Zimny prysznic na The Emirates. Arsenal 1-3 Man Utd

Zimny prysznic na The Emirates. Arsenal 1-3 Man Utd 31.01.2010, 18:07, Szymon Ortyl 997 komentarzy

Kibice, którzy przed rozpoczęciem meczu wierzyli wciąż w to, że Kanonierzy nadal mają szansę na zdobycie Mistrzostwa Anglii z pewnością przecierają oczy ze zdumienia.

W 3. minucie po podaniu Fabregasa w dobrej sytuacji znalazł się Arszawin, jednak Rosjanin zagrał zbyt samolubnie i nie trafił w bramkę.

4 minuty później niebezpieczną akcję przeprowadzili goście, Nani uciekł Clichy'emu i zdołał dośrodkować. Na szczęście Alex Song zdołał wybić piłkę za linię końcową.

W 12. minucie kolejną akcję zmarnował Arszawin, który nie miał problemu z przejściem Browna, jednak piłka po jego strzale po raz kolejny minimalnie minęła lewy słupek bramki Van Der Sara.

W 14. minucie Nasri próbował zaskoczyć przeciwników strzałem z dystansu, jednak piłka zeszła mu z buta.

Minutę później żółtą kartką za faul na Nanim ukarany został Song.

W 19. minucie Kanonierzy rozpoczęli kolejną kontrę. Fabregas przeprowadził wspaniałą dwójkową akcję z Arszawinem, jednak Rosjanin skiksował przy próbie strzału

W 23. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Nasri, jednak... przepuścił piłkę dośrodkowaną przez Sagnę, mimo iż nie miał za plecami żadnego z partnerów.

3 minuty później błąd Denilsona o mało nie spowodował utraty bramki. Na szczęście piłka po strzale Naniego nie wpadła do siatki Almunii.

W 32. minucie po dośrodkowaniu Naniego, Almunia wepchnął piłkę do własnej bramki. W tej akcji nie popisała się cała obrona Kanonierów oraz Denilson.

Niestety już 4 minuty później było 2-0. Gracze Manchesteru odzyskali piłkę przed własnym polem karnym i przeprowadzili wspaniałą kontrę zakończoną bramką zdobytą przez Rooneya.

W 38. minucie kolejny strzał na bramkę Manchesteru oddał Arszawin, jednak piłka nie zmierzała w światło bramki.

2 minuty później mogło być już 3-0. Na szczęście w 100% sytuacji Nani nie trafił piłką w bramkę Arsenalu.

W 45. minucie blisko zdobycia bramki dla Arsenalu był Song, jednak piłka po jego strzale minęła prawy słupek bramki Van Der Sara.

Kilka sekund później sędzia zakończył spotkanie. Kilka sekund po rozpoczęciu drugiej lekkiej kontuzji nabawił się Rooney, jednak po chwili wrócił na boisko.

W 51. minucie po błędzie pomocników Arsenalu piłkę przejął Park, popędził z nią przez całe boisko i pokonał Almunię.

W 54. minucie zdenerwowany Cesc Fabregas uderzył z dystansu, jednak piłka po jego strzel poszybowała nad bramką Manchesteru.

W 56. minucie szanse na pokonanie Van den Sara miał Rosicky, który wybiegał na czystą pozycję jednak... nie otrzymał podania od Fabregasa, który oddał słaby strzał na bramkę Manchesteru.

W 60. minucie słabo grającego Denilsona zmienił Theo Walcott. Dziesięć minut później boisko opuścili Sagna i Rosicky. W ich miejsce weszli Bendtner i Eboue.

W 74. minucie po potknięciu Eboue bliski zdobycie bramki był Rooney. Na szczęście w porę interweniował Vermaelen.

3 minuty później po olbrzymim zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Vermaelen i potężnym strzałem umieścił ją w siatce.

W 84. minucie tragiczny błąd popełnił Almunia, który podał piłkę wprost pod nogi Valencii. Na szczęście w porę nadbiegł Vermaelen, który zażegnał niebezpieczeństwo.

Niestety mimo usilnych prób Kanonierów wynik nie uległ z mianie. Gracze Wengera rozegrali niezłą pierwszą połowę, jednak brakowało skuteczności. Bohaterem meczu został wybrany Nani, którego nie potrafił powstrzymać Gael Clichy. Najlepszym zawodnikiem w szeregach The Gunners był niewątpliwie Tomas Vermaelen. Na pochwałę zasługuje też postawa Andrieja Arszawina, który nie zniechęcał się niepowodzeniami i starał się ciągnąć grę Arsenalu. Kolejny słaby występ zanotował Manuel Almunia.

Manchester UnitedPremier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
hassassyn komentarzy: 69401.02.2010, 08:04

Nie można wygrać takiego meczu, czy wogóle ligi grając BEZ NAPASTNIKA!!! Wenger, przejrzyj na oczy! Bendtner i Eduardo to są napastnicy na poziomie championschip! Jedyny wartościowy napastnik nie pogra niestety sobie już w tym sezonie.

fylypp komentarzy: 15401.02.2010, 07:40

do gunnersFan ,,, Denilson jest bardzo dobrym zawodnikiem , a czasami tak bywa ze mecz nie wychodzi .

fylypp komentarzy: 15401.02.2010, 07:38

mimo wszystko ... Come on the gunners!! NA zawsze tylko ten klub !!

michel78 komentarzy: 11501.02.2010, 07:31

Panowie nie ma co sie oszukiwać. Skończymy sezon na 3 miejscu i znowu nic nie zdobedziemy. Jak sie takie mecze przegrywa. A co Chelsea odpusci ? Tam tez dostaniemy lanie. Juz mnie ten remis z Villą niepokoił, i mialem racje. Została Liga Mistrzów, ale czy Wenger to rozumie. W końcu w 2006 roku tez nieciekawie wygladało w lidze ale bylismy w finale.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 801.02.2010, 07:20

Mecze w premier league:
z Denilsonem : 6zw, 1 remis, 4 porazki Bramki 29-19
bez Denilsona : 8zw, 1 remis, 1 porazka Bramki 28-7

pupilek Wengera:D

zuczek1987 komentarzy: 640301.02.2010, 02:42

Teraz to jestem przekonany ze albo kupimy nowego bramkarza od przyszłego sezonu albo Fabiański wskoczy na stałe do bramki czego mu życzę bo napewno jest lepszym bramkarzem od Almunii ale jednak wolałbym jakaś zagraniczną gwiazdę :D Trzeba pamiętać że bramkarze też często w pojedynkę wygrywają mecze nasz obecny niestety nie przejawia takich słoności...

Angelina komentarzy: 8801.02.2010, 02:16

Popsuł nam się nasz Orient Express. Często mam ochotę powiedzieć o Arshawinie per człowiek jednego meczu. Chodzi mi tu o pamiętny mecz z Liverpool'em. teraz nie widujemy takiego Andrieja, jakim był w w/w spotkaniu. Szkoda, bo nawet Denilson zaczyna już grać lepiej niż on.

Dzięki Bogu mamy Vermaelena. On się chyba urodził jako napastnik, ale że się minął z powołaniem to gra na obronie.

Czesiek jakby mógł to by wyrwał całą murawę z Emirates. koledzy nie podawali do niego, a on tylko bezradnie rozkładał ręce irytując się za każdym razem, gdy reszta Kanonierów chciała robić indywidualne akcje.

Almunia był dziś jak uśpiony książę...oby się obudził na spotkanie z Chelsea, bo tamtejsze "królewny" takie jak np. Drogba, lubią ostro atakować.

Bentner znów przyjął postać kłody i niczym Guliwer nieporadnie poruszał się w polu bramkowym Man.Utd.

To tyle jeśli chodzi o zawodników. Nie mam się już do kogo przyczepić :)

Podobała mi się bardzo druga połowa. Powinniśmy tak grać od początku meczu. Pomimo słabego wyniku jestem dumna z Kanonierów - walczyli do końca i chwała im za to.

__WE KEEP THE FAITH__

evelred komentarzy: 369101.02.2010, 02:04

Arszawin czasem skacze do główek, ale to wygląda komicznie, nie rozumiem jak można od niego wymagać walki w powietrzu, jeszcze bardziej nie rozumiem piłek kierowanych do niego górą przez Sagne, czy Denilsona (!)

zuczek1987 komentarzy: 640301.02.2010, 01:30

* nie może grać jako środkowy napastnik

Arszawin przy wrzutkach w 90 % przypadków nawet nie próbował wyskakiwać do piłki tylko stał i się przyglądał co mnie jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu że on tam poprostu nie może grać... tak poza tym Sagna w ofensywie to jakaś tragedia w tym sezonie co mu się stało?

mat2206 komentarzy: 10001.02.2010, 00:59

trudno trzeba isc do przodu

mat2206 komentarzy: 10001.02.2010, 00:58

masz racje

pedro61 komentarzy: 219901.02.2010, 00:56

Dzisiaj mecz przegrała nasza lewa strona.Podobnie jak we wrześniu z MC.

mat2206 komentarzy: 10001.02.2010, 00:56

ale my nie taka zła

rufixon komentarzy: 30001.02.2010, 00:55

jescze dodam to że z całym szacunkiem dla almuni , ale jak dla mnie jego umiejętności to za mało jak na drużyne walczącą o mistrzostwo w angli . Man utd ma van der sara , chelsea cecha , liverpool reine ( chodz liverpool to juz nie drużyna która ma szanse na mistrzostwo ) więc wydaje mi sie że albo dać szane fabiańskiemu który jest o wiele młodszy i bardziej perspektywiczny albo zakupic jakiegoś , który będzie pewnym punktem w drużynie bo jak można czuć sie bezpiecznie mając za plecami almunie który kilka krotnie dzsiaij fatalnie wybijał piłke , czasami zdarzają mu sie niepewne interwencje ( tak jak dzisiaj przy bramce zła decyzja )

mat2206 komentarzy: 10001.02.2010, 00:54

jak my ma lepsza niestety

mat2206 komentarzy: 10001.02.2010, 00:51

my to nie menchester
nie mamy takiej ławy

mat2206 komentarzy: 10001.02.2010, 00:49

ja nie nazwiska lubie ale ty nie kapujesz sprzedajemy gwiazdy a w ich miejsce kto to nas zgubi

BaronLukas111 komentarzy: 6701.02.2010, 00:47

mat2206---Klub traci tylko zawodnika ale nie ma takiego gracza którego nie można zastąpić .... weźmy np C.Ronaldo z MU kupili go za marną kasę w porównaniu za jaką go sprzedali ale nie odczuli tego bo mają na jego miejsce innych... z naszym klubem jest podobnie sprzedaliśmy Hleba ale kupiliśmy Nasriego odszedł Theirry ale na jego miejsce dołączył równie dobry Arshavin :)

mat2206 komentarzy: 10001.02.2010, 00:46

jaki wynik typujecie z chelsa 2-1 dla nas chciałbym

rufixon komentarzy: 30001.02.2010, 00:43

pewnie jak wszyscy i ja jestem załamany porażką ukochanego klubu. Oglądałem ten mecz i po 15 minutach myślałem ze wygramy spokojnie , fakt zmarnowane sytuację się mszczą niestety , a szkoda bo arshavin mógł sam wygrać ten mecz. Ale to co nani wyprawiał z clichym a z nasrim w szczególności to masakra , fakt potem clichy zaczął już sobie z nim radzic ale co z tego jak przy 1 bramce zjechał ich straasznie ( nie wspomne już o tym co zrobił almunia bo nadal troche tego nie rozumiem ) , to ejszce asysta naniego przy drugiej bramce :/ . Gra Arsenalu wyglądała dobrze , o wiele lepiej niż z aston villa , ale jeśli chcemy mysleć poważnie o mistrzostwie , które niestety o 3 punkty sie od nas oddaliło to taka gra nie wsytarczy. Po 1 Denilson - wcześniej wydawało mi się ze to wartościowy gracz który dużo wnosi , szybki sprawny , duzo odbiorów , nieźle zagra czasem i strzeli z odległości , ale jak dzisiaj go zobaczyłem co on wyprawiał to za głowe sie łapałem , pełno niedokładnych zagrań , jak dla mnie 2 bramka to jego wina ( złe przyjęcie jeszce na połowie przeciwnika z czego poszła kontra ) po 2 nie wiem czy wenger im jakoś nie tłumaczy ale nie rozumiem na ch.j dośrodowywać piłke w głąb 16 jak tam zazwyczaj był sam arshavin , który jest o 2 głowy niższy od obronców :/ , a zwłaszcza przy systemie gry 4-3-3 najbardziej wysunięty napastnik jest sam więc jaki sens ma wrzutka na wysokości 2 mettrów w pole karne ? no bez sensu jak ku..a jego mać :/

Pawelsz komentarzy: 1001.02.2010, 00:42

Zrozum że nazwiska to nie wszystko :) Zgranie według mnie jest jedną z najważniejszych rzeczy :) Jak imponuje ci kupowanie nazwisk za olbrzymie kwoty to przeżuć się na real madryt :)

mat2206 komentarzy: 10001.02.2010, 00:42

50 to on przerz 6 lat wydał moze

mat2206 komentarzy: 10001.02.2010, 00:40

a klub traci

Pawelsz komentarzy: 1001.02.2010, 00:38

mat2206 to jest właśnie ekonomia :) sprzedaje jednego za 100 mln :) kupi kilku utalentowanych młodziakow za kilka milionów i sprzedaje z zyskiem :)

Arsenal1994 komentarzy: 749701.02.2010, 00:37

*nie zrobi talentu = nie wykrzesa

Eldo komentarzy: 9401.02.2010, 00:37

@mat2206; życzysz sobie transferów po 50mln?

BaronLukas111 komentarzy: 6701.02.2010, 00:37

To nie jest chore to się nazywa polityka transferowa według A.Wengera ty byś chciał kupić dzeko za 30mln a jak by się nie sprawdził po sezonie i sprzedał byś go za np 15 mln???

mat2206 komentarzy: 10001.02.2010, 00:33

np wezmy sprzedaz fabregasa barca moze dac nawet 100mln za niego wenger sprzeda i powie ze kasy nie ma kupi kogoś za 10 mln to chore

BaronLukas111 komentarzy: 6701.02.2010, 00:29

Nie sądzę że te transfery doszły by do skutku dzeko kosztował by jakieś 30 mln buffon z 20 mln o ie przedłużyli by mu kontrakt bo kończy się on latem tego roku na a chamak też około 20 mln funciaków ale po co nam ci zawodnicy znając życie Boss ma już gdzieś tam na oku w lidze albo belgijskiej albo rosyjskiej zawodników w których widzi wartościowych graczy ...

Arsenal1994 komentarzy: 749701.02.2010, 00:29

Raczej nie wie, bo co sezon popełnia te same błędy.
Ja nie oczekuje piłkarzy po 30 mln tylko paru rozsądnych transferów, paru nie jednego! który jest tylko załataniem dziury po sprzedanym piłkarzu.
Zgodze się, Wenger wykonuje świetną prace tylko aby nie przeceniał swoich umiejetności?
Z takiego Denilsona żeby nie wiem co zrobi talentu...

mat2206 komentarzy: 10001.02.2010, 00:28

wkurza mnie to ze nie wezmie duzo za gwiazde tylko śie w św mikołaja bawi i praktycznie darmo daje

Eldo komentarzy: 9401.02.2010, 00:22

@danielho6; Dokładnie, masz rację, ja to mówię, wydać pieniądze nie jest problem ale z głową, mi też się podoba ta polityka Wengera, tym bardziej, że to przynosi efekty, transfery jakie dokonuje AW są strzałami w dziesiątkę, z każdym zawodnikiem Arsenalu tak było i za pewne będzie. Ja Wengera podziwiam, bo ciąży na nim ogromna presja kibiców, ale facet wie co robi.

mat2206 komentarzy: 10001.02.2010, 00:21

tak nikt oprucz nas nie robi gdybyśmy mieli te wszystkie gwiazdy co sprzedaliśmy to byśmy ze 2 arsenale idealne mieli

Pawelsz komentarzy: 1001.02.2010, 00:21

25-28 lat ?? zapomnij :) Wenger kupuje o wiele młodszych piłkarzy :)

mat2206 komentarzy: 10001.02.2010, 00:17

tak rvp cenny ale powiem tak za 2 lata go sprzedamy za 40 mln i co znowu szkolimy od nowa to w końcu nas zgubi

mixerMU komentarzy: 8801.02.2010, 00:17

przydal by sie ten dzeko i moze jakis srodkowy obron ale gdzies w wieku 25-28

danielho6 komentarzy: 47701.02.2010, 00:15

A ja nie chcę filozofii "kupuj, może się uda". kibicuje Kanonierom nie dla tego, że w herbie jest armatka, czy dlatego, że podoba mi się stadion, kibicuję im ponieważ niezwykle podziwiam politykę Wengera i to, że zachowuje rozsądek w świecie rozpusty, jak dla mnie Arsenal jest wyróżniającym się klubem na tle wszystkich wielkich klubów, to klub prowadzony w bardzo mądry sposób i można kochać inną drużynę ale jeśli ktoś ma pojęcie o dzisiejszej piłce to musi docenić to co robi Wenger na Emirates, myślę, że gdyby francuz zmienił politykę, to ja też bym zmienił ulubieńców.

mat2206 komentarzy: 10001.02.2010, 00:14