Zapewnić sobie awans. Arsenal vs Lens

Zapewnić sobie awans. Arsenal vs Lens 28.11.2023, 13:12, Trempa 804 komentarzy

Plan jest prosty. Zwyciężyć i zapewnić sobie awans z pierwszego miejsca do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Naprzeciwko stanie drużyna Lens, która tanio swojej skóry nie sprzeda, walcząc o każdy punkt, który pomoże im w promocji do fazy play-off.

Kanonierzy przystąpią do spotkania po wyjazdowej wygranej z drużyną Brentford. Zwycięskiego gola zdobył w końcówce Kai Havertz, który prawdopodobnie dostanie szansę od pierwszej minuty w środowym meczu. Co ważne, lista kontuzjowanych zawodników nie powiększyła się, więc niedostępni będą piłkarze z długoterminowymi urazami: Timber, Partey i Smith Rowe. Do składu meczowego włączony będzie Fabio Vieira, który w ligowych rozgrywkach pauzuje za czerwoną kartkę.

Zespół Lens wydaje się wracać na właściwe tory w Ligue 1. Po fatalnym początku, Les Artésiens notują obecnie serię 8 meczów bez porażki i z ostatniego miejsca, które zajmowali po 5 kolejkach, wspięli się na 6 pozycję. Co więcej, ostatnie pięć spotkań kończyli z czystym kontem. Franck Haise nie będzie mógł skorzystać z następujących zawodników: Cabot, Farinez, Guilavogui, Machado. Do składu wróci Kevin Danso - podstawowy obrońca, który przez drobny uraz opuścił ostatnią potyczkę ligową.

Arsenal będzie chciał przerwać niechlubną passę w historii spotkań Ligi Mistrzów przeciwko drużynie Lens. Jeden remis i dwie porażki tworzą statystykę, która mówi, że jeszcze przeciwko żadnej drużynie nie musieliśmy czekać tak długo na zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Czas na wygraną!

Pukawka komentarzy: 81229.11.2023, 22:01

@Piotrek95: no przykłady z naszego podwórka pokazują że z Pcimia można zajść daleko więc szanuję twój pogląd

pablofan komentarzy: 197129.11.2023, 22:01

@wnw46: to czas na Tomiego i poniekąd zamknie się koło ;D

Piotrek95 komentarzy: 964529.11.2023, 22:00

@Pukawka napisał: "uważasz że zbudujemy sobie szacunek w europie po zwycięstwie z Lens?"

Tak, uważam że tak przekonujące zwycięstwo w Lidze Mistrzów zawsze budzi respekt, nawet jeśli był to to FC Pcim dolny

praptak komentarzy: 882629.11.2023, 21:58

Ale to też chyba jakiś rodzaj sportowej złości może być, mamy na uwadze statystykę z Lens która wiadomo jak wyglądała do tego meczu. Nagle (nawet ja pisałem że trzeba ich rozgromić a raczej tego nie robię ^) ładują raz po raz i są nienasyceni, a w tym sezonie nieczęsto strzelamy tyle bramek. Zresztą to dopiero pierwsza połowa ^
Albo po prostu mają dobry dzień i nie ma co dorabiać scenariusza ale fajnie było

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 329.11.2023, 21:58

W Londynie gwałcą dziś.

wnw46 komentarzy: 182729.11.2023, 21:58

Jak oni nas pokonali u siebie?

kamo99111 komentarzy: 692529.11.2023, 21:58

Tomyiasu jest świetny. Zawsze był... Tyle, że jak łapał formę to doznawał kontuzji i znowu musiał się budować. On musi regularnie grać. Jak ma jakieś wymuszone przerwy no to gdzieś znika ta pewność siebie i automatycznie gra gorzej.

gbn komentarzy: 380029.11.2023, 21:58

Arsenal taki piękny :)

wnw46 komentarzy: 182729.11.2023, 21:57

Patrzcie to asystent 1 gola jest strzelcem 2, a asystent 2 gola jest strzelcem 3cuego a asystent 3cuego jest strzelcem 4tego.

Marcinek94a komentarzy: 2329.11.2023, 21:57

3 gole, 4 asysty*

Womanizer komentarzy: 992829.11.2023, 21:56

Lens powinno rzucić ręcznik. Po 45 min zakończyć mecz. Szkoda ich czasu i naszego. Więcej regeneracji przed weekendem :)

Pukawka komentarzy: 81229.11.2023, 21:55

@Piotrek95: uważasz że zbudujemy sobie szacunek w europie po zwycięstwie z Lens?

FlameDood komentarzy: 144229.11.2023, 21:55

Myślicie że taki Saka będzie chętny by już w 45min wejść? Chłopak jak większość z tej drużyny gra pierwszy sezon w LM, chce budować liczby i po prostu grać. Wiadomo, że nie ma co nawet myśleć o tym by on i kilku innych podstawowych zawodników zagrali więcej niż 70 min więc 60, max 70 minuta i można robić zmiany. No chyba, że Arteta faktycznie nie będzie dmuchał na zimne i już w przerwie się zdecyduję w co jednak wątpię.

Freo98 komentarzy: 643229.11.2023, 21:55

@Piotrek95: Saka out, ale Martinowi na pewno by sie przydało dłużej, Będzie dużo miejsca będzie mógł wrócić z magią i podogrywać jakichś prostopadłych piłeczek

@Marzag:

Sam początek miał zacny, po kontuzji było widoczne brak ogrania, ale teraz jest super.
Jakby to kiedyś ustawiać na zasadzie zina wyżej i Timber w jego pozycje, miodzio.

Gryzek komentarzy: 379729.11.2023, 21:52

Co tu się wyprawia. Wicemistrza Francji lejemy jak jakiś zespół z 2 ligi szwedzkiej.

BizoNxd6 komentarzy: 288129.11.2023, 21:51

Mówił coś o zmianach bramkarzy, może teraz Rambo z młodymi?

Adamarsenal1 komentarzy: 319829.11.2023, 21:51

Tomi dwie asysty megaaa, ciekawe czy jakiś młodziak dostanie szansę.

NaliniAFC komentarzy: 96929.11.2023, 21:51

5 bramek 5 strzelców, daj Nwaneri na 45 min, niech chłopak się pocieszyć piłka w LM

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 129.11.2023, 21:51

@BizoNxd6 napisał: "Warto dodać, że Tomi ma najlepszą formę od początku u nas, prze zajebiscie pewny i 2 asysty."
Przed sezonem tu go ludzie sprzedawali bo wg nich jest kiepski w ofensywie i niepewny w obronie

Piotrek95 komentarzy: 964529.11.2023, 21:51

@Pukawka napisał: "Jeszcze żeby tylko trener się popisał i zrobił zmiany od razu w przerwie a nie 80minucie"

Ehhh, co to jest za myślenie, mamy okazję pokazać się mocniej w Europie to jedziemy z nimi, podbudujmy morale a nie oddawać resztę meczu bo Saka musi odpocząć

Wiadomo że ryzyko kontuzji się zmniejsza ale imo ważniejsze żeby się bardziej odblokował taki Saka czy Ode paroma bramkami

AR14 komentarzy: 131129.11.2023, 21:51

W sumie śmieszny wynik, bo dzisiaj na insta rolka mi wyskoczyła i ktoś zrobił przeróbkę z zemsta kanonierow, a w przeróbce Odegaard ładował na 17-0 xD

praptak komentarzy: 882629.11.2023, 21:51

Piąta bramka a Arteta się cieszy jakby to była pierwsza. To wiele mówi o tym czego się spodziewa i że nie ma czegoś takiego jak za dużo

enrique komentarzy: 1922529.11.2023, 21:51

Super mecz, ale niech Ci bardziej zajechani sobie odpoczną, niech ławeczka coś pokaże!

Trempa (redaktor) komentarzy: 1146 newsów: 12129.11.2023, 21:50

@Piotrek95 napisał: "@pablofan napisał: "w cale mi srok nie szkoda. Brakło tylko zmasowanych śmieszków kibiców Arsenalu i wycinka z wywiadu z Trippierem gdy się śmieje z zarzutu, że gra była nie fair."

+1, szkoda że Howie nie powiedział znowu że trzeba się zgadzać z decyzją sędziego"

Niby tak, ale ja jednak chowam to uczucie w kieszeń i żałuję, że wczoraj nie dowieźli wygranej. Dzięki temu prawdopodobne 2 miejsce NU i na pewno nie wylosowalibyśmy w 1/8 kogoś z "grupy śmierci".

wajktor1998 komentarzy: 125029.11.2023, 21:50

wow, tego sie nie spodziewalem. Najprzyjemniejsza polowa w sezonie, a nie wiem czy nie od dwoch sezonow, cos pieknego, koncert w ofensywie :)

Luki342 komentarzy: 275529.11.2023, 21:49

Jak dla mnie w przerwie ściągnął bym sake, Martinellego jesusa i ode niech chłopaki odpoczywają a młodzi jak nwaneri dostaną trochę minut

Mickeylo komentarzy: 275629.11.2023, 21:49

Tomi jest dziś świetny, White może mieć problem z powrotem do 1szego składu z taką grą Japończyka.

Pitu88 komentarzy: 216629.11.2023, 21:49

O pany, ale kanonada Kanonierów

Slaviola komentarzy: 1237729.11.2023, 21:49

Kurła, co tam się dzieje. XD

1886gunner1886 komentarzy: 144129.11.2023, 21:49

Początkiem sezonu Tomiyasu był przez większość kibiców szykowany do zastąpienia, a dzisiaj jest jednym z naszych najlepszych zawodników. Niesamowite

PatrickVieira komentarzy: 6029.11.2023, 21:49