Zmiennicy zrobili różnicę, Rapid Wiedeń 1-2 Arsenal

Zmiennicy zrobili różnicę, Rapid Wiedeń 1-2 Arsenal 22.10.2020, 19:57, Łukasz Wandzel 1400 komentarzy

Arsenal pojechał do Austrii, by podjąć Rapid Wiedeń w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy. Stawiani w roli faworyta podopieczni Mikela Artety nie mogą być w pełni zadowoleni. Zagrali zupełnie dwie różne połowy. O pierwszej wypadałoby jak najszybciej zapomnieć. Przez pierwsze 45 minut londyńczycy omal nie uśpili kibiców, oddali bowiem zaledwie jeden celny strzał na bramkę. W drugiej połowie obudził wszystkich Bernd Leno, który podarował rywalom gola, a całościowo zaliczył prawdopodobnie jeden z najgorszych meczów w Arsenalu. Ciężar spotkania wzięli na siebie zmiennicy. Aubameyang i Bellerin poderwali zespół do walki, co pozwoliło Kanonierom najpierw zremisować, a następnie wyjść na prowadzenie.

Rapid Wiedeń: Strebinger - Stojkovic, Hofmann, Barac - Arase (79' Schick), Ljubicic, Grahovac, Ullmann - Kara (76' Kitagawa), Ritzmaier (88' Knasmullner), Fountas.

Arsenal: Leno - Cedric (61' Bellerin), Luiz, Gabriel, Kolasinac - Pepe (90+4' Nelson), Thomas, Elneny, Saka (84' Tierney) - Lacazette (84' Willock), Nketiah (61' Aubameyang).

Kanonierzy przez większość czasu kontrolowali przebieg meczu. Nie wiązało się to jednak z narzuceniem wysokiego tempa. Londyńczycy rozgrywali powoli, szukając przestrzeni na podanie otwierające drogę do bramki rywala. Pierwszą groźną okazję zakończoną strzałem mogliśmy obserwować, kiedy upłynął niemal kwadrans. Mowa tu o strzale głową Davida Luiza. I nie działo się już zbyt wiele. Mecz z teoretycznie słabszą drużyną powinien być dla Arsenalu okazją do pokazania siły i czerpania radości z gry.

Tymczasem piłkarze Artety zamiast włożyć wysiłek w wypracowaniu sytuacji strzeleckich, pracowali co najwyżej na szybsze zejście z murawy. Jeśli nie przez słabą grę, to z powodu odesłania do szatni przez sędziego. Przed przerwą obie strony często niepotrzebnie faulowały, co zaowocowało trzema żółtymi kartkami. Czwartą zarobił Bukayo Saka za grę po gwizdku.

Jakby słabej gry Arsenalu było za mało, tuż po przerwie fatalny błąd popełnił Bernd Leno. Fountas przechwycił jego podanie i z łatwością otworzył wynik spotkania. Niemiecki golkiper kilka minut później ponownie uległ pressingowi rywala, lecz w tej sytuacji zdołał się wyratować udaną interwencją. Mikel Arteta zareagował na wydarzenia boiskowe podwójną zmianą, wprowadzając Aubameyanga i Bellerina na pół godziny przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Obaj zawodnicy znacząco wpłynęli na grę z przodu. Niedługo po ich wejściu na murawę do wyrównania doprowadził David Luiz. Brazylijczyk pokonał bramkarza strzałem głową po dośrodkowaniu Nicolasa Pepe. Arsenal ruszył do przodu, ale zapomniał, że w tym meczu nie można było liczyć na Bernda Leno. Niemiec po raz trzeci nie potrafił wykonać prostego podania. Na szczęście chwilę po tym zdarzeniu Aubameyang wyprowadził Kanonierów na prowadzenie po podaniu Bellerina. Przy drugim golu dla londyńczyków pochwalić należy Mohameda Elneny'ego, który zamiast podawać do tyłu, jak to ma w zwyczaju, swoim zagraniem otworzył partnerom drogę do bramki.

Gole nie padały w tym meczu tak często, jak arbiter sypał żółtymi kartkami z rękawa, dlatego zespół Mikela Artety wykonał plan minimum, wygrywając 2-1 na stadionie rywala i tym samym przypisując sobie pierwsze 3 punkty w grupie B.

Liga EuropyRapid WiedeńRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Ranczomen komentarzy: 1232424.10.2020, 19:05

@Placio: Z tymi objectivami to bardziej złożony problem. W pierwszej grze forsowali w early/mid w jungli gdzie Hecarim podłapał kille i poszedł snowball, więc musieli oddawać, żeby gra nie skończyła się w 20 minucie i liczyć na jakieś błędy. W 3 kompletnie zawalony draft z kompozycją Akali bez prio na side'ach, czyli oddane 3 linie, bo Syndra w Akali ma perma push, co przekładało się na to, że wchodzili Jankosowi do lasu, który chyba nawet nie zdobył stacka na Kindred, bo nie mógł zrobić swojej dżungli, a co dopiero wejść do przeciwnej+ intujący Mikyx z suppa na Panteonie, gdzie cały czas dawał się wyłapywać. O 4 grze może nie mówmy, bo tam to już taki stomp poszedł, że objectivy nie były nawet potrzebne. Jeśli jest jakaś drużyna, która wie kiedy oddać objectiv a kiedy o niego zawalczyć to jest to G2, natomiast Damwon było po prostu za dobre i jest zbyt dobre w snowballowaniu gier i wykorzystywaniu błędów. Byli po prostu lepsi i tyle. IMO zwycięzca worldsów w tym roku.
Co do Capsa to nie był Claps, bo wtedy pewnie by wygrali/powalczyli w 5 mapie, tylko Craps i na konferencji widać było, że miał tego świadomość.
Smutno, bo to ostatni reprezentant Europy.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 824.10.2020, 19:02

@ArsenalChampion napisał: "Spokojnie sedziowie z Varu są juz w gotowości, czekają tylko na dobrą okazje"
chyba że dziś nie podyktują żądnego, żeby za tydzień w podyktować dwa.

zdyp komentarzy: 455224.10.2020, 19:01

@ostriket napisał: "Mendy chciał rozruszać emocje na Kępę xD"

ArsenalChampion komentarzy: 803424.10.2020, 18:56

@GunnersFan9: Spokojnie sedziowie z Varu są juz w gotowości, czekają tylko na dobrą okazje

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 824.10.2020, 18:52

20 minuta meczu i jeszcze nie było karnego dla MUłów?

zdyp komentarzy: 455224.10.2020, 18:49

@cycatewiewiorki: hehe, mysle ze mozna ;)

cycatewiewiorki komentarzy: 41224.10.2020, 18:41

@Dominik11: syn albo wnuk Martineza bo to złota generacja bramkarza. (generacja)? Można tak powiedzieć?

Placio komentarzy: 255524.10.2020, 18:38

@Ranczomen
Jak sie oddaje przez 3 mapy wszystko co jest do zgarnięcia bo sie nie ma jaj podjąć walke o objectivy to się przegrywa , niestety. Zamiast Capsa był dzisiaj Claps.

onlythisclub komentarzy: 2824.10.2020, 18:31

ma ktos jakis dobry link do Che-MAnU

Ranczomen komentarzy: 1232424.10.2020, 18:29

A tam Ajaxy jakieś, co sobie nimi można podłoge wyczyścić, czy co tam się nimi robi.

Ech0z komentarzy: 1041124.10.2020, 18:17

W której minucie dzisiaj karny dla United w 17 czy 19?

Dominik11 komentarzy: 2016424.10.2020, 18:17

Załóżmy ze sprzedajemy Leno to kogo byście widzieli jak jego następcę ? Nie liczę Martineza bo on nie wróci,

Piotrek95 komentarzy: 964524.10.2020, 18:16

Ile Ajax prowadzi? było już 8 xddd

Chakaa komentarzy: 191224.10.2020, 18:13

@NineBiteWolf: Rzucie karnym z czapki*
tak samo jak ManU, gdyby nie karne z czapki to napewno nie byli tu gdzie są teraz

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282124.10.2020, 18:13

@noth: Oprócz Ziyecha (który jeszcze nie jest gotowy na 90 min.) wszystkie nowe nabytki ofensywne grają.

matikanonier komentarzy: 206524.10.2020, 18:13

Co te moje Wycombe odwala w tej Championship? Brak słów...

Frossi komentarzy: 17724.10.2020, 18:13

Co ten Ajax

bartas1984 komentarzy: 36924.10.2020, 18:09

Venlo już się chyba nie podniesienie z kolan...

noth komentarzy: 264324.10.2020, 18:06

lampard nasciagal latem pelno ofensywnych graczy, a wychodzi na poteznego ole , piatka obroncow XDDD

caliero913 komentarzy: 125424.10.2020, 18:05

@Chakaa: poleciał w drugą, bo robił wyskok do piłki, Lenglet wyraźnie przeszkodził mu w sięgnięciu piłki i karny się należał, wszyscy komentatorzy byli w tym zgodni

Chakaa komentarzy: 191224.10.2020, 18:03

@caliero913: Cwaniactwo nie cwaniactwo, aktorstwo zdecydowanie, ciągnął go do siebie a Ramos leci w drugą stronę, 85 kilogramów byk czaisz XD
Co nie zmienia faktu że Langlet dał doopy ale jednak nie była to akcja na karnego

luko_PL komentarzy: 109824.10.2020, 18:02

Widzą Panowie co Ajax robi z VVV-Venlo w lidze?
Co to za cyrki? :p

gunner1990 komentarzy: 370924.10.2020, 18:02

Ajax już 0:11 prowadzi hyhu

Chakaa komentarzy: 191224.10.2020, 18:01

Ogólnie nie wiem czy zauważyliście ale fcbarca.com to chyba jest ulepiona z g... lub na jakichś serwerach za 5 ziko. Przecież przy każdej większej porażce spada z rowerka i błąd 404 czy coś takiego hah

Oldgunner3 komentarzy: 969824.10.2020, 18:01

Ładnie grał Madryt i zasłużenie wygrał w dodatku na wyjeździe.Ramos klasa sama w sobie.

caliero913 komentarzy: 125424.10.2020, 18:00

@Chakaa: Lenglet zachował się jak dzban, już w pierwszej połowie w sytuacji, w której zostawił nogę niektórzy mogliby odgwizdać. Szarpał go za koszulkę i sędzia odgwizdał słusznego karnego. To nie jest symulka, tylko boiskowe cwaniactwo

Chakaa komentarzy: 191224.10.2020, 17:58

@NineBiteWolf: tak tak, przegral 2 ostatnie łatwe mecze, a teraz zaczyna się śligzanie na karnych

Ranczomen komentarzy: 1232424.10.2020, 17:58

@NineBiteWolf napisał: "Jak tam życie u hejterów Zidane'a? Gość najpierw wygrywa 3 LM w 3 lata, a teraz - mając do dyspozycji drużynę złożoną z nieopierzonych nastolatków i graczy 30+ - rozpoczyna marsz po drugie mistrzostwo z rzędu. Pod względem sukcesów gość niedługo będzie mógł pretendować do miana najlepszego menedżera w historii."

Zidane jest łysy, Arteta ma stalową fryzurę. Resztę zostawiam już Tobie.

Chakaa komentarzy: 191224.10.2020, 17:57

@caliero913: i symulki xd

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11724.10.2020, 17:57

Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby brać Koemana na trenera

caliero913 komentarzy: 125424.10.2020, 17:55

Ramos to jest jednak niesamowity zawodnik, pod względem umiejętności, a przede wszystkim charakteru

sWinny komentarzy: 782524.10.2020, 17:39

@Barney: przez nogi teraz vinisius zabrał piłkę busqetsowi(78 minuta i wolny). Nie wiem czy widzisz różnice.

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 124.10.2020, 17:34

Wyciągną na remis, czy nie??

TlicTlac komentarzy: 600924.10.2020, 17:32

W Barcelonie nic się nie zmieniło, gość stoi tyłem - dostaje łokieć, a 5 zawodników Barcy sygnalizuje rękę...

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40024.10.2020, 17:29