Zaledwie jeden punkt: Arsenal 0-0 Soton

Zaledwie jeden punkt: Arsenal 0-0 Soton 02.02.2016, 21:42, Łukasz Wandzel 2945 komentarzy

Nie oglądaliśmy bramek w dzisiejszym meczu, gdzie Arsenal na własnym stadionie podejmował Southampton. Pomimo że drużyna Arsene'a Wengera potrafiła wykreować sobie wiele okazji, to goście mogą być bardziej zadowoleni z rezultatu spotkania. Wywieźli z The Emirates cenny jeden punkt, z kolei gospodarze zdobyli tylko jeden, co utrudnia im drogę w walce o mistrzostwo.

W pierwszej połowie było zdecydowanie za mało strzałów, a obie drużyny nie potrafiły wykorzystać tych nielicznych okazji do zdobycia gola. Goście nie byli szczególnie groźni w ataku, ale za to świetnie się bronili. Dodatkowo, jeśli nawet Arsenal był w stanie przebić się przez obrońców rywala, to między słupkami fenomenalnie spisywał się Forster.

Jeśli chodzi o drugą połowę, to nie można było narzekać na tempo, które narzucił Arsenal. Sytuacji do zdobycia trzech oczek nie brakowało, ale bramka rywala była dziś dla graczy Kanonierów zaczarowana. Mylili się Özil, Sanchez czy Walcott, ale też kapitalnie zagrał bramkarz Soton oraz nie odpuszczali również pozostali piłkarze Świętych.

Arsenal: Cech – Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal – Flamini (85' Coquelin), Ramsey – Campbell (62' Walcott), Özil, Alexis – Giroud.

Southampton: Forster – Cedric, van Dijk, Fonte, Bertrand – Romeu, Wanyama – Ward-Prowse (82' Juanmi), Mane (86' Targett), Tadić (69' Pelle) Long.

Pierwszy groźny atak w tym spotkaniu należał do graczy Soton. Niepozornie zagrana piłka z rzutu wolnego zmusiła do interwencji Petra Cecha, który sparował ją na rzut rożny dla zespołu gości.

Początek spotkania zdecydowanie nie należał do Kanonierów. Gospodarze nie zdołali wykreować sobie sytuacji strzeleckiej. Co więcej, można było zauważyć, że jeszcze do końca nie weszli dobrze w ten mecz.

Całkowicie niespodziewanie, w 11. minucie, Alexis posłał długie podanie do Özila. Niemiecki pomocnik znajdował się już w szesnastce rywala, kiedy przyjmował piłkę, ale strzałem nie zdołał pokonać Forstera.

W 21. minucie Özil zmarnował kolejną szansę na gola. Wszystko przez dośrodkowanie, które po przedłużeniu Girouda dotarło do Niemca, lecz ten nie dał rady świetnie broniącemu golkiperowi Świętych.

Southampton w kolejnych minutach to nie była drużyna, która potrafiłaby poważnie zagrozić Cechowi. Z drugiej strony fantastycznie się broniła i sprawiała, że Arsenal również nie był w stanie stworzyć sytuacji, która kończyłaby się uderzeniem na bramkę Forstera.

W 32. minucie niezłym strzałem z dystansu popisał się Romeu. Akcja nie wydawała się groźna, a mogła skończyć się bramką. Strzału faktycznie mało spodziewał się Cech, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

Na ponad kilka minut przed przerwą ciągnęła się nużąca gra obu zespołów. Rozgrywanie futbolówki odbywało się przed szesnastym metrem obydwóch bramek, a strzałów było stanowczo za mało.

W 43. minucie już nie pierwszy raz niezłe podanie zaserwował Sanchez. Chilijczyk znalazł dośrodkowaniem Girouda, który będąc zablokowanym wywalczył rzut rożny.

Chwilę później świetną wymianą podań odznaczyli się piłkarze Arsenalu, w której znowu zabłyszczał Alexis. Piłka nawet została dograna w pole karne, lecz w całym zamieszaniu nie odnalazł się żaden z graczy Arsenalu.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Na drugą The Gunners wyszli zmotywowani, ponieważ nieznacznie zwiększyli tempo. Pomimo braku groźnych strzałów kreowali więcej okazji, niż dotychczas.

W 52. minucie Özil został znowu został wypatrzony przez Alexisa na lewej stronie. Niemiecki rozgrywający zagrał piłkę w środek pola karnego, lecz nie znalazł tym podaniem żadnego ze swoich partnerów.

Po chwili strzał głową oddał Giroud. Francuz, po otrzymanym dośrodkowaniu, skierował futbolówkę w światło bramki, ale dobrze ustawiony Forster po prostu ją złapał.

W 62. minucie Arsene Wenger zdecydował się na zmianę. Postanowił, że na murawę wkroczy Walcott w miejsce Campbella.

Dopiero co wprowadzony Walcott szybko pokazał się na boisku. Poprawnie dośrodkował w szesnastkę przeciwnika, co próbował wykorzystać Sanchez. Uderzenie głową po raz kolejny nie zostało zamienione na gola.

W 67. minucie niepowtarzalną szansę mieli Kanonierzy! Skupieni wokół piłki gospodarze i goście starli się po prawej stronie boiska. Niespodziewanie piłka znalazła się na drugiej stronie, gdzie był osamotniony Walcott. Anglik miał czas, aby oddać dwa strzały, lecz żadnego z nich nie wykorzystał!

Kilka minut później Sanchez uderzył po niezłym opanowaniu futbolówki. Znajdujący się w polu karnym Chilijczyk oddał strzał, po którym musiał paść gol, lecz na linii bramkowej stał obrońca Soton!

Chwilę po sytuacji Alexisa nastąpiła krótka przerwa w grze. Pomocy lekarskiej potrzebował Fonte. Rozcięcie na głowie wyglądało poważnie, lecz zawodnik gości nie odpuścił tak łatwo i wrócił do gry.

Im bliżej końca spotkania, tym większą presję odczuwali piłkarze Arsenalu. Cudownie broniący się Święci nieustępliwie utrudniali przeciwnikom zdobycie bramki, pomimo wielu okazji ze strony Arsenalu.

W 84. minucie wymianą podań w szesnastce Forstera popisali się Özil i Sanchez. Jednak bramkarz gości pokazał swoją klasę i po raz kolejny w tym meczu zatrzymał niemieckiego rozgrywającego.

Z kolei w 90. minucie spróbował się jeszcze zza pola karnego Ramsey. Walijczyk nie strzelił najmocniej, więc Forster tylko poprawił sobie statystykę złapanych piłek.

Arsenal nie zdołał wyjść na prowadzenie w ciągu 6. doliczonych minut, sędzia zakończył mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
andrew1707 komentarzy: 207206.02.2016, 14:25

Mówice co chcecie ale De Bruyne był dla City jak dla nas Sanchez ciężko im się gra bez niego i mają dużą strate w środku pola.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 306.02.2016, 14:24

Lays

Pyknąć to Cie moge zaraz w cs, a nie pykniemy Lester. ***** pykniemy. Jak z rurki chyba a nie z armaty. Hahahha

Simao12 komentarzy: 775206.02.2016, 14:22

Mertesacker w Leicester też byłby dobry.

TerrorMachine komentarzy: 126206.02.2016, 14:21

ale dzisiaj łamią tego Aguero

lays komentarzy: 3987106.02.2016, 14:20

Silva nie gra nawet na polowe swoich mozliwosci

3rdpitch komentarzy: 453406.02.2016, 14:20

Chelsea w tamtym sezonie 0 kontuzji.
Leicester w tym sezonie to samo, głównie chodzi o Mahreza, Drinkwatera, Vardyego.
Arsenal w połowie sezonu Cazorla, Coquelin, Sanchez out. To jest nierówna walka kurfa... sezon w sezon. Nie wina Wengera, bez kontuzji on by to już wygrał. Pokazaliśmy drugą połową tamtego sezonu co potrafimy grać bez kontuzji, najsilniejszą 11.

Simao12 komentarzy: 775206.02.2016, 14:20

lays

teraz bardziej defensywnie grają

marimoshi komentarzy: 472606.02.2016, 14:19

Pykniemy ich? Tak samo na Soton,Chelsea i Liverpool?

gunners007 komentarzy: 954306.02.2016, 14:19

andrew no i co, pisałem gdzieś nieprawdę? No nie, było mnóstwo niewypałów i to fakt, wiele wypaliło bo siłą rzeczy musieli, a ty jakbym ja pisał, że każdy transfer to niewypał...
I koniec tej jednej z najbardziej bezwartościowych dyskusji w historii, ja mam dość.

lays komentarzy: 3987106.02.2016, 14:17

Oby byl remis

Ale City w ataku cieniutkie. My pykniemy Lester bo uwielbiamy ich styl gry o czym przekonali sie juz... 5-2

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1406.02.2016, 14:17

No to Lester spuchło.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 306.02.2016, 14:16

Hehe, Lester ma dwoch klockow na srodku obrony co maja prawie po 2metry i graja zajebiscie a u nas jeden per ani glowa ani cialem nie potrafi grac. A tutaj obydwa klocki kazda glowe wybijaja prawie do polowy z wlasnego pola karnego. Heheh tu jest roznica miedzy naszym wiezowcem a nimi.

Ashburton komentarzy: 450206.02.2016, 14:15

Znając życie, to mecz z Leicester wygrają.

kanoniereq komentarzy: 11506.02.2016, 14:14

to sie nazywa walka i serce nadrabiaja tym bardzo wiele rzeczy i dlatego sa tak wysoko , nam brakuje tej woli walki woli zwyciestwa zapierdzielania na dupie przez 90 + minut do konca + trenera z jajami ktory postawi wszystko na jedna karte zaryzykuje a po za tym wyda troche pieniedzy :P

andrew1707 komentarzy: 207206.02.2016, 14:14

Jak patrzę na Albrightona i na naszego Walcotta to ja się dziwie za co on bierze 140 tys funtów tygodniowo! Albrigton zbiera 4 razy mniej a gra 2 razy lepiej od niego.

gunners007 komentarzy: 954306.02.2016, 14:12

andrew piszesz tak, że aż nie mogę w ogóle zrozumieć co napisałeś i w dodatku nie czytasz ze zrozumieniem. Pisze, że od tego nie ma reguły bo wiele piłkarzy nie wypaliło, wiele wypaliło, ale tobie ciężko zrozumieć co ci pisze i dalej muszę czytać ten stek wyrazów co mi wyłożyłeś. Piszesz coś, że mi udowodniłeś to co ja ci napisałem w poprzednim poście no weź myśl, a nie klepiesz w te klawiature... Proszę nie męcz mnie już tym.

Kowal96 komentarzy: 1758906.02.2016, 14:11

Co te Lester?! Chyba mistrza Angli już znamy :D

Simao12 komentarzy: 775206.02.2016, 14:10

IMO PK

Czeczenia komentarzy: 1248406.02.2016, 14:10

marimoshi

Bo można napisać nawet tysiąc komentarzy "gdzie są ci, którzy śmiali się z Leicester?", a prawda jest taka, że ten wynik przerósł wszystkich. Nikt się tego nie spodziewał.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 306.02.2016, 14:10

Przed sezonem każdy brał Lisy jako zespół który bronił się będzie przed spadkiem więc to niespodzianka nawet dla ich najbardziej zagorzałych fanów.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 306.02.2016, 14:07

Ale blisko drugiego gola. Lisy kurde imponują. Nie wiem nawet do jakiego zespołu można porównać ich styl. Jak kiedyś MU.

andrew1707 komentarzy: 207206.02.2016, 14:07