Zmiennicy zrobili różnicę, Rapid Wiedeń 1-2 Arsenal

Zmiennicy zrobili różnicę, Rapid Wiedeń 1-2 Arsenal 22.10.2020, 19:57, Łukasz Wandzel 1400 komentarzy

Arsenal pojechał do Austrii, by podjąć Rapid Wiedeń w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy. Stawiani w roli faworyta podopieczni Mikela Artety nie mogą być w pełni zadowoleni. Zagrali zupełnie dwie różne połowy. O pierwszej wypadałoby jak najszybciej zapomnieć. Przez pierwsze 45 minut londyńczycy omal nie uśpili kibiców, oddali bowiem zaledwie jeden celny strzał na bramkę. W drugiej połowie obudził wszystkich Bernd Leno, który podarował rywalom gola, a całościowo zaliczył prawdopodobnie jeden z najgorszych meczów w Arsenalu. Ciężar spotkania wzięli na siebie zmiennicy. Aubameyang i Bellerin poderwali zespół do walki, co pozwoliło Kanonierom najpierw zremisować, a następnie wyjść na prowadzenie.

Rapid Wiedeń: Strebinger - Stojkovic, Hofmann, Barac - Arase (79' Schick), Ljubicic, Grahovac, Ullmann - Kara (76' Kitagawa), Ritzmaier (88' Knasmullner), Fountas.

Arsenal: Leno - Cedric (61' Bellerin), Luiz, Gabriel, Kolasinac - Pepe (90+4' Nelson), Thomas, Elneny, Saka (84' Tierney) - Lacazette (84' Willock), Nketiah (61' Aubameyang).

Kanonierzy przez większość czasu kontrolowali przebieg meczu. Nie wiązało się to jednak z narzuceniem wysokiego tempa. Londyńczycy rozgrywali powoli, szukając przestrzeni na podanie otwierające drogę do bramki rywala. Pierwszą groźną okazję zakończoną strzałem mogliśmy obserwować, kiedy upłynął niemal kwadrans. Mowa tu o strzale głową Davida Luiza. I nie działo się już zbyt wiele. Mecz z teoretycznie słabszą drużyną powinien być dla Arsenalu okazją do pokazania siły i czerpania radości z gry.

Tymczasem piłkarze Artety zamiast włożyć wysiłek w wypracowaniu sytuacji strzeleckich, pracowali co najwyżej na szybsze zejście z murawy. Jeśli nie przez słabą grę, to z powodu odesłania do szatni przez sędziego. Przed przerwą obie strony często niepotrzebnie faulowały, co zaowocowało trzema żółtymi kartkami. Czwartą zarobił Bukayo Saka za grę po gwizdku.

Jakby słabej gry Arsenalu było za mało, tuż po przerwie fatalny błąd popełnił Bernd Leno. Fountas przechwycił jego podanie i z łatwością otworzył wynik spotkania. Niemiecki golkiper kilka minut później ponownie uległ pressingowi rywala, lecz w tej sytuacji zdołał się wyratować udaną interwencją. Mikel Arteta zareagował na wydarzenia boiskowe podwójną zmianą, wprowadzając Aubameyanga i Bellerina na pół godziny przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Obaj zawodnicy znacząco wpłynęli na grę z przodu. Niedługo po ich wejściu na murawę do wyrównania doprowadził David Luiz. Brazylijczyk pokonał bramkarza strzałem głową po dośrodkowaniu Nicolasa Pepe. Arsenal ruszył do przodu, ale zapomniał, że w tym meczu nie można było liczyć na Bernda Leno. Niemiec po raz trzeci nie potrafił wykonać prostego podania. Na szczęście chwilę po tym zdarzeniu Aubameyang wyprowadził Kanonierów na prowadzenie po podaniu Bellerina. Przy drugim golu dla londyńczyków pochwalić należy Mohameda Elneny'ego, który zamiast podawać do tyłu, jak to ma w zwyczaju, swoim zagraniem otworzył partnerom drogę do bramki.

Gole nie padały w tym meczu tak często, jak arbiter sypał żółtymi kartkami z rękawa, dlatego zespół Mikela Artety wykonał plan minimum, wygrywając 2-1 na stadionie rywala i tym samym przypisując sobie pierwsze 3 punkty w grupie B.

Liga EuropyRapid WiedeńRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Dominik11 komentarzy: 2016424.10.2020, 20:50

@varatas: No fakt dziś zagrali wspaniale rewelacyjnie , a przy okazji nudno beznadzieje i tak że spać się chciało.

Cesc1994 komentarzy: 447024.10.2020, 20:49

Dwa najcięższe wyjazdy za nami, wyniki tej kolejki ułożyły się pod nas, Partey wprowadzony do składu, jutro idealny moment żeby pokonać silnego rywala po dobrej grze...

varatas komentarzy: 256524.10.2020, 20:46

Oglądałem sobie to MU v Chelsea i widać tam jak na dłoni, jaką stylową mizerię my gramy.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 824.10.2020, 20:46

@caliero913 napisał: "Chelsea miała zdemolować ligę, a tymczasem bramkarz ratuje im tyłek"
im bramkarz a United sędzia, bo że w tym meczu należał się oczywisty rzut karny dla The Blues to sprawa oczywista.

lordpat komentarzy: 336524.10.2020, 20:46

@noth napisał: "lampard przekombinowuje znow"

no tak, czyste konto na OT przeciwko czwórce Cavani, Fernandes, Rashford, Pogba. Faktycznie, przekombinował/./.

lym komentarzy: 77024.10.2020, 20:43

Skończmy z pisaniem mamy dwa najcięższe wyjazdy za sobą. Problem nie w stadionach tylko naszym mentalu który narzucam nam styl grania i odwrotnie.

Womanizer komentarzy: 991124.10.2020, 20:41

Koeman po El Clasico "Z VAR-u korzysta się tylko wtedy, gdy można zaszkodzić FC Barcelonie"

Boshe ale to jest buc, chyba tylko on i Mourinho są tak bezczelni w mediach. Już pomijając że karny 100% prawidłowy, bo Ramosowi mało szwy nie puściły na koszulce od tego szarpania.

Trequartista komentarzy: 536624.10.2020, 20:35

Mamy za sobą dwa najtrudniejsze wyjazdy w całym sezonie, przeciwnicy w lidze się ułożyli pod nas jak na razie, nasz największy transfer w końcu dołączył do drużyny i rozegrał pierwszy mecz, jutro mamy idealny moment i godnego przeciwnika, by się w końcu obudzić i rozpocząć sezon.

Frossi komentarzy: 17724.10.2020, 20:35

Najlepszy rezultat o ile jutro bedą 3pkt

jin komentarzy: 41024.10.2020, 20:27

@ostriket: podobno VdB nie grał, bo nie miał stroju

Piotrek95 komentarzy: 964524.10.2020, 20:26

Lampard po raz kolejny pokazuje że przytłoczyła go ta ilość transferów. Dlaczego Mount nie wyszedł w pierwszym to duża zagadka, Kante zagubiony musi rozgrywać przed polem karnym United, gdzie tylko straty notuje a Havertz gdzieś z dala sobie truchta

ostriket komentarzy: 661424.10.2020, 20:10

Ale mi szkoda van de Beeka przy tym wuefiscie Ole....
Taki gracz I ciągle na ławie a u nas byłby pierwszy skład z automatu...

Perconte komentarzy: 62824.10.2020, 20:00

Remisik jest dobry. Oby tak zostało

luko_PL komentarzy: 109824.10.2020, 19:47

Oby remis bramkowy, bo nie mam żadnego obrońcy w FPL :P

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333024.10.2020, 19:45

Niech Chelsea to wygrywa, bo kuponik w grze.

luko_PL komentarzy: 109824.10.2020, 19:35

@polishbrigadesx: no chciałbym zobaczyć starego, dobrego Cavaniego. Szkoda, że w diabelskich barwach..

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020424.10.2020, 19:32

Cavani wejdzie i coś strzeli.

luko_PL komentarzy: 109824.10.2020, 19:26

Już ciul z tym, że tam karnego nie dali. Ale kpiną jest to, że nawet nie zatrzymali sędziego, żeby to sprawdzić nieco dłużej.

Womanizer komentarzy: 991124.10.2020, 19:23

W studiu bein sports mają beke że Chelsea nie dostała karnego.
Zignorowanie tej sytuacji "unbelievable"

Garfield_pl komentarzy: 2798224.10.2020, 19:21

W meczach z UTD po prostu drużyny muszą jak najwięcej syrzelać, żeby nie tyle wygrać z mułami, co z VAR, bo i bramkę anuluja mikro spalonym jeśli utd nic nie zagra :D

zdyp komentarzy: 455224.10.2020, 19:19

Mendy przypomina mi ta bijonse z lat 90 -- haddaway

Kris3Tears komentarzy: 442324.10.2020, 19:16

Lepiej się oglądało El Clasico.

Sandbead komentarzy: 341924.10.2020, 19:15

A chłopki z DP jeszcze się potem burzą, że ktoś śmie nazwać Manchester Varchesterem. No serio ile razy można się mylić na korzyść United

KapitanJack10 komentarzy: 5387 newsów: 424.10.2020, 19:13

Teraz 40 powtórek i var minute sprawdza taką pierdołę bo na korzyść MU. A Harry zakłada Azpiliemu nelsona to wywalone, nawet var ma w dupie.

FilipCz komentarzy: 186524.10.2020, 19:13

Jaja z tym Varem.

Garfield_pl komentarzy: 2798224.10.2020, 19:13

Beka z tego VAR,... Wcześniej ewidentnie karny nawet nie sprawdzali, ale jak już kontakt w polu karnym Chelsea to badają 5 min :D

songoku95 komentarzy: 2348624.10.2020, 19:12

No i standardowo Memczesterowi tego nie sprawdzą. Cyrk na kółkach. Harry sprowadził do parteru Cesara.

FilipCz komentarzy: 186524.10.2020, 19:11

Kurrr to był karny. Postawiłem, że będzie karny..

Harry co odpi.... przecież to jest ewidentny karny.

Freo98 komentarzy: 639824.10.2020, 19:10

United by dostało za to karnego! change my mind

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189724.10.2020, 19:09

Nasza liga już od paru lat jest jakaś dziwna, mam wrażenie, że wydane pieniądze i transfery w ogóle nie przekładają się na wyniki.

luko_PL komentarzy: 109824.10.2020, 19:09

@NineBiteWolf: no nie wiem, my z City też nie daliśmy show