypadkowo to Paco gra w reprezentacji Hiszpanii a to coś znaczy.
Dlatego w tym wpiście w pełni popieram @michalm1

Bo czasami tutaj widze, że jak piłkarz nie gra w Realu, Barcelonie, PSG czy Juventusie to jest uważany za niewystarczający na Arsenal. Przypominam ilu tutaj było przeciwników Dybali którzy pisali przecież on gra w słabym Palermo! w Arsenalu nie da sobie rady a teraz każdy go chce! bije z ciebie i kilku innych tutaj niezła hipokryzja!

AlexVanPersie komentarzy: 806406.02.2016, 13:22