Zwycięska wymiana ciosów: Arsenal 2-1 Everton

Zwycięska wymiana ciosów: Arsenal 2-1 Everton 24.10.2015, 19:32, Łukasz Wandzel 1482 komentarzy

Wraz z kolejnym ligowym meczem, piłkarze Arsenalu ponownie dostarczyli nam wielu wrażeń oraz zaprezentowali świetną formę. Nie udało się kontynuować serii zwycięstw bez utraty gola, lecz The Toffies zostali zmuszeni do wyjazdu z The Emirates zostawiając trzy punkty ekipie Arsene'a Wengera.

Wynik spotkania został ustalony w ciągu ostatnich dziesięciu minut pierwszej połowy. Dwa, niezwykle szybkie ciosy wyprowadzili kolejno Giroud i Koscielny, którzy potrafili skutecznie pokonać Tima Howarda głowami. Arsenal był stroną dominującą, czasami jednak oddawał pole przeciwnikom mającym, kilkukrotnie, realne szanse na doprowadzenie do remisu i wywiezienie jednego punktu.

Tak się jednak nie stało. The Gunners pokazali klasę i poza golami miewali również przebłyski oraz liczne okazje na podwyższenie rezultatu. Utrata bramki w sposób przypadkowy nie przyćmiła solidnego występu Petra Cecha. Olivier Giroud pokazał, że potrafi strzelać gole nie tylko z ławki. I Mesut Özil, który popisał się nie tylko cudowną asystą, lecz aktywnie podawał oraz próbował strzelać.

Po tym meczu jest jeszcze jedna, bardzo dobra wiadomość. Arsenal wskoczył właśnie na fotel lidera, przynajmniej do jutrzejszych derbów Manchesteru. Pokazał tym samym, że chce i przede wszystkim potrafi liczyć się w walce o mistrzostwo.

Arsenal: Cech – Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal – Coquelin, Cazorla – Oxlade-Chamerlain (81. Flamini), Özil, Alexis (89. Gibbs), Giroud

Everton: Howard – Coleman (89. Kone), Stones, Jagielka (52. Mori), Galloway – McCarthy, Barry – Lennon (70. Mirallas), Barkley, Deulofeu – Lukaku

The Toffies wyraźnie zaznaczyli, że nie dadzą się tak łatwo sprowadzić do defensywy. Piłkarze z Liverpoolu, podczas pierwszych minut, znajdowali się przy piłce nie mniej czasu niż gospodarze.

W 10. minucie, drugi rzut rożny w tym meczu dla Kanonierów, wykonał Santi Cazorla. Piłkę z tego dośrodkowania dopadł Gabriel, który energicznie uderzył głową i...przestrzelił. Mimo tego, brawa za tę próbę.

Długie podanie, kilka chwil później, wykorzystał Giroud zgrywając futbolówkę pod nogi Özila. Niemiecki pomocnik oddał strzał tuż z szesnastego metra, lecz wspaniale ustawiony Howard potrafił zachować się jeszcze lepiej i obronił to uderzenie.

Na początku 22. minuty, jakże deszczowej swoją drogą, olśniewającym pogodę podaniem popisał się Mesut Özil. Prostopadłą piłkę na wolne pole otrzymał Alexis, ale z tej sytuacji udało mu się wyłuskać tylko rzut rożny.

Moment później sędzia zachęcił Francisa Coquelina do ostrożniejszej gry, ponieważ pokazał mu żółtą kartkę za nieczysty wślizg na rywalu.

W 27. minucie najlepszą do tej pory szansę na bramkę wykreowali goście. Stones, dzięki wcześniejszemu dośrodkowaniu Lennona, spróbował szczęścia, lecz zmuszony do interwencji Cech nie zawiódł.

Deulofeu, na nieco ponad 10 minut do końca tej części spotkania, postanowił przewrócić się w polu karnym gospodarzy, ale sędzia ani myślał zagwizdać.

36. minuta i...GOL! Taką piłkę w pole karne potrafi dograć tylko Mesut Özil, to musiał być on. Tuż za plecami Phila Jagielki znalazł się Olivier Giroud, a jednobramkowe prowadzenie było już ustalone. 1-0!

Rzut wolny z lewej strony boiska, zagranie Cazorli i...KOLEJNY SZYBKI CIOS! Tym razem na listę strzelców do kolegi z reprezentacji dopisał się Koscielny. Francuz skutecznie uderzył głową, 2-0!

Tuż przed przerwą Everton zdobył bramkę kontaktową! Mający przed sobą wielu Kanonierów Barkley oddał strzał sprzed szesnastki, po czym piłka rykoszetując w przypadkowy sposób pokonała czeskiego bramkarza. 2-1!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Można powiedzieć, że druga połowa zaczęła się od akcji Alexisa, który jednak nie zdołał odznaczyć się w polu karnym rywala niczym więcej prócz swojej waleczności.

W 50. minucie decyzję o strzale z dystansu podjął Coleman. Uderzył celnie, lecz wprost w ręce Cecha. Tymczasem chwilę później murawę z powodu kontuzji musiał opuścić Phil Jagielka. W jego miejsce pojawił się Ramiro Funes Mori.

Rajdem przez prawie całą połowę przeciwnika przedarł się Chamberlain, ale z piłki zagranej do Alexisa nie udało się stworzyć realnego zagrożenia pod bramką Evertonu

W 59. minucie dużo wolnego miejsca zrobiło się w polu karnym The Toffies. Wykorzystać chcieli to gracze Arsenalu, ale Olivier Giroud nie zdołał trafić w piłkę zagraną z prawej strony.

Olivier Giroud, kilka minut później, udanie zgrał głową dalekie podanie do Özila. Akcja ta przypomniała bliźniaczą sytuację z pierwszej połowy, jednak tym razem Mesut uderzył piłkę po koźle próbując zaskoczyć Tima Howarda.

Ależ poprzeczkę zaliczył Giroud! Francuz mając trochę miejsca na piętnastym metrze od bramki, po podaniu kolegi, nie wahał się ani chwili.

W 74. minucie Galloway był bliski strzelenia gola. McCarthy dośrodkował piłkę naprawdę głęboko, a młody Anglik, zamykający akcję, miał swoją szansę, lecz nie zdołał skierować futbolówki w światło bramki.

Kolejna sytuacja gości. Lukaku wyskoczył wyżej niż Koscielny, ale strzelił nieco ponad poprzeczkę. Gracze Roberto Martineza wyraźnie nastawili się na próbę wywiezienia z The Emirates Stadium choćby punktu.

Dowiezienie wyniku do końca? Wydaje się, że taki cel obrał Arsene Wenger wprowadzając w 81. minucie na murawę Flaminiego, zmuszający tym samym do jej opuszczenia Chamberlaina.

The Gunners nastawieni na wysoki pressing spowodowali, że Flamini stanął przed dwiema szansami na bramkę. Pierwsza to niespodziewane uderzenie sprzed pola karnego, a druga to strzał głową.

Po tej drugiej szansie Francuza sytuacja mogła się zemścić. Wydarzenia na stadionie szybko przeniosły się pod pole karne Petra Cecha, który był zmuszony do interwencji, gdyż strzelał Deulofeu.

Słupek! W 90. minucie Mesut Özil po raz kolejny w tym meczu popisał się celnym uderzeniem!

Kanonierzy jeszcze w doliczonym czasie gry próbowali pokonać Howarda. Zmusili go nawet do pozostawienia bramki pustej, lecz nie zdołali podwyższyć prowadzenia.

Arsenal na fotelu lidera; sędzia zakończył mecz.

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
pronik komentarzy: 517926.10.2015, 17:24

Dziś o 20 na kanale ELEVEN odbędzie się losowanie Pucharu Anglii.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 326.10.2015, 17:19

jak Giroud najlepiej grający wtedy kiedy wychodzi z ławki może zmieniać walcota w pierwszej 11 , który nie radzi sobie katastrofalnie ale pożytek jest taki, że zajeździ obrońców... Eh.

grand92 komentarzy: 793726.10.2015, 17:14

w ogóle nie wiem jak Wy ale moim zdaniem tacy piłkarze jak Ox , Gibbs , Ramsey staneli z rozwojem w miejscu , jeszcze Aaron coś tam szarpnie od czasu do czasu ale ma najwięcej szans na występy ale pozostała dwójka w mojej ocenie to tylko dobrzy rezerwowi ze statusem wychowanka więc moim zdaniem albo im zorganizować dobre długotrwałe wypożyczenia albo zostawić jako głęboko rezerwowych

MarcinQT komentarzy: 260426.10.2015, 17:11

Jeśli tak jest to ja wolałbym kosztem OX'a a Walcott na skrzydło.

MarcinQT komentarzy: 260426.10.2015, 17:06

Tak w ogóle czemu wg. zdjęć Walcott jako jedyny trenował z rezerwami (nie liczę Cecha bo Ospina kontuzja)? Czyżby Giroud w oczach Wengera wywalczył pierwszy skład kosztem jego?

grand92 komentarzy: 793726.10.2015, 17:04

singularis

no to fakt złota zasada marketingu "nie ważne jak , ważne żeby mówili" :D

pronik komentarzy: 517926.10.2015, 16:56

Puchar Króla w CANAL+

MarcinQT komentarzy: 260426.10.2015, 16:50

Mam na myśli od tyłu Rating w Player Statistics oczywiście.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.10.2015, 16:49

DawidAL
Szkoda ze nie ma Toby'ego Alderweirelda :D

Singularis komentarzy: 42626.10.2015, 16:49

@grand

Aj tam, kumple na pewno docenili jego żart*. Zebrał trochę street creditu. No i trzeba powiedzieć, że nigdy byśmy o nim nie usłyszeli, gdyby powiedział coś z sensem. Nieważne co mówią, ważne, że mówią.

*jeśli to był żart. Jeśli nie, to szkoda gadać.

@Ashburton

Możesz się śmiać, ale odkąd ponad miesiąc temu przyjechałem do Torunia na studia, chyba pierwszy raz zobaczyłem słońce.

MarcinQT komentarzy: 260426.10.2015, 16:45

whoscored.com/Statistics

Włączcie sobie od tyłu Player Statistics, dobrych mamy bramkarzy, nie ma co :P

Ashburton komentarzy: 450926.10.2015, 16:42

I jak tam w lepszej, wspaniałej Polsce? Haha!

grand92 komentarzy: 793726.10.2015, 16:42

Singularis

nawet jak to był troll to powiem Ci że współczuć chłopakowi że za kasę się dał skompromitować bo wątpie że ośmieszyłby się za darmo

Singularis komentarzy: 42626.10.2015, 16:40

Moje czujne, psychologiczne oko wychwyciło dość ironiczny uśmiech jak odchodził, więc wydaje mi się, że jest po prostu dobrym trollem.

Poważny użytkownik k.com wie nie tylko kim jest Szymborska, ale czym jest "podryw na Szymborską" :)

grand92 komentarzy: 793726.10.2015, 16:38

witowo95

widziałem to dziś rano , co za tępak , ja pierdziele , no przecież takich to powinni przymusowo wydalać z tego kraju :D

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125126.10.2015, 16:32

youtube.com/watch?v=klfmDgRAW8U

Niektórym się przyda :D

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1426.10.2015, 16:25

Witowo,
Świetne :D Można się nie znać na polityce, ale żeby nie wiedzieć kto to Szymborska?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.10.2015, 14:52

Angielska Federacja Piłki Nożnej ukarała londyński Arsenal grzywną w wysokości 60 tysięcy funtów - donosi "Sky Sports". Kara ma ścisły związek z naruszeniem przez Kanonierów regulaminu federacji.

Do złamania niektórych zasad doszło pod koniec lipca ubiegłego roku, kiedy to ekipa z Emirates Stadium zakontraktowała gracza Southampton, Caluma Chambersa. Angielski gigant zapłacił wówczas za młodego gracza około 16 milionów funtów.

Pełnomocnik FA dodatkowo ostrzegł Arsenal, iż kolejne próby naruszania regulacji związanych z agentami piłkarskimi będzie karany zdecydowanie wyższymi grzywnami i dodatkowymi sankcjami.

Warto również zaznaczyć, iż przedstawiciel 20-letniego Anglika, Alan Middleton został ukarany przez związek grzywną w wysokości 30 tysięcy funtów oraz trzymiesięcznym zawieszeniem.

michalm1 komentarzy: 702026.10.2015, 14:52

mallen

Na mecz wyjazdrowy z pewnoscia sie nie dostaniesz chyba ze kupisz bilet jako zwykly kibic. Zdecydowanie idz lepiej na Emirates :)

MarkOvermars komentarzy: 913926.10.2015, 14:50

za taką cenę to na Emirates też kupisz bilety, odezwij się na priv to dam Ci namiary gdzie możesz poszukać biletów

mallen komentarzy: 2123926.10.2015, 14:45

Znajomy mi mówił że bilet na Bournemouth - Arsenal pewnie około 600 zł i chyba nie trzeba mieć Membershipa ale to nie sprawdzone info. Więc się zastanawiam czy za podobną sumę na Emirates bym się nie wybrał na ten mecz z Southampton...

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 326.10.2015, 14:44

Bardzo modern grafika naszego herbu.
Gość ogólnie robi fajną grafikę.

MarkOvermars komentarzy: 913926.10.2015, 14:43

jedno jest pewne, przeżycia niezapomniane ;)

shark31 komentarzy: 601326.10.2015, 14:43

Dzis z pierwsza drużyna trenowali Bielik, Pleguezuelo, Sheaf, Bola, Bennacer, Marcus Agyei-Tabi, Reiss Nelson, Kamara, Josh Da Silva, Savvas Mourgos i Matt Macey.

Duzo tych mlodzików :)

mallen komentarzy: 2123926.10.2015, 14:41

Akurat będę wtedy w Bournemouth więc tak główkuję jak to rozegrać...

MarkOvermars komentarzy: 913926.10.2015, 14:40

ze świetymi czy Bournemeoth raczej nie powinno Cię to majątku kosztować. Ja byłem w ubiegłym roku na LM z Borussia to odczułem z leksza po portfelu..

Dzięki Panowie za info.

Bo zastanawiam się nad meczem u siebie ze Świętymi 2 lutego i nad meczem wyjazdowym z Bournemouth 6 lutego.

Co mnie taniej wyjdzie? Membership to mam tylko ten zwykły darmowy...

michalm1 komentarzy: 702026.10.2015, 14:34

mallen

Membership 40 funa a bilet t od 26 do 95 funa w zaleznosci z kim gramy i gdzie siedzisz.

MarkOvermars komentarzy: 913926.10.2015, 14:32

Mallen

Zależy na jaki mecz, srednio 70 - 100 funtów

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 126.10.2015, 14:29

Jak ktoś chce śledzić na bieżąco ile na ten moment dana partia ma procent to zapraszam
ewybory.eu/czastkowe-oficjalne-wyniki-wyborow/

michalm1 komentarzy: 702026.10.2015, 14:25

kamilo_oo

Właśnie pojawił się news, że Manchester chce kupić Dybale.

"Młody zawodnik ma jednak problemy z dostosowaniem się do stylu gry drużyny prowadzonej przez Massimiliano Allegriego. Według włoskich mediów, może on opuścić klub już w styczniu, a jednym z chętnych na jego usługi jest Manchester United."

Gdyby United go kupiło to znowu byśmy popełnili błąd jak z Martialem. Kolejny zawodnik któy jest bardzo młody i cholernie zdolny.
Musielbyśmy wyłożyć 40 mln.

Gunner48 komentarzy: 792926.10.2015, 14:23

@Michalm
Popieram. Pierwszym nazwiskiem które przyszło mi do głowy jest Berardi.

michalm1 komentarzy: 702026.10.2015, 14:22

Arsenal obserwuje Leroya Sané.

19-letni skrzydłowy został na stałe włączony do kadry pierwszego zespołu z Gelsenkirchen latem tego roku. Po udanych występach w przedsezonowych sparingach trener Andre Breitenreiter postanowił dać mu szansę na regularne występy w pierwszym składzie. Dynamiczny zawodnik zaliczył świetne wejście do Bundesligi - w dziewięciu meczach zdobył trzy bramki i zaliczył dwie asysty.

Świetna forma Sané przyciągnęła uwagę wielu europejskich klubów. Według angielskich mediów, jest on bacznie obserwowany przez wysłanników Arsenalu. Skauci "Kanonierów" byli obecni na czwartkowym meczu "Die Königsblauen" ze Spartą Praga w ramach fazy grupowej Ligi Europy. Młodzieżowy reprezentant Niemiec po raz kolejny w tym sezonie pokazał pełnię swoich umiejętności i zdobył kolejną bramkę w tym sezonie.

Kontrakt młodego zawodnika z S04 wygasa 30 czerwca 2019 roku, lecz władze klubu mogą niebawem ją przedłużyć.

mallen komentarzy: 2123926.10.2015, 14:19

Ile mniej więcej teraz kosztuje bilet na mecz kanonierów na Emirates w Premier League? (Ile bilet + ile membership)?

kamilo_oo komentarzy: 2356726.10.2015, 14:16

Dybala dopiero co dołączył do Juve, ale może będą chcieli go wypożyczyć

michalm1 komentarzy: 702026.10.2015, 14:09

Panowie Nolito czy Bellarabi to sa prawnozni zawodnicy. Nam potrzeba kogos na prawe skrzydlo czyli lewnonoznego zawodnika tak zeby mogl schodzic do srodka i miec 3 opcje - prostopadle podanie, strzal lub drybling. Grajac po prawej stronie prawnozny pilkarz musisz dryblowac do lini i ogranicza sie wlasnie tylko tym dosrodkowaniem tak jak to robi Ox.

Z lewonoznych to mamy do wyboru jedynie Griezmanna ktorego nie uda nam sie na 100% sciagnac, swietnego Nico Gaitana z Benfici czy Dybale z Juventusu ktory dosc czesto siedzi na lawce i moze sie czuc niezadowolony ze swojej pozycji w klubie.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.10.2015, 13:44

A Jagielka, który doznał kontuzji kolana w meczu z nami ma pauzować 8-10 tygodni.

MarkOvermars komentarzy: 913926.10.2015, 13:38

Gibbs sie nie stoczyl tylko nie gra

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.10.2015, 13:29

Nie wiem jak z angielskim naszego obrońcy ale widać, że jest chemia między nim a pozostałymi zawodnikami.

schnor25
Czyli chce się bawić teraz w większe kulki.

R4d3k99 komentarzy: 169026.10.2015, 13:15

Małe info: Mecz derbowy z Tottenhamem odbędzie się 8.11.2015 r o godzinie 17:00. Transmisja w C+Sport.

mallen komentarzy: 2123926.10.2015, 13:11

Coquelin i Gabriel wnoszą tyle pasji do naszej gry, że wielki szacun dla nich. Takich charakterów nam brakowało. Chciałbym zobaczyć wśród nich jeszcze zdrowego Jacka.

Mam nadzieję, że Coquelin i Gabriel strzelą bramkę w tym sezonie! :)