Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 4-1 CSKA

Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 4-1 CSKA 05.04.2018, 22:05, Łukasz Wandzel 762 komentarzy

Oglądanie Arsenalu w Premier League na tym etapie rozgrywek nie dostarcza tego samego dreszczyku. Kanonierzy już o nic nie walczą i jedynie ich udział w Lidze Europy sprawia, że tego sezonu nie muszą jeszcze uważać za nieudany. W tych najważniejszych rozgrywkach dla Arsene'a Wengera i jego podopiecznych zmierzyli się dzisiejszego wieczora z drużyną, która przyjechała na The Emirates Stadium z Moskwy. CSKA pokazała się jako ekipa, która początkowo nie przestraszyła się występu na wyjeździe przeciwko Arsenalowi i, choć ten wygrywał, zdołała doprowadzić do wyrównania. Gospodarze jednak bardzo szybko pokazali, kto tutaj rządzi i ponownie wyszli na prowadzenie, po czym strzelili trzeciego gola... i jeszcze jednego. Aż skończyło się na 4-1 i to jeszcze przed przerwą.

Londyńczycy zdobyli dużą przewagę przed rewanżem w Moskwie, gdzie na pewno będzie trudniej niż w meczu rozgrywanym u siebie. Mimo to awansowanie do kolejnej rundy Ligi Europy powinno być formalnością. I choć w futbolu niczego nie należy przesądzać przed ostatnim gwizdkiem sędziego, a tym bardziej przed pierwszym, to The Gunners po prostu nie mają prawa przegrać tego dwumeczu. Gdyby tak się stało, byłoby to kompromitujące na skalę europejską niczym porażka z Sevillą...

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Xhaka, Wilshere (74' Elneny) - Ramsey, Özil, Mchitarian (61' Iwobi) - Lacazette (74' Welbeck).

CSKA: Akinfjejew - Kuczajew, Ignaszewicz, W. Bieriezucki, A. Bieriezucki, Szczennikow - Dżagojew (65' Vitinho), Natcho (74' Miłanow), Gołowin - Musa (83' Kosonow), Wernbloom.

Kiedy mecz się rozpoczął, na murawie nastał chaos. Nie chodzi o to, że piłkarze obu drużyn grali nerwowo, ale że obie ekipy stwarzały sobie szanse na gola. Wystarczy powiedzieć o 4. minucie i szansie Mchitariana po składnej akcji zespołu. Albo o tym, że Musa wbiegł za plecy obrońców Arsenalu i tylko gwizdek sędziego uchronił Petra Cecha przed pojedynkiem sam na sam z nigeryjskim napastnikiem. Jeszcze warto wspomnieć o akcji, kiedy Aaron Ramsey trafił do siatki, ale arbiter również podniósł wcześniej chorągiewkę, sygnalizując offside.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze... Po wymianie podań kilku zawodników, a w konsekwencji dograniu Bellerina do Ramseya, nastąpiło otwarcie wyniku. Futbolówka minęła wielu zawodników, ale dopadł do niej Walijczyk, który wykończył akcję i jego gol został tym razem zaliczony.

W 15. minucie doszło do wyrównania, za które trudno winić kogokolwiek z drużyny Kanonierów. Może szkoda tylko, że do stałego fragmentu gry dla CSKA w ogóle doszło. Patrząc z drugiej strony, padł gol przepięknej urody. Mowa o rzucie wolnym z okolicy dwudziestego metra od bramki. Aleksandr Gołowin uderzył z chirurgiczną precyzją w samo okienko. Petr Cech był w tej sytuacji bez żadnych szans.

Po bramce na 1-1 atmosfera stała się dosyć nerwowa i Arsenal nieco się cofnął. Na szczęście szybko wyszedł na prowadzenie po raz drugi dzięki podyktowanej jedenastce. Faul na Özilu na bramkę zamienił Alexandre Lacazette. Francuz może jeszcze raz podziękować Aubameyangowi za to, że pozwolił mu poćwiczyć wykonywanie rzutów karnych w spotkaniu przeciwko Stoke.

Co tu dużo mówić, w dalszej części pierwszej połowy The Gunners zabawili się w egzekutora. Gol na 3-1 padł po efektownym uderzeniu zewnętrzną częścią stopy z powietrza w wykonaniu Aarona Ramseya. Z kolei na 4-1 podwyższył Lacazette. Napastnik z numerem 9 świetnie przyjął piłkę w polu karnym i szybko uderzył z lewej nogi. Przez to piłkarze z armatką na piersi schodzili na przerwę w doborowych nastrojach z trzybramkową przewagą.

W drugiej połowie także gospodarze byli stroną dominującą, ale w starcie między dwoma zespołami wkradła się niepotrzebna agresja. Rezultat był już raczej rozstrzygnięty, tymczasem Granit Xhaka dostał żółtą kartkę za przewinienie w środku pola, gdzie nie było zagrożenia utraty gola. Szczennikow także zarobił żółty kartonik, ponieważ groźnie faulował Mchitariana, zahaczając o jego kolano. Ormianinowi udzielono pomocy medycznej, ale sam poszkodowany po podniesieniu się z murawy wyraźnie utykał i dał znać, że potrzebuje zmiany. Na boisku zastąpił go Alex Iwobi.

Ałan Dżagojew trafił głową do siatki w 64. minucie, ale znajdował się na pozycji spalonej. Chwilę później także Iwobi miał fantasyczną okazję, żeby wpisać się na listę strzelców, ale sędzia po raz kolejny w tym meczu odgwizdał offside. Z kolei sam Nigeryjczyk nie popisał się dobrym wykończeniem. Przez resztę meczu pozostawał jednak aktywny.

Jednak nie tak samo jak Aaron Ramsey. Walijczyk wydawał się mieć spory ciąg na bramkę i nie ma się czemu dziwić, ponieważ widać było, że bardzo zależało mu na hattricku. Niestety, Arsenal przez całą drugą połowę kontrolował grę i często przebywał w okolicach pola karnego rywali, ale to nie wystarczyło, by jakakolwiek bramka padła podczas drugich 45. minut. I tak brakuje powodów do narzekania, podopieczni Arsene'a Wengera stwarzali wiele niebezpiecznych okazji. Pokaźną zaliczkę wypracowali sobie jeszcze przed przerwą, więc w Moskie rozpoczną rewanż w bardzo komfortowej sytuacji.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z CSKA!

CSKA MoskwaLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Tevez komentarzy: 408707.04.2018, 20:04

Sterling jeszcze w pierwszej połowie mógł zamknąć mecz ale jak widać wrócił do swojego "normalnego" poziomu gry.

Tevez komentarzy: 408707.04.2018, 19:59

Czarny tydzień dla Łysego. Maszyna się popsuła.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 107.04.2018, 19:59

@trapinhi

Wyjazd!

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5007.04.2018, 19:59

Co to za typ ten 'traphino'? XDD

bro komentarzy: 24507.04.2018, 19:58

@mitmichael: przy pierwszej bramce podawał Herrera.

trapinho (zawieszony) komentarzy: 5207.04.2018, 19:58

skonczycie z jajami w buzi na koniec sezonu!!!

Fanatic komentarzy: 599107.04.2018, 19:58

zabójcze są dziś te wrzutki alexisa

Mihex komentarzy: 2360407.04.2018, 19:57

Komentarze, że Arsenal by z tego nie wrócił za 3...2...1... :V

trapinho (zawieszony) komentarzy: 5207.04.2018, 19:57

za to wy jestescie pedaly i patrzycie na inych!!!!

new_star komentarzy: 6852 newsów: 907.04.2018, 19:53

Brawo Górnik! Warto mieć byłego zawodnika Jagi w Zabrzu. Kądzior dawaj jeszcze coś!

Kowal96 komentarzy: 1758907.04.2018, 19:52

No no robi się ciekawie w polskiej ekstraklapie.

kamilo_oo komentarzy: 2356707.04.2018, 19:51

Barkroth ku....wejscie smoka noramlnie...

co za kasztan

kurłłaaa karny

Kowal96 komentarzy: 1758907.04.2018, 19:50

Lech mistrzem?

new_star komentarzy: 6852 newsów: 907.04.2018, 19:49

Jaga lepsza i przegrywa.. Chyba presja ich zjadła..

Mihex komentarzy: 2360407.04.2018, 19:49

Ten gol na 2-2 to trochę taka akcja
Sanchez - Ozil :P

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 507.04.2018, 19:48

@new_star:

Coś na samym początku, ale ogólnie nie poświęca się temu jakiejś większej uwagi.

Dominik11 komentarzy: 2017007.04.2018, 19:44

Jeśli Manu chce mieć duży pożytek z Pogby ten musi grać na 10 dziś tak gra i 2 bramy.

Fanatic komentarzy: 599107.04.2018, 19:44

kurła co się pogbie włączyło?

mitmichael komentarzy: 4924307.04.2018, 19:42

Sanchez - Pogba zabojcza para xD

Dominik11 komentarzy: 2017007.04.2018, 19:41

2-2 Pogba robi nam się mecz do boju City.

pumeks komentarzy: 2080807.04.2018, 19:41

pach, pach i 2-2

mitmichael komentarzy: 4924307.04.2018, 19:41

Hahahaha remis, co ten Pogba :D

Oglądam jeszcze raz wczorajszy mecz Wolves z Cardiff i będziemy mieli nowego, dobrego managera z niezłą drużyną w Premierleague w przyszłym sezonie.
Nuno zebrał fajna pakę. Szkoda, że na razie bez Żyro.

@P_95:

No właśnie piszę, że szkoda. Teraz autobus na Etihad i sukces, półfinał, a tam pogrom od jakiejś prawdziwej drużyny

new_star komentarzy: 6852 newsów: 907.04.2018, 19:38

Jedne kibic przejechał 550 km z 10 letnim synem na mecz Sandecji z Wisłą chcąc kupić bilet w kasie przed meczem. Ale klub odmówił sprzedaży biletów w dniu meczowym, bo mecz podwyższonego ryzyka. Mają na piśmie, że klub w takiej sytuacji może poczynić takie działania. Sek w tym, że klub nie poinformował o takiej sytuacji przed meczem, a wczoraj jeszcze zapewniał, że bilety będą w sprzedaży.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 907.04.2018, 19:30

@hot995:
Wyczytales coś na niemieckich stronach o FC Bayern youth cup 2018,ktory ma się odbyć w Polsce?

P_95 komentarzy: 66107.04.2018, 19:29

@Gunnerrsaurus:
szkoda, że ten sam miernyLiverpool rozgromił ich w środę 3-0 nie dając im żadnych złudzeń. klubowi, sponsorowanemu przez katarskie rafinerie

new_star komentarzy: 6852 newsów: 907.04.2018, 19:26

Pospisil!!! Dawac jeszcze!

sha komentarzy: 219 newsów: 107.04.2018, 19:23

Mkhi > Sanchez po tym jak się chłopaki zamienili.

marcin04c komentarzy: 299807.04.2018, 19:21

@marcingus1: Dzisiaj ta część jest gorsza, za rok może być odwrotnie. Przykład: Chelsea.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52407.04.2018, 19:21

Dzisiaj jak dzisiaj. Ważne, by we wtorek City odpadło.

pumeks komentarzy: 2080807.04.2018, 19:20

@hot995:

To ja jeszcze zostawię tutaj to, jako uzupełnienie ;)

marcin04c komentarzy: 299807.04.2018, 19:20

@Arsenel: Bo Guardiola ma taktykę i nie musi grać klasyczną 9 żeby ograć MU. Klasowi napastnicy oszczędzani są na ważniejszy mecz w CL.

marcin04c komentarzy: 299807.04.2018, 19:19