Zapewnić sobie awans. Arsenal vs Lens

Zapewnić sobie awans. Arsenal vs Lens 28.11.2023, 13:12, Trempa 804 komentarzy

Plan jest prosty. Zwyciężyć i zapewnić sobie awans z pierwszego miejsca do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Naprzeciwko stanie drużyna Lens, która tanio swojej skóry nie sprzeda, walcząc o każdy punkt, który pomoże im w promocji do fazy play-off.

Kanonierzy przystąpią do spotkania po wyjazdowej wygranej z drużyną Brentford. Zwycięskiego gola zdobył w końcówce Kai Havertz, który prawdopodobnie dostanie szansę od pierwszej minuty w środowym meczu. Co ważne, lista kontuzjowanych zawodników nie powiększyła się, więc niedostępni będą piłkarze z długoterminowymi urazami: Timber, Partey i Smith Rowe. Do składu meczowego włączony będzie Fabio Vieira, który w ligowych rozgrywkach pauzuje za czerwoną kartkę.

Zespół Lens wydaje się wracać na właściwe tory w Ligue 1. Po fatalnym początku, Les Artésiens notują obecnie serię 8 meczów bez porażki i z ostatniego miejsca, które zajmowali po 5 kolejkach, wspięli się na 6 pozycję. Co więcej, ostatnie pięć spotkań kończyli z czystym kontem. Franck Haise nie będzie mógł skorzystać z następujących zawodników: Cabot, Farinez, Guilavogui, Machado. Do składu wróci Kevin Danso - podstawowy obrońca, który przez drobny uraz opuścił ostatnią potyczkę ligową.

Arsenal będzie chciał przerwać niechlubną passę w historii spotkań Ligi Mistrzów przeciwko drużynie Lens. Jeden remis i dwie porażki tworzą statystykę, która mówi, że jeszcze przeciwko żadnej drużynie nie musieliśmy czekać tak długo na zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Czas na wygraną!

Pukawka komentarzy: 81229.11.2023, 21:48

Jeszcze żeby tylko trener się popisał i zrobił zmiany od razu w przerwie a nie 80minucie

pablofan komentarzy: 197029.11.2023, 21:48

@Marcinek94a: sędzia właściwie nie podyktował karnego. Dziś można o tym sporo poczytać xD

KapitanJack10 komentarzy: 5416 newsów: 429.11.2023, 21:46

Trochę odpuściliśmy.. Wynik bezpieczny, ale bramka dla Lens zupełnie byłaby niepotrzebna. Wystarczy głupi różny w drugiej połowie na 2:4 i już nie można dopchać do końca na luzie.

Mickeylo komentarzy: 275629.11.2023, 21:46

Kurde ten Wahi sobie nieźle śmiga.

enrique komentarzy: 1921229.11.2023, 21:46

Starboy niech odpocznie, Nelson albo Trossard mogliby pograć, mecz jest już rozstrzygnięty.

pablofan komentarzy: 197029.11.2023, 21:45

@Rynkos7: od cholery newsów jest. Pierw UEFA twierdziła, że praca właściwa, ale później usunięto sędziego z VAR z następnego meczu ;D generalnie sporo krytyki, ale no coz… niech ich boli nawet i kolejny sezon ;D

Freo98 komentarzy: 643229.11.2023, 21:45

Kupe sianka by trzeba pewnie na niego wyrzucić

Perconte komentarzy: 62829.11.2023, 21:45

Kurde mógłby być już 2 karne dla Lens, potem słupek...
Teraz znowu groźna akcja, kurde trzeba uważać, za dużo pola oddalismy

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 229.11.2023, 21:45

Może jest i 4:0, ale Mikel ich na 100% zruga za ostatnie 10 minut

fabregas1987 komentarzy: 2582229.11.2023, 21:45

Lol Saliba jak się dał objechać. Dawno nie widziałem

Piotrek95 komentarzy: 964529.11.2023, 21:45

Ktoś słusznie napisał że w meczach ligowych Sake kryje dwójka albo trójka najemników gotowych połamać mu nogi

Teraz na głowie Artety żeby jakoś znaleźć na to rozwiązanie i może dynamiczniej zmieniać tempo gry żeby trochę oswobodzic naszego starboya

praptak komentarzy: 882629.11.2023, 21:44

@pablofan napisał: "@praptak: w studio to chyba omówią mecz ogórków z Madrytu vs Napoli"
Dokładnie, są wyluzowani i nie zajmują się poważnymi sprawami

Marcinek94a komentarzy: 2329.11.2023, 21:43

Panowie oglądam piłkę nożną ponad 20 lat i nie znam przepisów !:( Czy Marciniak wczoraj dostał jakiś dobry przelew od szejków? Teraz sędzia ewidentnie pokazał kolano a potem ręką.. czyli gramy dalej. Zupełnie identyczna sytuacja, więc nie ma mowy o interpretacji. Ktoś się zna xd?

majormati komentarzy: 191529.11.2023, 21:43

Jeeezu Ci komentatorzy kłapią od 5 minut o stracie Havertza, ze zmiana, ze trzeba pressowac a tak naprawdę stracił ją Martinelli...

coooyg11 komentarzy: 319629.11.2023, 21:42

Komentatorzy to chyba użytkownicy k.com, piłkę stracił Martinelli a Ci jadą po Havertzie hahaha

sWinny komentarzy: 784129.11.2023, 21:42

W sumie przy tym wolnym to Raya IMO faulował zawodnika Lens. Był spóźniony. I starając sie być obiektywnym to powinien być karny.

Garfield_pl komentarzy: 2821129.11.2023, 21:42

Trochę nas wynik rozluźnił, trzeba strzelić jeszcze 1 , żeby nerwówki nie było;) byśmy pobili frajerstwo mułów

Womanizer komentarzy: 992829.11.2023, 21:42

Jesusowi trzeba przed ligowymi hymn Ligi Mistrzów puszczać, wtedy wygląda jak młody Nazario :D

Rynkos7 komentarzy: 682129.11.2023, 21:42

@pablofan:

A tak swoją drogą to wybuchła jakaś gównoburza wśród kibiców, piłkarzy trenerów Newcastle? Widziałem tylko te wpisy Shearera na Twitterze.

pablofan komentarzy: 197029.11.2023, 21:41

@praptak: w studio to chyba omówią mecz ogórków z Madrytu vs Napoli

Furgunn komentarzy: 925429.11.2023, 21:41

Ulala nie ma co się rozluźniać panowie. Jest ostrzeżenie

Piotrek95 komentarzy: 964529.11.2023, 21:40

@pablofan napisał: "w cale mi srok nie szkoda. Brakło tylko zmasowanych śmieszków kibiców Arsenalu i wycinka z wywiadu z Trippierem gdy się śmieje z zarzutu, że gra była nie fair."

+1, szkoda że Howie nie powiedział znowu że trzeba się zgadzać z decyzją sędziego

Wg przepisów karny słusznie niwpodyktowany, a to że przepisy dziwne to inna sprawa

pablofan komentarzy: 197029.11.2023, 21:40

@Marcel90: w cale mi srok nie szkoda. Brakło tylko zmasowanych śmieszków kibiców Arsenalu i wycinka z wywiadu z Trippierem gdy się śmieje z zarzutu, że gra była nie fair.

Garfield_pl komentarzy: 2821129.11.2023, 21:39

Safe to say Mikel Arteta has got his wish of wanting to go 100mph tonight. That's the fastest any English team has scored 4 in UEFA competition since 1998 as per @OptaJoe

Rynkos7 komentarzy: 682129.11.2023, 21:39

@Piotrek95 napisał: "Panowie, wyobraźcie sobie że jesteście trenerem i zamiast dać pograć Sace to go zmieniacie w 30 minucie bo wynik dobry, no tak się nie robi"

Saka gdyby chciał to by nawet zagrał tą 3 połowę, o której @Garfield wspominał.

arsenal0066 komentarzy: 229.11.2023, 21:39

@fabregas1987: pora umierać

Szogun komentarzy: 28743 newsów: 329.11.2023, 21:38

Teraz "nie było ręki" a wcześniej w polu karnym "nie było faulu" na nim.

praptak komentarzy: 882629.11.2023, 21:38

Fajnie że w studio będą musieli się bardzo natrudzić żeby skrytykować dziś Arsenal. Człowiek wie że lubią to robić a nie za bardzo mogą i nawet im nie będzie za mocno współczuł