Zwycięska wymiana ciosów: Arsenal 2-1 Everton

Zwycięska wymiana ciosów: Arsenal 2-1 Everton 24.10.2015, 19:32, Łukasz Wandzel 1482 komentarzy

Wraz z kolejnym ligowym meczem, piłkarze Arsenalu ponownie dostarczyli nam wielu wrażeń oraz zaprezentowali świetną formę. Nie udało się kontynuować serii zwycięstw bez utraty gola, lecz The Toffies zostali zmuszeni do wyjazdu z The Emirates zostawiając trzy punkty ekipie Arsene'a Wengera.

Wynik spotkania został ustalony w ciągu ostatnich dziesięciu minut pierwszej połowy. Dwa, niezwykle szybkie ciosy wyprowadzili kolejno Giroud i Koscielny, którzy potrafili skutecznie pokonać Tima Howarda głowami. Arsenal był stroną dominującą, czasami jednak oddawał pole przeciwnikom mającym, kilkukrotnie, realne szanse na doprowadzenie do remisu i wywiezienie jednego punktu.

Tak się jednak nie stało. The Gunners pokazali klasę i poza golami miewali również przebłyski oraz liczne okazje na podwyższenie rezultatu. Utrata bramki w sposób przypadkowy nie przyćmiła solidnego występu Petra Cecha. Olivier Giroud pokazał, że potrafi strzelać gole nie tylko z ławki. I Mesut Özil, który popisał się nie tylko cudowną asystą, lecz aktywnie podawał oraz próbował strzelać.

Po tym meczu jest jeszcze jedna, bardzo dobra wiadomość. Arsenal wskoczył właśnie na fotel lidera, przynajmniej do jutrzejszych derbów Manchesteru. Pokazał tym samym, że chce i przede wszystkim potrafi liczyć się w walce o mistrzostwo.

Arsenal: Cech – Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal – Coquelin, Cazorla – Oxlade-Chamerlain (81. Flamini), Özil, Alexis (89. Gibbs), Giroud

Everton: Howard – Coleman (89. Kone), Stones, Jagielka (52. Mori), Galloway – McCarthy, Barry – Lennon (70. Mirallas), Barkley, Deulofeu – Lukaku

The Toffies wyraźnie zaznaczyli, że nie dadzą się tak łatwo sprowadzić do defensywy. Piłkarze z Liverpoolu, podczas pierwszych minut, znajdowali się przy piłce nie mniej czasu niż gospodarze.

W 10. minucie, drugi rzut rożny w tym meczu dla Kanonierów, wykonał Santi Cazorla. Piłkę z tego dośrodkowania dopadł Gabriel, który energicznie uderzył głową i...przestrzelił. Mimo tego, brawa za tę próbę.

Długie podanie, kilka chwil później, wykorzystał Giroud zgrywając futbolówkę pod nogi Özila. Niemiecki pomocnik oddał strzał tuż z szesnastego metra, lecz wspaniale ustawiony Howard potrafił zachować się jeszcze lepiej i obronił to uderzenie.

Na początku 22. minuty, jakże deszczowej swoją drogą, olśniewającym pogodę podaniem popisał się Mesut Özil. Prostopadłą piłkę na wolne pole otrzymał Alexis, ale z tej sytuacji udało mu się wyłuskać tylko rzut rożny.

Moment później sędzia zachęcił Francisa Coquelina do ostrożniejszej gry, ponieważ pokazał mu żółtą kartkę za nieczysty wślizg na rywalu.

W 27. minucie najlepszą do tej pory szansę na bramkę wykreowali goście. Stones, dzięki wcześniejszemu dośrodkowaniu Lennona, spróbował szczęścia, lecz zmuszony do interwencji Cech nie zawiódł.

Deulofeu, na nieco ponad 10 minut do końca tej części spotkania, postanowił przewrócić się w polu karnym gospodarzy, ale sędzia ani myślał zagwizdać.

36. minuta i...GOL! Taką piłkę w pole karne potrafi dograć tylko Mesut Özil, to musiał być on. Tuż za plecami Phila Jagielki znalazł się Olivier Giroud, a jednobramkowe prowadzenie było już ustalone. 1-0!

Rzut wolny z lewej strony boiska, zagranie Cazorli i...KOLEJNY SZYBKI CIOS! Tym razem na listę strzelców do kolegi z reprezentacji dopisał się Koscielny. Francuz skutecznie uderzył głową, 2-0!

Tuż przed przerwą Everton zdobył bramkę kontaktową! Mający przed sobą wielu Kanonierów Barkley oddał strzał sprzed szesnastki, po czym piłka rykoszetując w przypadkowy sposób pokonała czeskiego bramkarza. 2-1!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Można powiedzieć, że druga połowa zaczęła się od akcji Alexisa, który jednak nie zdołał odznaczyć się w polu karnym rywala niczym więcej prócz swojej waleczności.

W 50. minucie decyzję o strzale z dystansu podjął Coleman. Uderzył celnie, lecz wprost w ręce Cecha. Tymczasem chwilę później murawę z powodu kontuzji musiał opuścić Phil Jagielka. W jego miejsce pojawił się Ramiro Funes Mori.

Rajdem przez prawie całą połowę przeciwnika przedarł się Chamberlain, ale z piłki zagranej do Alexisa nie udało się stworzyć realnego zagrożenia pod bramką Evertonu

W 59. minucie dużo wolnego miejsca zrobiło się w polu karnym The Toffies. Wykorzystać chcieli to gracze Arsenalu, ale Olivier Giroud nie zdołał trafić w piłkę zagraną z prawej strony.

Olivier Giroud, kilka minut później, udanie zgrał głową dalekie podanie do Özila. Akcja ta przypomniała bliźniaczą sytuację z pierwszej połowy, jednak tym razem Mesut uderzył piłkę po koźle próbując zaskoczyć Tima Howarda.

Ależ poprzeczkę zaliczył Giroud! Francuz mając trochę miejsca na piętnastym metrze od bramki, po podaniu kolegi, nie wahał się ani chwili.

W 74. minucie Galloway był bliski strzelenia gola. McCarthy dośrodkował piłkę naprawdę głęboko, a młody Anglik, zamykający akcję, miał swoją szansę, lecz nie zdołał skierować futbolówki w światło bramki.

Kolejna sytuacja gości. Lukaku wyskoczył wyżej niż Koscielny, ale strzelił nieco ponad poprzeczkę. Gracze Roberto Martineza wyraźnie nastawili się na próbę wywiezienia z The Emirates Stadium choćby punktu.

Dowiezienie wyniku do końca? Wydaje się, że taki cel obrał Arsene Wenger wprowadzając w 81. minucie na murawę Flaminiego, zmuszający tym samym do jej opuszczenia Chamberlaina.

The Gunners nastawieni na wysoki pressing spowodowali, że Flamini stanął przed dwiema szansami na bramkę. Pierwsza to niespodziewane uderzenie sprzed pola karnego, a druga to strzał głową.

Po tej drugiej szansie Francuza sytuacja mogła się zemścić. Wydarzenia na stadionie szybko przeniosły się pod pole karne Petra Cecha, który był zmuszony do interwencji, gdyż strzelał Deulofeu.

Słupek! W 90. minucie Mesut Özil po raz kolejny w tym meczu popisał się celnym uderzeniem!

Kanonierzy jeszcze w doliczonym czasie gry próbowali pokonać Howarda. Zmusili go nawet do pozostawienia bramki pustej, lecz nie zdołali podwyższyć prowadzenia.

Arsenal na fotelu lidera; sędzia zakończył mecz.

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Turek44 komentarzy: 231726.10.2015, 13:11

Arsenal have been fined £60,000 and warned over future conduct after breaching the FA's rules. The £60,000 charge is in relation to a breach of the FA's rules in Arsenal's signing of Calum Chambers

schnor25 komentarzy: 1854626.10.2015, 13:03

Łysy z Uefy chce startować w wyborach na prezydenta Fifa.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.10.2015, 12:55

Musze Wam cos przekazać. Cos bardzo cennego
Ten Yarmolenko jest przebisty. To jest taki drybling jakiego my potrzebujemy, a nie dzida w stylu oxa czy Theo i na dobieg

Gunner48 komentarzy: 792926.10.2015, 12:31

@thide
Nie chcę piłkarza który od początku sezonu mieszany jest z błotem przez ZAGORZAŁYCH fanów z Madrytu :(

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.10.2015, 12:28

@gunner, Krisztjiano Ronalto za Welbeka i jedziemy po lige!11!!11

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.10.2015, 12:27

Castillejo, Bellarabi, Felipe Anderson, Reus, Carrillo, Konoplyanka (Sevilla mogłaby sprowadzić Yarmolenko :D), Brahimi i jeszcze dużo dużo wincyj

Gunner48 komentarzy: 792926.10.2015, 12:21

Gaya za Gibbsa który totalnie się stoczył i jedziemy z lewakami.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.10.2015, 12:18

osobiście chciałbym Castillejo+Bellarabiego
na lewym skrzydle jest tylko Sanchez. Welbecka nie ma co liczyć, bo umiejętności to ma mizerne, a Sanchez może grać na lewym skrzydle, na środku i na prawej stronie.
teraz Walcott walczy o skład z Giroud, a na prawym skrzydle został Czemberlen i Campbell.
szanujmy się. Czemberlen ma przebłyski, ale nie potrafi ustabilizować formy. ktoś powiedział, że gdy gra Sanchez to nie gra Czemberlen i faktycznie, kiedy Alexis gra na lewej stronie to prawa strona kierowana przez Czemberlena ma duuuuuuuuuuuuuuuże problemy, nie tylko z myśleniem.

DontCry komentarzy: 760826.10.2015, 12:16

Nie mogę się doczekać jutrzejszego spotkania, jestem ciekawy składu.

koczan_4 komentarzy: 330226.10.2015, 12:15

Co do skrzydłowych to jest w czym wybierać: Reus, Griezmann, Nolito, Fekir, czy Brahimi. Każdy z nich byłby dużym wzmocnieniem składu.

Tomassini komentarzy: 272026.10.2015, 12:14

thide
to akurat nie jest wielkim minusem, trudno znaleźć lepszego skrzydłowego, a wydaje mi się że można go wyciągnąć za 20mln euro. Pogra 3 lata, a przez ten czas Wenger jakiegoś młodziana wynajdzie, albo uratuje OXa

Gunner48 komentarzy: 792926.10.2015, 12:13

@Tomassini
Tylko ile on pogra na wysokim poziomie. Dwa, trzy lata? Skrzydłowy to nie stoper czy bramkarz..

schnor25 komentarzy: 1854626.10.2015, 12:11

Po co teraz przedłużać kontrakt z Bossem? Jak zdobędzie majstra to od biedy można przedłużyć jego kontrakt, który i tak obowiązuje do 2017r.? Wg mnie właśnie za 2 lata powinien odejść, czas na nowe rozdanie w klubie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.10.2015, 12:11

zobacz ile lat ma Nolito
grajek na max 2 lata, bo potem forma w dół

Tomassini komentarzy: 272026.10.2015, 12:08

JA to bym chciał żeby w zimę Wenger sciągnął Nolito. Gość ma kosmiczną formę, nie będzię drogi a idealnie by rozwiązał problemy ze skrzydłowymi

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.10.2015, 12:07

pewnie chcielibyście Lukaku, który w mojej opinii będzie słabszy od Batshuayiego

Gunner48 komentarzy: 792926.10.2015, 11:58

@Shark
Też chciałbym ulepszyć nasz skład. Szczerze mówiąc wolę dobrego, solidnego grajka niż wieczny talent/gwiazdczke w szpitalu.

shark31 komentarzy: 601326.10.2015, 11:53

Ale ją bym nawet go nie chciał:) Poprostu jestem za tym żeby kupić skrzydłowego.

MarkOvermars komentarzy: 913926.10.2015, 11:52

Simplemann

Nie tylko, The Mirror podawało tą samą informację w sobotę

shark31 komentarzy: 601326.10.2015, 11:52

Tak patrząc po napastnikach w Europie to tylko Auba, Batschuayi, Griezmann z czego Belg będzie najtanszy.

MarkOvermars komentarzy: 913926.10.2015, 11:51

Griezmann na celowniku United, ciekawie. Mam nadzieje, że nie sprzatna nam kolejnego grajka

Gunner48 komentarzy: 792926.10.2015, 11:50

@Shark
IMO powinniśmy wyciągnąć wnioski i nie kupować zawodników którzy są skłonni do łapania kontuzji. Doskonałym przykładem jest wymieniony przez Ciebie El Szarały.

shark31 komentarzy: 601326.10.2015, 11:47

Wg. mirrora AFC obserwuje Sane z Schalke i El Szarego. Powiem tak. Patrząc na rynek napastników jestem za tym żeby sprowadzić jakiegoś koxa na skrzydlo. Zawodników na ta pozycję jest zdecydowanie więcej IMO. Patrzą. Jak sobie radzą Theo i Giroud to niewiem czy damy radę kupić kogoś lepszego od nich. A jeszcze jest Welbz który wraz z wiekiem na będzie spokoju pod bramka.

Gunner48 komentarzy: 792926.10.2015, 11:41

@Wilshare
Chyba zapomniałeś o czymś.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 826.10.2015, 11:33

Rosenborg piłkarskim mistrzem Norwegii
Piłkarze Rosenborga Trondheim po niedzielnym remisie na wyjeździe ze Stroemsgodset IF 3:3 w 28. kolejce zapewnili sobie mistrzostwo Norwegii. To już ich 23. tytuł w historii, ale pierwszy od pięciu lat.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Rosenborg (63 pkt) ma dziesięć punktów przewagi nad zajmującymi kolejne miejsca Stroemsgodset i Stabaek IF.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.10.2015, 11:22

DontCry
Na tę chwilę tylko Daily Mirror.

DontCry komentarzy: 760826.10.2015, 11:19

simpllemann

I bardzo dobrze, a jakie źródło tej informacji ? ; )

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.10.2015, 11:19

Boss ma podobno dostać propozycję przedłużenia kontraktu o kolejne 2 lata.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.10.2015, 11:12

Skoro kolega WilSHARE wspomniał o Sheffield Wednesday - ostatni raz graliśmy z nimi 15 lat temu. Oba mecze zremisowaliśmy, 1:1, 3:3.

schnor25 komentarzy: 1854626.10.2015, 11:04

16 latek - Gianluigi Donnarumma zadebiutował w bramce Milanu w wygranym 2:1 spotkaniu z Sassuolo. Grubo, postawić na 16-latka w meczu ligowym Serie A. Ponoć Diego Lopez był lekko wkur... tym faktem :)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 826.10.2015, 11:03

Sheffield Wednesday ostatni mecz przegrało 12 września.

ragnarokk komentarzy: 41326.10.2015, 10:45

TV Republika jest tak niezależna, jak Niezależna. Czyli totalnie zależna od PiSu.

krakuus komentarzy: 182926.10.2015, 10:39

@songoku95 Twój też nieco zblazowany, tylko w tą drugą stronę... Republika swoją "normalność" pokazała w "monologu" prowadzącej w programie Kukizem.

Methess komentarzy: 36026.10.2015, 10:38

Oczywiście, że TV Republika sprzyja PiS. Wystarczy się trochę interesować życiem politycznym w tym kraju i popatrzeć jacy dziennikarze tam pracują :)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.10.2015, 10:15

Dokładnie 2 lata temu Adam Nawałka został oficjalnie ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Polski.

Alonso komentarzy: 1282426.10.2015, 09:37

PO z prywatnych stacji ma poparcie TVN, a PiS Republiki. Ładnie punktowali rząd PO ale teraz zobaczysz, że będą bronić każdej decyzji rządu PiS.

W Polsce chyba żadna telewizja nie jest neutralna. Każda wspiera jakąś grupę polityczną i się nawet z tym zbytnio nie kryje.

songoku95 komentarzy: 2348626.10.2015, 09:19

,,Pisowska Trwam i Republika"
Padłem, w szczególnie jak przeczytałem Republika. Jedyna normalna stacja informacyjna w tym kraju, która jest niezależna i pokazuje rzetelne informacje. Pozdro.

A i dodam że ludzie mówią że osoby głosujące na PiS to zacofańce itd. Jednak posty zamieszczane na FB przez moich znajomych przyprawiały mnie dosłownie o mdłości. TVN może być dumny, wyprał tyle mózgów...

ziomek1245 komentarzy: 106726.10.2015, 09:07

A czy ja gdzieś nie napisałem, że telewizje nie manipulują? Tylko, że ta manipulacja nie wynika z chęci popierania jakiejś tam partii, a z nastawienia na jak największą oglądalność. Korwin to już inna kwestia, bo przez 20 lat nie nauczył się wypowiadać w TV. TVN chce trafić do jak największej liczby widzów, więc mówi o największych partiach. Korwin powiedział coś o strzelaniu i górnikach, więc to wycieli i powstało zdanie, że chce strzelać do górników. bo ludzie to chcą usłyszeć. Gdyby tak powiedział Palikot, albo Piechociński byłoby to samo.

Armata500 komentarzy: 4362 newsów: 13026.10.2015, 08:57

@ziomek1245

Sorry, ale nie zgodzę się z Tobą. Mówisz, że taki TVN promuje zawsze najpopularniejszą partię/rządzącą partię. Na pewno przez ostatnie lata tak było.
Tylko co według Ciebie usprawiedliwia taką fałszywość i zakłamanie na temat innych partii? TVN Korwina nienawidzi. Ile to już razy manipulowali jego wypowiedziami i montowali je w taki sposób, by zrobić z niego durnia/wariata? Wyrywali zdania z kontekstu i pokazywali w Faktach. A niektórzy dziennikarze TVN-u to zwykłe hieny, co doskonale widać na youtube. Można sobie wyszukać fragmenty jak się zachowuje "dziennikarz" Knapik przykładowo.

TVN sprzyjało partii rządzącej od dawna. No nie wiem jak można nie dostrzegać takich oczywistości.
Bo jeżeli tak by nie było, nie najeżdżali by przy każdej okazji na "rywali". Oczywiście że jest też druga strona, jak Pisowskie Trwam czy Republika.

wojtec41 komentarzy: 23726.10.2015, 08:28

Ziomek12345

Oglądałeś debatę wyborczą? Wydaje mi się ze nie skoro nie zauważyłes manipulacji...

mitmichael komentarzy: 4924326.10.2015, 08:12

W analizach MOTD stwierdzili to samo co mozna bylo zauwazyc, ze z tych ostatnich spotkan to z Evertonem bylo najtrudniej.

ziomek1245 komentarzy: 106726.10.2015, 08:00

ziom
Z tym, że PO jest partią socjalistyczną to bym się trochę kłócił, samo podniesienie wieku emerytalnego jest skrajnie niesocjalistyczne. Co do wspierania ich przez największe stacje telewizyjne to też nie jest prawda. TVN, Polsat i TVP mówią o największych, bo o nich chcą wiedzieć ludzie, a im zależy na oglądalności, gdyby KORWiN (bo rozumiem, że ich popierasz) był drugą partią w Sejmie, to miałby tyle czasu antenowego co PiS. Stwierdzenie, że jakaś partia ma media w Polsce to duże nadużycie.

ziom komentarzy: 190026.10.2015, 07:43

Odnośnie wyników wyborów.W Polsce od wielu lat są dwie wielkie partie socjalistyczne które są wspierane przez największe media.Kto ma media ten ma władzę.PiS będzie przez najbliższe lata rządził Polską.Co to oznacza?Będzie mniej afer i to byłoby na tyle...........Między Pisem a PO nie ma większej różnicy odnośnie gospodarki,a to mnie najbardziej interesuje,ile ja będę miał pieniędzy w kieszeni.To rząd ustala wysokość podatków,które są obowiązkowe.Wszelkie pierdoły takie jak np.stosunek państwa do kościoła mnie nie obchodzą.Szkoda niskiego wyniku Korwina,tego się spodziewałem ponieważ żaden urzędnik na niego nie głosował plus jego małżonek,związkowcy i ludzie starsi których się straszy w mediach,że Korwin im zabierze emerytury.Z pustego Salomon nie naleje.............rząd musi zwolnić większość urzędników-tego nie zrobi bo straci poparcie tych ludzi w przyszłych wyborach,obniżyć podatki-wątpię w to,ponieważ poprzez ich obniżenie nie będzie mógł dotować upadających przedsiębiorstw z udziałami skarbu państwa a górnicy to też kolejni wyborcy..........,opodatkować zachodnie koncerny w Polsce podatkiem obrotowym,jestem ogromnie ciekaw czy jest to możliwe bez przerzucenia kosztu tego podatku na polskich obywateli np. podwyższenie cen towarów w hipermarketach czy też zwiększenie oprocentowania odsetek w kredytach przez banki.Petru-to człowiek banków i korporacji,skąd facet miał tak wielkie pieniądze na kampanie?Kukiz-miły facet i chcący zmian bez konkretnego programu odnośnie gospodraki...........,Zjednoczna Lewica-Partia Millera która ma coraz mniejszy elektorat ponieważ ich główni wyborcy coraz częściej odchodzą z tego świata.........PSl-Partia rolników którzy nie chcą żadnych zmian,zwłaszcza odnośnie likwidacji KRUS-u.............Rolnicy po urzędnikach i związkowcach są najbardziej uprzywilejowaną grupą w Polsce,mówi to wam syn rolnika który widzi dwie strony medalu.P.S.Jeśli chemy w Polsce dobrobytu to należałby wprowadzić dziki kapitalizm z niskimi podatkami,zlikwidowanie biurokracji,żadnego socjalu!dzięki czemu nie będziemy mieć problemów z emigrantami jak Europa zachodnia,wprowadzenie wysokiej kwoty wolnej od podatku,usprawnienie i zreformowanie sądów i prokuratury tak aby działały szybko i sprawnie.Niestety,w Polsce mamy zbyt dużo uprzywilejowanych grup społecznych które nie chcą słyszeć o żadnych zmianach.A oni razem stanowią wielką siłę wyborczą.

zonadlapersiego komentarzy: 49126.10.2015, 00:34

Od paru lat się nie udzielałem. Lekko zdziwiła mnie wygrana z Bayernem, ale ze względów o których nie będę się dzisiaj rozpisywał. Już od kilku spotkań czułem to że idziemy po mistrza , a teraz na 99 % jestem pewien ,że go zdobędziemy. Jak za swojego życia nie widziałem tak dobrze grającej Polskiej reprezentacji ( a mowilem o tym głośno po pamiętnym meczu na wodzie z angolami gdie wieszano na nas psy ) tak teraz zaczynam świętowanie. Zaczynamy panowie świętowanie mistrzostwa Anglii. W końcu !!! ... Przynajmniej ja:) To widać , nie mylę się :)

AlexVanPersie komentarzy: 806426.10.2015, 00:12

lays

Carlo to jest mega przebiegły lis i taktyk. On widzi znacznie więcej niż przeciętny Janusz czy inny Rafa.

Cieszy jego opinia.

@Mihex

Półfinal w ekonomii to jest poziom Danii/Francji czyli hajsu w bród. Pamiętajmy też, że wyniki osiągane przez Wengę to są wyniki w środku kryzysu, a teraz u Papcia kryzys się skończył :)

lays komentarzy: 3987125.10.2015, 23:56

Widzieliscie co powiedział Carlo w wywiadzie?

Były coach Chelsea Carlo Ancelotti w wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport przyznał, że rozumie przyczyny kryzysu w Chelsea i jednocześnie wsparł Jose Mourinho. Ponadto jego zdaniem Arsenal sięgnie po mistrzostwo.

Nie spodziewałem się, aż takiego kryzysu, ale rozumiem przyczyny tych problemów. Myślę, że gracze Chelsea czują się już nasyceni. W zeszłym sezonie sięgnęli po podwójną koronę, a w obecnym sezonie wydają się być teraz dość zrelaksowani.

Jednak nie mart się, bo Mourinho to poukłada. On jest właściwym człowiekiem dla Chelsea. Najbardziej kompletny skład w Premier League ma bowiem Manchester City, ale oni co chwila zboczają z drogi. Oni nie są w 100 procentach niezawodni.

Chciałbym zwrócić uwagę na Arsenal. Arsene Wenger zrobił bardzo dobrze zmieniając swój system. Teraz Theo Walcott i Alexis Sanchez grają główną rolę i trener uzyskuje wszystko, co najlepsze z ich tempa. To jest faworyt do mistrzostwa.

Armata500 komentarzy: 4362 newsów: 13025.10.2015, 23:55

Korwina mi bardzo szkoda, sam na niego oddałe mój głos, bo facet ma fajny plan na Polskę, jest patriotą i wierzę, że zrobiłby wszystko, by coś w tym kraju poprawić/naprawić.
Jego wadą jest to, że czasem za dużo mówi. Bardzo cenię sobie jego szczerość, ale czasami powie za dużo, nie potrafi ugryźć się w język. Bo nawet jak ma rację, to lud tego nie kupi, a przez to zmniejsza swoje szanse na dobry wynik. Czasami trzeba ustąpić, dla wyższego celu.
W każdym razie mam nadzieję, że jednak uda mu się ten próg 5% przekroczyć i ktokolwiek z jego ugrupowania znajdzie się w sejmie. Wyniki nie sa jeszcze oficjalne, więc mała nadzieja jest.

Niestety, żyjemy w ciemnogrodzie, w którym ludzie głosują na dwie nienawidzące się, ale zbliżone do siebie partie, PiS i PO. Jestem pewien, że nic się nie zmieni za Pisu, a będzie tak samo, albo gorzej. PO to złodzieje i fałszywce, ale dokładnie takie samo jest PiS.

Ale akurat że te dwie partie będą w czołówce, było wiadome. Natomiast katastrofalne dla mnie są wyniki innych partii, jak Nowoczesnej czy PSL. Dramat. O Zlewie już nie wspomnę, cholerne komuchy. Tyle dobrego, że nie będzie ich w sejmie, ale 6,6% to i tak dużo za dużo.

W tym kraju nie widzę swojej przyszłości. Za rok kończę studia. Postaram się tutaj znaleźć pracę, ale naprawdę mam poważne obawy co do tego. Siostra mojej dziewczyny mieszka w Londynie, niedaleko mieszkania ma przystanek metra, na którym kursują linie prowadzące na... Emirates. Bardzo poważnie myślę o tym, by wynieść się stąd. Lepiej zarabiać, być bliżej Arsenalu, to jest kuszące, nie powiem.

Ktoś niżej wspomniał, że za kilka lat wygra lewica. Wypluj te słowa, jeżeli do czytasz. Jeżeli ten kraj nie upadnie przez te 4 lata, to upadnie na pewno, gdy zacznie tu rządzić lewica.

lays komentarzy: 3987125.10.2015, 23:50

Klopp o zawodnikach lfc

– Nie rozumiem, czemu jest taka presja, ale ci zawodnicy ją czują, to widać. Pracują niezwykle ciężko, są całkowicie skoncentrowani, gotowi i pełni pasji.

– Straciliśmy jednego gola i nagle wydaje się, jakby to był koniec świata - a tak nie jest. To tylko bramka, zawsze można wrócić do gry i właśnie to musimy zrozumieć.

– Takie rzeczy się zdarzają. Gdy piłka nagle znajduje się w powietrzu, wszyscy myślą: "O mój Boże, zaraz coś się stanie." Trzeba to zmienić - przeanalizować sytuację i nad nią popracować.

– Właśnie tym teraz musimy się zająć. Mam nadzieję, że nie byłem jedyną osobą na stadionie, która pomyślała, że ten gol to nie koniec świata.

– Jeśli powiedziałbym teraz, że ci piłkarze nie są gotowi na walkę, nie byłaby to dobra wiadomość. Każdy dziś widział, jak bardzo są gotowi i to jest najważniejsze.

Byl taki okres, gdzie tak samo z wtymi wrzutkami patrzylem na Arsenal :D Nadal sie oram w koncowkach