Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 4-1 CSKA

Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 4-1 CSKA 05.04.2018, 22:05, Łukasz Wandzel 762 komentarzy

Oglądanie Arsenalu w Premier League na tym etapie rozgrywek nie dostarcza tego samego dreszczyku. Kanonierzy już o nic nie walczą i jedynie ich udział w Lidze Europy sprawia, że tego sezonu nie muszą jeszcze uważać za nieudany. W tych najważniejszych rozgrywkach dla Arsene'a Wengera i jego podopiecznych zmierzyli się dzisiejszego wieczora z drużyną, która przyjechała na The Emirates Stadium z Moskwy. CSKA pokazała się jako ekipa, która początkowo nie przestraszyła się występu na wyjeździe przeciwko Arsenalowi i, choć ten wygrywał, zdołała doprowadzić do wyrównania. Gospodarze jednak bardzo szybko pokazali, kto tutaj rządzi i ponownie wyszli na prowadzenie, po czym strzelili trzeciego gola... i jeszcze jednego. Aż skończyło się na 4-1 i to jeszcze przed przerwą.

Londyńczycy zdobyli dużą przewagę przed rewanżem w Moskwie, gdzie na pewno będzie trudniej niż w meczu rozgrywanym u siebie. Mimo to awansowanie do kolejnej rundy Ligi Europy powinno być formalnością. I choć w futbolu niczego nie należy przesądzać przed ostatnim gwizdkiem sędziego, a tym bardziej przed pierwszym, to The Gunners po prostu nie mają prawa przegrać tego dwumeczu. Gdyby tak się stało, byłoby to kompromitujące na skalę europejską niczym porażka z Sevillą...

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Xhaka, Wilshere (74' Elneny) - Ramsey, Özil, Mchitarian (61' Iwobi) - Lacazette (74' Welbeck).

CSKA: Akinfjejew - Kuczajew, Ignaszewicz, W. Bieriezucki, A. Bieriezucki, Szczennikow - Dżagojew (65' Vitinho), Natcho (74' Miłanow), Gołowin - Musa (83' Kosonow), Wernbloom.

Kiedy mecz się rozpoczął, na murawie nastał chaos. Nie chodzi o to, że piłkarze obu drużyn grali nerwowo, ale że obie ekipy stwarzały sobie szanse na gola. Wystarczy powiedzieć o 4. minucie i szansie Mchitariana po składnej akcji zespołu. Albo o tym, że Musa wbiegł za plecy obrońców Arsenalu i tylko gwizdek sędziego uchronił Petra Cecha przed pojedynkiem sam na sam z nigeryjskim napastnikiem. Jeszcze warto wspomnieć o akcji, kiedy Aaron Ramsey trafił do siatki, ale arbiter również podniósł wcześniej chorągiewkę, sygnalizując offside.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze... Po wymianie podań kilku zawodników, a w konsekwencji dograniu Bellerina do Ramseya, nastąpiło otwarcie wyniku. Futbolówka minęła wielu zawodników, ale dopadł do niej Walijczyk, który wykończył akcję i jego gol został tym razem zaliczony.

W 15. minucie doszło do wyrównania, za które trudno winić kogokolwiek z drużyny Kanonierów. Może szkoda tylko, że do stałego fragmentu gry dla CSKA w ogóle doszło. Patrząc z drugiej strony, padł gol przepięknej urody. Mowa o rzucie wolnym z okolicy dwudziestego metra od bramki. Aleksandr Gołowin uderzył z chirurgiczną precyzją w samo okienko. Petr Cech był w tej sytuacji bez żadnych szans.

Po bramce na 1-1 atmosfera stała się dosyć nerwowa i Arsenal nieco się cofnął. Na szczęście szybko wyszedł na prowadzenie po raz drugi dzięki podyktowanej jedenastce. Faul na Özilu na bramkę zamienił Alexandre Lacazette. Francuz może jeszcze raz podziękować Aubameyangowi za to, że pozwolił mu poćwiczyć wykonywanie rzutów karnych w spotkaniu przeciwko Stoke.

Co tu dużo mówić, w dalszej części pierwszej połowy The Gunners zabawili się w egzekutora. Gol na 3-1 padł po efektownym uderzeniu zewnętrzną częścią stopy z powietrza w wykonaniu Aarona Ramseya. Z kolei na 4-1 podwyższył Lacazette. Napastnik z numerem 9 świetnie przyjął piłkę w polu karnym i szybko uderzył z lewej nogi. Przez to piłkarze z armatką na piersi schodzili na przerwę w doborowych nastrojach z trzybramkową przewagą.

W drugiej połowie także gospodarze byli stroną dominującą, ale w starcie między dwoma zespołami wkradła się niepotrzebna agresja. Rezultat był już raczej rozstrzygnięty, tymczasem Granit Xhaka dostał żółtą kartkę za przewinienie w środku pola, gdzie nie było zagrożenia utraty gola. Szczennikow także zarobił żółty kartonik, ponieważ groźnie faulował Mchitariana, zahaczając o jego kolano. Ormianinowi udzielono pomocy medycznej, ale sam poszkodowany po podniesieniu się z murawy wyraźnie utykał i dał znać, że potrzebuje zmiany. Na boisku zastąpił go Alex Iwobi.

Ałan Dżagojew trafił głową do siatki w 64. minucie, ale znajdował się na pozycji spalonej. Chwilę później także Iwobi miał fantasyczną okazję, żeby wpisać się na listę strzelców, ale sędzia po raz kolejny w tym meczu odgwizdał offside. Z kolei sam Nigeryjczyk nie popisał się dobrym wykończeniem. Przez resztę meczu pozostawał jednak aktywny.

Jednak nie tak samo jak Aaron Ramsey. Walijczyk wydawał się mieć spory ciąg na bramkę i nie ma się czemu dziwić, ponieważ widać było, że bardzo zależało mu na hattricku. Niestety, Arsenal przez całą drugą połowę kontrolował grę i często przebywał w okolicach pola karnego rywali, ale to nie wystarczyło, by jakakolwiek bramka padła podczas drugich 45. minut. I tak brakuje powodów do narzekania, podopieczni Arsene'a Wengera stwarzali wiele niebezpiecznych okazji. Pokaźną zaliczkę wypracowali sobie jeszcze przed przerwą, więc w Moskie rozpoczną rewanż w bardzo komfortowej sytuacji.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z CSKA!

CSKA MoskwaLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.04.2018, 23:30

@Gunnerrsaurus: można zaimportować pdf do Worda bezpośrednio w nim.

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 107.04.2018, 23:29

zacieła*

Mashine City się zacięta xd

Marcel90 komentarzy: 800007.04.2018, 23:27

@bigMick: tak

bigMick komentarzy: 107707.04.2018, 23:27

To pierwsza porazka w sezonie City na Etihad?

softgreat komentarzy: 208107.04.2018, 22:41

kim jest blond grubasek na treningu przed soton?

Adi17 komentarzy: 293107.04.2018, 22:17

@Gunnerrsaurus:
Niestety od niedawna Polsat nabył prawa do ufc. Dzisiaj polsat sport - Karolina walczy około 3;30, a Aśka około 5;30. W walce wieczoru Nurmagomedov ostatecznie z Iaquintą, po tym jak wypadł Ferguson i Holloway...

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 307.04.2018, 22:02

Arsenal ma tyle samo straconych bramek co beniaminek znad rzeki Tyne - Newcastle

Z tym, ze oni rozegrali jeden mecz wiecej :D

KredensAFC komentarzy: 2307.04.2018, 21:53

Witam, jesli ktos jeszcze tego nie zrobił to zapraszam do wypełnienia ankiety, potrzebna do szkoly :D

Z gory bardzo dziekuje :)

new_star komentarzy: 6850 newsów: 907.04.2018, 21:41

@rreddevilss: dokładnie. Ciężko będzie pobić emocje z ostatniego sezonu.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 307.04.2018, 21:37

@Gunnerrsaurus: na poltasie sport

@kamilo_oo: ale to ja mam wstawac w niedziele o siodmej? :)

Nagrywam start gali + zawsze po 6-8 godzin, aby przy ewentualnych obsuwach nie stracic walki wieczoru :)

bigMick komentarzy: 107707.04.2018, 21:35

De Gea znowu cudowna obrona sie popisal

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185107.04.2018, 21:32

Na czym leci UFC? Dobrze pamiętam, że jeszcze niedawno było na Extreme?

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18407.04.2018, 21:31

@kamilo_oo: Gol na 1-2 ładny był. Trochę mi szkoda AZ, bo ładnie grali i tak ładnie się cieszyli po golu na 2-0, ale chcę, żeby PSV wygrało tytuł.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 307.04.2018, 21:25

@Artu: Madley tez mial mnostwo pomylek w tym sezonie, trudno kogos wyroznic, bo zamiast oni rownac do najlepszych, to ci najlepsi rownaja do najslabszych

Bez VARu sobie nie radza

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18407.04.2018, 21:25

PSV w 5 minut wyszło na prowadzenie 3-2 ze stanu 0-2 w meczu z AZ na wyjeździe.

Teraz gol AZ, ale nieuznany. XD

kamilo_oo komentarzy: 2356707.04.2018, 21:24

o nie, Jędrzejczyk dopiero koło 5:30, to lepiej iść spać xd

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 307.04.2018, 21:23

@kamilo_oo: ogladam z niewielkimi wyjatkami wszystkie gale UFC w ostatnich powiedzmy 5-6 latach, ale nie zarwalem chyba zadnej nocki na gale :D

Nagrywasz elegancko cala gale, a z rana sobie elegancko ogladzasz wyspany i naladowany na reszte niedzieli :) goraco polecam!

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466907.04.2018, 21:21

@kamilo_oo:

Przeciez nic nie pobije końcówki sezonu z zeszłego roku..

kamilo_oo komentarzy: 2356707.04.2018, 21:20

zarywa ktoś dzisiaj nockę na UFC?

kamilo_oo komentarzy: 2356707.04.2018, 21:09

Zagłebie raczej dostarczyciel punktów, Płock złapał formę i może namieszać, solidna Korona i trochę nieobliczalna Wisła. Został jeszcze Górnik, który końcówkę ma słabą, ale myślę że jak już zeszło z nich to ciśnienie, to znowu mogą namieszać.

Zobaczymy ;)

caliero913 komentarzy: 125407.04.2018, 21:07

@Artu: Bobby w tym sezonie też sporo błędów i raczej nie jest w najlepszej formie

new_star komentarzy: 6850 newsów: 907.04.2018, 21:07

Mecz z Legia w weekend 4-6 maja, więc duże prawdopodobieństwo, że 6 maja w niedzielę, a to mi nie pasuje. Oby zrobili w sobotę i niech ich tam troszkę przyjedzie z tej warszawki

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18407.04.2018, 21:05

Toma Lemar po kolejnej kontuzji czy już tak słabo gra, że na ławie go trener posadził?

new_star komentarzy: 6850 newsów: 907.04.2018, 21:04

@kamilo_oo:
Dla kibiców Lecha być może, ale nie wiadomo jak tabela będzie wyglądać wtedy. Dla całej ligi i środowiska już niekoniecznie musi być jednym z najciekawszych ostatnich lat.

Marioht komentarzy: 611407.04.2018, 21:04

Tak jak pisałem przed rozpoczęciem rundy wiosennej, dla mnie faworytem pozostaje Lech.

Marioht komentarzy: 611407.04.2018, 20:59

Sorki, oczywiście w Niecieczy w meczu z udziałem Sandecji Nowy Sącz i Wisły Kraków.

new_star komentarzy: 6850 newsów: 907.04.2018, 20:59

@kamilo_oo:
Masz terminarz gdzieś pod ręką? Chętnie zerknę kiedy robić sobie wolne na mecz z legia

@Mihex:
Ja bym nie porownywal ich morali do naszych.

Marioht komentarzy: 611407.04.2018, 20:57

@kamilo_oo: Ciekawie dziś było w Nowym Sączu, gdzie kibice przybyli pod kasy stadionu i zablokowano im możliwość kupna biletów.

kamilo_oo komentarzy: 2356707.04.2018, 20:52

Kolejna ciekawa sytuacja w Ekstraklasie. W 36 kolejce Nieciecza gra u siebie z Arką, a Sandecja (rozgrywa mecze w Niecieczy) z Cracovią :D

Dodam, że to przedostatnia kolejka i wszystkie mecze rozgrywane są w tym samym terminie ;)

varosso komentarzy: 87007.04.2018, 20:52

@bocian18: Nie ma takich, każdy coś odwala.

bocian18 komentarzy: 1563 newsów: 107.04.2018, 20:48

Waszym zdaniem kto jest najlepszym arbitrem a lidze angielskiej /?

Marcel90 komentarzy: 800007.04.2018, 20:42

@varosso: to Cie źle zrozumiałem w takim razie. Już się nie wcinam w Wasza dyskusje :)

varosso komentarzy: 87007.04.2018, 20:41