Zwycięska wymiana ciosów: Arsenal 2-1 Everton

Zwycięska wymiana ciosów: Arsenal 2-1 Everton 24.10.2015, 19:32, Łukasz Wandzel 1482 komentarzy

Wraz z kolejnym ligowym meczem, piłkarze Arsenalu ponownie dostarczyli nam wielu wrażeń oraz zaprezentowali świetną formę. Nie udało się kontynuować serii zwycięstw bez utraty gola, lecz The Toffies zostali zmuszeni do wyjazdu z The Emirates zostawiając trzy punkty ekipie Arsene'a Wengera.

Wynik spotkania został ustalony w ciągu ostatnich dziesięciu minut pierwszej połowy. Dwa, niezwykle szybkie ciosy wyprowadzili kolejno Giroud i Koscielny, którzy potrafili skutecznie pokonać Tima Howarda głowami. Arsenal był stroną dominującą, czasami jednak oddawał pole przeciwnikom mającym, kilkukrotnie, realne szanse na doprowadzenie do remisu i wywiezienie jednego punktu.

Tak się jednak nie stało. The Gunners pokazali klasę i poza golami miewali również przebłyski oraz liczne okazje na podwyższenie rezultatu. Utrata bramki w sposób przypadkowy nie przyćmiła solidnego występu Petra Cecha. Olivier Giroud pokazał, że potrafi strzelać gole nie tylko z ławki. I Mesut Özil, który popisał się nie tylko cudowną asystą, lecz aktywnie podawał oraz próbował strzelać.

Po tym meczu jest jeszcze jedna, bardzo dobra wiadomość. Arsenal wskoczył właśnie na fotel lidera, przynajmniej do jutrzejszych derbów Manchesteru. Pokazał tym samym, że chce i przede wszystkim potrafi liczyć się w walce o mistrzostwo.

Arsenal: Cech – Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal – Coquelin, Cazorla – Oxlade-Chamerlain (81. Flamini), Özil, Alexis (89. Gibbs), Giroud

Everton: Howard – Coleman (89. Kone), Stones, Jagielka (52. Mori), Galloway – McCarthy, Barry – Lennon (70. Mirallas), Barkley, Deulofeu – Lukaku

The Toffies wyraźnie zaznaczyli, że nie dadzą się tak łatwo sprowadzić do defensywy. Piłkarze z Liverpoolu, podczas pierwszych minut, znajdowali się przy piłce nie mniej czasu niż gospodarze.

W 10. minucie, drugi rzut rożny w tym meczu dla Kanonierów, wykonał Santi Cazorla. Piłkę z tego dośrodkowania dopadł Gabriel, który energicznie uderzył głową i...przestrzelił. Mimo tego, brawa za tę próbę.

Długie podanie, kilka chwil później, wykorzystał Giroud zgrywając futbolówkę pod nogi Özila. Niemiecki pomocnik oddał strzał tuż z szesnastego metra, lecz wspaniale ustawiony Howard potrafił zachować się jeszcze lepiej i obronił to uderzenie.

Na początku 22. minuty, jakże deszczowej swoją drogą, olśniewającym pogodę podaniem popisał się Mesut Özil. Prostopadłą piłkę na wolne pole otrzymał Alexis, ale z tej sytuacji udało mu się wyłuskać tylko rzut rożny.

Moment później sędzia zachęcił Francisa Coquelina do ostrożniejszej gry, ponieważ pokazał mu żółtą kartkę za nieczysty wślizg na rywalu.

W 27. minucie najlepszą do tej pory szansę na bramkę wykreowali goście. Stones, dzięki wcześniejszemu dośrodkowaniu Lennona, spróbował szczęścia, lecz zmuszony do interwencji Cech nie zawiódł.

Deulofeu, na nieco ponad 10 minut do końca tej części spotkania, postanowił przewrócić się w polu karnym gospodarzy, ale sędzia ani myślał zagwizdać.

36. minuta i...GOL! Taką piłkę w pole karne potrafi dograć tylko Mesut Özil, to musiał być on. Tuż za plecami Phila Jagielki znalazł się Olivier Giroud, a jednobramkowe prowadzenie było już ustalone. 1-0!

Rzut wolny z lewej strony boiska, zagranie Cazorli i...KOLEJNY SZYBKI CIOS! Tym razem na listę strzelców do kolegi z reprezentacji dopisał się Koscielny. Francuz skutecznie uderzył głową, 2-0!

Tuż przed przerwą Everton zdobył bramkę kontaktową! Mający przed sobą wielu Kanonierów Barkley oddał strzał sprzed szesnastki, po czym piłka rykoszetując w przypadkowy sposób pokonała czeskiego bramkarza. 2-1!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Można powiedzieć, że druga połowa zaczęła się od akcji Alexisa, który jednak nie zdołał odznaczyć się w polu karnym rywala niczym więcej prócz swojej waleczności.

W 50. minucie decyzję o strzale z dystansu podjął Coleman. Uderzył celnie, lecz wprost w ręce Cecha. Tymczasem chwilę później murawę z powodu kontuzji musiał opuścić Phil Jagielka. W jego miejsce pojawił się Ramiro Funes Mori.

Rajdem przez prawie całą połowę przeciwnika przedarł się Chamberlain, ale z piłki zagranej do Alexisa nie udało się stworzyć realnego zagrożenia pod bramką Evertonu

W 59. minucie dużo wolnego miejsca zrobiło się w polu karnym The Toffies. Wykorzystać chcieli to gracze Arsenalu, ale Olivier Giroud nie zdołał trafić w piłkę zagraną z prawej strony.

Olivier Giroud, kilka minut później, udanie zgrał głową dalekie podanie do Özila. Akcja ta przypomniała bliźniaczą sytuację z pierwszej połowy, jednak tym razem Mesut uderzył piłkę po koźle próbując zaskoczyć Tima Howarda.

Ależ poprzeczkę zaliczył Giroud! Francuz mając trochę miejsca na piętnastym metrze od bramki, po podaniu kolegi, nie wahał się ani chwili.

W 74. minucie Galloway był bliski strzelenia gola. McCarthy dośrodkował piłkę naprawdę głęboko, a młody Anglik, zamykający akcję, miał swoją szansę, lecz nie zdołał skierować futbolówki w światło bramki.

Kolejna sytuacja gości. Lukaku wyskoczył wyżej niż Koscielny, ale strzelił nieco ponad poprzeczkę. Gracze Roberto Martineza wyraźnie nastawili się na próbę wywiezienia z The Emirates Stadium choćby punktu.

Dowiezienie wyniku do końca? Wydaje się, że taki cel obrał Arsene Wenger wprowadzając w 81. minucie na murawę Flaminiego, zmuszający tym samym do jej opuszczenia Chamberlaina.

The Gunners nastawieni na wysoki pressing spowodowali, że Flamini stanął przed dwiema szansami na bramkę. Pierwsza to niespodziewane uderzenie sprzed pola karnego, a druga to strzał głową.

Po tej drugiej szansie Francuza sytuacja mogła się zemścić. Wydarzenia na stadionie szybko przeniosły się pod pole karne Petra Cecha, który był zmuszony do interwencji, gdyż strzelał Deulofeu.

Słupek! W 90. minucie Mesut Özil po raz kolejny w tym meczu popisał się celnym uderzeniem!

Kanonierzy jeszcze w doliczonym czasie gry próbowali pokonać Howarda. Zmusili go nawet do pozostawienia bramki pustej, lecz nie zdołali podwyższyć prowadzenia.

Arsenal na fotelu lidera; sędzia zakończył mecz.

AVP

Ale byśmy mieli problemy z wygrywaniem turniejów :C Ba do strefy medalowej byśmy się nie łapali, choć półfinał byłby pewny :V

AlexVanPersie komentarzy: 806425.10.2015, 23:40

Wybory z punktu widzenia fana Arsenalu:

Gdyby Papa Wenga został premierem Polski w 2007 roku to dziś mielibyśmy w Polsce Emirates Stadium w każdym większym mieście(Radom też by się załapał) i wszędzie byłoby po 200 milionów nadwyżki. Każdy młody Polak wolałby trenować w Polsce a nie wyjeżdżać do jakichś Norwegii czy innych Brytanii. Ogólnie podniosłaby się JAKOŚĆ życia, sportu i zadowolenia tak bardzo, ze Rosjanie(Usmanie?) chcieli by nas wykupić a Jose Merkelinio by prosił nas o azyl.

#WengerEconomics

MarcinQT komentarzy: 260425.10.2015, 23:40

chelsealive.pl/n-43991-ancelotti-mourinho-jest-odpowiedni-dla-chelsea.php

Wątek z tego newsa:

"Chciałbym zwrócić uwagę na Arsenal. Arsene Wenger zrobił bardzo dobrze zmieniając swój system. Teraz Theo Walcott i Alexis Sanchez grają główną rolę i trener uzyskuje wszystko, co najlepsze z ich tempa. To jest faworyt do mistrzostwa."

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52425.10.2015, 23:37

qwertyu123
Czarzasty.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 325.10.2015, 23:35

Mihex

Wg mnie to nie zniechęcił kobiety czymś tylko zachęcił mężczyzn ładnymi dziewczynami w partii. Ja tam na niego nie głosowałem, ale w wielu przypadkach można spotkac takie coś

qwertyu123 komentarzy: 77525.10.2015, 23:35

mam nadzieję, że p. Czażastego w dalszym ciągu będą zapraszać do tv. Mimo, że nie zgadzam się z poglądami jego partii, to jest on jak dla mnie bardzo pozytywnym człowiekiem.

MarcinQT komentarzy: 260425.10.2015, 23:34

canalplus.pl/sport-liga-angielska_26700

Tutaj nadal nie jest uzupełnione, więc skąd info?

qwertyu123 komentarzy: 77525.10.2015, 23:32

rowerinho

Petru nie będzie reprezentował liberałów, tylko korpo. Jako pracownik jednej z nich jestem zdecydowanie przeciw.

arsenallord

Ciężki wybór ich czekał, wydaje mi się, że Fabian przeważył na naszą korzyść.

Singularis komentarzy: 42625.10.2015, 23:32

@adrian

No jest, ale dlaczego? Dlaczego ten wielki umysł nie potrafi wymyślić strategii, która pozwoli mu odnieść sukces?

Czy nie powinien już dawno rozkminić, że nie powinien mówić o Hitlerze?

MarcinQT komentarzy: 260425.10.2015, 23:30

@arsenallord

Potwierdzone info?

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11725.10.2015, 23:29

Za tydzień o godzinie 16.00 nc+ pokaże Swansea-Arsenal, a nie Palace - United.

Rowerinho komentarzy: 225225.10.2015, 23:28

Mnie tam wyniki wyborów satysfakcjonują. Oczywiste było że PiS wygra, ale cieczy te 4.9% dla Korwina. Już chyba wolę żeby Petru reprezentował liberałów w Sejmie, przynajmniej ma poważny program. No i w końcu polska scena polityczna pozbyła się pseudolewicy, dinozaurów Millera i palikociarni - jednocześnie Razem załapało się na dofinansowanie, co pozwoli im złapać wiatr w żagle. Ci zaś mają nienajgorszy program, choć trochę mało wyrazisty - ale mają teraz czas i pieniądze, aby popracować na swoją formułą.
A co do PiS'u... nie mam złudzeń, wiele lepiej od PO nie będzie, o ile w ogóle będzie lepiej. Bo jak na razie zapowiada się dodrukowywanie pieniędzy, zakazy in vitro i obowiązkowa religia w szkołach.
Pożyjemy, zobaczymy. ;)

Mihex komentarzy: 2360425.10.2015, 23:27

Ogólnie to było coś takiego, że PiS wygrał w każdej możliwej konkurencji :P Nawet rolnicy głosowali dużo częściej na nich niż na PSL. Jedyna różnica była taka, że czasem mieli kilkadziesiąt punktów procentowych przewagi, czasem kilka.
Śmieszny był ten z podziałem na mężczyzn i kobiety. U mężczyzn Korwin około 8%, u kobiet 0,6% :P Chyba czymś je do siebie zniechęcił.

qwertyu123 komentarzy: 77525.10.2015, 23:27

Co do Wiplera, to po prostu nie ma poza nim i JKM nikogo rozpoznawalnego w tej partii, stąd jego przykład. O Berkowiczu bym nigdy nie usłyszał, gdybym nie mieszkał w Krakowie. Ja liczę, że Korwiniści się pogodzą ze środowiskiem Jacka Wilka, który jak dla mnie może nie ma charyzmy lidera, ale jest rozsądnym i myślącym człowiekiem. Spotkałem się z nim kilka razy osobiście i zrobił na mnie b. dobre wrażenie.

Singularis komentarzy: 42625.10.2015, 23:18

1. Korwin to inteligentny człowiek
2. Inteligentny człowiek wie co to PR i wie jak się zachowywać, żeby mieć szanse w wyborach
3. Korwin sabotuje swoje starania i ciągle przegrywa
4. Korwin tak naprawdę nie chce wygrać, czy nie jest inteligentny?

Mihex komentarzy: 2360425.10.2015, 23:17

adrian
Ale jakby nie patrzeć to w każdym przedziale wygrał PiS :P
No i oczywiście Korwin i Kukiz najwięcej wśród studentów i uczniów :P Znaczy niby PiS, ale niewielka przewaga.

Mihex komentarzy: 2360425.10.2015, 23:13

Te sondaże co do jakie "wykształcenie" jak głosuje wygląda śmiesznie :V Na ilu ludziach oni robią te badaniach?

Novazzy komentarzy: 351025.10.2015, 23:12

Dobra ja lece.
Trzymajcie sie.

Alonso komentarzy: 1282425.10.2015, 23:12

Korwin 73 lata, ciekawsze czy do następnych wyborów wystartuje

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52425.10.2015, 23:09

Nie będzie Korwina to i boom na jego partię - jeśli w ogóle będzie jeszcze istnieć - się skończy. Takie moje zdanie.

Mihex komentarzy: 2360425.10.2015, 23:07

adrian
Zależy co rozumiesz przez lewicę. Czy to co mamy teraz (czyli w sumie nie wiadomo co, ale na pewno nie lewica) czy jakieś nowe ugrupowania które się przebiją (to Razem wydaje się być czymś mocnym, ale potem może się okazać, że niczym się nie różnią od "zjednoczonej lewicy" czy jak im tam)

Kowal96 komentarzy: 1758925.10.2015, 23:07

Wipler akurat jest ok. Jako jedyny w mijajacej kadencji zawsze głosował przeciw podniesieniu podatków.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 725.10.2015, 23:05

Arsene Wenger na króla Polski!

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.10.2015, 23:04

@qwertyu123: Dla mnie JKM to jednocześnie największa siła partii i jej największy problem, o czym parę postów wcześniej pisał Adrian12543. Co do Wiplera to absolutnie mi się to nie widzi. Jakoś nie mam do niego zaufania i wg mnie to przy pierwszej lepszej okazji zwieje od korwinistów. Pytanie rodzi się kto mógłby zastąpić JKM? Ja po cichu liczę na Berkowicza. Konrad nie ma tej maniery masakrowania, lewakowania tylko w jego wypowiedziach wylewa się retoryka, ale brakuje mu charyzmy lidera - bardziej dla mnie to dobry skrzydłowy niż generał.

Novazzy komentarzy: 351025.10.2015, 23:01

,,Leży facet w łożu i modli się.
Panie Boże spraw abym jutro obudził się z 1,5 metrowym ch*jem.
Budzi się rano a obok niego leży Kaczyński."

qwertyu123 komentarzy: 77525.10.2015, 22:58

jedyna szansa dla partii Korwin w parlamencie, to odejście JKM i dojście do władzy np. Wiplera. Tylko istnieje ten sam problem co w Arsenalu, czy po jego odejściu, podobnie jak po ewentualnym odejściu Wengera wszystko się nie posypie?

Novazzy komentarzy: 351025.10.2015, 22:58

Novazzy komentarzy: 351025.10.2015, 22:55

@adrian
Ci wszyscy co biegaja z penisami po miejscie to poprostu radykalny,z*****y odłam jakiejs ideologii.
Taki sam odłam mają ,,feministki" , ekolodzy , prawica , lewica, nacjonaliści itp.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.10.2015, 22:54

@lordoftheboard: Korwin w grupie 18-29 ma 16,8 %, gdzieś pokazywali, że w grupie 29 - 45 ma 5%. Na to wygląda, że główną siłę w wyborach tworzy grupa ludzi w wieku niemobilnym i poprodukcyjnym, gdzie pokolenie PRL-u nie jest chętne zmianom, ponieważ żyją w przekonaniu, że jest im obojętne kto rządzi i pasuje im status quo.

Mihex komentarzy: 2360425.10.2015, 22:53

adrian
Lewica nie wygra. Aby ludzie nabrali lewicowych poglądów musi w państwie dziać się dobrze, a u nas raczej nie zapowiada się na poprawę :P
Im gorzej ludziom się żyje tym bardziej ku prawicy uciekają, a im lepsze i bogatsze życie tym mniej im przeszkadza socjal itp.

Novazzy komentarzy: 351025.10.2015, 22:51

Wie ktoś jak głosowali emigranci?

schnor25 komentarzy: 1854625.10.2015, 22:51

Jestem ciekaw czy córeczka Ewki spakowała manatki i zabukowała bilet dokądkolwiek ;]

Novazzy komentarzy: 351025.10.2015, 22:48

Partia Razem dostanie hajs za +3% .
1. Ile złotych?
2. Co z tym zrobią?

lordoftheboard komentarzy: 822925.10.2015, 22:47

facebook.com/zelaznalogika.net/photos/a.398153143565986.86514.389264617788172/951824034865558/?type=3

Tak a propo młodych wyborców. Już się do nich nie zaliczam, ale podoba mi się ich wybór.

Mihex komentarzy: 2360425.10.2015, 22:46

simpllemann
Nie lubię kopać leżących, więc się nie odniosę :P Poza tym niech ich tam Klopp ogarnie to może wygrają 2 mecz.

Novazzy komentarzy: 351025.10.2015, 22:46

@adrian
Tak w sprawie rożowych ideologii.
W jaki sposób ucierpisz na tym tym że np. zalegalizują zwiazki partnerskie czy możliwość zmiany płci?

Methess komentarzy: 36025.10.2015, 22:44

biedny Wipi :((((((

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52425.10.2015, 22:43

Wtrąciłem się z piłkarskim tematem. Zły ja.

Kowal96 komentarzy: 1758925.10.2015, 22:42

Novazzy

Po sukcesie w wyborach prezydenckich to akurat nie jest zaskoczeniem.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 225.10.2015, 22:42

Adrian
Myslę, że za te 4lata, wiele osob, które są z mojego licealnego rocznika, nie będą w większości głosować na Po-PiS.
Nei wiem jaka nowa partia wtedy wejdzie na scenę polityczną, ale jest duży"hype" na ugrupowania Korwin czy kukiz. Z jednej strony denerwuje mnie ta moda obalania systemu, ale może dzięki temu, wiele partii osiągnie wynik około 10-15%.

AlexVanPersie komentarzy: 806425.10.2015, 22:42