Zmiennicy zrobili różnicę, Rapid Wiedeń 1-2 Arsenal

Zmiennicy zrobili różnicę, Rapid Wiedeń 1-2 Arsenal 22.10.2020, 19:57, Łukasz Wandzel 1400 komentarzy

Arsenal pojechał do Austrii, by podjąć Rapid Wiedeń w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy. Stawiani w roli faworyta podopieczni Mikela Artety nie mogą być w pełni zadowoleni. Zagrali zupełnie dwie różne połowy. O pierwszej wypadałoby jak najszybciej zapomnieć. Przez pierwsze 45 minut londyńczycy omal nie uśpili kibiców, oddali bowiem zaledwie jeden celny strzał na bramkę. W drugiej połowie obudził wszystkich Bernd Leno, który podarował rywalom gola, a całościowo zaliczył prawdopodobnie jeden z najgorszych meczów w Arsenalu. Ciężar spotkania wzięli na siebie zmiennicy. Aubameyang i Bellerin poderwali zespół do walki, co pozwoliło Kanonierom najpierw zremisować, a następnie wyjść na prowadzenie.

Rapid Wiedeń: Strebinger - Stojkovic, Hofmann, Barac - Arase (79' Schick), Ljubicic, Grahovac, Ullmann - Kara (76' Kitagawa), Ritzmaier (88' Knasmullner), Fountas.

Arsenal: Leno - Cedric (61' Bellerin), Luiz, Gabriel, Kolasinac - Pepe (90+4' Nelson), Thomas, Elneny, Saka (84' Tierney) - Lacazette (84' Willock), Nketiah (61' Aubameyang).

Kanonierzy przez większość czasu kontrolowali przebieg meczu. Nie wiązało się to jednak z narzuceniem wysokiego tempa. Londyńczycy rozgrywali powoli, szukając przestrzeni na podanie otwierające drogę do bramki rywala. Pierwszą groźną okazję zakończoną strzałem mogliśmy obserwować, kiedy upłynął niemal kwadrans. Mowa tu o strzale głową Davida Luiza. I nie działo się już zbyt wiele. Mecz z teoretycznie słabszą drużyną powinien być dla Arsenalu okazją do pokazania siły i czerpania radości z gry.

Tymczasem piłkarze Artety zamiast włożyć wysiłek w wypracowaniu sytuacji strzeleckich, pracowali co najwyżej na szybsze zejście z murawy. Jeśli nie przez słabą grę, to z powodu odesłania do szatni przez sędziego. Przed przerwą obie strony często niepotrzebnie faulowały, co zaowocowało trzema żółtymi kartkami. Czwartą zarobił Bukayo Saka za grę po gwizdku.

Jakby słabej gry Arsenalu było za mało, tuż po przerwie fatalny błąd popełnił Bernd Leno. Fountas przechwycił jego podanie i z łatwością otworzył wynik spotkania. Niemiecki golkiper kilka minut później ponownie uległ pressingowi rywala, lecz w tej sytuacji zdołał się wyratować udaną interwencją. Mikel Arteta zareagował na wydarzenia boiskowe podwójną zmianą, wprowadzając Aubameyanga i Bellerina na pół godziny przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Obaj zawodnicy znacząco wpłynęli na grę z przodu. Niedługo po ich wejściu na murawę do wyrównania doprowadził David Luiz. Brazylijczyk pokonał bramkarza strzałem głową po dośrodkowaniu Nicolasa Pepe. Arsenal ruszył do przodu, ale zapomniał, że w tym meczu nie można było liczyć na Bernda Leno. Niemiec po raz trzeci nie potrafił wykonać prostego podania. Na szczęście chwilę po tym zdarzeniu Aubameyang wyprowadził Kanonierów na prowadzenie po podaniu Bellerina. Przy drugim golu dla londyńczyków pochwalić należy Mohameda Elneny'ego, który zamiast podawać do tyłu, jak to ma w zwyczaju, swoim zagraniem otworzył partnerom drogę do bramki.

Gole nie padały w tym meczu tak często, jak arbiter sypał żółtymi kartkami z rękawa, dlatego zespół Mikela Artety wykonał plan minimum, wygrywając 2-1 na stadionie rywala i tym samym przypisując sobie pierwsze 3 punkty w grupie B.

Liga EuropyRapid WiedeńRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
James komentarzy: 167424.10.2020, 22:37

Dzięki chłopaki ale macie coś gorszego bo strims world niemiłosiernie tnie...

TheBestGooner komentarzy: 358424.10.2020, 22:27

@arsenallord: Co myślisz o kolejnej walce?

TheBestGooner komentarzy: 358424.10.2020, 22:26

Ogląda ktoś UFC? Whittaker łydkę ma chyba ze stali, bo wyłapał sporo kopnięć. Z Adensanyą szykuje się dobra walka jeśli dojdzie to rewanżu.

Czuję, że Justin ustrzeli Khabiba jeśli przetrwa kilka minut i nie zostanie zdominowany w parterze.

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11724.10.2020, 22:24

Torreia u mnie jest już skreślony. Myślałem, że zostanie moim ulubionym zawodnikiem, a tu wieczne płacze. Teraz już mówi, że nie chce wracać. Prawda jest taka, że dobre mecze w jego wykonaniu można policzyć na palcach jednej ręki. Wielkie rozczarowanie.

Dziadyga komentarzy: 826324.10.2020, 22:21

@Kociek napisał: "Szkoda Lucasa zmiana w połowie nie brzmi dobrze..."

Co go szkodujesz.Najwazniejsze,że ma słoneczko nad głową w Madrycie a nie jakies tam deszczowe chmury nad Londynem :D

Kociek komentarzy: 116124.10.2020, 22:05

Właśnie tez miałem pytać ale obawiam się ze to zmiana taktyczna, Lemar tez zszedł. Szkoda Lucasa zmiana w połowie nie brzmi dobrze...

Marcel90 komentarzy: 812124.10.2020, 22:03

Torreira w przerwie meczu zmieniony, jakis uraz czy tak slabo wygladala jego gra ?

ELAdzik komentarzy: 250824.10.2020, 21:58

Nowy Borat to jest najgłupszy film jaki widziałem xD

hetfield88 komentarzy: 38224.10.2020, 21:57

Hej, mialem dzis chrzciny syna, nie moglem oglądać meczu. Powiedzcie prosze obiektywnie, jak wyglądaly druzyny chelsea i mu? Dobrze graly? Duzo lepiej sie prezentują od nas na ten moment?

Dziadyga komentarzy: 826324.10.2020, 21:56

Kurde ta potężna Ligęęę to faktycznie POTĘŻNA liga.Widac to po tym,że Moise Kean strzelił dziś juz 2 gole do przerwy gdzie w Anglii przeciez przez cały rok potykał sie o swoje konary :D i miał z jedną bramkę to góra?

Dziadyga komentarzy: 826324.10.2020, 21:51

Co by nie mówić to na ten moment idealne wyniki dla nas.Tylko co z tego jak wyjdziemy znowu defensywnie u siebie i będziemy męczyć bułe(oby wymęczoną bułę 3 punktową)

Gunner915 komentarzy: 281824.10.2020, 21:48

@NineBiteWolf

oni graja w liverpoolu.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52424.10.2020, 21:46

@Piotrek95 napisał: "w dodatku stosunek pozyskiwanego szrotu do jakościowych piłkarzy coraz mniejszy, kiedyś przychodził Mustafi, Elneny, Mychitarian, teraz jest Gabriel, Partey, Pepe"

Nie znoszę słowa "szrot".
I Pepe wciąż bliżej do pierwszej grupy, czyli piłkarzy, którzy się nie sprawdzili.
Gabriel? Partey? Grają tu zdecydowanie zbyt krótko.

Perconte komentarzy: 62824.10.2020, 21:44

Kiedy wygrywalismy mecze na styku z West Hamem i SHU ludzie śmiali się, że z takimi ogórkami się męczymy.
A oni jeszcze nie jednym punkty zabierze

Janusz_Kanonier komentarzy: 29424.10.2020, 21:41

@arsenallord o nic, spoko pozdro ;)

krystiannn (zawieszony) komentarzy: 57924.10.2020, 21:40

Ja osobiście nie mam pretensji do Trenera, że nasza gra wyglada jak wyglada. Druzyny nie mialy odpoczynku normalnego okresu przygotowawczego i odnosze wrazenie, że Artecie bardziej zalezy na regularnym punktowaniu. Ogladam mecze ligowe w miare mozliwosci i wydaje mi sie ze w lidze z 70 % gra wolniej tempem niz sezon temu.

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11724.10.2020, 21:38

@Janusz_Kanonier: Ale o co chodzi że dostał bo nie wiem o co ci chodzi teraz?

cycatewiewiorki komentarzy: 41224.10.2020, 21:37

@Piotrek95: w końcu fajny, pozytywny komentarz :)

gunner1990 komentarzy: 370924.10.2020, 21:36

@kwiatinho: dominujący i widowiskowy mówisz ^^ boję się że widowisko będzie ale tylko 1 drużyna je zafunduje i nie będziemy to my. Więc zostaje tylko bycie skutecznym

lym komentarzy: 77024.10.2020, 21:33

Może być ciężko, widząc po tym jak Arteta ustawił drużynę na City i Liverpool którym było można zabrać punkt. Na United ofensywnie nie wyjdziemy, chyba że Arteta w końcu uwierzy w tej zespół. Ma być budowa drużyny a moim zdaniem wyjazdy na TOP a z tyłu głowy lampka bo tu przegraliśmy 8-2, tu 6-0 i wychodzimy defensywnie, a to że nam takie granie wychodzi jak wychodzi to wszyscy wiemy.

Piotrek95 komentarzy: 962024.10.2020, 21:32

Nie no, Leicester to solidna firma, zresztą oni piątkę City wcisnęli niedawno.
Mnie cieszy obecny sezon, liga bardziej wyrównana, w Arsenalu nadzieja na dobre zmiany, bo jednak mamy spoko trenera, Kroenke coś tam się zainteresował nawet klubem, w dodatku stosunek pozyskiwanego szrotu do jakościowych piłkarzy coraz mniejszy, kiedyś przychodził Mustafi, Elneny, Mychitarian, teraz jest Gabriel, Partey, Pepe.
Za rok cudowne uczucia zwolnienia chorych pensji dla Ozila itd więc zakładam że na rynku transferowym też coś tam Arsenal podziała. Idzie nowe

Arsenal96l komentarzy: 501724.10.2020, 21:31

@FabsFAN: Kto i w czym ? xD

lym komentarzy: 77024.10.2020, 21:30

@Womanizer: Na Emirates tak, potrafimy ich zdominować ale na wyjeździe jest tabaka. Dodając nasz styl gry na wyjazdach z TOP'em.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.10.2020, 21:29

Liereyy w finale KOTD 3 !!!

Womanizer komentarzy: 990624.10.2020, 21:27

@lym:

W pieluche to prędzej Utd powinno robić, bo od 2 lat z nami nie wygrali w lidze. Ostatnie 4 mecze, 2x win Arsenal, 2x remis.

Janusz_Kanonier komentarzy: 29424.10.2020, 21:23

Nie ukrywam że mnie to również cieszy ale bądźmy obiektywni.
Co tu sie odpier.dala?
To samo dzisiaj w meczu manu - chelsea.
Jakim cudem nikt z Varu nie widział że Maguire faulował w polu karnym i chelsea należał się ewidentny karny ?

kwiatinho komentarzy: 1312824.10.2020, 21:23

Arsenal 3 zwycięstwa 2 porażki
Leicester 3 zwycięstwa 2 porażki

To co jutro kratka w tabeli na flashscore zmieni się na żółtą?

Oby nie bo mam przeczucie i hardcorową potrzebę zobaczyć Arsenal dominujący skuteczny widowiskowy i przede wszystkim zwycięski

lym komentarzy: 77024.10.2020, 21:19

Lester wyjdzie na nas bez kompleksów. My na Old Trafford pojedziemy w pieluchach tylko Partey będzie nas ciągnął za uszy.

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11724.10.2020, 21:19

@Janusz_Kanonier: O nic. W ubiegłych sezonach Liverpool kradł najwięcej. Karma.

Piotrek95 komentarzy: 962024.10.2020, 21:19

@Janusz_Kanonier: xdddddddddddddddddd

Janusz_Kanonier komentarzy: 29424.10.2020, 21:17

Zaczynam wietrzyć jakis spisek w tej lidze.
Liverpoolowi został odebrany zwycięski gol na 3:2 w meczu z Evertonem. Spalony którego nikt nie widział, tylko gość z VARu. Kazdy kto oglądał tą sytuację chyba sie ze mną zgodzi.

Dzisiaj Fabinho wybija piłkę gosciowi z pod nogi - tak to przynajmniej wyglądało na powtórce.. i robi to przed linią pola karnego. Goście z Varu - nie dośc ze stwierdzają faul to jeszcze że był w polu karnym i dyktują karnego.

O co tu chodzi?

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1424.10.2020, 21:16

Oj naiwni jesteście, jutro gramy z Lester, bądź co bądź czołowy zespoł PL, także spodziewajcie się obrony Częstochowy.

lym komentarzy: 77024.10.2020, 21:13

Oo jak szybko ukuli

Perconte komentarzy: 62824.10.2020, 21:10

Widzieliście rzut wolny Arnolda ? Z połowy boiska prawie brama wsadził... wraca do formy

jurasmolas44 komentarzy: 184824.10.2020, 21:08