Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 4-1 CSKA

Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 4-1 CSKA 05.04.2018, 22:05, Łukasz Wandzel 762 komentarzy

Oglądanie Arsenalu w Premier League na tym etapie rozgrywek nie dostarcza tego samego dreszczyku. Kanonierzy już o nic nie walczą i jedynie ich udział w Lidze Europy sprawia, że tego sezonu nie muszą jeszcze uważać za nieudany. W tych najważniejszych rozgrywkach dla Arsene'a Wengera i jego podopiecznych zmierzyli się dzisiejszego wieczora z drużyną, która przyjechała na The Emirates Stadium z Moskwy. CSKA pokazała się jako ekipa, która początkowo nie przestraszyła się występu na wyjeździe przeciwko Arsenalowi i, choć ten wygrywał, zdołała doprowadzić do wyrównania. Gospodarze jednak bardzo szybko pokazali, kto tutaj rządzi i ponownie wyszli na prowadzenie, po czym strzelili trzeciego gola... i jeszcze jednego. Aż skończyło się na 4-1 i to jeszcze przed przerwą.

Londyńczycy zdobyli dużą przewagę przed rewanżem w Moskwie, gdzie na pewno będzie trudniej niż w meczu rozgrywanym u siebie. Mimo to awansowanie do kolejnej rundy Ligi Europy powinno być formalnością. I choć w futbolu niczego nie należy przesądzać przed ostatnim gwizdkiem sędziego, a tym bardziej przed pierwszym, to The Gunners po prostu nie mają prawa przegrać tego dwumeczu. Gdyby tak się stało, byłoby to kompromitujące na skalę europejską niczym porażka z Sevillą...

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Xhaka, Wilshere (74' Elneny) - Ramsey, Özil, Mchitarian (61' Iwobi) - Lacazette (74' Welbeck).

CSKA: Akinfjejew - Kuczajew, Ignaszewicz, W. Bieriezucki, A. Bieriezucki, Szczennikow - Dżagojew (65' Vitinho), Natcho (74' Miłanow), Gołowin - Musa (83' Kosonow), Wernbloom.

Kiedy mecz się rozpoczął, na murawie nastał chaos. Nie chodzi o to, że piłkarze obu drużyn grali nerwowo, ale że obie ekipy stwarzały sobie szanse na gola. Wystarczy powiedzieć o 4. minucie i szansie Mchitariana po składnej akcji zespołu. Albo o tym, że Musa wbiegł za plecy obrońców Arsenalu i tylko gwizdek sędziego uchronił Petra Cecha przed pojedynkiem sam na sam z nigeryjskim napastnikiem. Jeszcze warto wspomnieć o akcji, kiedy Aaron Ramsey trafił do siatki, ale arbiter również podniósł wcześniej chorągiewkę, sygnalizując offside.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze... Po wymianie podań kilku zawodników, a w konsekwencji dograniu Bellerina do Ramseya, nastąpiło otwarcie wyniku. Futbolówka minęła wielu zawodników, ale dopadł do niej Walijczyk, który wykończył akcję i jego gol został tym razem zaliczony.

W 15. minucie doszło do wyrównania, za które trudno winić kogokolwiek z drużyny Kanonierów. Może szkoda tylko, że do stałego fragmentu gry dla CSKA w ogóle doszło. Patrząc z drugiej strony, padł gol przepięknej urody. Mowa o rzucie wolnym z okolicy dwudziestego metra od bramki. Aleksandr Gołowin uderzył z chirurgiczną precyzją w samo okienko. Petr Cech był w tej sytuacji bez żadnych szans.

Po bramce na 1-1 atmosfera stała się dosyć nerwowa i Arsenal nieco się cofnął. Na szczęście szybko wyszedł na prowadzenie po raz drugi dzięki podyktowanej jedenastce. Faul na Özilu na bramkę zamienił Alexandre Lacazette. Francuz może jeszcze raz podziękować Aubameyangowi za to, że pozwolił mu poćwiczyć wykonywanie rzutów karnych w spotkaniu przeciwko Stoke.

Co tu dużo mówić, w dalszej części pierwszej połowy The Gunners zabawili się w egzekutora. Gol na 3-1 padł po efektownym uderzeniu zewnętrzną częścią stopy z powietrza w wykonaniu Aarona Ramseya. Z kolei na 4-1 podwyższył Lacazette. Napastnik z numerem 9 świetnie przyjął piłkę w polu karnym i szybko uderzył z lewej nogi. Przez to piłkarze z armatką na piersi schodzili na przerwę w doborowych nastrojach z trzybramkową przewagą.

W drugiej połowie także gospodarze byli stroną dominującą, ale w starcie między dwoma zespołami wkradła się niepotrzebna agresja. Rezultat był już raczej rozstrzygnięty, tymczasem Granit Xhaka dostał żółtą kartkę za przewinienie w środku pola, gdzie nie było zagrożenia utraty gola. Szczennikow także zarobił żółty kartonik, ponieważ groźnie faulował Mchitariana, zahaczając o jego kolano. Ormianinowi udzielono pomocy medycznej, ale sam poszkodowany po podniesieniu się z murawy wyraźnie utykał i dał znać, że potrzebuje zmiany. Na boisku zastąpił go Alex Iwobi.

Ałan Dżagojew trafił głową do siatki w 64. minucie, ale znajdował się na pozycji spalonej. Chwilę później także Iwobi miał fantasyczną okazję, żeby wpisać się na listę strzelców, ale sędzia po raz kolejny w tym meczu odgwizdał offside. Z kolei sam Nigeryjczyk nie popisał się dobrym wykończeniem. Przez resztę meczu pozostawał jednak aktywny.

Jednak nie tak samo jak Aaron Ramsey. Walijczyk wydawał się mieć spory ciąg na bramkę i nie ma się czemu dziwić, ponieważ widać było, że bardzo zależało mu na hattricku. Niestety, Arsenal przez całą drugą połowę kontrolował grę i często przebywał w okolicach pola karnego rywali, ale to nie wystarczyło, by jakakolwiek bramka padła podczas drugich 45. minut. I tak brakuje powodów do narzekania, podopieczni Arsene'a Wengera stwarzali wiele niebezpiecznych okazji. Pokaźną zaliczkę wypracowali sobie jeszcze przed przerwą, więc w Moskie rozpoczną rewanż w bardzo komfortowej sytuacji.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z CSKA!

CSKA MoskwaLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
caliero913 komentarzy: 125407.04.2018, 20:40

Nawet jeśli sędzia popełnił błedy, to nikt nie kazał Sterlingowi marnować 3 setek. City mogło spokojnie prowadzić 4,5-0 po pierwszej połowy. United nie istnieli zupełnie. Wtedy nie byłoby rozmów, czy sędzia się pomylił czy nie. W drugiej połowie Pogba i Alexis zrobili różnice (2,5 asysty) i to czego nikt się nie spodziewał, stało się faktem. Brawa za walkę, brawa za wspaniałe widowisko

Marioht komentarzy: 611407.04.2018, 20:39

Szkoda, że Multi liga nałożyła się z derbami Manchesteru.
Fajnie, że Mourinho i United górą. Utarli nosa.

Dobry mecz był? Oglądałem ostatnie 15 minut pierwszej i drugiej połowy rozegranych pod pełną dominacją City.

Z zazdrością spoglądam na tabelę.
Kolejny sezon z Wengerem bez emocji... ech...

Marcel90 komentarzy: 814607.04.2018, 20:38

@varosso: a komu niby złamał nogę? Prędzej Alli i Kane to prostaki ale żadnemu z nich kontuzji życzyć nie będę. Ile trzeba mieć lat albo co trzeba mieć w głowie żeby życzyć komuś uszczerbku na zdrowiu?

Multi09 komentarzy: 511 newsów: 107.04.2018, 20:37

@varosso: Życzyć komuś złamania nogi, to trzeba być idiotą, także nic od Ciebie nie wymagam.

Marcel90 komentarzy: 814607.04.2018, 20:36

Swoją drogą ja nie wiem co trzeba zrobić żeby dostać karnego przeciwko Utd, dzisiaj dwa ewidentne nie podyktowane, na Liverpool (3?),na nas też kilka z tych co pamiętam ma szybko to ręką Smallinga, kosa Younga na Dannym i wjazd chyba Valencii w nogi Lacazzette`a

varosso komentarzy: 87007.04.2018, 20:36

@Multi09:

Bo co, szkoda Ci boiskowego bandyty bo ktoś mu odpłacił tym co on robi?

ZielonyLisc komentarzy: 2028307.04.2018, 20:34

Szkoda mi City. W rywalizacji z UTD byłem za niebieską części Manchesteru. Atkinson po raz kolejny potwierdził, że jego kariera arbitra powinna zmierzać ku Championship. Majster i tak dla City, z tym że muszą się jeszcze trochę wysilić. Zawsze doda to trochę smaczku.

Multi09 komentarzy: 511 newsów: 107.04.2018, 20:34

@varosso: Szkoda to jest tego, że na stronie są tacy użytkownicy jak Ty.

Qarol komentarzy: 1450207.04.2018, 20:34

MU pokazał ogromną klasę po przerwie, szacunek. Odwrócić losy meczu z City na ich boisku i to w takim stylu? No zaimponowali.

Marcel90 komentarzy: 814607.04.2018, 20:32

Oby Atkinson poszedł na emeryturę albo żeby go zrzucili do niższej ligi w przyszłym sezonie bo jest strasznie ślepy

varosso komentarzy: 87007.04.2018, 20:32

@Multi09:

I szkoda że nie złamał. Augero to cham i prostak co pokazał już wielokrotnie np z Chelsea po wejściu w Luiza.

Tak własnie gra teraz City, brutalnie i gdy nie potrafią wygrać to wyżywają się faulami.

Multi09 komentarzy: 511 newsów: 107.04.2018, 20:29

@Multi09: "To, że City mogło prowadzić WIĘCEJ po pierwszej połowie". Tak miało być.

To, że City mogło prowadzić po pierwszej połowie, nie oznacza, że Young może sobie bezkarnie faulować w polu karnym. To był faul na czerwoną kartkę. Wjazd wyprostowaną nogą. Mógł mu spokojnie nogę złamać. NIech ten VAR wejdzie, bo się rzygać chce po takich meczach. Atkinson to jest parodia.

daniken komentarzy: 351207.04.2018, 20:27

Atkinson dwunasty piłkarz MU w tym meczu ^^

pumeks komentarzy: 2080807.04.2018, 20:26

Pep już się umawiał z Pogba na przyszły sezon?
:D

Dominik11 komentarzy: 2017007.04.2018, 20:24

Sędzia bardzo pomógł Manu, ale City sami sobie spaprali mecz w pierwszej połowie ok strzelili 2 gole , ale mógł 4 lub 5 .

ostriket komentarzy: 662807.04.2018, 20:24

Ale się Sterlingowi i Atkinsonowi pewnie dostanie za ten wynik

bro komentarzy: 24507.04.2018, 20:23

Jose górą.

tomczyslaw komentarzy: 17907.04.2018, 20:21

Czy tylko ja mam wrażenie że Dna Barcelony zostało przekazane city i jak nie idzie to płaczą, kładą się co chwilę i nerowo faulują przeciwników ?

Mihex komentarzy: 2360407.04.2018, 20:20

@new_star: A choćby to, że walczą o LM, które pewnie jest bardzo ważne dla nich? A przegrali najpierw z Live 3-0, potem wygrany mecz o mistrza w derbach przegrywasz 2-3. Musi ci morale spaść do poziomu Arsenalu z tego sezonu.

Dominik11 komentarzy: 2017007.04.2018, 20:17

Ale Sterling ma dziś koszmarny dzień, mógł mieć 3 gole.

ostriket komentarzy: 662807.04.2018, 20:16

Koszą się jak dzieci a stara gwiazda z gwizdkiem nic ;P

Dominik11 komentarzy: 2017007.04.2018, 20:16

De Gea

new_star komentarzy: 6852 newsów: 907.04.2018, 20:16

@kamilo_oo: 1 z 3 gra w ostatniej? Anie pierwsza dwa?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 307.04.2018, 20:15

Ten Walcott z 7 w city jest potwornie słaby.

Dominik11 komentarzy: 2017007.04.2018, 20:15

Sędzia to jedno , ale City powinno skończyć mecz w pierwszej połowie powinno być 3-0 lub 4-0 i po meczu.

Artu komentarzy: 189807.04.2018, 20:14

Ten sędzia z City vs Utd to jawnie gwiżdże dla Utd, patologia. Dla mnie najgorszy z sędziów w BPL,

new_star komentarzy: 6852 newsów: 907.04.2018, 20:14

@Mihex: co się sypie? Mają już jeden puchar, mistrzostwo też już jest.

Mihex komentarzy: 2360407.04.2018, 20:13

@FabsFAN: Mnie dziwi jedynie, że jednak jakiś hiszpański jedzie xd

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 307.04.2018, 20:12

Kogoś nadal dziwi fakt, ze angielscy sędziowie nie pojadą na mundial:D ?

kamilo_oo komentarzy: 2356707.04.2018, 20:11