Zwycięska wymiana ciosów: Arsenal 2-1 Everton

Zwycięska wymiana ciosów: Arsenal 2-1 Everton 24.10.2015, 19:32, Łukasz Wandzel 1482 komentarzy

Wraz z kolejnym ligowym meczem, piłkarze Arsenalu ponownie dostarczyli nam wielu wrażeń oraz zaprezentowali świetną formę. Nie udało się kontynuować serii zwycięstw bez utraty gola, lecz The Toffies zostali zmuszeni do wyjazdu z The Emirates zostawiając trzy punkty ekipie Arsene'a Wengera.

Wynik spotkania został ustalony w ciągu ostatnich dziesięciu minut pierwszej połowy. Dwa, niezwykle szybkie ciosy wyprowadzili kolejno Giroud i Koscielny, którzy potrafili skutecznie pokonać Tima Howarda głowami. Arsenal był stroną dominującą, czasami jednak oddawał pole przeciwnikom mającym, kilkukrotnie, realne szanse na doprowadzenie do remisu i wywiezienie jednego punktu.

Tak się jednak nie stało. The Gunners pokazali klasę i poza golami miewali również przebłyski oraz liczne okazje na podwyższenie rezultatu. Utrata bramki w sposób przypadkowy nie przyćmiła solidnego występu Petra Cecha. Olivier Giroud pokazał, że potrafi strzelać gole nie tylko z ławki. I Mesut Özil, który popisał się nie tylko cudowną asystą, lecz aktywnie podawał oraz próbował strzelać.

Po tym meczu jest jeszcze jedna, bardzo dobra wiadomość. Arsenal wskoczył właśnie na fotel lidera, przynajmniej do jutrzejszych derbów Manchesteru. Pokazał tym samym, że chce i przede wszystkim potrafi liczyć się w walce o mistrzostwo.

Arsenal: Cech – Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal – Coquelin, Cazorla – Oxlade-Chamerlain (81. Flamini), Özil, Alexis (89. Gibbs), Giroud

Everton: Howard – Coleman (89. Kone), Stones, Jagielka (52. Mori), Galloway – McCarthy, Barry – Lennon (70. Mirallas), Barkley, Deulofeu – Lukaku

The Toffies wyraźnie zaznaczyli, że nie dadzą się tak łatwo sprowadzić do defensywy. Piłkarze z Liverpoolu, podczas pierwszych minut, znajdowali się przy piłce nie mniej czasu niż gospodarze.

W 10. minucie, drugi rzut rożny w tym meczu dla Kanonierów, wykonał Santi Cazorla. Piłkę z tego dośrodkowania dopadł Gabriel, który energicznie uderzył głową i...przestrzelił. Mimo tego, brawa za tę próbę.

Długie podanie, kilka chwil później, wykorzystał Giroud zgrywając futbolówkę pod nogi Özila. Niemiecki pomocnik oddał strzał tuż z szesnastego metra, lecz wspaniale ustawiony Howard potrafił zachować się jeszcze lepiej i obronił to uderzenie.

Na początku 22. minuty, jakże deszczowej swoją drogą, olśniewającym pogodę podaniem popisał się Mesut Özil. Prostopadłą piłkę na wolne pole otrzymał Alexis, ale z tej sytuacji udało mu się wyłuskać tylko rzut rożny.

Moment później sędzia zachęcił Francisa Coquelina do ostrożniejszej gry, ponieważ pokazał mu żółtą kartkę za nieczysty wślizg na rywalu.

W 27. minucie najlepszą do tej pory szansę na bramkę wykreowali goście. Stones, dzięki wcześniejszemu dośrodkowaniu Lennona, spróbował szczęścia, lecz zmuszony do interwencji Cech nie zawiódł.

Deulofeu, na nieco ponad 10 minut do końca tej części spotkania, postanowił przewrócić się w polu karnym gospodarzy, ale sędzia ani myślał zagwizdać.

36. minuta i...GOL! Taką piłkę w pole karne potrafi dograć tylko Mesut Özil, to musiał być on. Tuż za plecami Phila Jagielki znalazł się Olivier Giroud, a jednobramkowe prowadzenie było już ustalone. 1-0!

Rzut wolny z lewej strony boiska, zagranie Cazorli i...KOLEJNY SZYBKI CIOS! Tym razem na listę strzelców do kolegi z reprezentacji dopisał się Koscielny. Francuz skutecznie uderzył głową, 2-0!

Tuż przed przerwą Everton zdobył bramkę kontaktową! Mający przed sobą wielu Kanonierów Barkley oddał strzał sprzed szesnastki, po czym piłka rykoszetując w przypadkowy sposób pokonała czeskiego bramkarza. 2-1!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Można powiedzieć, że druga połowa zaczęła się od akcji Alexisa, który jednak nie zdołał odznaczyć się w polu karnym rywala niczym więcej prócz swojej waleczności.

W 50. minucie decyzję o strzale z dystansu podjął Coleman. Uderzył celnie, lecz wprost w ręce Cecha. Tymczasem chwilę później murawę z powodu kontuzji musiał opuścić Phil Jagielka. W jego miejsce pojawił się Ramiro Funes Mori.

Rajdem przez prawie całą połowę przeciwnika przedarł się Chamberlain, ale z piłki zagranej do Alexisa nie udało się stworzyć realnego zagrożenia pod bramką Evertonu

W 59. minucie dużo wolnego miejsca zrobiło się w polu karnym The Toffies. Wykorzystać chcieli to gracze Arsenalu, ale Olivier Giroud nie zdołał trafić w piłkę zagraną z prawej strony.

Olivier Giroud, kilka minut później, udanie zgrał głową dalekie podanie do Özila. Akcja ta przypomniała bliźniaczą sytuację z pierwszej połowy, jednak tym razem Mesut uderzył piłkę po koźle próbując zaskoczyć Tima Howarda.

Ależ poprzeczkę zaliczył Giroud! Francuz mając trochę miejsca na piętnastym metrze od bramki, po podaniu kolegi, nie wahał się ani chwili.

W 74. minucie Galloway był bliski strzelenia gola. McCarthy dośrodkował piłkę naprawdę głęboko, a młody Anglik, zamykający akcję, miał swoją szansę, lecz nie zdołał skierować futbolówki w światło bramki.

Kolejna sytuacja gości. Lukaku wyskoczył wyżej niż Koscielny, ale strzelił nieco ponad poprzeczkę. Gracze Roberto Martineza wyraźnie nastawili się na próbę wywiezienia z The Emirates Stadium choćby punktu.

Dowiezienie wyniku do końca? Wydaje się, że taki cel obrał Arsene Wenger wprowadzając w 81. minucie na murawę Flaminiego, zmuszający tym samym do jej opuszczenia Chamberlaina.

The Gunners nastawieni na wysoki pressing spowodowali, że Flamini stanął przed dwiema szansami na bramkę. Pierwsza to niespodziewane uderzenie sprzed pola karnego, a druga to strzał głową.

Po tej drugiej szansie Francuza sytuacja mogła się zemścić. Wydarzenia na stadionie szybko przeniosły się pod pole karne Petra Cecha, który był zmuszony do interwencji, gdyż strzelał Deulofeu.

Słupek! W 90. minucie Mesut Özil po raz kolejny w tym meczu popisał się celnym uderzeniem!

Kanonierzy jeszcze w doliczonym czasie gry próbowali pokonać Howarda. Zmusili go nawet do pozostawienia bramki pustej, lecz nie zdołali podwyższyć prowadzenia.

Arsenal na fotelu lidera; sędzia zakończył mecz.

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kowal96 komentarzy: 1758925.10.2015, 22:38

Jakim cudem Petru ma taki wynik -_-

Mihex komentarzy: 2360425.10.2015, 22:33

Ja tam widzę pełno zdjęć na których w każdym możliwym okręgu w Polsce senatorem został Lewandowski :P Jakby to było USA to może nawet by przeszło.

Orandzo komentarzy: 338025.10.2015, 22:31

Śmieszy mnie to, że większość tych memów itp, że pora uciekać z Polski wrzucają dzieciaki w wieku około gimnazjalnym :O

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 225.10.2015, 22:29

Adrian
Wyczuwam nawiazanie do Folwarku zwierzęcego.
Powalający paralelizm.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.10.2015, 22:29

@Mihex: Przecież Kukiz ma poglądy
youtube.com/watch?v=zDrQldeuIKc

Mihex komentarzy: 2360425.10.2015, 22:26

Rozbawiły mnie teksty o "braku prawdziwej lewicy i wygranej prawicowej partii" :D Bo wcześniej to prawdziwa lewica była, a PiS jest tak prawicowy, że normalnie jakby jeszcze trochę próbowali pójść to by się o 180* przekręcili. Śmiechy hihy, w sumie to są same partie stare, odpadki starych partii (żadna z nich nie jest ani prawicowa, ani lewicowa) no i jest jeszcze Kukiz bez poglądów :V

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.10.2015, 22:25

@wojt3k: To podaj jakieś argumenty czemu powinniśmy oddać głos na Nowoczesną. Bardzo mnie ciekawią Twoje racje za Petru.

Alonso

to daj liste tych spadochroniarzy? bo 4 czy 5 osób to większość?

AlexVanPersie komentarzy: 806425.10.2015, 22:19

Jest tylko jeden dobry kandydat na premiera w Polsce, który wniósłby odpowiednią ilość kwalifikacji i jakości, podkreślam, jakości:

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267225.10.2015, 22:16

Szanowni Państwo, dziś w nocy przestawiamy zegarki o 10lat wstecz.

afckonrad9101 komentarzy: 783425.10.2015, 22:12

Czastkowe wyniki PKW kiedy maja byc ktos wie?

Alonso komentarzy: 1282425.10.2015, 22:12

Novazzy
Nowoczesna to PO v2. Petru od 8 lat kręcił się obok Tuska i Komorowskiego wspierając ich. Jego jedynki do sejmu to w większosci odpadki z PO czy spadochroniarze prosto z kancelarii Komorowskiego.

Więc ta partia jest ogólnie śmieszna gdy mówi o "kruszeniu betonu" i o tym, że jest anty systemowa. No, a jeszcze bardziej są śmieszni ich wyborcy, którzy nie chcieli głosować na PO bo mieli ich dosyć, a poszli na Nowoczesną ;)

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.10.2015, 22:11

@Trequarista: Zacznij gadać o tym jak Lecha K. zdradzono o świcie i o śniegu pod którym położona wyrzutnie rakietowe typu Katiusza.

dissault komentarzy: 326825.10.2015, 22:10

Witowo95
szczury z tonącego statku pomidorów :)

Trequartista komentarzy: 536625.10.2015, 22:09

Kurde, Macierewicz stoi mi pod oknem :/ kanonierzy, co robić?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.10.2015, 22:07

@wojteq: Nowoczesna taki powiem świeżości, że np. na listach na Podlasiu numerem jeden jest syn prezydenta Truskolaskiego (którego popiera PO) a listę zamyka syn Włodka Cimoszewicza. Zbieranina ludzi niczym PO, poglądowo od morza do Tatr.

wojt3q
przecież jeszcze nie jest pewne że korwin nie wszedł, więc nie masz czego żałować

świeża partia nowoczesna?
heh
chyba tylko z nazwy

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.10.2015, 22:04

No przecież PiS wygrał to już pewnie na każdy skrzyżowaniu stoi policjant z podsłuchem i ksiądz z chęcią odmówienia zdrowaśki, z kranu leci woda święcona a od przyszłego roku każdy prawdziwy katolik musi raz na jakiś czas odbyć pielgrzymkę do Smoleńska...uspokójcie się ze swoimi sPISkowymi teoriami.
@kanapka: Może gadać o gwałcie, Hitlerze, niepełnosprawnych, więzieniu, kanibalach. Coś jeszcze??

polishbrigadesx komentarzy: 1020725.10.2015, 22:03

PO złodzieje i jeszcze zdobyli tyle mandatów

Novazzy komentarzy: 351025.10.2015, 22:01

Budujemy kolejną bazylike?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.10.2015, 22:00

@IAWT123: Czyli jeśli wg Jarka Kaczyńskiego jego brata zabili Rosjanie tzn. że Jarosław Gowin uważa tak samo?

Witowo95
Z drugiej zaś strony. Jeśli ma poglądy jak jej prezes tj. "zawsze się trochę gwałci" to może i by ciekawe było.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.10.2015, 21:55

Przełączam się na Masterchefa. Zobaczę jak gotują z gimnazjum + Ania Starmach

mwk komentarzy: 96925.10.2015, 21:55

Singularis, może część z nas je ma? Socjalizm jest chorym ustrojem... Poza tym każdy z nas przez niego cierpi ze względu na publiczną służbę zdrowia, więc raczej każy ma prawo na to narzekać.

Novazzy
Kaczyński? Przecież jest Duda, będzie Szydło.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.10.2015, 21:52

@IAWT123: To tylko Twoja subiektywna opinia.

Singularis komentarzy: 42625.10.2015, 21:52

Jedno mnie zastanawia. Dlaczego spamerzy k.com tak krytykują socjal?

I tak siedzicie w domu i tylko nabijacie komentarze. Chyba lepiej w takim wypadku dostawać zasiłek, niż nie. Czy mam rozumieć, że gdyby kraj stwarzał warunki, to każdy z Was by miał własny biznes? :)

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267225.10.2015, 21:51

Ewa Zajączkowska? Ta ruda samiczka? Skoro jest u Korwina to raczej zły materiał na matke.

Novazzy komentarzy: 351025.10.2015, 21:49

Kaczyński ma wladze ma absolutna. Tylko konstytucji brakuje.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.10.2015, 21:48

W sumie to na fanpage'u Korwina leciała transmisja na żywo.

Alonso komentarzy: 1282425.10.2015, 21:41

Kukiz dobry wynik, teraz byle jakoś doprowadzić do wprowadzenia JOWów i systemu prezydenckiego.

mitmichael komentarzy: 4924325.10.2015, 21:40