Zmiennicy zrobili różnicę, Rapid Wiedeń 1-2 Arsenal

Zmiennicy zrobili różnicę, Rapid Wiedeń 1-2 Arsenal 22.10.2020, 19:57, Łukasz Wandzel 1400 komentarzy

Arsenal pojechał do Austrii, by podjąć Rapid Wiedeń w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy. Stawiani w roli faworyta podopieczni Mikela Artety nie mogą być w pełni zadowoleni. Zagrali zupełnie dwie różne połowy. O pierwszej wypadałoby jak najszybciej zapomnieć. Przez pierwsze 45 minut londyńczycy omal nie uśpili kibiców, oddali bowiem zaledwie jeden celny strzał na bramkę. W drugiej połowie obudził wszystkich Bernd Leno, który podarował rywalom gola, a całościowo zaliczył prawdopodobnie jeden z najgorszych meczów w Arsenalu. Ciężar spotkania wzięli na siebie zmiennicy. Aubameyang i Bellerin poderwali zespół do walki, co pozwoliło Kanonierom najpierw zremisować, a następnie wyjść na prowadzenie.

Rapid Wiedeń: Strebinger - Stojkovic, Hofmann, Barac - Arase (79' Schick), Ljubicic, Grahovac, Ullmann - Kara (76' Kitagawa), Ritzmaier (88' Knasmullner), Fountas.

Arsenal: Leno - Cedric (61' Bellerin), Luiz, Gabriel, Kolasinac - Pepe (90+4' Nelson), Thomas, Elneny, Saka (84' Tierney) - Lacazette (84' Willock), Nketiah (61' Aubameyang).

Kanonierzy przez większość czasu kontrolowali przebieg meczu. Nie wiązało się to jednak z narzuceniem wysokiego tempa. Londyńczycy rozgrywali powoli, szukając przestrzeni na podanie otwierające drogę do bramki rywala. Pierwszą groźną okazję zakończoną strzałem mogliśmy obserwować, kiedy upłynął niemal kwadrans. Mowa tu o strzale głową Davida Luiza. I nie działo się już zbyt wiele. Mecz z teoretycznie słabszą drużyną powinien być dla Arsenalu okazją do pokazania siły i czerpania radości z gry.

Tymczasem piłkarze Artety zamiast włożyć wysiłek w wypracowaniu sytuacji strzeleckich, pracowali co najwyżej na szybsze zejście z murawy. Jeśli nie przez słabą grę, to z powodu odesłania do szatni przez sędziego. Przed przerwą obie strony często niepotrzebnie faulowały, co zaowocowało trzema żółtymi kartkami. Czwartą zarobił Bukayo Saka za grę po gwizdku.

Jakby słabej gry Arsenalu było za mało, tuż po przerwie fatalny błąd popełnił Bernd Leno. Fountas przechwycił jego podanie i z łatwością otworzył wynik spotkania. Niemiecki golkiper kilka minut później ponownie uległ pressingowi rywala, lecz w tej sytuacji zdołał się wyratować udaną interwencją. Mikel Arteta zareagował na wydarzenia boiskowe podwójną zmianą, wprowadzając Aubameyanga i Bellerina na pół godziny przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Obaj zawodnicy znacząco wpłynęli na grę z przodu. Niedługo po ich wejściu na murawę do wyrównania doprowadził David Luiz. Brazylijczyk pokonał bramkarza strzałem głową po dośrodkowaniu Nicolasa Pepe. Arsenal ruszył do przodu, ale zapomniał, że w tym meczu nie można było liczyć na Bernda Leno. Niemiec po raz trzeci nie potrafił wykonać prostego podania. Na szczęście chwilę po tym zdarzeniu Aubameyang wyprowadził Kanonierów na prowadzenie po podaniu Bellerina. Przy drugim golu dla londyńczyków pochwalić należy Mohameda Elneny'ego, który zamiast podawać do tyłu, jak to ma w zwyczaju, swoim zagraniem otworzył partnerom drogę do bramki.

Gole nie padały w tym meczu tak często, jak arbiter sypał żółtymi kartkami z rękawa, dlatego zespół Mikela Artety wykonał plan minimum, wygrywając 2-1 na stadionie rywala i tym samym przypisując sobie pierwsze 3 punkty w grupie B.

Liga EuropyRapid WiedeńRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Barney komentarzy: 2058824.10.2020, 17:24

Ten karny taki 50 na 50 wiadomo ,że ramos się sam rzucił bo utrzymał by się na nogach widać to na powtórzę jednak obrońca to głupek dał pretekst sędziemu

Kris3Tears komentarzy: 440124.10.2020, 17:22

Ramos trochę przyaktorzył, ale był trzymany za koszulkę więc karny zasłużony IMO.

sWinny komentarzy: 772924.10.2020, 17:12

@Barney: co z tego, że nie trafił czysto? Ważne że mu ją wybił skutecznie, a nie tylko delikatnie ją trącił. Podjął ryzyko, zrobił to skutecznie. Ja bym za ten impet nie dał karnego, bo za to nie przyznaje się karnych. Te wejście też nie było przez nogi. Czysto przerwał akcję, ale nie czysto trafił w piłkę. Tyle.

Remek komentarzy: 103024.10.2020, 17:01

@amiapsycho: to samo mam.

Barney komentarzy: 2058824.10.2020, 16:56

@sWinny:

Nie trafił piłkę czysto Messiego równo skosil jeśli jest tak duży impet to faul zobacz ostatnio powtórkę bo dopiero na niej widać.

@FabsFAN:
K..... : Coutinho zanotował 8 bramek i 6 asyst w ubiegłym sezonie BL.
h..... : Zgadza się i trzeba zanzaczyć, że 3 bramki i 2 asysty zaliczył w wygranym 6-1 meczu ze słabiutkim Werderem

ELAdzik komentarzy: 250824.10.2020, 16:51

Lewy x3 rok 2020 ciągle jego.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 324.10.2020, 16:47

Coutinho jest slaby

kwiatinho komentarzy: 1311424.10.2020, 16:43

@Rafson95:
Według TM w samej Serie A Nedved w sezonie 02/03 w 29 meczach miał 9 trafień i 15 asyst. W LM 15 meczów 5 goli i 2 asysty

Ktoś puścił Fake Newsa

sWinny komentarzy: 772924.10.2020, 16:41

@Barney: czy ja wiem. Gościu trafił w 100% w piłkę, potem dopiero wpada w Messiego. Ja bym w życiu nie dał karnego.

Barney komentarzy: 2058824.10.2020, 16:29

Karny jak nic na Messin

sWinny komentarzy: 772924.10.2020, 16:26

Messi zrobił Ramosa jak dziecko na orliku. niesamowity jest ten człowiek(?).

Trequartista komentarzy: 536624.10.2020, 16:24

Świetne el clasico dzisiaj

jsky007 komentarzy: 64224.10.2020, 16:15

Lewy to jest gość ale kręci liczby ...

amiapsycho komentarzy: 78824.10.2020, 16:11

Czy wam też na ncplus go też minimalnie przycina na ułamek sekundy? Pierwszy raz z tego korzystam i narazie słabo to wygląda

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 124.10.2020, 16:08

No, ogólnie jak na razie najlepsze od dawna El Classico

Jacek1s komentarzy: 764624.10.2020, 15:41

@FabsFAN napisał: "co to jest puchar konfederacji"

Puchar za największa ilość zmasakrowanych lewaków na boisku.

QnLeo (redaktor) komentarzy: 31424.10.2020, 15:41

@Simpllemann napisał: "Moyes był kandydatem do zwolnienia, a rozgromił Leicester i Wolverhampton oraz zremisował z City i Tottenhamem."

Ludzie zdecydowanie zbyt szybko i zbyt łatwo wydają osąd na temat trenerów, zawodników i samych drużyn.

Stanek komentarzy: 827 newsów: 34124.10.2020, 15:35

Sterling to mega frustrujący grajek. Z jednej strony liczby ma świetne. Z drugiej marnuje mnóstwo kapitalnych sytuacji. Dziś robił wszystko żeby City tego meczu nie wygrało.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52424.10.2020, 15:25

Alonso komentarzy: 1282424.10.2020, 15:24

@silvano95: Nie, nie zasługiwał. Zdobyte gole i asysty nie są najważniejsze, gdyby były to Modric nigdy by nie wygrał złotej piłki.

Womanizer komentarzy: 986324.10.2020, 15:24

Chyba nikt nie przypuszczał że 3 pkt z WHU będą tak cenne. Wolves, Leicester, Tottenham, City = 8 pkt 0 porażek. Potężny Moyes.

bigMick komentarzy: 107724.10.2020, 15:24

City jest kompletnie bez formy. Na nich trzeba wychodzić jak po swoje, a nie za potrójną gardą

GunnersFan9 komentarzy: 8682 newsów: 824.10.2020, 15:23

Pięknie WHU. Wielki trener Guardiola niech złoży podanie o kolejne 400 mln euro na przebudowę obrony.

Catalonczyk komentarzy: 519624.10.2020, 15:21

@FabsFAN napisał: "ale zobacz, jaka on ma wyborna technike."
xD

Catalonczyk komentarzy: 519624.10.2020, 15:20

@enrique napisał: "Obaj mają swój prime time za sobą."

Odważne słowa na początku sezonu.

ELAdzik komentarzy: 250824.10.2020, 15:19

@Barney: na pewno Yarmolenko to już jego kolejne podanie nie wiadomo do kogo.

@silvano95:
Zgadza się, ale statystyki Henryego które podałeś też nie są ligowe, a ze wszystkich rozgrywek.

Zresztą ja i podejrzewam, że Ty tez nie ogladalem wtedy ani jednego ani drugiego, a nie grali na tej samej pozycji żeby ich oceniać jeden do jednego statystykami. Jak patrzę na różnicę w głosowaniu między 1 Nedvedem a 2 Henrym to była jednak dość znaczna.

silvano95 komentarzy: 977624.10.2020, 15:10

@Rafson95 Na Transfermarkt podaje ze w lidze miał 15 . Nawet jeśli ma miał te 17 to i tak uważam że Henry bardziej zasługiwał na wygranie.

ELAdzik komentarzy: 250824.10.2020, 15:08

Uwielbiam to jak zawodnik kładzie się za murem xD

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 324.10.2020, 15:06

@NineBiteWolf:
Moze i Pepe nie nabija wybitnych statystyk, ale zobacz, jaka on ma wyborna technike.

enrique komentarzy: 1895024.10.2020, 15:06

"Dziś mamy Messiego i Ronaldo"

Powiedziałbym że raczej mieliśmy wczoraj. Obaj mają swój prime time za sobą.

Gunner72 komentarzy: 167824.10.2020, 15:05

Pardon, Ramos jest takim piłkarzem.

Gunner72 komentarzy: 167824.10.2020, 15:03

Henry zasługiwał na ZP jak mało kto, ale po prostu trafił na czasy wielu genialnych piłkarzy. Dziś mamy Messiego i Ronaldo, ale moim zdaniem nie ma takiego kozaka, który sam robiłby ogromną różnice od x sezonów. Oprócz Willocka oczywiście

Skotii komentarzy: 1692 newsów: 824.10.2020, 15:02

@ELAdzik: A to co innego. :c

enrique komentarzy: 1895024.10.2020, 14:59

Heh sporo kibiców Realu życzy sobie dzisiaj lania od Barcelony rzędu 5:0 bo tak bardzo chcą zwolnienia Łysego :)

• 28 Assists

Thierry really deserved the Ballon d'Or that season"

Nie wiem skąd się biorą takie rzeczy.
Transferamrkt podaje, ze w 02/03 miał 17 asyst,

Nie zastanowiło CIę to, że skrzydłowy w 47 meczach niby 3 asysty? To już Ox robił chyba więcej :D

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 324.10.2020, 14:56

@silvano95:
co to jest puchar konfederacji

silvano95 komentarzy: 977624.10.2020, 14:54

@Alonso Henry wygrał Puchar Konfederancji i Puchar Anglii , Nedved Mistrzostwo i dotarł do finału LM .

Pavel Nedved 2002/03:

• 47 Games
• 14 Goals
• 3 Assists

• 55 Games
• 32 Goals

Henry zasługiwał bardziej , Finał LM to nie wygrana , różnica w statystykach jest ogromna.

ELAdzik komentarzy: 250824.10.2020, 14:49

@Skotii: nie mam polskiej tv. Zresztą nie po to płacę za sky i bt żeby dopłacać jeszcze 15£.